Dvarviečių koplyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°35′53″š. pl. 22°14′25″r. ilg. / 55.598°š. pl. 22.240163°r. ilg. / 55.598; 22.240163

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Dvarviečių koplyčia
Dvarviečiai, koplyčia.JPG
Vyskupija Telšių
Dekanatas Šilalės
Savivaldybė Šilalės rajonas
Gyvenvietė Dvarviečiai
Statybinė medžiaga medis
Pastatyta 2010 m.
Koplyčios galinis fasadas (2015 m.)

Dvarviečių koplyčia yra Laukuvos naujųjų kapinių Prisikėlusio Kristaus Mirtį Nugalėjusio koplyčia, stovinti Šilalės rajone, Laukuvos seniūnijoje, Dvarviečių kaime įsteigtose kapinėse, šalia kelio  162  LaukuvaŠilalė , 3 km į pietus nuo Laukuvos. Kapinių teritorija užima 3,5 ha.

Koplyčia pašventinta 2010 m.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Viduje

Po ilgų derybų ir svarstymų su vietos gyventojais ir valdžios atstovais, 1991 m. lapkričio 27 d. pasirašytas aktas dėl Šilalės rajono Laukuvos apylinkės civilinių kapinių sklypo: patvirtinta pasirinktos vietos schema, techninės sąlygos. 1992 m. vasario 4 d. Laukuvos apylinkės taryba priėmė sprendimą „Dėl Laukuvos apylinkės civilinių kapinių“, kuriuo buvo nutarta Dvarviečių kaime (kairėje kelio Laukuva–Šilalė pusėje) skirti žemės sklypą kapinėms. Prasidėjo žemės planavimo ir kiti techniniai darbai. Schemoje buvo numatyta kapinėse statyti koplyčią, tačiau reikėjo kuo skubiau atidaryti naująsias kapines, tad nuspręsta pastatyti ąžuolinį kryžių, kol bus pastatyta koplyčia. 1995 rugsėjo 17 d., po Šv. Mišių, naujosios kapinės ir kryžius klebono Algimanto Genučio buvo pašventinti, tuo tarpu numatytosios koplyčios statymas buvo atidėtas.

Nuspręsta ieškoti rėmėjų, galinčių paaukoti koplyčios statyboms. Tačiau dalis į šį sumanymą žiūrėjo skeptiškai, o užkulisiuose buvo politikuojama. Ne viename Šilalės rajono savivaldybės tarybos posėdyje šis klausimas buvo neįtrauktas į darbotvarkę ar atidedamas. 2008 m. birželio 30 d. galiausiai leista statyti koplyčią. 2009 m. buvo padėti pamatai, o 2010 m. koplyčia pastatyta. 2010 m. rugpjūčio 17 d. vyskupas ordinaras Jonas Boruta suteikė koplyčiai Prisikėlusio Kristaus mirtį nugalėjusiojo titulą.

Architektūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Statinio projektą parengė arch. Rasa Kačerauskienė, Dievo stalą, altorių, kryžius padarė kryždirbys Alvydas Pocius. Koplytėlės interjeras atspindi šventąją Trejybę.

Lauke stovintis 13 m aukščio kryžius su drožinėtu stulpu (aut. tautodailininkai Juozas Lukauskas ir Petras Balsys) sukurtas primenant biblinio figmedžio kamieną.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg