Liberty City

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Liberty City žaidime Grand Theft Auto IV

Liberty City (liet. Laisvės miestas) – fiktyvus miestas naudotas Rockstar Games žaidimų serijoje Grand Theft Auto. Miestas yra virtualusis Niujorko prototipas. Buvo sukurtos trys skirtingos miesto versijos nuo serijos pasirodymo 1998 metais:

Grand Theft Auto[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Liberty City pirmą kartą buvo pristatytas žaidime Grand Theft Auto. Miesto geografija ir išdėstymas labai priminė Niujorką. Žaidimą sudarė du žemynai, kuriuos skyrė sala panaši i Manhataną, bei dar kelios salos, kurias su žemynais jungė tiltai.

Žaidime buvo dublikuojami skirtingi Niujorko ir Naujojo Džersio rajonai, kurie buvo vadinami panašiais į tikrovėje egzistuojančių rajonų pavadinimais.

Grand Theft Auto III[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grand Theft Auto III

Antrą kartą Liberty City pasirodė žaidime Grand Theft Auto III. Miestas buvo visiškai nepanašus į savo pirmtaką. Veiksmas vyko 2001 metų rudenį. Miestas buvo dažnai cituojamas kaip baisiausia vieta Amerikoje dėl savo nenuvaldomo nusikalstamumo, korupcijos, gaujų karų, vagysčių, žmogžudysčių ir kasdienio gyvenimo, kuriame policijos intervencija tapo beveik nereikšminga. Žaidime Grand Theft Auto: Liberty City Stories buvo teigiama, kad miestas 1998 metais atšventė savo 200 metų jubiliejų, tai leidžia suprasti, kad miestas buvo įkurtas 1798 metais.

Grand Theft Auto IV[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grand Theft Auto IV

Trečioji miesto versija pasirodė kartu su žaidimu Grand Theft Auto IV, kuris pasirodė 2008 metais. Miestas vėl gerokai skiriasi nuo savo pirmtakų ir yra gerokai panašesnis į tikrajį Niujorką.

Liberty City sudaro penkios salos: