Havanos katedra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Havanos katedra (2006 m.)

Havanos katedra (isp. Catedral de la Virgen María de la Concepción Inmaculada de La Habana, Havanos Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo katedra, arba Catedral de San Cristóbal de La Habana, Havanos Šv. Kristoforo katedra) – barokinio stiliaus Romos katalikų katedra Kubos sostinėje Havanoje. Havanos kardinolo arkivyskupo buveinė. Architektas – italas Francesco Borromini. Katedra taip pat yra pašvęsta Šv. Kristoforui, todėl ji kartais vadinama Šv. Kristoforo katedra.

Katedra išsiskiria tuo, kad jos barokinis fasadas yra asimetrinis: vienas bokštas platesnis už kitą. Šis sprendimas buvo priimtas siekiant palengvinti lietaus vandens nutekėjimą gatvėmis iš aikštės.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bažnyčios statybą jėzuitai pradėjo 1748 m. 1767 m. jėzuitai buvo išvaryti iš Ispanijos ir jos užjūrio teritorijų, bet statyba nenutrūko. 1777 m. pastatas buvo baigtas, 1787 m. buvo įkurta Havanos vyskupija ir bažnyčia tapo katedra – viena seniausių Amerikoje. 17951898 m. katedroje buvo laikomi Kristupo Kolumbo palaikai. Vėliau jie buvo perkelti į Seviliją Ispanijoje. 1982 m. Havanos senamiestis, kuriame yra ir katedra, buvo paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu.