Europos jaunių šachmatų čempionatas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bulgaras Kiprianas Berbatovas 2011 m. Europos jaunių (iki 16 m.) čempionate Albenoje

Europos jaunių šachmatų čempionatas – tai berniukų (atvirasis) ir mergaičių varžybos, kuriose dalyviai, suskirstyti į: iki 8, 10, 12, 14, 16 ir 18 metų amžiaus grupes, kovoja dėl savo amžiaus grupės Europos šachmatų čempiono titulo. Vienu metu ir vienoje vietoje vyksta 12-ka atskirų turnyrų, kuriuose paaiškėja 12 jaunųjų tų metų Europos čempionų. Čempionatą organizuoja ECU. Jis vyksta kasmet.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmas Europos jaunių šachmatų čempionatas surengtas 1991 m. Mamajos kurorte, Rumunijoje. Jame buvo 4-ios: iki 10, 12, 14 ir 16 metų amžiaus grupės. Nuo 1994 m. sudėtis buvo praplėsta - įtraukta amžiaus grupės iki 18 m. Nuo 2010 m. į čempionatą buvo įtrauktos dar ir iki 8 m. grupės.

Europos jaunių šachmatų čempionatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dalyvių atranka ir išlaidos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dalyvių atranka laikui bėgant kinta – čia pateikta 2014 m. tvarka.

Kiekviena šalis, ECU narė, turi teisę kiekvienoje amžiaus grupėje (iki 8, 10, 12, 14, 16, ir 18 metų į berniukų (atvirąjį) ir mergaičių turnyrus siųsti po vieną dalyvį. Žaidėjai čempionato pravedimo metų sausio 1 d. neturi būti pasiekę savo grupės amžiaus ribą.

Asmeniškai kviečiami :

1-3 vietas užėmę praėjusio Europos jaunių šachmatų čempionato žaidėjai, kurie gali dalyvauti, atitinkamoje amžiaus grupėje, ar aukštesnėje amžiaus grupėje. Ši privelegija galioja tik vienus metus.

Visi šie dalyviai laikomi oficialiaisiais žaidėjais. Jų ir delegacijos vadovo išlaikymo išlaidas apmoka turnyro šeimininkai.

Be oficialiųjų žaidėjų, priimami dalyvauti ir papildomi žaidėjai. Jų kiekis neribojamas, bet jie turi prisidėti prie savo išlaikymo sumokėdami organizatorių nustatytą mokesčius: už apgyvendinimą, maistą, transportą ir kt.

Kelionės išlaidas visiems dalyviams apmoka jų federacijos, arba patys. Iki nustatytos datos, oficialieji ir papildomi dalyviai turi būti registruti savo šalies federacijos paraiškoje.

Taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Turnyras pravedamas naudojant šveicariškąją sistemą (– 9 ratai). Varžovų parinkimui žaidėjų nacionalinis reitingas nenaudojamas. Lygiosiomis galima sutikti tik po 40-ojo juodųjų ėjimo

Laiko kontrolė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiekvienam žaidėjui partijai skiriama laiko: 90 min. pirmiesiems 40 ėjimų, o likusiems ėjimams 30 min., taip pat, nuo 1-o ėjimo po kiekvieno ėjimo pridedama 30 sek.[1]

Nugalėtojo nustatymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nugalėjas nustatomas pagal taškus: pergalė – vienas, lygiosios – pusė, pralaimėjimas – nulis taškų. Daugiausiai taškų surinkęs dalyvis tampa nugalėtoju.

Jei du ar daugiau žaidėjų surenka po lygiai taškų, aukštesnė vieta pripažįstama pasiekusiems aukštesnį rezultatą:

a) pirmoj eilėj – pagal varžovų vidutinį reitingą -1;

b) antroj eilėj –pagal Bucholcą -1;

c) trečioj eilėj – pagal Bucholcą:

d) ketvirtoj eilėj – pagal pergalių skaičių.

Jei grupėje yra daugiau, kaip 75 % nereitinguotų žaidėjų:

b) pirmoj eilėj –pagal Bucholcą -1;

c) antroj eilėj – pagal Bucholcą:

d) trečioj eilėj – pagal pergalių skaičių.[2]

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmąsias tris vietas užėmę dalyviai apdovanojami taurėmis, medaliais, diplomais ir prizais. 4-5 vietą savo grupėse užėmę dalyviai - diplomais ir prizais.

Čempionai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Europos jaunių čempionato nugalėtojai. [3] [4]

Atvirasis turnyras[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atvirasis jaunių čempionatas[5]

