Eliziejus (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Eliziejus

PavadinimasElysium
Kilmės šalisJAV
RežisieriusNeill Blomkamp
Prodiuseris (-iai)Neill Blomkamp
Bill Block
Simon Kinberg
Scenaristas (-ai)Neill Blomkamp
KompozitoriusRyan Amon
VaidinaMatt Damon
Jodie Foster
Sharlto Copley
Alice Braga
Diego Luna
Wagner Moura
William Fichtner
Metai2013
ŽanrasMokslinė fantastika
Veiksmo trileris
Trukmė109 min.
Kalbaanglų
ispanų
prancūzų
afrikanų
PlatintojasTriStar Pictures
Biudžetas115 mln. JAV dol.[1]
Pajamos286 140 700 JAV dol.[1]
IMDb įrašas

Eliziejus (angl. Elysium) – 2013 m. amerikiečių distopinis mokslinės fanstastikos veiksmo trileris, kurio scenarijaus autorius, režisierius ir prodiuseris Neill Blomkamp. Pagrindinius vaidmenis atliko Matt Damon, Jodie Foster ir Sharlto Copley.[2] Filmas išleistas 2013 m. rugpjūčio 9 d. Platintojai – „Media Rights Capital“ ir „TriStar Pictures“.

Filmo veiksmas vyksta nualintoje Žemėje ir prabangioje kosmoso kolonijoje, vadinamoje Eliziejumi. Jame nagrinėjamos politinės ir sociologinės temos, pavyzdžiui, imigracija, gyventojų perteklius, transhumanizmas, sveikatos priežiūra, darbuotojų išnaudojimas, teisingumo sistema ir skirstymas į socialines klases.[3]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

2154-ieji metai. Egzistuoja dvi žmonių klasės – turtingieji, gyvenantys naujutėlėje žmonijos sukurtoje Stanfordo toro stiliaus kosminėje stotyje, vadinamoje Eliziejumi, ir likusieji, gyvenantys nuo gyventojų pertekliaus kenčiančioje, nuniokotoje Žemėje.

Gyvenantys Žemėje beviltiškai bando pabėgti nuo planetoje siautėjančių nusikaltimų ir skurdo, jiems taip pat besąlygiškai reikia naujausios medicininės priežiūros pagalbos, kuri prieinama tik turtingiesiems Eliziejaus piliečiams. Tačiau Eliziejaus valdžia nelinkusi pagelbėti ir netgi priima antiemigracijos įstatymą, siekdama apsaugoti savo piliečių prabangųjį gyvenimo būdą. Vienintelis asmuo, galintis atnešti lygybę yra paprastas robotikos fabriko surinkėjas Maksas (akt. Matt Damon), vieno nelaimingo incidento metu apsinuodijęs mirtinu radiacijos kiekiu. Jo gyvybei kybant ant plauko, jis nenoriai prisijungia prie pavojingos misijos, kuri sukiršina jį su Eliziejaus valdžios sekretore Delacourt (akt. Jodie Foster) ir jos vadovaujamu koviniu būriu, bet pavykus įgyvendinti šią misiją, būtų išgelbėta milijonai gyvybių.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 Elysium (2013)“. Box Office Mojo. Amazon.com. 2013-12-17. Nuoroda tikrinta 2013-08-28.
  2. „First Look at Sharlto Copley in Neill Blomkamp's 'Elysium'. Rogue. Suarchyvuotas originalas 2017-12-19. Nuoroda tikrinta 2013-04-10.
  3. Buchanan, Kyle. „Elysium: Matt Damon's Action Movie for the 99%“. Vulture. Nuoroda tikrinta 2013-04-10.