Grand Theft Auto: San Andreas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – neenciklopedinis stilius ir per daug nereikšmingų detalių
Jei galite, sutvarkykite.
Grand Theft Auto: San Andreas
Gta sa ps2 front.jpg
Kūrėjas Rockstar North
Leidėjas Rockstar Games
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2004 m. (PS2)
2005 m. (PC, XBOX)
2012 m. (PS3)
2013 m. (iOS, Android, Windows Phone, Amazon Kindle)
Žanras (-ai) Trečiojo asmens šaudyklė (veiksmo)
Režimas Vieno žaidėjo
Kelių žaidėjų
Reitingai PEGI: 18+
Platforma PlayStation 2
PlayStation 3
PC
Xbox
iOS
Android
Amazon Kindle
Windows Phone
Versija 1.01
Variklis RenderWare
Reikalavimai

[Minimalūs]
Procesoriaus greitis: 1 GHz
Atmintis: 256 MB
Operacinė sistema: Windows 2000/XP/Vista
Diskasukis: 8x DVD-ROM
Laisvos vietos: 3,6 GB
Vaizdo plokštė: 64 MB, suderinama su DirectX 9.0c
Garso plokštė: Suderinama su DirectX 9.0c

Distribucija {{{media}}}
Licencija Komercinė
Pirmtakas Grand Theft Auto
Kitos dalys
www.gtasanandreas.com/

Grand Theft Auto: San Andreas (sutrumpintai – „GTA: SA“) – „Rockstar North“ sukurtas kompiuterinis žaidimas, pasirodęs 2004 m. „PS2“ žaidimų platformai. Vėliau pritaikytas ir perleistas dar 3 kartus: 2005 m. – PC, XBOX; 2012 m. – PS3; 2013 m. – iOS, Android, Amazon Kindle ir Windows Phone platformoms. Veiksmas vyksta išgalvotoje valstijoje San Andreas. Žaidime pagrindinis veikėjas yra Karlas Džonsonas, dar žinomas kaip CJ (Carl Johnson).

Siužetas[taisyti | redaguoti kodą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Žaidimo pagrindinis veikėjas, Karlas Džonsonas (CJ) gimė ir užaugo Giraitės (Grove) gatvėje. Jis gyveno su savo motina, broliais Sweet ir Brian ir seserimi Kendl. Dar būdami vaikais CJ ir Sweet prisijungė prie Grove Street Famillies gaujos. Po kiek laiko Sweet tapo gaujos lyderiu. Grove Street Famillies įgijo daug galios Los Santos mieste, nors jų priešai Ballas ir Los Santos Vagos toliau kenkė jiems.

1987 CJ brolis Brian žuvo susišaudyme. Visi apkaltino CJ, nes jis pabėgo ir nepadėjo savo broliui. CJ nusprendė palikti gimtąjį miestą Los Santos, ir išvyko į Liberty City, kur įsidarbino automobilių vagimi pas Joey Leone. Tuo metu Grove Street Famillies prarado savo galią. Ballas ir Vagos puldinėjo ir grobinėjo jų teritorijas. Dėl nežinomų priežasčių Grove Street Famillies išsiskyrė į tris atšakas – Grove Street Famillies, (kontroliuoja Ganton), Seville Boulevard Families (kontroliuoja Playa del Seville) ir Temple Drive Famillies (kontroliuoja Temple rajoną ir Santa Maria paplūdymį). Ballas ir Vagos buvo susidomėję narkotikų prekyba, tačiau Grove Street Famillies – ne.

1992 Ballas suplanavo Grove Street Famillies gaujos lyderio Sweet mirtį. Jie nusprendė įvažiuoti į Ganton su žalia Sabre (mašina) ir nušauti Sweet. Tačiau Ballas (netyčia) nušovė CJ motiną, o Sweet išgyveno. Tai privertė CJ sugrįžti į Los Santos.

Kai CJ nuvyko į Los Santos oro uostą, taksi nuvežė CJ į Ganton, tačiau likus keliems metrams iki namų, atvyko policija ir sulaikė CJ. Tai buvo Frank Tenpenny, Eddie Pulaski ir Jimmy Hernandez – korumpuoti policininkai, C. R. A. S. H. nariai. Jie apkaltino CJ policininko Pendelbury mirtimi, tačiau, kaip paaiškėja vėliau, Pendelbury nušovė jie patys. C. R. A. S. H. atėmė didžiąją dalį CJ pinigų ir paliko jį Ballas teritorijoje. CJ rado kelią atgal, įėjo į savo motinos namą ir susitiko Big Smoke, vaikystės draugą ir Grove Street Famillies narį. Big Smoke kartu su CJ nuvyko į kapines, kur susitiko Sweet, Kendl ir Ryder gedinčius prie CJ motinos kapo. Visi išskyrus Sweet apsidžiaugė pamatę CJ, nes Sweet manė, kad CJ yra bailys. Kendl supyko ir nusprendė nuvykti pas savo vaikiną Cesar Vialpando. Tuo tarpu CJ, Sweet, Big Smoke ir Ryder nusprendė sugrįžti namo, tačiau atvažiavo du Ballas nariai, ir susprogdino Big Smoke automobilį. Tačiau Sweet pamatė keturis dviračius ir nusprendė su jais sugrįžti namo. Po to kai jie atvyko atgal į Giraitės gatvę, CJ nusprendė pasilikti Los Santos mieste, nes Grove Street Famillies gali prireikti CJ pagalbos.

CJ vėl priimamas į Grove Street Famillies ir jis su draugais bando susigrąžinti GSF galią. Jie nužudo narkotikų prekeivius, kurie teikia narkotikus ir silpnina žmones, perka ginklus, purškia graffiti su Grove Street Famillies ženklu ir puldinėja Ballas. Po viso to CJ supažindinamas su Kendl vaikinu ir Varios Los Aztecas lyderiu Cesar Vialpando, kurie tampa gerais draugais. Taip pat CJ su Ryder vagia ginklus. CJ su Big Smoke ir Sweet nuvyksta prie Los Santos Policijos Departamento, kur susitinka paleistą iš kalėjimo OG Loc – „reperį“ iš Grove Street Famillies. CJ padeda OG Loc kilti karjeros laiptais ir gauna užduotį iš Frank Tenpenny, kurioje CJ turi sudeginti Los Santos Vagos namą. Tai padaręs CJ pamato, kad name yra mergina – Denise Robinson, kurią CJ išgelbėja. Denise tampa CJ mergina.