Metai Miestas Iki 8 metų Iki 10 metų Iki 12 metų Iki 14 metų Iki 16 metų Iki 18 metų
1991 Mamaja, (Konstanca) Prancūzija Adrien Lerua Vengrija Peteris Leko Čekija Tomas Oral Rumunija Andrej Istratesku
1992 Rimavska Sobota Lenkija Kšištofas Gratka Vengrija Peteris Ačas Vengrija Peteris Leko Rusija Vadimas Zvjaginsevas
1993 Sombathėjus Prancūzija Étienne Bacrot Gruzija Valeriane Gaprindašvili Albanija Erald Derviši Lenkija Robertas Kempinskis
1994 Beile Herkulanė Azerbaidžanas Kvadiras Husejinovas Gruzija Valeriane Gaprindašvili Anglija Karl Mah Baltarusija Aleksei Černuševičius Lenkija Robert Kempinski
1995 Verdenas, (Mezas) Latvija Arkadijus Naidičas Prancūzija Etjenas Bakru Ukraina Sergejus Fedorčiukas Čekija Pavelas Simacekas Lenkija Robertas Kempinskis
1996 Rimavska Sobota Azerbaidžanas Teimuras Radžabovas Ukraina Jurijus Drozdovskis Ukraina Evgenijus Kobylkinas Vokietija Fabianas Diotlingas Ukraina Ruslanas Ponomariovas
1997 Talinas Azerbaidžanas Teimuras Radžabovas Rusija Ilja Zarezenko Ukraina Jurijus Drozdovskis Izraelis Aleksandras Kundinas Gruzija Mikheilas Mchedišvili
1998 Murekas, (Štirija) Ukraina Dmytro Tišynas Azerbaidžanas Teimuras Radžabovas Rusija Aleksandras Riazantsevas Armėnija Gabrielis Sargisianas Nyderlandai Denis tu Fhruchtas
1999 Litochoras, (Pierijos nomas) Ukraina Sergejus Karjakinas Bosnija ir Hercegovina Borkis Predojevićius Azerbaidžanas Nidjatas Mamedovas Rusija Sergejus Grigoriantsas Azerbaidžanas Teimuras Radžabovas
2000 Kalitėja Rusija Janas Nepomniačis Rusija Jevgenijus Romanovas Nyderlandai Markas Ervichas Slovakija Janas Markosas Rusija Artiomas Timofejevas
2001 Kalitėja Ukraina Vladimiras Oniščiukas Rusija Janas Nepomniačis Bosnija ir Hercegovina Borkis Predojevičius Rusija Ernesto Inarkijevas Gruzija Zviadas Izorija
2002 Penyskola, (Valensija (regionas) Azerbaidžanas Eltajus Safarlis Rusija Janas Nepomniačis Rusija Jevgenijus Romanovas Rusija Aleksandras Kharitonovas Azerbaidžanas Šakhrijaras Mamedjarovas
2003 Budva Armėnija Samvel Ter Sahakijanas Azerbaidžanas Eltajus Safarlis Baltarusija Sergejus Žigalko Vengrija Čiaba Balogas Lenkija Mateušas Bartelis
2004 Urgupas, (Turkija) Armėnija Robertas Aghasarijanas Rusija Sananas Sjugirovas Gruzija Giorgis Margvelašvilis Azerbaidžanas Raufas Mamedovas Lenkija Radosłavas Vojtašekas
2005 Herceg Novis Rusija Konstantinas Nikologorskis Rusija Sananas Sjugirovas Gruzija Davitas Benidze Armėnija Zavenas Andriasianas Lenkija Pavełas Čarnota
2006 Herceg Novis Rusija Arsenijus Šurunovas Rusija Ivanas Bukavšinas Vengrija Peter Prohaszka Prancūzija Romain Edouard Baltarusija Sergei Zhigalko
2007 Šibenikas Rusija Kirill Alekseenko Ukraina Illya Nyzhnyk Rusija Sananas Sjugirovas Azerbaidžanas Vugaras Rasulovas Kroatija Ivanas Šarićius
2008 Herceg Novis Turkija Džemil Džem Ali Marandis Bulgarija Kiprianas Berbatovas Rusija Ivanas Bukavšinas Ukraina Illja Nyžnykas Ispanija Ksavieras Vila Gazqezas
2009 Fermas Vengrija Benjaminas Gledura Rusija Jevgenijus Zananas Lenkija Kamilis Dragunas Izraelis Gilis Popilskis Armėnija Samvelas Ter-Sahakijanas
2010 Batumis Azerbaidžanas Abdula Azar Gadimbeilis Slovakija Viktoras Gazikas Turkija Džemil Džem Ali Marandis Ukraina Aleksandras Bortnikas Rusija Ivanas Bukavšinas Azerbaidžanas Vasifas Durarbeylis
2011 Albena Vengrija Aleksas Krstulovičius Graikija Evgenios Ioannidis Armėnija Haik M Martirosianas Turkija Džemil Džem Ali Marandis Ukraina Aleksandras Bortnikas Švedija Nilsas Grandelius
2012 Praha Bulgarija Cvetanas Stojanovas Rusija Andrejus Jesipenko Armėnija Haik M Martirosianas Lenkija Jan-Kšištofas Duda Lenkija Kacperas Drozdovskis Rusija Vadimas Moiseenko
2013 Budva Azerbaidžanas Ajdin Elšanas Sulejmanlis Turkija Kaganas Adindželebis Ukraina Matvišenas Viktoras Nyderlandai Jordenas Fon Foreistas Rusija Kirilas Aleksejenko Rusija Vladimiras Fedosejevas
2014 Batumis Rusija Ilja Makovejev Armėnija Mamikon Gharibyan Ukraina Viktor Matviishen Rusija Timur Fakhrutdinov Turkija Ali Marandi Cemil Can Izraelis Avital Boruchovsky
2015 Porečas TurkijaMarandi Cemil Can Vokietija Leonidas Savlinas Rusija Sergejus Lobanovas Rusija Kirilas Šubinas Rusija Ilja Makovejevas Baltarusija Mikhejus Navumenka[6]
2016 Praha RusijaArtiomas Pinginas (7,5 tšk.) Rusija Volodaras Murzinas (7,5) Armėnija Mamikonas Gharibianas (8) Ispanija Rivera Salvadoras Guera (7,5) Rusija Timuras Fakhrutdinovas (7,5) Armėnija Manuelis Petrosianas (7,5)[7]
2017 Mamaja VengrijaGiang Tram Namas (8 tšk.) Prancūzija Mauridzi Merk Andrija (7,5) Azerbaidžanas Aydinas Süleymanlı(7,5) Danija Bjerre Jonas Bulnis (7,5) RusijaAndrejus Jesipenko (7,5) Danija Čibo Jesper Sandergodas (7) [8]
2018 Ryga AzerbaidžanasJahandaras Azadalijevas (8 iš 9.) Rusija Artiomas Pinginas (7,5) RusijaVolodaras Murzinas (8) Rusija Stefanas Pogosianas (8) Italija Frančeskas Sonis (7,5) Graikija Eugenijus Joanidis (7,5)[9][10]

Mergaičių turnyras[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mergaičių Europos čempionatas[11]

