Jonas Paulauskas (1950)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jonas Paulauskas
Kun. Jonas Paulauskas.JPG
Dekanas J. Paulauskas 2020 m.
Gimė 1950 m. lapkričio 10 d. (70 metų)
Centrinis Chazanas, Irkutsko sr.
Tautybė lietuvis
Veikla kunigas
Sritis Romos katalikų bažnyčia
Organizacijos Gargždų dekanatas
Pareigos dekanas
Alma mater Kauno kunigų seminarija
Commons-logo.svg Vikiteka Jonas Paulauskas (1950)Vikiteka

Jonas Paulauskas (g. 1950 m. lapkričio 10 d. Centrinio Chazano k., Irkutsko sr., Rusijoje) – lietuvių katalikų bažnyčios kunigas, kanauninkas, Gargždų dekanas (nuo 2009).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

J. Paulauskas gimė 1950 m. lapkričio 10 d. tremtinių tėvų šeimoje Rytų Sibire, Irkutsko srityje. 1957 m. su tėvais grįžo iš tremties į Lietuvą, gimtąją Tauragę. Mokėsi Tauragės 1-ojoje vidurinėje mokykloje. 1966 m. baigęs aštuonias klases, įstojo į Tauragės politechnikumą, kur mokėsi metalo apdirbimo. Po mokslų įsidarbino Tauragės melioracijos statybos valdyboje. 1970 m. buvo paimtas į privalomąją tarnybą sovietinėje kariuomenėje.

1974 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją. 1979 m. gegužės 27 d. gavo kunigo įšventinimus. Dirbo keliose parapijose vikaruŠilalėje, Kuršėnuose. 1983 m. iš Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos vikaro pareigų paskirtas į Papilės Šv. Juozapo parapijos klebonus. 1988 m. tapo Gargždų parapijos klebonu. Čia teko statyti naująją mūrinę Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, kurios kertinis akmuo buvo pašventintas 1989 m., o per 1992 m. Kalėdas bažnyčia buvo konsekruota. Gargždų klebonui K. Paulauskui teko aptarnauti Jokūbavo parapiją ir užbaigti pradėtą statyti Švč. Mergelės Marijos bažnyčią. Taip pat buvo suremontuotos aptarnaujamos Mikoliškių šv. Juozapo, Vėžaičių šv. Kazimiero bažnyčios.

Klebonas buvo daugumos Gargžduose veikiančių katalikiškų organizacijų įkūrėjas, globėjas, dvasios vadas. 2001 m. Telšių vyskupas Antanas Vaičius kun. J. Paulauskui suteikė kanauninko titulą. 2003 m. jam suteiktas Gargždų miesto garbės piliečio vardas.

2009 m. paskirtas naujojo Gargždų dekanato dekanu. Kanauninkas J. Paulauskas yra Telšių vyskupijos katedros kapitulos narys. Buvo išrinktas į Telšių vyskupijos kunigų tarybą ir konsultorių kolegiją.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]