Po to kai Ballas užpuolė Ganton, o CJ juos išžudė, Sweet pradėjo labiau pasitikėti savo broliu ir liepė jam užpulti ir užimti Glen Park – Ballas teritoriją. Po to CJ su Sweet nužudo Ballas lyderį Kane. Grove Street Famillies priešai tapo vis silpnesni. Sweet nusprendė sujungti Grove Street Famillies, Seville Boulevard Families ir Temple Drive Famillies į vieną gaują, kaip buvo anksčiau, tačiau jiems bandė sutrugdyti policija (tačiau jai nepavyko).

Vėliau Sweet nusprendė sunaikinti Ballas visiems laikams. Jis surinko didelę armiją Grove Street Famillies narių (pakvietė ir CJ) ir pradėjo didžiulį karą po Mulholland Intersection tiltu. Tuo momentu Cesar paskambina CJ ir pasako, kad jis turi būtinai atvykti. Kai CJ atvyko, jis pamatė, kad jo draugai – Big Smoke ir Ryder išdavė Grove Street Famillies ir pradėjo dirbti su Ballas ir C. R. A. S. H. CJ suprato, kad Sweet yra spąstuose, ir greitai nuvyko pas jį. Tačiau Sweet buvo peršautas. CJ iššaudo visus Ballas narius. Kai atvyko policija, ji suėmė CJ, o Sweet buvo išsiųstas į ligoninę. CJ supranta, kad jis buvo įsodintas į Frank Tenpenny mašiną ir išvežtas toli nuo Los Santos, į Angel Pine miestelį, prie didžiulio Mount Chiliad kalno.

C. R. A. S. H. liepia CJ nesugrįžti į Los Santos ir nenužudyti Big Smoke, nes jie gali atiduoti Sweet į Ballas rankas. Taip pat C. R. A. S. H. liepia CJ nužudyti liudininką, kuris gali papasakoti visiems apie C. R. A. S. H. darbelius. CJ susitinka Cesar pusseserę Catalina, kurie vykdo apiplėšimus įvairiuose kaimuose. CJ susitinka The Truth, kuris liepia pavogti ir atvežti jam kombainą. Cesar ir Kendl išvyksta iš Los Santos, nes Ballas ir Vagos ten įsisiautėjo. CJ laimi lenktynes prieš Wu Zi Mu. Po to kai CJ nugali Claude – naują Catalina vaikiną, jis gauna San Fierro garažo dokumentus, todėl CJ iškeliauja į San Fierro.

Misijos[taisyti | redaguoti kodą]

Los Santos misijos[taisyti | redaguoti kodą]

CJ

 • In The Beginning — pristatomasis filmukas.
 • Big Smoke — susitikimas su Big Smoke Džonsonų name.
 • Sweet & Kendl — pabėgimas nuo Ballas narių su BMX dviračiu ir Los Santos miesto apžvelgimas.

Sweet

 • Tagging Up Turfgrafičių purškimas ant sienų.
 • Cleaning the Hood — narkotikų prekeivių išžudymas savoje teritorijoje.
 • Drive-ThruBallas narių įsiveržimo į Giraitės gatvę sutrukdymas.
 • Nines and AK's — šaudymo praktikavimasis pas Emmet ir apsipirkimas drabužių parduotuvėje Binco.
 • Drive-By — šaudymas pro mašinos langą į Ballas narius.
 • Sweet's Girl — Sweet ir jo merginos išgelbėjimas nuo Seville Boulevard narių.
 • Cesar VialpandoLowrider iššūkio įvykdymas.

Big Smoke

 • OG LocOG Loc paėmimas iš kalėjimo, Fredžio nužudymas ir OG Loc nuvežimas įsidarbinti į greitojo maisto restoraną Burger Shot.
 • Running DogLos Santos Vagos narių nužudymas.
 • Wrong Side Of The TracksLos Santos Vagos ir San Fierro Rifa susitikimo sutrukdymas.
 • Just Business — Rusų mafijos žudymas.

Ryder

 • Home Invasion — veterano ginklų vagystė.
 • Catalyst — ginklų vagystė iš traukinio.
 • Robbing Uncle Sam — Nacionalinės sargybinių bazės apšvarinimas.
 • Ryder — supažindinimas su automobilių vairavimu, kirpyklomis ir greitojo maisto restoranais.

Cesar Vialpando

 • High Stakes, Low Rider — nelegalios lenktynės su Cezariu ir kitais lenktynininkais.

OG Loc

 • Life's a Beach — garso sistemos vagystė.
 • Madd Dogg's RhymesMadd Dogg rimų knygos vagystė.
 • Management Issues — Alano pagrobimas ir nužudymas.
 • House PartyBallas narių įsiveržimo į Giraitės gatvę sutrukdymas.

Vietovės[taisyti | redaguoti kodą]

San Andreas

San Andresas paremtas Kalifornijos ir Nevados valstijomis, sudarytais iš trijų pagrindinių miestų: Los Santos ir bedlendai atitinka Los Andželą ir Kalifornijos bedlendus; San Fierro atitinka San Franciską; Las Venturas ir jį supančios dykumos – Las Vegasą ir Nevados dykumą. Žaidėjas gali įkopti į Čiliadą (Mount Chilliad, atitinkantį Diablo kalną), 800 m aukščio kalną, nuo kurio viršukalnės atsiveria didingas žaidimo vaizdas, ir aplankyti 12 kaimiškų miestelių ir kaimų, esančių trijuose kraštuose: Raudonojoje (Red County), Flinto (Flint County) ir Kaulų (Bone County) apygardose. Kitos paminėtinos vietos: didelė užtvanka (atitinkanti Hooverio užtvanką), slapta karinė bazė (59 bazė). San Andreso plotas yra maždaug 44 km² – keturiskart didesnis nei GTA: Vice City.

