Dragon Age: Origins

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dragon Age: Origins
Kūrėjas BioWare
Edge of Reality (konsolėms)
Leidėjas Electronic Arts
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius Inon Zur
Išleidimo data {{{išleidimo data}}}
Žanras (-ai) Vaidmenų (RPG)
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai BBFC: 18
ESRB: M
ACB: MA15+
USK: 18
Platforma Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Mac OS X
Versija 1.04 (2010 m. liepos 19 d.)
Variklis Eclipse
Reikalavimai

Procesorius: Intel Core 2 Duo 1,6 GHz (XP) ar 1,8 GHz (Vista/Win 7) arba AMD Athlon 64 X2 1,8 GHz (XP) ar 2,2 GHz (Vista/Win 7)
Atmintis: 1 GB (XP), 1,5 GB (Vista/Win 7)
Laisvos vietos: 20 GB
Vaizdo plokštė: 256 MB, ATI Radeon X1550 256MB ar NVIDIA GeForce 7600 GT

Platinimas Blu-ray Disc, DVD-DL
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys Awakening, Dragon Age II, Dragon Age: Inquisition
dragonage.bioware.com

Dragon Age: Originskompiuterinis vaidmenų žaidimas, kurį sukūrė „BioWare“, o 2009 m. lapkričio 3 d. išleido „Electronic Arts“; pirmoji „Dragon Age“ frančizės dalis.

Žaidime veiksmas vyksta fiktyvioje Fereldeno karalystėje (angl. Kingdom of Ferelden), kur vyrauja nesantaika tarp įvairių rasių. Žaidėjas įsikūnija į kario, mago ar plėšiko vaidmenį ir turi suvienyti karalystę kovai prieš gresiančią demoniškųjų jėgų invaziją. „BioWare“ „Dragon Age: Origins“ apibūdina kaip „tamsią, herojišką vaizduotę unikaliame pasaulyje“ bei kaip dvasinį „Baldur's Gate“ serijos tęsinį, kurios veiksmas vyko „Dungeons & Dragons“ frančizės Forgotten Realms kampanijoje.

Papildymas, pavadinimu „Dragon Age: Origins – Awakening“, pasirodė 2010 m. kovo mėn., o oficialus tęsinys, „Dragon Age II“, 2011-ųjų kovą. Taip pat buvo išleista daugybė minimalių parsisiunčiamo turinio papildymų, kurie prideda šiek tiek naujų vietovių, užduočių, naują ginkluotę ir kt.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiekvienai žaidimo rasei priskiriama tam tikra jos kilmė (angl. origins). Pavyzdžiui, pasirenkant žaisti už kilmingą nykštuką, žaidėjas tampa karališkosios šeimos nariu, tuo tarpu žaidžiant už prasčioką, žaidėjas tampa paprastu miesto gatvių gyventoju. Taigi veikėjo pasirinkimas nulemia supažindinimą su žaidimo pasauliu (taip pat pradinius apmokymus) bei toliau rutuliojamos istorijos seką.

Kaip ir ankstesniuose „BioWare“ žaidimuose čia nėra moralės normų, tačiau žaidėjo atlikti veiksmai vis tiek įtakos žaidimo istoriją. Žaidėjas pasieks skirtingus tikslus priklausomai nuo to, ar pasirinks gėrio ar blogio pusę. Sprendimai, kuriuos žaidėjas padarys pakeis žaidimo pasaulį atitinkamai, pvz., nuspręs, kas taps karaliumi, skirtingai paveiks tautas, rases bei jų rolę pasaulyje. Šie sprendimai taip pat paveiks ir kompiuterio valdomus žaidėjo kompanionus (NPC), priverčiant juos palikti grupę ar net atakuoti žaidėją, jei jie bus griežtai nusistatę prieš jo ar jos veiksmus.[1]

Ray Muzyka žaidimą apibūdino kaip „Baldur’s Gate“ dvasinį tęsinį, kadangi žaidėjas turi galimybę duoti įsakymus kompanionams realiu laiku ir sustabdyti žaidimą, tam, kad suderintų veiksmų, tokių kaip burtų ar specialių atakų, eiliškumą − tai „Baldur’s Gate“ serijos žaidimo mechanika.[2] Be to, žaidėjas gali valdyti bet kurį veikėją iš grupės kaip pagrindinį, tokia galimybė yra ir dar viename „BioWare“ vaidmenų žaidime − „Star Wars: Knights of the Old Republic“.