Metai Miestas Iki 8 metų Iki 10 metų Iki 12 metų Iki 14 metų Iki 16 metų Iki 18 metų
1991 Mamaja, (Konstanca) RumunijaSabina Popesku Tarybų SąjungaSofiko Tkešelašvili Tarybų Sąjunga Maia Lomineišvili Tarybų SąjungaIlaha Kadimova
1992 Rimavska Sobota Čekija Regina Pokorna Lenkija Alina Tarachovič Bulgarija Antoaneta Stefanova Ukraina Ina Gaponenko
1993 Sombathėjus Lietuva Viktorija Čmilytė Lenkija Iveta Radzievič Ukraina Natalija Žukova Ukraina Natalija Kiseleva
1994 Beile Herkulanė Rusija Aleksandra Kosteniuk Gruzija Ana Matnadzė Lenkija Iweta Radziewič Ukraina Natalia Žukova VengrijaMonika Grabič
1995 Verdenas, (Mezas) Rusija Nadežda Kosintseva Gruzija Ana Matnadzė Moldavija Kristina Mošina Rumunija Sidonija Važda Lenkija Marta Zielinska
1996 Rimavska Sobota Rusija Tatjana Kosintseva Rusija Aleksandra Kosteniuk Moldavija Kristina Mošina Ukraina Vladislava Kalinina Lenkija Monika Bobrovska
1997 Talinas Gruzija Nana Dzagnidzė Rusija Nadežda Kosintseva Gruzija Ana Matnadzė Rusija Ekaterina Polovnikova Rusija Anna Dorofejeva
1998 Murekas, (Štirija) Ukraina Anna Muzyčiuk Prancūzija Mary Sebag Gruzija Lela Javakhišivili Gruzija Ana Matnadzė Latvija Dana Reizniece
1999 Litochoras, (Pierijos nomas) Rumunija Silvia Raluka Skarčea Gruzija Nana Dzagnidzė Prancūzija Mary Sebag Gruzija Ana Matnadzė Latvija Dana Reizniece
2000 Kalitėja Ukraina Anna Muzyčiuk Rusija Valentina Gunina Rusija Ramara Čistiakova Rusija Natalija Pogonina Rusija Nadežda Kosintseva
2001 Kalitėja Baltarusija Alena Tairova Rumunija Jozefina Paulet Ukraina Kateryna Lahno Rusija Maria Kursova Gruzija Inga Čarkhalašvili
2002 Penyskola, (Valensija (regionas) Ukraina Marija Muzyčiuk Ukraina Ana Muzyčiuk Azerbaidžanas Turkan Memedjarova Prancūzija Mary Sebag Rusija Alina Motoc
2003 Budva Gruzija Nazi Paikidzė Rusija Anastasija Bodnaruk Ukraina Anna Muzyčiuk Rusija Maria Fominykh Rusija Natalia Pogonina
2004 Urgupas, (Turkija) Gruzija Meri Arabidzė Kroatija Lara Stock Slovėnija Anna Muzyčiuk Rusija Valentina Gunina Gruzija Salome Melija
2005 Herceg Novis Rusija Varvara Mestnikova Gruzija Nazi Paikidzė Rusija Varvara Repina Rusija Ina Ivakhinova Gruzija Salome Melija
2006 Herceg Novis Rumunija Daria-Ioana Visanesku Gruzija Meri Arabidzė Rusija Varvara Repina Turkija Kubra Oztiurk Lenkija Ana Gasik
2007 Šibenikas Prancūzija Sesilė Hussenu Lenkija Aleksandra Liach Gruzija Nazi Paikidzė Turkija Kubra Oztiurk Rusija Ina Ivakhinova
2008 Herceg Novis Rusija Liza Kisteneva Rusija Anna Stiažkina Gruzija Meri Arabidzė Gruzija Nazi Paikidzė Čekija Katerina Nemcova
2009 Fermas Rusija Ana Vasenina Prancūzija Sesilė Hussenu Izraelis Marsel Efroimski Lenkija Kataržyna Adamovič Rusija Olga Girija
2010 Batumis BulgarijaGabriela Antova Lenkija Olivija Kilbasa Rusija Aleksandra Goriačkina Azerbaidžanas Ulvija Hasil Fatalijeva Gruzija Mariam Danelija Gruzija Keti Tsatsalašvili
2011 Albena Bulgarija Nurgiul Salimova Lenkija Alicija Slivicka Rusija Ana Vasenina Rusija Aleksandra Goriačkina Rusija Marija Severina Moldavija Diana Bačju
2012 Praha Rusija Marija Kutianina Rusija Anastasija Zotova Graikija Anastasija Avramivu Baltarusija Katsiaryna Beinenson Ukraina Marja Tantsiura Rusija Aleksandra Goriačkina
2013 Budva Lenkija Laura Černikovska Izraelis Anastasija Vuler Rusija Polina Šuvalova Azerbaidžanas Gunay Mammadzada Rusija Ana Stiažkina Baltarusija Nastasija Ziaziulkina
2014 Batumis Rusija Emilia Zavivajeva Azerbaidžanas Malak Ismayil Rusija Jekaterina Goltseva Graikija Anastasia Avramidou Estija Mai Narva Azerbaidžanas Ulviyja Fatalijeva
2015 Porečas Gruzija Nino Khomeriki Nyderlandai Anna-Maja Kazarian Rusija Ana Kočukova Rusija Elizaveta Soloženkina Rusija Galina Mironenko Ukraina Veronika Veremjuk[6]
2016 Praha RusijaAleksandra Švedova (8,5 tšk.) Vengrija Žoka Gial (7,5) Turkija Sylia Džaglaš (8) Rusija Aleksandra Malcevskaja (7,5) Vokietija Fiona Zyber (8) Gruzija Nino Khomeriki 7,5)[7]
2017 Mamaja RusijaSofija Svergina (8,5 tšk.) Rusija Veronika Šubenkova (7,5) Rusija Galina Mironenko (7,5) Azerbaidžanas Govhar Beidulajeva (8,5) Baltarusija Olga Badelka (7,5) Armėnija Sona Asatrijan (7)[12]
2018 Santjago de Kompostela BaltarusijaJekaterina Zubkovskaja (7,5 iš 9) Rusija Aleksandra Švedova (8) Rusija Olga Karmanova (7) Azerbaidžanas Ajan Alahverdijeva (8) Rusija Kamalija Bulatova (7,5) Rusija Aleksandra Dimitrova (7)[9][10]

Lietuvos šachmatininkų pasirodymai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos jaunieji šachmatininkai nuo 1992 metų dalyvauja Europos šachmatų čempionatuose. Iki 2017 m. Lietuvos jaunieji šachmatininkai 30 kartus pateko į geriausių savo grupėje dešimtukus.