Los Santos[taisyti | redaguoti kodą]

Los Santos

Los Santos yra tikslus Los Andželo miesto prototipas. Tai didžiausias San Andreas valstijos miestas. Los Santos miestas įsikūręs pietinėje San Andreas dalyje. Tai miestas pilnas įvairių žmonių ir kontrastiškai skirtingų rajonų. Rytinis Ganton, Rytų Los Santos ir šiaurrytinis Las Colinas rajonai yra pilni gaujų. Tačiau patys skurdžiausi rajonai yra Willowfield ir El Corona, abudu esantys pietryčiuose ir pagrinde yra Idlewood, esantis rytuose. Tuo tarpu turtingiausieji rajonai yra Mulholland, Vinewood ir Rodeo žiba prabanga ir aukštų pastatų gausybe.

San Fierro[taisyti | redaguoti kodą]

San Fierro

San Fierro yra tikslus San Fransisko miesto prototipas. San Fierro miestas įsikūręs vakarinėje San Andreas dalyje. Tai miestas pilnas staigių gatvių šlaitų. Į pietus nuo miesto stovi didžiausias žaidime Chiliad kalnas ir mažas Angel Pine miestelis, esantis Whetstone apygardoje, šiaurėje yra mažas Bayside miestelis, šiaurės rytuose yra Tierra Robada ir rytuose yra Redo apygarda. Šiame mieste yra vairavimo mokykla, automobilių parduotuvės ir stadionas, kuriame vyksta Kraujo ringo (Bloodring Bowl) lenktynės.

Las Venturas[taisyti | redaguoti kodą]

Las Venturas

Las Venturas yra tikslus Las Vegaso miesto prototipas. Las Venturas miestas įsikūręs šiaurinėje San Andreas dalyje. Tai miestas pilnas kazino ir įtakingų mafijų. Į vakarus nuo miesto yra dykuma Bone County, į pietus nuo miesto, per upę yra miško regionas Red County. Las Venturas mieste yra didelis aerouostas, nemažas kiekis parduotuvių ir kazino. Šis miestas antras pagal dydį San Andreas valstijoje. Ten viskas brangiau: auto-tiuningas, ginklai, maistas.

Veikėjai
[taisyti | redaguoti kodą]

Karlas Džonsonas (CJ)

Karlas Džonsonas (Carl Johnson; CJ), po penkerių metų nuo apsigyvenimo Liberty City, informuojamas savo brolio, kad jų motina buvo nužudyta. CJ grįžta į savo gimtąjį miestą Los Santos. Po to kai pamato kas vyksta šiame mieste, jis nusprendžia likti ir padėti savo šeimai, draugams bei savo gaujai GSF. CJ sustiprina GSF, susilpnina savo priešus bei išplėtoja verslą visoje San Andreas valstijoje.

Įgarsino Young Maylay (Chris Bellard).

Frankas Tenpenis

Frankas Tenpenis (Frank Tenpenny) yra Los Santos Policijos Departamento pareigūnas, bei C. R. A. S. H. vadovas. Jis ir jo partneriai Edis Pulaskis bei Džimis Hernandezas visą laiką priverda košės Los Santos gaujoms ir ypač CJ. Frankas apkaltina CJ žmogžudyste ir priverčia jį dirbti nešvarius darbelius, kad nebūtų pasodintas į kalėjimą. Žaidimo pabaigoje jis turi būti nuteistas už korupciją bei daug kitų dalykų, tačiau pritrūkus įrodymų, Frankas paleidžiamas. Tada prasideda riaušės. Frankas miršta neišvaldęs gaisrinės sunkvežimio. Po jo mirties riaušės baigiasi.

Įgarsino Samuel L. Jackson.

Melvinas Haris (Big Smoke)

Melvinas Haris (Melvin Harris; Big Smoke) yra vienas iš pagrindinių GSF narių. Jis apsidžiaugia CJ sugrįžimu ir jam šiek tiek padeda. Tačiau vėliau Big Smoke išduoda GSF ir įstoja į jų didžiausius priešus Ballas, kad galėtų užsiimti narkotikų prekyba. Paskutinėje misijoje CJ jį nužudo už GSF išdavystę.

Įgarsino Clifton Powell.

Syenas Džonsonas (Sweet)

Syenas Džonsonas (Sean Johnson; Sweet) yra GSF lyderis bei vyresnysis Karlo, Kendl ir Brajano brolis. Jis dažnai kaltindavo CJ, kad pabėgo ir paliko Brajaną mirti, tačiau vėliau atleidžia jam, supratęs jog visi daro klaidų. Jis buvo areštuotas policijos, bet vėliau paleistas Maiko Toreno. Su CJ pagalba, jis atkeršija savo priešams.

Įgarsino Faizon Love.

