Evergrey

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Evergrey

Evergrey 2008 m. Helsinkyje
Biografija
Kilmė Švedija, Geteborgas
ŽanraiProgresyvusis metalas
Power metalas
Aktyvumo metai1995-
Įrašų kompanijaSteamhammer/SPV
SvetainėOficialus grupės tinklalapis

Evergrey – Švedijos progresyviojo power metalo grupė iš Geteborgo. Grupė susikūrė 1995 metais ir po trejų metų išleido savo debiutinį albumą The Dark Discovery. Jų naujausias albumas Torn buvo išleistas 2008 metais.

Pastarieji įvykiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2006 metų balandžio 4 dieną Evergrey išleido šeštąjį studijinį albumą Monday Morning Apocalypse. Albumą prodiusavo ir miksavo Sanken Sandquist bei Stefan Glauman, buvę Rammstein, Bon Jovi ir Def Leppard prodiuseriai. Tom Englund tuomet sakė: „We feel honoured to work with such amazing producers. We are sure that they will succeed in making us sound better than ever before.“. Albumas užėmė 6 vietą Švedijoje.

2006 metų vasarą Evergrey grojo įvairiuose Europos festivaliuose. Grupė taip pat koncertavo Jungtinėse Amerikos Valstijose kartu su In Flames, Nevermore bei Throwdown. Rugsėjį jie dalyvavo ProgPower festivalyje Atlantoje.

2006 metų spalio 24 dieną Evergrey pradėjo naują koncertų turą Europoje. Su jais kartu koncertavo Švedijos death metalo grupė Avatar, jie aplankė Vokietiją, Italiją, Ispaniją, Prancūziją, Nyderlandus, Belgiją, Didžiąją Britaniją, Daniją ir Švediją.

2008 metų gegužės 8 dieną Evergrey pranešė, jog pasirašė sutartį su Steamhammer/SPV. Tai reiškė, kad naująjį albumą Torn išleis ši įrašų kompanija bei bus galimybė perleisti papildytus senuosius grupės albumus.

Evergrey išleido savo naujausią studijinį albumą Torn 2008 metų rugsėjį. Albumo įrašyme debiutavo naujas 2007 metais į grupę priimtas bosistas Jari Kainulainen.

2010 metų gegužę Evergrey paliko trys nariai: gitaristas Henrik Danhage, būgnininkas Jonas Ekdahl ir bosistas Jari Kainulainen. Juos atitinkamai pakeitė Marcus Jidell, Hannes Van Dahl bei Johan Niemann.

Dainų tekstų tematika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Evergrey dainų tekstai visada buvo tamsesnio pobūdžio, tą patį galima pasakyti ir apie grupės įvaizdį. The Dark Discovery buvo apdainuojamos įvairios idėjos, o dauguma vėlesnių albumų buvo koncepciniai, apie tokias idėjas kaip savęs reformacija (Recreation Day), paranoja bei ateivių grobimai (In Search of Truth), sektos ir religijos (The Inner Circle).

Recreation Day yra albumas, apimantis daug potemių – nuo mirties bei gedulo iki baimės ir sielvarto – visa tai įeina į bendrą albumo koncepciją. Šios idėjos pasireiškia skirtingomis formomis, tokiomis kaip savižudybė („As I Lie Here Bleeding“), gedulas po laidotuvių („I’m Sorry“), mirštančių žmonių atgailavimas dėl savo nuodėmių („Unforgivable Sins“). Pastaroji albumo daina taip pat veikė kaip katalizatorius kitam albumui (The Inner Circle), kurio pagrindinės temos irgi buvo tokios pačios, kaip dainoje: religija bei vaikų įvairiapusė skriauda.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvę nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gyvo garso albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]