Berniukai iškovojo du bronzos medalius. Tai padarė Tomas Laurušas (iki 16 m.) – 2012 m. ir Titas Stremavičius (iki 18 m.) – 2015 m. Iš viso berniukai 12 kartų savo amžiaus grupėje buvo geriausiųjų dešimtuke.

Mergaitės iškovojo 5 medalius: vieną aukso – Viktorija Čmilytė (iki 10 m.) – 1993 m., vieną sidabro - Viktorija Čmilytė (iki 12 m.) – 1995 m. ir tris bronzos: Viktorija Čmilytė (iki 12 m.) – 1994 m., Evelina Šaulytė (iki 12 m.) – 2002 m. ir Deimantė Daulytė (iki 16 m.) – 2005 m. Iš viso 18 kartų pateko tarp 10-ies geriausių savo grupės žaidėjų.

Metai Miestas Amžius Ratai Berniukai Mergaitės
Žaidėjas Taškai Vieta Dalyviai Žaidėja Taškai Vieta Dalyvės
1992 Rimavska Sobota 16 9 Andrius Macionis 6 7 39 Dagnė Čiukšytė 5 33
1992 Rimavska Sobota 14 9 Stasys Steponavičius 3,5 25 32 V. Montrimaitė 2,5 32 35
1992 Rimavska Sobota 12 9 Giedrius Surplys 4,5 19 32 Kristina Apanavičiūtė 5 9 27
1992 Rimavska Sobota 10 9 Edgaras Petuchovskis 3,5 19 26[13] Šarūnė Lapinskaitė 21
1993 Sombathėjus 16 9 Laurynas Zaveckis 4,5 23 42 Lina Stasiūnaitė 4,5 23 40
1993 Sombathėjus 14 9 Giedrius Surplys 3 35 40 J. Pernaravičiūtė 4 23 34
1993 Sombathėjus 12 9 Romanas Buršteinas 3,5 34 40 Aušra Vitartaitė 5,5 11 38
1993 Sombathėjus 10 9 Andrius Paliulionis 4,5 14 30 Viktorija Čmilytė 8 1 26
1994 Beile Herkulanė 16 9 Kęstutis Kryžius 3 36 40 Liudvika Makūnaitė 4 22 32
1994 Beile Herkulanė 14 9 Tomas Samulevičius 5,5 10 40
1994 Beile Herkulanė 12 9 V. Jalinskas 4 26 39 Viktorija Čmilytė 6,5 3 63
1994 Beile Herkulanė 12 9 l. Brazauskytė 3,5 31 63
1994 Beile Herkulanė 10 9 Robertas Šakinis 4,5 15 28 Monika Gedvilaitė 5,5 9 34
1995 Žaganis 18 9 Paulius Muningis 4,5 34 44 Dagnė Čiukšytė 7 9 38
1995 Žaganis 16 9 Tomas Samulevičius 5,5 23 45
1995 Verdenas (Mezas) 14 9 Juras Mickevičius 0,5 43 47[14]
1995 Verdenas 12 9 Edgaras Petuchovskis 3 19 49[15] Viktorija Čmilytė 6,5 2 45[16]
1995 Verdenas 10 9 Vytautas Vaznonis 2,5 18 38[17] Gedvilaitė S. 4 11 36
1996 Rimavska Sobota 18 9 Viktoras Mozeris 3,5 40 45
1996 Rimavska Sobota 16 9 Robertas Bastys 5 18 38 Eglė Morkūnaitė 5 15 43
1996 Rimavska Sobota 14 9 Gracijus Jankauskas 4,5 21 44 Viktorija Čmilytė 6 6 43
1996 Rimavska Sobota 14 9 Giedrė Ramanauskaitė 4 31 43
1996 Rimavska Sobota 12 9 Edgaras Petuchovskis 5 15 48 Salomėja Zaksaitė 6 6 45
1996 Rimavska Sobota 10 9 Eimantas Pranauskas 3 35 42 Jovita Žiogaitė 5 17 38
1997 Talinas (Estija) 18 9 Tomas Samulevičius 4 36 52 Aušra Leikutė 2,5 32 34
1997 Talinas 16 9 Romanas Buršteinas 3,5 41 54 Eglė Morkūnaitė 5,5 11 45
1997 Talinas 16 9 Giedrė Ramanauskaitė 3,5 40 45
1997 Talinas 14 9 Andrius Paliulionis 3 49 58 Ieva Kuzminaitė 3,5 42 52
1997 Talinas 12 9 Kšištofas Piotrovskis 3 51 54 Gina Greblikaitė 5 17 45
1997 Talinas 10 9 Mindaugas Beinoras 4,5 22 46 Simona Limontaitė 4 31 41
1998 Murekas (Štirija) 18 9 Valdas Bučinskas 5 21 52 Daiva Batytė 5 15 44
1998 Murekas 16 9 Henrikas Asauskas 6 7 63 Šarūnė Lapinskaitė 4,5 23 49
1998 Murekas 16 9 Simonas Streikus 4 40 63 Kristina Apanavičiūtė 5 19 44
1998 Murekas 14 9 Edgaras Petuchovskis 5 23 62 Salomėja Zaksaitė 5 14 45
1998 Murekas 12 9 Vytautas Vaznonis 5 17 56 Jovita Žiogaitė 5 17 50
1998 Murekas 12 9 Olga Beliajeva 4 30 50