 • Kendl Johnson – CJ ir Sweet’o sesuo.
 • Lance’as (Ryderis) Wilsonas – GSF (Grove Street Families) atstovas, CJ vaikystės draugas. Sekamas policininkų dėl narkotikų gamybos, dažnai rūko žolę, įsivaizduoja esąs neeiliniu, GSF išdavikas.
 • Džefris (OG LOC) Crossas – pirmąkart sutinkamas misijoje, kurioje jis paleidžiamas iš kalėjimo ir nori atkeršyti išdavikui Fredžiui. Jis nori būti tikru reperiu, bet kitų gangsterių yra laikomas pajuokos objektu.
 • Markas (B Dup) Wayne’as – Pirmasis iš GSF (Grove Street Families) tapo priklausomas nuo narkotikų ir išdavė draugus, pereidamas į Ballas – mirtinus GSF priešus.
 • Barry’s (Big Bear) Thorne’as – kartu su B Dup’u tapo narkomanu. Dėl neaiškių priežasčių tapo B Dup’o vergu; nuolankai vykdydavo kiekvieną jo įsakymą sakydamas „Taip, pone“. Taip buvo iki tol, kol sutikęs CJ, kuris ieškojo B Dup’o, vėl perėjo į GSF pusę.
 • Emmet – sutinkamas tik vieną kartą žaidime, per misiją „Nines and Ak’s“. Jis – ginklų dealer’is, gyvenantis Willowfield rajone.
 • Madd Dogg – populiarus San Andreaso reperis, OG LOC priešas.
 • Cesar Vialpando – Kendl Johnson vaikinas, pamišęs dėl greičio ir automobilių, žaidimo eigoje ne kartą labai pagelbėjęs Carlui. Varrios Los Aztecas gaujos vadas.
 • Eddie Pulaski – vienas LSPD korumpuotų policininkų, pareigūno F. Tenpenio statytinis.
 • Jimmy Hernandez – policininkas, vėliau norėjęs atsisakyti bendrininkavimo su F. Tenpeniu ir E. Pulaskiu, ir dėl to jų buvęs nužudytas.
 • Catalina – žaidime pristatoma kaip Cesar Vialpando pusseserė. Labai vyriška ir arši plėšikė.
 • The Truth – pagyvenęs hipis, gyvenantis kalnuose, ir turėjęs marichuanų fermą.
 • Jizzy Bridgges – vienas didžiausių prostitučių prekybininkų San Fiere ir turintis savo Pleasure Domes kluba.
 • T-Bone Mendezas- Jizzy B. bendrininkas, San Fierro Rifa gaujos vadas.
 • Mike Toreno – Vyriausybės agentas, valdė „The Loco Syndicate“ narkotikų grupuotę, kol CJ nenužudė jo bendrininkų. Turi rančą Tierra Robada. VISADA būna stebimas. CJ mėgsta jį vadinti „Velniu“, nes jis apsireiškia netikėtai.
 • Wu Zi Mu (Woozie) – aklas kinas, turintis savo kazino „Four Dragons Casino“.
 • Su Xi Mu (Suzie) – Kairioji Woozie ranka. Nužudytas misijoje „A Home In The Hills“, gavęs šūvį į galvą.
 • Ran Fa Li (Farlie) – „Red Gecko Thong“ triados lyderis.
 • Zero – kompiuterių genijus. Kariauja su kitu kompiuterių genijumi Berkley.
 • Kent Paul’as – Groja grupėje, kurios vadybininkas Maccer. Turi ryšių su Ken Rosenberg.
 • Maccer – Grupės vadybininkas, kurioje groja Kent Paul. Taip pat turi ryšių su Ken Rosenberg.
 • Ken Rosenberg – buvęs advokatas iš Vice city.
 • Salvatore Leone – įtakingas asmuo mafijoje, valdo Leonų šeimos mafiją.
 • Maria – Salvatore Leone tarnaitė.
 • Jonny Sindacco – įtakingas asmuo mafijoje, valdo Sindakų šeimos mafiją.
 • Jethro – turi mažą dešrainių krautuvėlę San Fierro mieste. Labai gerai išmano apie automobilius ir kartas nuo karto dirba vadinamajame Johnsonų garaže San Fierro mieste. Atsikraustė į San Andreas kartu su Dwayne, kai jų valčių parduotuvę nusipirko Tommy Vercetti.
 • Dwayne – senas Jethro draugas, dirbęs mažame garaže, esančiame Rytų įlankėlėje (Easter Basin)iki tol kol jo draugas Tiesa (The Truth) nepakvietė jo dirbti Johnsonų garaže. Atsikraustė į San Andreas kartu su Dwayne, kai jų valčių parduotuvę nusipirko Tommy Vercetti
 • Denisa Robinson – Mergina kurią CJ išlaisvino iš degančio Los Santos Vagos gaujos namo per misiją „Burning Desire“.
 • Millie Perkins – CJ Mergina Kuri dirba „Caligulas“ Kazino.
 • Barbara Schternvart – CJ mergina kurią reikia surasti, gyvena El Queldebrados, dirba policininke.
 • Michelle Cannes – CJ mergina kurią reikia surasti, gyvena San Fierro, dirba mechanike, turi savo garažą.
 • Helena Wankstein – CJ mergina kurią reikia surasti, ginklų ekspertė, gyvena savo fermoje kuri yra Flint Range.
 • Katie Zahn – CJ mergina kurią reikia surasti, gyvena San Fierro, dirba ligoninėje.
 • Big Poppa – Vienas Los Santos Vagos gaujos galvų, pasižymėjęs narkotikų platinimu. Madd Dogg užstatė jam savo vilą tam, kad nusipirktų narkotikų kai visus pinigus pralošė kazino. Nužudytas misijoje „A Home In The Hills“
 • Fredis – Los Santos Vagos narys, didysis OG LOC priešas. Nužudytas misijoje „OG Loc“.

Gaujos[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidime yra 9 gaujos. Kaip ir žaidimo vietos, taip ir gaujos turi tikrų tais metais egzistavusių gangsterių gaujų atitikmenis.

Grove Street Families[taisyti | redaguoti kodą]

Grove Street Families nariai

Grove Street Families (GSF) yra viena iš seniausių afroamerikiečių gatvės gaujų Los Santos mieste. Šiai gaujai priklauso pagrindinis veikėjas CJ. Jie yra mirtini Ballas priešai. Grove Street taip pat konkuruoja su dvejomis meksikiečių gaujomis – Los Santos Vagos ir Varrios Los Aztecas. Vėliau Varrios Los Aztecas susidraugauja su Grove Street. Grove Street įsikūrusi Ganton bei East Los Santos rajonuose. Jie labai lengvai atpažįstami, nes nešioja žalią aprangą. Žalia spalva, taip pat yra GSF spalva. Grove Street valdoma Donovan Winfield bei Treshawn Garrishan. Taip pat ši gauja turi dvi atšakas – Seville Boulevard Families bei Temple Drive Families. Geriausiai žinoma Grove Street atšaka yra Vine "G" Street.

Ballas[taisyti | redaguoti kodą]

Paplitę Los Santos mieste. Taip pat turi atšakas: Rollin' Heights ir Front Yard Ballas kariauja su Grove Street Families, Kilo Tray kariauja su Seville Boulevard Families, o Temple Drive Ballas kariauja savaime aišku su Temple Drive Families. Rengiasi violetinės spalvos drabužiais, kas reiškia „Pagarba“. Tai pavojinga gauja, didžiausi priešai su Grove Street šeimomis, nužudę CJ motiną ir jaunesnįjį brolį. Sena gauja – gatvėse nuo pat septinto dešimtmečio. Platina narkotikus, užsiiminėja prostitucija, vandalizmu.

Los Santos Vagos[taisyti | redaguoti kodą]

Paplitusi East Los Santos, Los Flores ir Las Colinas rajonų ispanų gauja. Skiriamasis ženklas – geltoni raiščiai ant galvų. Tai mirtini Vario Los Aztecas priešai. Užsiiminėja narkotikų prekyba. Žinomi nariai – Didysis Tėtušis (Big Poppa), Fredis (Freddy). Jie yra draugai su didžiausiais Grove Street Families priešais – Ballas, taigi priešai ir su GSF.