Žaidime galima rinktis iš trijų pagrindinių klasių: kario, mago ar plėšiko. Vėliau, karys gali specializuotis į berserkerio (angl. berserker) kryptį ar tapti tamplieriuni (angl. templar),[3] magas gali tapti dar galingesniu kerėtoju, sugebančiu keisti pavidalą (angl. shapeshifter) ar įvaldyti dvasiško gydytojo meną (angl. spirit healer),[4] o plėšikas − žudiku (angl. assassin) ar bardu (angl. bard), gebančiu manipuliuoti kitus veikėjus.[5]

„Dragon Age: Origins“ tikroviškumo suteikia tarpusavio sąveika tarp burtų, pvz., ugnis smarkiai įsiliepsnoja prieš būnant užgesintai pūgos. Žaidime taip pat yra daug kombinacijų, kurias žaidėjas gali atrasti atsitiktinai arba rasti informaciją apie jų veiksmingumą.[6] Be to, žaidime galima užmegzti romantinius santykius su kitais veikėjais.

Papildymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Dragon Age: Origins – Awakening.

Žaidimo papildymas „Awakening“ išleistas 2010 m. kovo 16 d. Papildymas prideda naują kampaniją, kurios veiksmas klostosi po „Dragon Age: Origins“ įvykių, pakrantės regione Amaranthine. Žaidėjas turi galimybę importuoti savo veikėją iš pirmosios žaidimo dalies ir tęsti jo istoriją, arba žaisti už žaidimo kūrėjų numatytąjį naują veikėją. Šiame pasakojime žaidėjas turi ištirti įtartino demoniškųjų jėgų, žinomų kaip Darkspawn, atsitraukimo aplinkybes ir to sąryšį su esybe, vadinama The Architect. Papildyme taip pat pridėta po penkis naujus žaidėjo grupės narius, naujų burtų ir sugebėjimų, pakeltas lygių limitas, pridėta naujų priešų bei naujų daiktų.

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo garso takelį sudaro orkestrinė chorinė muzika, skambanti tiek pačiame žaidime, tiek ir vaizdo intarpuose. Garso takelį parašė kompozitorius Inon Zur, atliko Sietlo „Northwest Sinfonia“ simfoninis orkestras. Daina „I Am the One“ pelnė geriausios originalios dainos apdovanojimą Hollywood Music in MediaTM apdovanojimuose. Ją sukūrė Inon Zur ir Aubrey Ashburn, atliko Aubrey Ashburn.

Kritikų atsiliepimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo pat pasirodymo „Dragon Age: Origins“ susilaukė daugiausia teigiamų atsiliepimų. Kritikai iš Metacritic AK, PlayStation 3 ir Xbox 360 versijas įvertino 91, 87 ir 86 % atitinkamai.[7][8][9] Žaidimas taip pat laimėjo nemažai apdovanojimų. Kevin VanOrd iš Gamespot svetainės žaidimą apibūdino kaip „tokios rūšies žaidimą, kuris įtraukia į nuostabų archajišką nuotykių pasaulį, kad net sunku yra atsispirti. Pažaidus pirmąsias keliasdešimt minučių, vis norisi dar, vis dar yra tiek daug ko neatrasta, neišbandyta.“

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Arendt, Susan (August 19, 2009). „Dragon Age: Origins and Choice 2.0“. War Cry. Suarchyvuotas originalas 2012-06-06. Nuoroda tikrinta 2011-04-02. (angl.)
  2. Porter, Will (2007-04-06). „Will Porter chases the dragon. Gets a bit tired. Writes about it for a little while...“. Computer and Video Games. Nuoroda tikrinta September 20, 2007. (angl.)
  3. „Developer Wiki: Warrior“. Social.bioware.com. 2009-09-04. Nuoroda tikrinta 2010-03-14. (angl.)
  4. Developer Wiki [1]
  5. Developer Wiki [2]
  6. Martin, Joe (13 May 2009). „Storm of the Century“. bit-tech.net. Nuoroda tikrinta 26 February 2010. (angl.)
  7. Dragon Age: Origins (PC)“. Metacritic. 2009-11-03. Suarchyvuotas originalas 2010-07-13. Nuoroda tikrinta 2010-06-08. (angl.)
  8. „Dragon Age: Origins (ps3) reviews at“. Metacritic.com. 2009-11-03. Suarchyvuotas originalas 2019-07-13. Nuoroda tikrinta 2010-06-08. (angl.)
  9. Dragon Age: Origins (Xbox360)“. Metacritic.com. 2009-11-03. Suarchyvuotas originalas 2019-07-13. Nuoroda tikrinta 2010-06-08. (angl.)