Pereiti prie turinio

Dragon Age II

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dragon Age II
Kūrėjas BioWare
Leidėjas Electronic Arts
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius Inon Zur
Išleidimo data 2011 m. kovo 8 d.
Žanras (-ai) Veiksmo RPG
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai PEGI: 18
USK:18
Platforma Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows, Mac OS X
Versija
Variklis Lycium
Platinimas Optinis diskas, parsisiuntimas internetu
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys Dragon Age: Origins (Awakening), Dragon Age: Inquisition

Dragon Age II – kompiuterinis veiksmo vaidmenų žaidimas, kurį sukūrė „BioWare“, o 2011 m. kovo 8 d. išleido „Electronic Arts“. Tai antroji „Dragon Age“ serijos dalis. Žaidimas skirtas Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3 ir Mac OS X platformoms.

Veiksmas vyksta tame pačiame Thedas mitiniame pasaulyje kaip ir pirmojoje dalyje, žaidėjas įsikūnija į Hawke veikėją ir specializuojasi mago, kario arba plėšiko vaidmenyje. Žaidėjo valdomas veikėjas kartu su šeima pasprunka nuo demoniškų padarų, užpuolusių Fereldeną, ir apsistoja Kirkvolo (Kirkwall) mieste, kur po audringų politinių ir socialinių konfliktų kupino dešimtmečio tampa legendiniu miesto herojumi ir daro įtaką įvykių sūkuriui, kuris pakeičia pasaulio raidą.

Tai trečiojo asmens vaidmenų žaidimas. Nors ir yra galimybė perkelti pirmosios „Dragon Age“ dalies išsaugotus duomenis, žaidėjas turi susikurti naują veikėją, kilusį iš Hawke šeimos.[1] Pirmojoje dalyje žaidėjo padaryti sprendimai, darę įtaką pasaulio raidai, išlieka. Kaip ir ankstesnėje dalyje, žaidėjas gali valdyti bet kurį grupės veikėją, kurių yra 8 („The Exiled Prince“ papildymas prideda dar 2). Žaidėjas gali sustabdyti laiką kovos metu, kad kuo efektyviau suderintų veikėjų veiksmų seką, kadangi daugelis sugebėjimų sąveikaujant tarpusavyje padaro daugiau žalos priešininkams.[1]

Didžioji dalis žaidimo istorijos pasakojama dialogais paremtais vaizdo intarpais, kurių metu žaidėjas gali pasirinkti norimą klausimą ar atsakymą, kurie daro įtaką teigiamam arba neigiamam žaidėjo bendražygių nusistatymui žaidėjo atžvilgiu. Bet koks bendražygių požiūris savo ruožtu suteikia kovos privalumų: teigiamas paprastai suteikia naudos žaidėjo veikėjui ir (arba) kitiems grupės nariams, tuo tarpu neigiamas padidina bendražygio kovos sugebėjimus. Tai pat pat suteikia galimybę užmegzti romantinius santykius.

Metacritic tinklalapis žaidimo PS3, AK ir Xbox 360 versijas atitinkamai įvertino 82/100[2], 82/100[3] ir 79/100[4].

  1. 1,0 1,1 „Dragon Age II Review“. IGN. Nuoroda tikrinta 2013-08-28.
  2. „Dragon Age II PS3 Reviews“. Metacritic. Nuoroda tikrinta 2013-08-28.
  3. „Dragon Age II PC Reviews“. Metacritic. Nuoroda tikrinta 2013-08-28.
  4. „Dragon Age II Xbox 360 Reviews“. Metacritic. Nuoroda tikrinta 2013-08-28.