Vario Los Aztecas[taisyti | redaguoti kodą]

Paplitę Little Mexico rajone ispanų gauja. Skiriamasis ženklas – žalsvai melsvos spalvos raiščiai. Tai labai agresyvi gauja, mirtini Los Santos Vagos priešai. Užsiiminėja smurtu gatvėse, gatvių lenktynėmis, bet nenaudoja narkotikų. Žinomi nariai: Cesar Vialpando, Sunnis (Sunny), Galas (Gal) ir Hazeris (Hazer). Žaidimo gale susidraugauja su GSF, kad iveiktų bendrus priešus- Ballas, Vagos ir Rusų mafiją bei San Fierro Rifa.

San Fierro Rifa[taisyti | redaguoti kodą]

San Fierro Rifa gauja

Ši ispanų gauja kontroliuoja nedidelius plotus San Fierro mieste, Garcia rajone. Užsiiminėja narkotikų platinimu. Daugelis naujų žaidėjų juos painioja su Varrio Los Aztecas, dėl žydros spalvos, jie yra priešai, Rifa yra bailesni, užsiima narkotikais ir yra kitame mieste. Rifa yra draugai su Ballas ir Vagos bei rusais. T-Bone Mendezas yra gaujos vadas.

Triada (Triads)[taisyti | redaguoti kodą]

Paplitę San Fierro mieste. Triadų yra dvi rūšys: vadovaujamų Ran Fa Li ir vadovaujamų Wu Zi Mu. Valdo „Four Dragons“ (Keturių drakonų) kazino. Jų vadovas Wu Zi Mu yra ne kartą pagelbėjęs CJ. Jie yra galinga gauja, nes gatvėmis vaikšto ne tik su pistoletais ar SMG, bet ir su AK47. Apsirengę juodais švarkais, daugmaž kaip Leonų mafija per GTA III ir GTA LCS.

Da Nang Boys[taisyti | redaguoti kodą]

Lietuviškai – Da Nang berniukai. Tai vietnamiečių gaujos, paplitusios dokų rajoną San fierro mieste, Easter Basin rajone. Kariauja su trijadomis. Nepaprastai žiaurūs, labai domisi apsauga.

Italų mafija[taisyti | redaguoti kodą]

Paplitę Las Venturas mieste, kur esti begalė kazino. Yra trys šeimos: Forelli šeima, Sindacco šeima, vadovaujama Johnny Sindacco (miršta misijoje „The Meat Business“) ir Leone šeima, vadovaujama Don Salvatore Leone ir jo sūnaus Joey Leone.

Rusų mafija[taisyti | redaguoti kodą]

Didelio vaidmens neužima, padeda Ballas ir Vagos bei Rifa kovoti su Triads, Varrios ir GSF. Vienoje misijoje jie atveža automobilių ir užsiima bizniu su Ballas, ten yra rusų mechanikai ir bosas, kurį CJ nužudo. Dar jie būna apsirengę kaip mafijozai paskutinėje misijoje ir CJ juos žudo, kaip ir kitus jo priešus. Jų didelis antplūdis į Ameriką prasidėjo po SSRS griuvimo.

Transporto priemonės[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidime nepaprastai daug įvairių transporto priemonių – net 190, neskaitant priekabų, kurių yra dar 9.


Sportiniai automobiliai[taisyti | redaguoti kodą]

 • Alpha – sportiškas automobilis.
 • Banshee – sportiškas kabrioletas, antras pagal greitį žaidime.
 • Bloodring Banger – galima gauti tik laimėjus „Kruvinąjį ringą“ („Blood Ring“)(tai sustiprintas glendale).
 • Buffalo – sportiškas automobilis, naudoja Catalina.
 • Bullet – labai greitas sportinis automobilis, vienas greičiausių žaidime. Gana dažnas San Fierro mieste. Taip pat jį galima gauti išlaikius vairavimo egzaminus >85 % (sidabro medaliui).
 • Cheetah – sportinis automobilis, panašus į „Ferrari“.
 • Comet – Porsche 911 kabrioletas, labai gerai slysta šonu.
 • Euros – retas sportinis automobilis, sutinkamas Las Venturas mieste.
 • Hotknife – labai greitas ir stilingas retro automobilis. Nepaprastai reta – niekur nepaplitusi. Galima gauti tik 100 % išlaikius visus vairavimo egzaminus.
 • Hotring Racer – Nascar lenktynių automobilis, naudojamas Los Santos stadiono lenktynėse 8-track.
 • Infernus – greičiausias žaidimo automobilis.
 • Phoenix – labai reta mašina. Galima gauti tik tam tikrose San Fierro lenktynėse.
 • Super GT – greitas sportinis automobilis. Naudojamas paskutinėje vairavimo mokyklos užduotyje.
 • Turismo – dažniausiai pasitaiko Las Venturas mieste prie Casino, greitas automobilis, trečias pagal greitį žaidime.
 • ZR350 – sportinis automobilis.

Lowriders[taisyti | redaguoti kodą]

 • Blade – paplitę Los Santos. Naudojama Ballas.
 • Broadway – senas kabrioletas, naudojamas Pimping misijoje ir Varrios Los Aztecas.
 • Remington – labai geras Low-rider. Naudojamas Varrios Los Aztecas.
 • Savanna – labai dažnas automobilis Los Santos mieste. Naudojamas Grove Street šeimų.
 • Slamvan – greičiausias pikapas žaidime, sportiškas.
 • Tahoma – paplitę Los Santos mieste. Naudojama Ballas gaujos narių, rečiau – paprastų žmonių.
 • Tornado – naudojama Los Santos Vagos, sutinkama tik Los Santos mieste.
 • Voodoo – paplitę Los Santos mieste. Naudojama Grove Street šeimų. Geras „Low-Rider“.

Tiuneriai[taisyti | redaguoti kodą]

 • Elegy – sportinė kupė, naudojama Triads.
 • Flash – sportiškas hečbekas.
 • Jester – sportiška Toyota Supra.
 • Stratum – vienas greičiausių universalų žaidime, geras tiuningas.
 • Sultan – geriausias sedanas žaidime, naudojamas triads. Jį tenka vairuoti misijoje Test Drive. Geras tiuneris.
 • Uranus – greita kupė, geras tiuneris.

