Matt Damon

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Matt Damon
Damon cropped.jpg
Aktorius 2009 m. Venecijos filmų festvivalio metu
Gimė: 1970 m. spalio 8 d. (49 metai)
Jungtinės Amerikos Valstijos Kembridžas, Masačusetsas, JAV
Sutuoktinis(-ė): Luciana Bozán Barroso (nuo 2005)
Vaikai:

3 vaikai, 1 podukra

Veikla: aktorius, scenaristas, prodiuseris, filantropas
Commons-logo.svg Vikiteka: Matt DamonVikiteka

Matthew Paige „Matt“ Damon (g. 1970 m. spalio 8 d. Kembridže, Masačusetse, Jungtinėse Valstijose) – amerikiečių aktorius, prodiuseris, scenaristas, filantropas.

Aktorius išgarsėjo po itin pasisekusio filmo „Good Will Hunting“ (1997) išleidimo, kurio scenarijų parašė ir pačiame filme vaidino pats aktorius (kartu su savo draugu ir kolega Benu Afleku). Už geriausią scenarijų juodu laimėjo „Auksinio gaublio“ ir „Oskaro“ apdovanojimus. Už vaidybą filme aktoriui buvo paskirtos „Satellite“, „Oskaro“ ir „Auksinio gaublio“ nominacijos, laimėjo Ekrano aktorių gildijos apdovanojimą.

Nuo pat savo karjeros pradžios aktorius yra vaidinęs daugelyje įvairių filmų, įskaitant „Saving Private Ryan“ (1998), „Titan A.E.“ (2000), „Ocean’s Eleven“ (2001) „The Bourne Identity“ (2002), „Eurotrip“ (2004), „Syriana“ (2005), „The Departed“ (2006), „The Good Shepherd“ (2006), „Invictus“ (2009) „Martian" (2015).

Matt Damon yra atlikęs ir keletą vaidmenų televizijoje. Seriale „30 Rock“ aktorius vaidino Carol Burnett, už vaidybą komedijoje jam buvo paskirta „Emmy“ nominacija kaip geriausias kviestinis aktorius. Atlikęs epizodinius vaidmenis garsiuose serialuose „Entourage“, „Will & Grace“, yra keletą kartų vaidinęs šou „Saturday Night Live“.

Žurnalas „People“ yra aktorių išrinkęs seksualiu vyru, o 2007 m. jam buvo paskirta vieta Holivudo šlovės alėjoje.

Matt Damon yra aktyvus įvairių labdaros organizacijų narys.