Sektos žudikės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Gnome-applications-science.svg  Įtariama, kad šiame straipsnyje esama mokslinio naujumo, kuris pageidaujamas moksliniame darbe, bet ne Vikipedijoje.
Prašome žiūrėti diskusiją (papildomos informacijos gali būti istorijoje).
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Sektos žudikėssektos, rengiančios masines savo narių žudynes arba savižudybes. Dauguma tokio tipo sektų tiki artėjančia Apokalipse ir žada savo nariams, kad jie bus vieninteliai, išsigelbėję. Kai kada vietoje apokalipsės žadamas amžinas gyvenimas, dieviškumas ir pan. Tokio tipo sektos dažniausiai turi vieną ar kelis sudievintus lyderius (mokytojus, pranašus etc.), naudoja gana rafinuotas smegenų plovimo metodikas, narkotines medžiagas, ir t. t. Dažniausiai tokios sektos itin gerai slepia savo veiklą, vaizduoja meditacijos ar socialinės pagalbos grupes, vykdo kelių pakopų narių filtraciją, itin smarkiai stengiasi savo narius atskirti nuo visuomenės (dažniausiai fiziškai, įkurdamos specialius kaimelius sektų nariams ir pan.). Dauguma tokių sektų yra gana nedidelės (iki kelių tūkstančių žmonių), socialiai dažniau orientuotos į išsilavinusius, turtingus žmones.

Labiausiai pagarsėjusios sektos žudikės:

Su žudikiškomis sektomis kartais siejamos kai kurios satanistų grupelės, ir (rečiau) Karloso Kastanedos gerbėjai.

Sektų žudikių tyrinėtojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vienas žinomiausių sektų žudikių tyrinėtojas yra Aleksandras Dvorkinas, kuris parašė knygą "Sektos. Totalitarinių sektų apžvalga." [1]


Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Aleksandras Dvorkinas (1990). Sektos. Totalitarinių sektų apžvalga. Lietuvos Blaivybės Fondas. ISBN ISBN 5-88213-050-6.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]