Mikroautobusai[taisyti | redaguoti kodą]

 • Berkley Van.
 • Burrito.
 • Hotdog.
 • Moonbeam.
 • Mr. Whoopee – ledų pardavėjo furgonėlis.
 • News Van (Naujienų furgonas).
 • Pony.
 • Rumpo.
 • Securicar.

Kiti automobiliai[taisyti | redaguoti kodą]

 • Admiral – senas sedanas, naudojamas mafijos.
 • Baggage Handler – bagažo krovėjas, naudojamas oro uostose.
 • Blista Compact – maža Honda CRX.
 • Bravura – 2 durų pakankamai greitas automobilis.
 • Buccaneer – 2 durų sena kupė.
 • Cabbie – vabalo formos taksi automobilis. Labai dažnas visuose keliuose, lėtas.
 • Cadrona – greita kupė.
 • Clover – sena kupė, pigesnis sabre variantas.
 • Club – Volkswagen Golf
 • Elegant – populiarus sedanas.
 • Emperor – lėtokas sedanas, dažnas visur.
 • Esperanto – klasiška kelionių kupė.
 • Feltzer – kabrioletas, jį tenka vairuoti paskutinėje misijoje.
 • Fortune – 2 durų kupė, primena emperor.
 • Glendale – nelabai dažnas, tokį turi Big Smoke.
 • Greenwood – naudojama Grove Street šeimų, taip pat tokia pati – Sweet’o.
 • Hermes – senas meksikiečių mėgstamas automobilis iš Vice city.
 • Huntley – brangus SUV, primena Range Rover.
 • Hustler – maža, greita, reta mašinytė. Tokią turi CJ mergina Denise Robinson.
 • Intruder – dar vienas paprastas sedanas.
 • Landstalker – visureigis, buvęs dar GTA III.
 • Majestic – automobilis, sutinkamas Los Santos mieste. Naudojamas Ballas.
 • Manana – sutinkama tik keliose misijose maža kupė.
 • Merit – prabangus sedanas.
 • Mesa – mažas kareivių džipas.
 • Nebula – paplitę Los Santos mieste sedanai. Naudojami paprastų žmonių .
 • Oceanic – prabangus automobilis, dažnai naudojamas Los Santos Vagos gaujos narių.
 • Perrennial – senas universalas. Tokį turėjo Big Smoke iki pirmos misijos, kai automobilį susprogdino Ballas.
 • Picador – tas pats bucaneer tik pikapas.
 • Premier – tas pats elegant tik kitu pavadinimu ir mažesnis, perdažytas naudojamas San Fierro ir Los Santos policininkų, taksistų.
 • Previon – 2 durų kupė.
 • Primo – brangus sedanas.
 • Rancher – didelis 2 durų visureigis. Populiarus kaimuose.
 • Regina – senas universalas.
 • Romero – laidotuvių automobilis.
 • Sabre- gera kupė. Šia mašina buvo nužudyta CJ mama (Green Sabre).
 • Sandking – tai yra Dakaro ralio automobilis, gatvėse jis nevažinėja.
 • Sentinel – vienas geriausių sedanų žaidime. Tokius naudoja turtuoliai ir mafija.
 • Solair – paprastas universalas.
 • Stallion – Ford Mustang parodija.
 • Stafford – retas, senas, prabangus sedanas, kažkam jis gali priminti angliško stiliaus Volga.
 • Stretch – limuzinas, taigi sutinkamas visuose trijuose miestuose. Naudojamas turtuolių.
 • Sunrise – sportiškas sedanas.
 • Tampa – pigus 2 durų automobilis.
 • Taxi – paprastas taksi automobilis, dar dažnesnis už Cabbie.
 • Tug – labai maža oro uosto darbuotojų mašinytė.
 • Vincent – dar vienas paprastas sedanas.
 • Virgo – labai patikima kelioninė kupė.
 • Washington – geras, patikimas automobilis. Tokį turi Mike Toreno.
 • Willard – dar vienas paprastas sedanas.
 • Windsor – prabangus kabrioletas, Jaguar E-Type.

Dviratės transporto priemonės[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidime jų – nei daug, nei mažai – 12 rūšių.

 • Bike (dviratis) – paprastas dviratis. Būdingas visiškai paprastiems žmonėms. Sutinkamas visur.
 • BF400 – panašus i PCJ600 tik greitesnis ir turi daugiau kėbulo tipų.
 • BMX – BMX dviratis, būdingas „BMX-eriams“. Galima rasti Siauro Slėnio parke (Glen Park), kur teks dalyvauti BMX iššūkyje.
 • Faggio – lėtas, dažnas motoroleris.
 • FCR900 – greitas, galingas, retas motociklas.
 • Freeway (Greitkelis) – dažnokas baikeriams skirtas motociklas. Gana greitas. Galima gauti išlaikius motociklų egzaminus motociklų mokykloje nemažiau 85 %.
 • Mountain Bike (Kalnų dviratis). Galima gauti užkopus į Chilliado kalno viršūnę, kur, greičiausiai, teks dalyvauti Chilliado kalno iššūkyje arba prie pat Chilliado kalno. Taip pat jį galima rasti gatvėse prie kalnų
 • NRG500 – galima gauti tik atlikus tam tikras misijas (išlaikyti motociklų egzaminus motociklų mokykloje 100 %) arba rasti keliose vietose (San Fierro mieste, kur vistiek teks sudalyvauti NRG500 iššūkyje (NRG500 Challenge),San Fiero oro uoste tarp angarų, Los Santos automobilių stovėjimo aikštelėje netoli CJ namų). Tai nepaprastai greitas sportinis motociklas, greičiausia dviratė priemonė žaidime.
 • PCJ600- pakankamai greitas motociklas.
 • Pizza Boy (Picos Berniukas) – paplitę netoli Cluckin' Bell restoranų. Naudojami Cluckin' Bell darbuotojų.
 • Sanchez – būdingas kaimo miesteliams, pavieniams kaimeliams. Važiuodamas birzgia, bet yra gan greitas.
 • Wayfarer (Keliautojas) – paplitę įvairiose vietose, naudojami paprastų žmonių.

