G-taškas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Moters lytiniai organai: 1. Kiaušintakis, 2. Šlapimo pūslė, 3. Kaulas, 4. G-taškas, 5. Varputė, 6. Šlaplė, 7. Makštis, 8. Kiaušidė, 9. Gaubtinė žarna, 10. Gimda, 11. Makšties dugnas, 12. Gimdos kaklelis, 13. Tiesioji žarna, 14. Išangė

G-taškas (arba Grefenbergo taškas) – moters makštyje esanti labai jautri erogeninė zona. Tai priekinės sienelės apatiniame trečdalyje esantis audinių plotelis, kurį dirginant sukeliamas lytinis pasitenkinimas (kartais net moters ejakuliacija). Jis yra maždaug žirnio dydžio, apie 5 cm nuo makšties pradžios. Lytiškai susijaudinus, šie audiniai dėl pritekėjusio kraujo gali padidėti iki riešuto dydžio. Spaudžiant šį tašką dažnai sukeliamas orgazmas. Ši erogeninė zona stimuliuojama bet kokioje sueities pozoje, kurio metu vyro varpa ritmingai spaudžia ar atsiremia į priekinę makšties sienelę.

Makšties gleivinėje beveik nėra jautrių nervinių galūnių (tai patvirtina faktas, kad gimdymo metu orgazmo nebūna). Tačiau priekinės sienelės apatiniame trečdalyje yra Meisnerio kūnelių – receptorių, reaguojančių į prisilietimą. Pirmą kartą šį tašką aprašė XVII a. olandų anatomas De Grafas, tačiau tik 1950 m. vokiečių gydytojas Ernstas Grefenbergas (Ernst Gräfenberg, 18811957) įvertino jį kaip erogeninę zoną (jo garbei šis taškas ir pavadintas). Manoma, kad už G-tašką jautresnė yra tik varputė.

Dirginant šį tašką daugeliui moterų gali atsirasti nemalonus jausmas – noras šlapintis, kai kurios gali iš viso jo neturėti arba būti nejautrios.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]