1998 Murekas 10 9 Kęstutis Labeckas 4,5 22 52 Jelizaveta Potapova 4,5 21 38
1998 Murekas 10 9 Dmitrjus Beliajevas 4,5 30 52 Viktorija Ditmonaitė 3,5 32 38
1999 Litochoras (Pierijos nomas) 18 9 Gracijus Jankauskas 4 45 64 Eglė Morkūnaitė 3 38 42
1999 Litochoras 16 9 Aleksandras Jegorovas 4,5 37 71 Ieva Kuzminaitė 3,5 48 64
1999 Litochoras 14 9 Jovita Žiogaitė 4,5 25 58
1999 Litochoras 12 9 Mindaugas Beinoras 5,5 16 71 Aistė Šimkutė 4,5 30 66
1999 Litochoras 10 9 Vytenis Salickas 4 47 68 Deimantė Daulytė 4,5 24 46
2000 Kalitheja (Graikija) 18 9 Simonas Streikus 4,5 28 47 Giedrė Ramanauskaitė 4 24 36
2000 Kalitheja 16 9 Tomas Krivousas 4,5 30 60 Vesta Kalvytė 4,5 20 43
2000 Kalitheja 14 9 Paulius Juknis 4 44 62 Rūta Jakaitytė 4 30 44
2000 Kalitheja 12 9 Kęstutis Labeckas 4,5 27 50 Agnė Bačionytė 4 25 37
2000 Kalitheja 10 9 Povilas Tvarijonas 4 32 52 Laura Zigmantaitė 4 27 38
2001 Kalitheja 18 9 Ieva Kuzminaitė 4,5 26 43
2001 Kalitheja 16 9 Antonas Čmilis 3 71 76 Salomėja Zaksaitė 5,5 13 58
2001 Kalitheja 14 9 Andrius Dobiliauskas 4,5 45 74
2001 Kalitheja 12 9 Mikas Liatukas 4 42 60 Deimantė Daulytė 5 19 57
2001 Kalitheja 10 9 Povilas Tvarijonas 5 22 61 Kristina Gabrilavičiūtė 5 14 35
2002 Penyskola (Valensija) 18 9 Martynas Limontas 4,5 29 54 Gabrielė Šaulytė 4,5 23 34
2002 Penyskola 16 9 Salvijus Berčys 5 22 58 Rūta Jakaitytė 3,5 39 50
2002 Penyskola 14 9 Emilis Pileckis 5,5 16 72 Jelizaveta Potapova 2,5 50 54
2002 Penyskola 12 9 Matas Narmontas 5 20 59 Evelina Šaulytė 6,5 3 47
2002 Penyskola 10 9 Donatas Urbonas 3,5 42 52 Natalija Sobutaitė 4,5 21 47
2003 Budva 18 9 Aurelijus Lakiūnas 2 51 53
2003 Budva 16 9 Simonas Žičkus 4 38 54 Gabrielė Šaulytė 3,5 36 48
2003 Budva 14 9 Laimonas Turauskas 4 41 70 Deimantė Daulytė 6 11 57
2003 Budva 12 9 Povilas Tvarijonas 6 9 65 Agnė Balčaitė 4 32 46
2003 Budva 12 9 Matas Narmontas 5 17 65
2003 Budva 10 9 Marius Rutkus 2,5 66 69 Dominyka Batkovskytė 5 18 48
2003 Budva 10 9 Henrieta Juciūtė 3,5 36 48
2004 Urgupas (Turkija) 18 9 Simonas Žičkus 5 25 58 Jovita Žiogaitė 4 25 41
2004 Urgupas 16 9 Tautvydas Vedrickas 4,5 36 70 Gabrielė Šaulytė 4 32 54
2004 Urgupas 14 9 Povilas Tvarijonas 5,5 18 69 Evelina Šaulytė 5 18 47
2004 Urgupas 12 9 Albertas Mazitovas 4,5 60 107 Dominyka Batkovskytė 4,5 36 64
2004 Urgupas 10 9 Tomas Tvarijonas 5 37 102 Silvija Leonavičiūtė 3,5 39 48
2004 Urgupas 10 9 Robertas Velioniškis 5 39 102
2005 Herceg Novis 18 9 Kęstutis Labeckas 4.5 37 66 Simona Limontaitė 4 33 50
2005 Herceg Novis 16 9 Domantas Klimčiauskas 4 51 72 Deimantė Daulytė 6,5 3 61
2005 Herceg Novis 14 9 Matas Narmontas 6,5 7 75 Gintarė Paulauskaitė 5 19 51
2005 Herceg Novis 12 9 Vytautas Simanaitis 4 46 79 Henrieta Juciūtė 3,5 47 56
2005 Herceg Novis 10 9 Tomas Laurušas 5 22 73 Agnė Juknevičiūtė 4 39 59
2005 Herceg Novis 10 9 Tomas Tvarijonas 5 27 73[3]
2006 Herceg Novis 18 9 Matas Narmontas 6,5 5 74 Deimantė Daulytė 6,5 4 57
2006 Herceg Novis 18 9 Brigita Laurušaitė 4 4 36
2006 Herceg Novis 16 9 Emilis Pileckis 5,5 15 82 Gintarė Paulauskaitė 4 38 62
2006 Herceg Novis 16 9 Povilas Tvarijonas 4 47 82 Evelina Šaulytė 4 41 62
2006 Herceg Novis 14 9 Algirdas Tiuninas 4,5 43 87 Dominyka Batkovskytė 4 43 68