Lėktuvai[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidime iš viso yra 10 lėktuvų.

 • Andromada – lėktuvas kuris niekur nestovi, jame tenka vykdyti misiją Stowaway.
 • AT400 – Keleivinis lektuvas tokio pat dydžio kaip „Andromada“.
 • Beagle – paprastas lėktuvas, panašus į Dodo.
 • Dodo – paprastas, negreitas, vienvietis lėktuvas.
 • Nevada – vienas didžiausių lėktuvų žaidime, naudojamas vienoje misijoje, sunku valdyti, nes lėtai kyla.
 • Rustler (Arkliavagis) – geras lėktuvas, gaunamas pabaigus pilotavimo kursus.
 • Shamal – gerai valdomas, nedidelis, turčių ir mafijos naudojama lėktuvas.
 • Skimmer – dar iš GTA:VC atkeliavęs vandens lėktuvas.
 • Stunt Plane – turbūt sunkiausiai valdomas lėktuvas žaidime, bet gana greitas. Deja, su juo susiduriama misijoje „Barnstorming“ (Gastroliavime).
 • Hydra – Naikintuvas, naujesnio tipo, turi įmontuotas šilumines raketas.

Malūnsparniai[taisyti | redaguoti kodą]

Iš viso 9 rūšys.

 • Cargo Bob (Krovininis Bobas)galima rasti bazeje 69
 • Hunter (Medžiotojas) – itin galingas karinis sraigtasparnis, šaudantis iš kulkosvaidžio ir leidžiantis raketas.beto galima gauti islaikius auksiniu medaliu egzaminus.
 • Leviathan (Leviatanas)
 • Maverick (Kitamanis)
 • News Chopper (Naujienų malūnsparnis) – malūnsparnis, naudojamas žinių bendrovių.
 • Raindance (Lietaus Šokis)
 • Sea Sparrow (Jūrų Žvirblis)
 • Sparrow (Žvirblis)
 • Police Maverick (Patruliavimo sraigtasparnis) – dažnai sutinkamas ant pirmo miesto policijos nuovados stogo.
 • Hunter (Medžiotojas) – Senesnio tipo, lėtesnis, bet lengviau valdomas naikintuvas, turi paprastas raketas ir kulkosvaidžius.

Avarinių situacijų (Policijos, med. pagalbos, gaisrinės) transporto priemonės[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidime jų yra 17.

 • Ambulance – greitosios med. pagalbos automobilis.
 • Enforcer – viena iš policijos pajėgų. Naudojama kritiniais atvejais (esant labai ieškomam).
 • FBI Rancher – viena iš policijos pajėgų. Naudojama kritiniais atvejais (esant labai ieškomam).
 • FBI Truck – FTB sunkvėžimis. Naudojama kritiniais atvėjais.
 • Fire Truck – gaisrinės automobilis
 • HPV1000 – policijos motociklas, labai dažnai sutinkamas.
 • Hydra – naikintuvas, pradeda šaudyti kai skrendi
 • Ladder Truck – gaisrinės automobilis. Buvo naudojamas tik tada, kai buvo žadama padegti Los Santos miestą.
 • Las Venturas PD – Las Venturas policijos automobilis.
 • Los Santos PD – Los Santos policijos automobilis.
 • Police Maverick – policijos malūnsparnis. Naudojamas esant ne mažesniam kaip 3 žvaigždučių ieškomumo lygiui.
 • Predator – policijos valtis.
 • Ranger – kaimo policininku masina.
 • Rhino – tankas, stipriausios policijos pajėgos, naudojamos esant pačiam kritikškiausiam atvejui: 6 žvaigždučių ieškomumo lygiui. Tai patvariausia žaidime transporto priemonė, beveik absoliučiai patvari smūgiams. Gali būti sunaikintas tik San Fierro tramvajaus arba traukinio.
 • San Fierro PD – San Fierro policijos automobilis.
 • SWAT Truck – labai patvari tankinio tipo transporto priemonė, sutinkama tik misijoje „The end of the line“. Taip pat, jeigu netingite, galite pasiekti penkių žvaigždučių ieškomumo lygį, ir jūsų suimti tada atvažiuos SWAT Truck
 • Barracks - policijos sunkvežimis, juo važiuoja du kariai. Naudojama kaip ir Rhino - 6 žvaigždučių kritiniam ieškomumo atvejui.

Sunkiosios transporto priemonės[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidime jų – net 39 rūšys.

 • Barracks
 • Benson
 • Bobcat
 • Boxville – furgonas, naudojamas vykdyti vogimo (steal) misijoms. Sunku rasti. Šios vogimo misijos neprivalomos, jas galima vykdyti savo malonumui.
 • Boxville Black
 • Brown Streak
 • Bus – paprastas keleivinis autobusas.
 • Camper – negreitas mikroautobusas. Tokį turi The Truth.
 • Cement Truck
 • Coach
 • DFT30
 • Dune
 • Flatbed
 • Freight
 • Journey
 • Linerunner
 • Monster – didžiausias visureigis. Beabejo, labai galingas. Su juo netgi galite užvažiuoti ant kitų automobilių.
 • Mule
 • Packer
 • Patriot
 • Road Train
 • Sadler – prastas sunkvežimis, naudojamas kaimo vietovėse.
 • Sweeper
 • Tanker
 • Trashmaster – šiukšlių išvežimo sunkvežimis.
 • Tow Truck
 • Utility Van
 • Walton
 • Yankee
 • Yosemite

Vandens transporto priemonės[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidime – 10 rūšių.

 • Coast Guard (Kranto Sargas) – nors skamba taip, lyg būtų policijos, tėra paprasta jachta.
 • Dingy
 • Jetmax
 • Launch
 • Marquis
 • Reefer
 • Speeder
 • Squallo paprasta valtis su motoru
 • Tropic
 • Vortex (Sūkurys) – Vienintelė vandens transporto priemonė, kuri gali keliauti ir vandenyje, ir ant žemės.

Visureigiai ir panašaus tipo transporto priemonės[taisyti | redaguoti kodą]

Žaidime yra ir pačių keisčiausių transporto priemonių – visureigių. Jų čia 15.

