Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT)
Fntt.gif
FNTT emblema
Bendroji informacija
Valstybė Lietuvos vėliava Lietuva
Įkurta 1997 m. vasario 4 d.
Pavaldumas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija
Centrinė būstinė Vilnius
Metinis biudžetas 21,3 mln. Lt (2010 m.) [1]
Darbuotojų kiekis 449 (2010 m.) [2]
Buvusi tarnyba Mokesčių policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
Vadovybė
Vadovas Rolandas Kiškis
Tinklalapis
www.fntt.lt

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT) – institucija, atsakinga už Lietuvos Respublikos finansų sistemos apsaugą atskleidžiant nusikalstamas veikas ir kitus teisės pažeidimus.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarnybos buveinė

1997 m. vasario 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu buvo įsteigtas Mokesčių policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

2002 m. balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos įstatymu Mokesčių policijos departamentas pertvarkytas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą.

2002 m. gegužės 24 d. FNTT paskirta atsakinga už bendradarbiavimą su Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF).

2002 m. liepos 1 d. Revizijų departamentas prie Finansų ministerijos prijungtas prie FNTT perimant jo vykdytas funkcijas.

2003 m. gegužės 1 d. įsigaliojo nauji Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas ir baudžiamojo proceso kodeksas. FNTT buvo pertvarkyta į ikiteisminio tyrimo įstaigą.

Nuo 2004 m. sausio mėn. įsigaliojus naujai Pinigų plovimo prevencijos įstatymo redakcijai, praplėstos FNTT teisės, įgyvendinant pinigų plovimo prevencijos priemones.

Uždaviniai ir veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindiniai FNTT uždaviniai yra apsaugoti valstybės finansų sistemą nuo nusikalstamo poveikio, užtikrinti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų, susijusių su Europos Sąjungos ir užsienio valstybių finansinės paramos lėšų gavimu ir naudojimu, atskleidimą ir tyrimą, vykdyti nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų finansų sistemai pažeidimų prevenciją.

Šiuo metu FNTT prioritetinis dėmesys skiriamas nusikalstamų veikų, susijusių su pinigų plovimu, PVM grobstymu, Europos Sąjungos ir užsienio valstybių finansinės paramos lėšų neteisėtu gavimu ir panaudojimu, atskleidimui, tyrimui ir prevencijai.

FNTT renka, kaupia ir analizuoja informaciją apie rengiamus bei įgyvendinamus projektus, finansuojamus Europos Sąjungos lėšomis, pavyzdžiui, iš SAPARD ir PHARE programų lėšų.

FNTT vadovauja direktorius, kurį penkeriems metams skiria į pareigas ir atleidžia iš jų vidaus reikalų ministras.

Direktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]