2006 Herceg Novis 14 9 Henrieta Juciūtė 3 60 68
2006 Herceg Novis 12 9 Rokas Klabis 4 61 99 Ivona Misiuk 4 46 64
2006 Herceg Novis 12 9 Robertas Velioniškis 3,5 84 99 Miglė Rudytė 64 67
2006 Herceg Novis 10 9 Tomas Tvarijonas 5 33 80 Rugilė Pevcevičiūtė 3,5 50 64[18]
2007 Šibenikas 18 9 Tauras Narmontas 3 65 74 Deimantė Daulytė 6,5 4 55
2007 Šibenikas 18 9 Einora Juciūtė 3 48 55
2007 Šibenikas 16 9 Matas Narmontas 5,5 16 88 Gintarė Paulauskaitė 6 8 71
2007 Šibenikas 16 9 Dominyka Batkovskytė 4,5 41 71
2007 Šibenikas 14 9 Tomas Laurušas 5 30 84 Henrieta Juciūtė 3,5 53 72
2007 Šibenikas 12 9 Rokas Klabis 4 59 91 Agnė Juknevičiūtė 4 49 72
2007 Šibenikas 12 9 Miglė Lepeškaitė 4 102 121
2007 Šibenikas 10 9 Marijus Vičas 2,5 84 92 Dovainė Juciūtė 4,5 27 58
2007 Šibenikas 10 9 Rugilė Klabytė 2,5 52 58[19]
2008 Herceg Novis 18 9 Matas Narmontas 4,5 37 75 Agnė Balčaitė 4 38 55
2008 Herceg Novis ]] 16 9 Vaidas Šetkauskas 4,5 64 113 Ieva Žalimaitė 4,5 38 73
2008 Herceg Novis ]] 14 9 Rokas Klabis 4,5 60 110 Ivona Misiuk 5 35 82
2008 Herceg Novis ]] 12 9 Tomas Tvarijonas 4,5 56 128 Giedrė Vanagaitė 4,5 43 80
2008 Herceg Novis ]] 12 9 Orestas Andriulevičius 4 81 128
2008 Herceg Novis ]] 12 9 Tadas Vanagas 4 82 128
2008 Herceg Novis 10 9 Titas Stremavičius 5 45 120 Rugilė Klabytė 3,5 64 77
2008 Herceg Novis 10 9 Jonas Sidabras 4,5 66 120
2008 Herceg Novis 10 9 Ignas Sidabras 3 100 120
2008 Herceg Novis 10 9 Patrikas Misiukas 3 107 120[20]
2009 Fermas 18 9 Julius Garnelis 5 29 101 Ieva Žalimaitė 3,5 43 55
2009 Fermas 16 9 Vincas Ralys 4,5 58 101 Gerda Dugnaitė 3,5 58 72
2009 Fermas 14 9 Tadas Vanagas 5 47 122 Emilija Sabatina 4 58 77
2009 Fermas 14 9 Robertas Velioniškis 4,5 71 122
2009 Fermas 12 9 Titas Stremavičius 5 37 104 Giedrė Vanagaitė 6 14 81
2009 Fermas 10 9 Lukas Karlinskis 4,5 48 81 Berta Rėja Butvilaitė 3,5 52 66[21]
2010 Batumis 18 9 Tomas Jurevičius 3,5 31 41
2010 Batumis 16 9 Radvilė Klepeckaitė 3,5 39 48
2010 Batumis 14 9 Orestas Andriulevičius 4,5 45 81 Gintė Gaižauskaitė 4 27 44
2010 Batumis 12 9 Jonas Sidabras 4 57 87 Meda Mačiuitytė 3,5 55 61
2010 Batumis 12 9 Ignas Sidabras 3 74 87
2010 Batumis 12 9 Julius Gagilas 2 86 87
2010 Batumis 10 9 Juozapas Ivanauskas 3,5 62 76 Meida Šimaitė 5,5 53 105
2010 Batumis 8 9 Marija Šibajeva 3,5 35 47[22]
2011 Albena 18 9 Vaidas Šetkauskas 4,5 45 81 Dominyka Batkovskytė 6 10 62
2011 Albena 16 9 Gytis Vaičekauskas 3,5 71 94 Ivona Misiuk 4 48 75
2011 Albena 14 9 Titas Stremavičius 7 4 104 Giedrė Vanagaitė 6 11 78
2011 Albena 12 9 Patrikas Misiukas 3,5 98 126 Agnė Semonavičiūtė 4,5 48 86
2011 Albena 12 9 Arnas Povilas Žukauskas 2,5 118 126
2011 Albena 10 9 Paulius Vaitkevičius 5 35 117 Miglė Semonavičiūtė 4 49 76
2011 Albena 10 9 Marija Šibajeva 3,5 58 76
2011 Albena 8 9 Ernestas Misiukas 2,5 80 85 Aistė Samytė 4,5 24 50[23]
2012 Praha 18 9 Karolis Poška 3 76 86 Živilė Urbonavičiūtė 3.5 50 59
2012 Praha 16 9 Tomas Laurušas 7 3 111 Giedrė Vanagaitė 5,5 23 79
2012 Praha 16 9 Tadas Vanagas 5 34 111
2012 Praha 14 9 Titas Stremavičius 6,5 15 141 Agnė Semonavičiūtė 4,5 39 86
2012 Praha 14 9 Laurynas Miknevičius 6 16 141
2012 Praha 12 9 Paulius Pultinevičius 5 48 150 Saulė Gailiūnaitė 4.5 44 100