 • Bandito – greitas vienvietis visureigis, primenantis ištiuninguotą XX a. pr. automobilį ar savamėgiškai sukonstruotą visureigį. Nepaisant to, greitas. Labai retas. Jis kažko vairuojamas niekur nesutinkamas – galima gauti tik susidraugavus su Helena arba įvykdžius misiją High Noon, kur reikės važiuoti būtent su šia transporto priemone. Taip pat šis visureigis sutinkamas lenktynių trasoje „Bandito Country“.
 • BF Injection – greitas, bet labai smūgiams nepatvarus mažas visureigis.
 • Caddy – Golfo mašinėlė.
 • Combine Harvester – Kombainas, dažnai randamas kaimuose, renkant javus.
 • Dozer – Kažkas panašaus į buldozerį, tik patogesnį.
 • Dumper – Šiukšliavežė.
 • Forklift – Daiktams kilnoti naudojama mašina. Galima rasti misijoje " Įsilaužiant į Kaligulos kazino seifą " (" Breaking The Bank At Caligula’s ") ir " Apiplėšinėjant Dėdulę Semą " (" Robbing the Uncle Sam ")
 • Kart – kartų automobilis. Labai retas. Gali būti rastas Las Venturas Victim drabužių parduotuvės prie pajūrio stovėjimo aikštelėje.
 • Lawn Mower
 • Quad – mažas keturratis visureigis.
 • RC Bandit – Žaislinė Bandito versija. Naudojamas misijoje su Zero.
 • RC Baron – Žaislinis lėktuvas, naudojamas misijose su Zero.
 • RC Goblin – Žaislinis sraigtasparnis, naudojamas misijose su Zero.
 • RC Tiger – Žaislinis tankas, naudojamas misijose su Zero.
 • Tractor – labai lėtas traktorius, dažniausiai sutinkamas kaimuose.

Priekabos[taisyti | redaguoti kodą]

 • Farm Trailer
 • Luggage Trailer 1
 • Luggage Trailer 2
 • Semi Trailer 1
 • Semi Trailer 2
 • Semi Trailer 3
 • Stairs
 • Tanker Trailer
 • Tiller

Ginklai (ir kt. nešiojamieji daiktai)[taisyti | redaguoti kodą]

Šaltieji ginklai[taisyti | redaguoti kodą]

Nešaunamųjų ginklų ikonos
 • Žalvarinis kastetas;
 • Beisbolo lazda;
 • Policininkų lazda;
 • Biliardo lazda;
 • Golfo lazda;
 • Kastuvas;
 • Peilis;
 • Katana;
 • Grandininis pjūklas. (Labai gąsdina praeivius.)

Pistoletai[taisyti | redaguoti kodą]

Pistoletų ikonos
 • 9 mm kalibro pistoletas;
 • Begarsis 9 mm kalibro pistoletas;
 • Pistoletas Desert Eagle.

Automatai[taisyti | redaguoti kodą]

Automatų ikonos
 • Tec-9;
 • Micro SMG;
 • SMG.

Šratiniai šautuvai[taisyti | redaguoti kodą]

Šratinių šautuvų ikonos
 • Šratinis šautuvas;
 • Nupjautavamzdis šautuvas;
 • Sustiprintas šratinis šautuvas.

Koviniai ginklai[taisyti | redaguoti kodą]

Graižtvinių ginklų puolimui ikonos
 • M4;
 • AK-47 – Kalašnikovo automatas.

Ilgieji graižtviniai ginklai[taisyti | redaguoti kodą]

Ilgųjų graižtvinių ginklų ikonos

Metamieji ginklai[taisyti | redaguoti kodą]

Metamųjų ginklų ikonos

Sunkioji artilerija[taisyti | redaguoti kodą]

Sunkiosios artilerijos ikonos
 • Liepsnosvaidis;
 • Gatlingas Vulcan (Vulcan Mini Gun);
 • Granatsvaidis- RPG-7 Rocket Propelled Granade Launcher-raketinio tipo granata;
 • Raketsvaidis su IR taikikliu (Heat Seeking Rocket Launcher).

Įranga[taisyti | redaguoti kodą]

GTA: SA įrangos ikonos
 • Purškaimų dažų skardinė (spraycan);
 • Fotokamera;
 • Ugnies gesintuvas;
 • Parašiutas;
 • Šiluminiai akiniai;
 • Naktiniai akiniai;
 • Reaktyvinė kuprinė (Jetpack).

Kita[taisyti | redaguoti kodą]

 • Lazdelė;
 • Gėlės;
 • Dildo nr. 1;
 • Dildo nr. 3;
 • Vibratorius nr. 1;
 • Vibratorius nr. 2;
 • Mob. telefonas.

Modifikacijos[taisyti | redaguoti kodą]

San Andreas Multiplayer[taisyti | redaguoti kodą]

San Andreas Multiplayer (SA-MP) yra GTA: San Andreas modifikacija, leidžiantis žaisti internete (arba LAN tinklu) su daugiau kaip 900 žaidėjų. Norint žaisti SA-MP būtinas originalus GTA: San Andreas žaidimas.

SA-MP žaidime galima daryti beveik viską, ką galima daryti GTA: San Andreas. Taip pat galima kurti savo serverius, bei pritraukti į juos žaidėjų. Taip pat yra daug žaidimo režimų: Free Roam, tikras gyvenimas, lenktynės ir t. t.

Muzika[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis – Grand Theft Auto: San Andreas muzika.

Žaidime yra 11 radijo stočių, grojančių tam tikro stiliaus ir laikotarpio muziką, kurią komentuoja ir aktualijas aptaria tam tikri laidų vedėjai. Taip pat per radijo stotis galima išgirsti įvairių reklamų, bei kurti savo radijo stotį.

iOS, Android, Windows Phone ir Amazon Kindle versija[taisyti | redaguoti kodą]

2013 m. lapkričio 28 d. „Rockstar Games“ savo puslapyje paskelbė, kad tų pačių metų – gruodžio mėn. „Grand Theft Auto: San Andreas“ bus perleistas išmaniesiems telefonams.

Taipogi, buvo paminėta, kad mobili versija palaikys didesnės rezoliucijos tekstūras, turės realaus laiko šešėlių palaikymą ir turės 3 skirtingus valdymo pasirinkimus.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]