Eliziejus (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Eliziejus
Elysium Poster.jpg
Pavadinimas Elysium
Kilmės šalis JAV
Režisierius Neill Blomkamp
Prodiuseris (-iai) Neill Blomkamp
Bill Block
Simon Kinberg
Scenaristas (-ai) Neill Blomkamp
Kompozitorius Ryan Amon
Vaidina Matt Damon
Jodie Foster
Sharlto Copley
Alice Braga
Diego Luna
Wagner Moura
William Fichtner
Metai 2013
Žanras Mokslinė fantastika
Veiksmo trileris
Trukmė 109 min.
Kalba anglų
ispanų
prancūzų
afrikanų
Platintojas TriStar Pictures
Biudžetas 115 mln. JAV dol.
Pajamos 286 140 700 JAV dol.
IMDb įrašas

„Eliziejus“ (angl. Elysium) – 2013 m. amerikiečių distopinis mokslinės fanstastikos veiksmo trileris, kuriam scenarijų parašė, režisavo ir prodiusavo Neill Blomkamp. Pagrindinius vaidmenis atliko Matt Damon, Jodie Foster ir Sharlto Copley. Filmas išleistas 2013 m. rugpjūčio 9 d. Platintojai „Media Rights Capital“ ir „TriStar Pictures“.

Filmo veiksmas vyksta tiek nualintoje Žemėje, tiek prabangioje kosmoso kolonijoje, vadinamoje Eliziejumi. Jame nagrinėjamos politinės ir sociologinės temos, pavyzdžiui, imigracija, gyventojų perteklius, sveikatos priežiūra, eksploatavimas, teisingumo sistema ir skirstymas į socialines klases.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

2154-ieji metai. Egzistuoja dvi žmonių klasės – turtingieji, gyvenantys naujutėlėje žmonijos sukurtoje Stanfordo toro stiliaus kosminėje stotyje, vadinamoje Eliziejumi, ir likusieji, gyvenantys nuo gyventojų pertekliaus kenčiančioje, nuniokotoje Žemėje.

Gyvenantys Žemėje beviltiškai bando pabėgti nuo planetoje siautėjančių nusikaltimų ir skurdo, jiems taip pat besąlygiškai reikia naujausios medicininės priežiūros pagalbos, kuri prieinama tik turtingiesiems Eliziejaus piliečiams. Tačiau Eliziejaus valdžia nelinkusi pagelbėti ir netgi priima antiemigracijos įstatymą, siekdama apsaugoti savo piliečių prabangųjį gyvenimo būdą. Vienintelis asmuo, galintis atnešti lygybę yra paprastas robotikos fabriko surinkėjas Maksas (akt. Matt Damon), vieno nelaimingo incidento metu apsinuodijęs mirtinu radiacijos kiekiu. Jo gyvybei kybant ant plauko, jis nenoriai prisijungia prie pavojingos misijos, kuri sukiršina jį su Eliziejaus valdžios sekretore Delacourt (akt. Jodie Foster) ir jos vadovaujamu koviniu būriu, bet pavykus įgyvendinti šią misiją, būtų išgelbėta milijonai gyvybių.