2012 Praha 12 9 Guoda Perminaitė 4.0 67 100
2012 Praha 12 9 Karolina Misiuk 4.0 71 100
2012 Praha 12 9 Miglė Semonavičiūtė 4.0 73 100
2012 Praha 10 9 Aras Jonas Lazaravičius 4.5 63 134 Marija Šibajeva 6.0 15 92
2012 Praha 10 9 Gabija Šimkūnaitė 4.0 55 92
2012 Praha 8 9 Augustas Gucaga 4,5 36 78 Emilija Misiuk 5.0 21 56
2012 Praha 8 9 Paulius Meškėnas 4,5 43 78 Simona Perminaitė 3.0 48 56
2012 Praha 8 9 Misiukas Ernestas 4 46 78[24]
2013 Budva 18 9 Gytis Vaičekauskas 4 46 79 Radvilė Klepeckaitė 2 48 50
2013 Budva 16 9 Titas Stremavičius 6,5 8 91 Gintė Gaižauskaitė 4,5 39 65
2013 Budva 16 9 Andrius Brazdžionis 4 52 91
2013 Budva 16 9 Marijus Vičas 4 64 91
2013 Budva 16 9 Jonas Sidabras 2.5 88 91
2013 Al Ainas 16 9 Ignas Sidabras 2.5 89 91
2013 Budva 14 9 Kipras Eigminas 3,5 91 122 Jana Bespalova 3,5 63 81
2013 Budva 12 9 Paulius Pultinevičius 5.5 28 123 Marija Šibajeva 5,5 21 91
2013 Budva 12 9 Karolina Misiuk 4,5 41 91
2013 Budva 10 9 Benas Mickus 5.0 54 123 Emilija Misiuk 4 51 75
2013 Budva 10 9 Pijus Stremavičius 4.0 86 123 Barbora Mačiulaitytė 4 53 75
2013 Budva 10 9 Ernestas Misiukas 4.0 87 123
2013 Budva 10 9 Dmitrijus Jablokovas 3,5 97 123
2013 Budva 10 9 Tautvydas Šiugždinis 3,5 100 123
2013 Budva 8 9 Tomas Povilaitis 5.0 40 88
2013 Budva 8 9 Nedas Motūza 3.5 64 88
2013 Budva 8 9 Benediktas Vilkys 3.5 71 88[25]
2014 Batumis 18 9 Tomas Laurušas 6,0 9 64 Giedrė Vanagaitė 4,5 33 56
2014 Batumis 18 9 Andrius Brazdžionis 4,0 40 64
2014 Batumis 16 9 Titas Stremavičius 6,5 5 89 Skaistė Saumanaitė 4,5 31 67
2014 Batumis 16 9 Jonas Sidabras 3,0 76 89
2014 Batumis 16 9 Ignas Sidabras 2,0 88 89
2014 Batumis 14 9 Lukas Stauskas 5,0 31 99 Saulė Gailiūnaitė 4,0 48 77
2014 Batumis 14 9 Jana Bespalova 3,5 56 77
2014 Batumis 14 9 Karolina Misiuk 4,5 36 77
2014 Batumis 12 9 Aras Jonas Lazaravičius 3,5 92 120 Marija Šibajeva 5,0 29 76
2014 Batumis 12 9 Augustas Vaškevičius 4,0 75 120
2014 Batumis 12 9 Karolis Jukšta 5,0 42 120
2014 Batumis 12 9 Benas Mickus 2,5 110 120
2014 Batumis 10 9 Matas Indriūnas 6,0 21 121 Barbora Mačiulaitytė 5,5 14 73
2014 Batumis 10 9 Ernestas Misiukas 5,5 34 121 Emilija Misiuk 5,5 20 73
2014 Batumis 10 9 Augustas Gucaga 5,0 51 121
2014 Batumis 10 9 Tomas Povilaitis 4,0 81 121
2014 Batumis 8 9 Gleb Pidlužnij 5.0 32 81 Monika Misiuk 4,0 41 63 [26]
2015 Porečas 18 9 Titas Stremavičius 6,5 3 54 Skaistė Šaumanaitė 3,5 36 48
2015 Porečas 16 9 Nedas Jankevičius 4 46 67 Saulė Gailiūnaitė 4,5 25 52
2015 Porečas 14 9 Paulius Vaitkevičius 4 58 89 Marija Šibajeva 4,5 33 67
2015 Porečas 12 9 Ernestas Misiukas 5 37 110 Evelina Ravluševič 5 21 65
2015 Porečas 12 9 Karolis Juksta 4,5 58 110
2015 Porečas 12 9 Pijus Stremavičius 3,5 84 110
2015 Porečas 12 9 Benas Mickus 3,5 87 110
2015 Porečas 10 9 Matas Indriūnas 5,5 24 97 Ieva Grikšaitė 3,5 69 73
2015 Porečas 10 9 Dovydas Labanauskas 4,5 47 97
2015 Porečas 10 9 Mykolas Liandzbergas 4,5 48 97
2015 Porečas 10 9 Tomas Povilaitis 4,0 61 97
2015 Porečas 10 9 Nedas Motuza 3,0 82 97
2015 Porečas 8 9 Glebas Pidlužnis 5,5 15 67 Aistė Lengvinaitė 4,0 31 49
2015 Porečas 8 9 Dovydas Viliamas 4,5 38 67 Emilė Motuzaitė 3,5 38 49
2015 Porečas 8 9 Eglė Grikšaitė 3,5 40 49

