Sharlto Copley

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sharlto Copley
Tikras vardas Sharlto Copley
Gimė 1973 m. lapkričio 27 d. (50 metų)
Pretorija, Pietų Afrikos Respublika
Šalis Pietų Afrikos Respublika
Žymesni vaidmenys
Vikusas van der Mervė
9-asis rajonas

Šarlto Koplis (angl. Sharlto Copley; g. 1973 m. lapkričio 27 d.) – Pietų Afrikos Respublikos kino prodiuseris, aktorius ir režisierius. Jis prodiusavo bei buvo vienas iš trumpametražių filmų, rodytų Kanų kino festivalyje, režisierių. Bene žymiausią savo vaidmenį atliko Oskarui nominuotame mokslinės fantastikos filme „9-asis rajonas“.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė Pretorijoje, mokėsi St. Andrew’s Preparatory School mokykloje Grejamstaune ir Redhill School mokykloje Johanesburge.[1] Jo tėvas dr. Briusas Koplis, buvęs universiteto profesorius[1], yra holizmo ugdytojas ir multiinstrumentalistas.[2] Motina, Linda Stoks-Kopli (Linda Stocks-Copley), Christian Science sektos gydytoja.

Prabėgus metams po mokyklos baigimo, Koplis susipažino su režisieriumi Neill Blomkamp ir dirbo su juo prie daugelio 3D animacijos projektų. Kiek vėliau Koplis atliko pagrindinį vaidmenį Peter Jackson ir Neill Blomkamp filme „9-asis rajonas“. Filmavimo metu Koplis improvizavo visuose savo dialoguose.[3] 2010 m. kartu su Liam Neeson, Bradley Cooper ir Quinton Jackson vaidino filme „A komanda“. 2013 m. Koplis atliko fiktyvaus kosmonauto Džeimso Korigano, kuris, kartu su likusiais įgulos nariais, skrenda į Jupiterio mėnulį Europą, vaidmenį filme „Europa Report“. Tais pačiais metais, kartu su Matt Damon ir Jodie Foster, nusifilmavo dar viename mokslinės fantastikos filme „Eliziejus“.

Filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 Marks, Lisa (2010-07-26). „Interview with A-Team star Sharlto Copley“. The Scotsman. Nuoroda tikrinta 2011-02-21.
  2. „Bruce Copley – Holistic Learning Adds Value“ Archyvuota kopija 2013-09-27 iš Wayback Machine projekto. SKF Sweden Evolution Business and Technology Magazine article, 2006-06-07.
  3. „District 9 director Neill Blomkamp“. A.V. Club. Nuoroda tikrinta 2009-08-16.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]