[27]

2016 Praha 8 9 Neimantas Viliušis 4,5 58 105 Agnė Mickūnaitė 3 54 65
2016 Praha 10 9 Glebas Podlužnis 5 42 142 Rusnė Andrašiūnaitė 4 75 105
2016 Praha 12 9 Augustas Gucaga 5 63 150 Barbora Mačiulaitytė 5 37 99
2016 Praha 12 9 Ernestas Misiukas 5 59 150 Kristina Mažiukaitė 4 63 99
2016 Praha 12 9 Pijus Stremavičius 3,5 113 150
2016 Praha 14 9 Kasparas Mažiukas 2,5 132 141 Marija Šibajeva 5,5 23 99
2016 Praha 14 9 Gabija Šimkūnaitė 4 62 99
2016 Praha 16 9 Lukas Stauskas 5,5 39 131 Saulė Gailiūnaitė 4,5 48 93
2016 Praha 18 9 Laurynas Miknevičius 4,5 52 110 Skaistė Šaumanaitė 6 9 60[28]
2017 Mamaja 8 9 Ser Daniel 4 62 107 Luknė Lengvinaitė 4,5 30 54
2017 Mamaja 8 9 Martynas Misiuk 3,5 79 107
2017 Mamaja 8 9 Fiodaras Ziuzinas 3 89 107
2017 Mamaja 10 9 Glebas Pidlužnis 5,5 27 143 Monika Misiuk 4 51 93
2017 Mamaja 10 9 Neimantas Viliušis 3,5 115 143 Aistė Lengvinaitė 3,5 72 93
2017 Mamaja 12 9 Tomas Povilaitis 4 85 137 Rusnė Andrašiūnaitė 3,5 74 96
2017 Mamaja 14 9 Karolis Jukšta 5 46 125 Barbora Mačiulaitytė 3,5 60 81
2017 Mamaja 16 9 Paulius Pultinevičius 5,5 21 97 Meida Šimaitė 3,5 62 75
2017 Mamaja 16 9 Augustas Vaškevičius 3 85 97
2017 Mamaja 18 9 Lukas Stauskas 4 53 86 Agnė Semonavičiūtė 5 16 48 [29]
2018 Ryga 8 9 Martynas Misiuk 6 14 77 Augustė Švenčionytė 3 43 50
2018 Ryga 8 9 Nojus Kancleris 4 51 77
2018 Ryga 8 9 Lukas Jasiulionis 2 74 77
2018 Ryga 10 9 Augustinas Bazilius 4,5 70 132 Beatričė Paknytė 5,5 20 71
2018 Ryga 10 9 Gustas Morkūnas 4 78 132
2018 Ryga 10 9 Danielius Emeris 3,5 109 132
2018 Ryga 12 9 Steponas Žilakauskis 5 49 124 Elžbieta Paknytė 4,5 44 82
2018 Ryga 12 9 Glebas Pidlužnis 4,5 57 124 Kotryna Šukytė 4 56 82
2018 Ryga 12 9 Dovydas Viliamas 4 89 124 Monika Misiuk 3 73 82
2018 Ryga 14 9 Augustas Gucaga 5,5 30 124 Barbora Mačiulaitytė 5 32 92
2018 Ryga 14 9 Pijus Stremavičius 5 48 124 Kristina Mažiukaitė 3,5 69 92
2018 Ryga 14 9 Tomas Povilaitis 4 81 124
2018 Ryga 14 9 Rapolas Likatavičius 4 82 124
2018 Ryga 14 9 Matas Indriūnas 4 85 124
2018 Ryga 14 9 Laimis Šilkaitis 3,5 102 124
2018 Ryga 16 9 Karolis Jukšta 6 20 113 Marija Šibajeva 4 42 65
2018 Ryga 16 9 Aistis Butvilas 4,5 54 113 Evelina Ravluševič 3,5 54 65
2018 Ryga 16 9 Rokas Bandza 4 70 113
2018 Ryga 16 9 Justas Dailidėnas 2,5 106 113
2018 Ryga 18 9 Lukas Stauskas 5,5 14 75 Saulė Gailiūnaitė 3 60 66[30]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „2014 m. Europos jaunių čempionato šachmatų čempionatas. Pagrindinės taisyklės“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 3 d. 
  2. „Europos šachmatų sąjungos turnyrų taisyklės“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 3 d. 
  3. 3,0 3,1 „Europos šachmatų čempionatai (norėdami atidaryti atskirų grupių lenteles - spustelėkite miesto pavadinimą)“ (ital.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 3 d. 
  4. „2014 m. Europos jaunių čempionatas Batumyje“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 m. lapkričio 5 d. 
  5. „Istorija (berniukai)“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 3 d. 
  6. 6,0 6,1 „2015 m. Europos jaunių šachmatų čempionatas“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2016 m. bal. 9 d. 
  7. 7,0 7,1 „2016 m. Europos jaunių šachmatų čempionatas“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2016 m. rugp 29 d. 
  8. „2017 m. Europos jaunių šachmatų čempionatas“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2017 m. spa 21 d. 
  9. 9,0 9,1 „Rusija grįžta namo su 7 aukso medaliais“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2018 m. gruodžio 2 d. 
  10. 10,0 10,1 „2018 m. Europos jaunių čempionatas Rygoje“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2018 m. gruodžio 2 d. 
  11. „Istorija (mergaitės)“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 3 d. 
  12. „2017 m. Europos jaunių šachmatų čempionatas“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2017 m. spa. 21 d. 
  13. „1992 m. EU-ch U10 Rimavska Sobotoje“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 7 d. 
  14. „1995 m. EU-ch U14 Verdene“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 7 d. 
  15. „1995 m. EU-ch U12 Verdene“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 7 d. 
  16. „1995 m. EU-ch U12 mergaitės Verdene“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 7 d. 
  17. „1995 m. EU-ch U10 Verdene“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 7 d. 
  18. „2006 m. Europos jaunių čempionatas Herceg Novyje. Lietuvos žaidėjų rezultatai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 5 d. 
  19. „2007 m. Europos jaunių čempionatas Šibenike. Lietuvos žaidėjų rezultatai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 5 d. 
  20. „2008 m. Europos jaunių čempionatas Herceg Novyje. Lietuvos žaidėjų rezultatai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 5 d. 
  21. „2009 m. Europos jaunių čempionatas Ferme. Lietuvos žaidėjų rezultatai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 5 d. 
  22. „2010 m. Europos jaunių čempionatas Batumyje. Lietuvos žaidėjų rezultatai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 4 d. 
  23. „2011 m. Europos jaunių čempionatas Albenoje. Lietuvos žaidėjų rezultatai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 4 d. 
  24. „2012 m. Europos jaunių čempionatas Prahoje. Lietuvos žaidėjų rezultatai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 4 d. 
  25. „2013 m. Europos jaunių čempionatas Budvoje. Lietuvos žaidėjų rezultatai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 gegužės 4 d. 
  26. „2014 m. Lietuvos jauniai Europos čempionate Batumyje“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2014 m. lapkričio 5 d. 
  27. „2015 m. Europos jaunių šachmatų čempionatas, LTU žaidėjai“ (angl.). Nuoroda tikrinta 2016 m. bal. 9 d. 
  28. „Lietuvos jaunių pasirodymas 2016 m. Europos jaunių šachmatų čempionate“. Nuoroda tikrinta 2016 rugp 29 d. 
  29. „Lietuvos jaunių pasirodymas 2017 m. Europos jaunių šachmatų čempionate“. Nuoroda tikrinta 2017 spa. 21 d. 
  30. „Lietuvos jaunių pasirodymas 2018 m. Europos jaunių šachmatų čempionate“. Nuoroda tikrinta 2016 rugp 29 d. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Naujas rekordas 2007 m. Europos jaunių šachmatų čempionatuose (angl.)