Domantas Razauskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Domantas Razauskas

Domantas Razauskas „Purpurinio vakaro“ koncerte, 2016 m.
Biografija
Pilnas vardasDomantas Razauskas
Gimė1983 m. kovo 24 d. (35 metai)
Lietuva Vilnius
Žanraidainuojamoji poezija, roko muzika, popmuzika, bliuzas, džiazas, psichodelika, world muzika, pankrokas, folkas
Kūrinių kalboslietuvių
Veikladainų autorius, atlikėjas, poetas, kompozitorius, publicistas, skaitovas
Instrumentaigitara, lūpinė armonikėlė, perkusija, kompiuteris
Aktyvumo metainuo 2002
Susijusi veiklaSportas, Remigijus Audiejaitis, Saulius „Semas“ Petreikis, Audrius Pazniokas, Eglė Sirvydytė, Andrius Bialobžeskis, Rimvydas Stankevičius, Birutė Razauskienė-Daukintaitė, Simas Butavičius, Paulius Rukas, Marius Leiburas, Pranas Dapšauskas

Domantas Razauskas (g. 1983 m. kovo 24 d. Vilnius) – dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Domantas gimė 1983 m. kovo 24 d. Vilniuje, vaikystėje mokėsi Antakalnio 22-oje, o baigė Viršuliškių vidurinę (buvusią 45-ą) mokyklą.

Vaikystėje ir paauglystėje mokėsi piešti pas dailininkę Vegą Vaičiūnaitę, lankė teatro studiją Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Paragintas literatūrologo doc. Regimanto Tamošaičio, 2001 m. įstojo į Vilniaus universitetą, Lietuvių filologijos specialybę. 2005 metais D. Razauskas atsisakė gintis diplominį darbą ir studijas metė.

20022004 m., studijų metu, D. Razauskas Filologijos fakultete gaivino senas tradicijas turintį renginį „Filologijos ruduo“. 2004 m. jis, kartu su bičiuliu Luku Miknevičiumi, suorganizavo jubiliejinį, 25-ąjį „Filologijos rudenį“, kuriame dalyvavo žymiausi Lietuvos literatūros veikėjai.

Nuo 2002 m. D. Razauskas savo kūrybą publikuoja meninės periodikos leidiniuose „Literatūra ir menas“, „Metai“, „Naujoji Romuva“, „Šiaurės Atėnai“ ir kt. Leidinyje „Literatūra ir Menas“, taip pat internetiniame dienraštyje „Bernardinai.lt“ D. Razauskas yra publikavęs kritinių ir apžvalginių straipsnių šiuolaikinės muzikos tematika.

Nuo 2008 m. D. Razauskas Rašytojų klube surengė 3 autorinės kūrybos (dainų ir eilėraščių) vakarus.

Nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja „Poezijos pavasario“ ir „Poetinio Druskininkų rudens“ festivaliuose. 2004 m. tapo „Poezijos pavasario“ nominacijos „Skaitymai per naktį“ laureatu.

2008 m. tapo pirmuoju Vytauto Kernagio prizo laureatu – tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ metu jam buvo įteikta Vytauto Kernagio vardo gitara.

Nuo 2002 m. rūpinasi savo asmenine interneto svetaine www. radom. lt, kurioje viešina savo kūrybą.

2001 m. D. Razauskas radijo stotyje „Laisvoji banga“ rengė ir vedė savaitines laidas vaikams „Paukštukės Pokštai“, Lietuvos televizijoje vedė laidą jaunimui „Plius ir Minus“.

2008 m. nekomercinėje radijo stotyje „Start FM“ D. Razauskas rengė ir vedė savaitinių laidų ciklą „Kitas laikas“; laidų metu pristatydavo nekomercinę (angl. independent label) įvairių pasaulio šalių muziką.

2007 m. D. Razauskas, kartu su Andriumi Kulikausku parašė taip ir nepaviešintą roko operą Vilniaus miestui „Herkulis“.

20042008 m. D. Razauskas dirbo įvairiuose spaudos leidiniuose – vertė užsienio spaudos medžiagas iš anglų, rusų, vokiečių kalbų, taip pat rengė medžiagas užsienio politikos, kultūros temomis, darė ir rengė interviu su Lietuvoje besilankančiais atlikėjais ir rašytojais iš užsienio (H. Wassmo, J.Ševčiuku, B. Grebenščikovu, „Tiger Lillies“, „Simple Minds“ ir kt.)

Vienas ir su įvairiais muzikantais Domantas Razauskas aktyviai koncertuoja nuo 2002 m. Tradiciškai jis laikomas dainuojamosios poezijos žanro atlikėju, nors jo kuriamų dainų stilistikos apibūdinti neįmanoma. Jau penktus metus D. Razauskas koncertuoja vienoje scenoje su žinomais Lietuvoje atlikėjais: Andriumi Kulikausku, grupe „Skylė“, Neda, Olegu Ditkovskiu, Sauliumi Bareikiu, Andriumi Kaniava, Gediminu Storpirščiu ir kitais.

Nuo 2002 m. grojo su aklu fleitininku ir vokalistu Remigijumi Audiejaičiu. Iki 2007 m. duetas surengė apie šimtą koncertų visoje Lietuvoje. Nuo 2005 m. prie dueto buvo prisijungusi smuikininkė ir vokalistė Eglė Sirvydytė. 2007 m. R. Audiejaičiui tragiškai žuvus gaisre, grupė iširo, taip ir nespėjusi įrašyti savo pirmojo albumo.

20032004 m. D. Razauskas grojo elektrine gitara pankroko grupėje „Sportas“.

Nuo 2007 m. prie Domanto prisijungė multiinstrumentalistas Saulius Petreikis „Dėdė Semas“. Nuo 2008 m. pradžios – akordeonistas ir klavišininkas Audrius Pazniokas. Su šiais muzikantais D. Razauskas jau surengė apie 50 koncertų visoje Lietuvoje, taip pat koncertavo Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje.

2009 m. kartu su poetu Rimvydu Stankevičiumi ir aktoriumi Andriumi Bialobžeskiu įrašė ir išleido kompaktinę plokštelę „Valhala“. Šiam, „poetinėmis apeigomis“ pavadintam kūriniui, D. Razauskas parašė ir įrašė muziką. Nuo 2009 m. rudens su programa „Valhala“ D. Razauskas, R. Stankevičius ir A. Bialobžeskis įvairiuose Lietuvos miestuose surengė 5 gyvus muzikos ir poezijos vakarus.

Nuo 2009 m. vasaros D. Razauskas važinėja po Lietuvą kaip poezijos skaitovas, kartu su aktoriais Rimantu Bagdzevičiumi ir A. Bialobžeskiu.

Nuo 2007 m. Domantas yra Vilniaus miesto, taip pat Respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso komisijos narys.

Domantas Razauskas yra parašęs apie 150 dainų. Visoms joms tekstus sukūrė pats.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 9 Aitvarai (2003 m.)
  • Valhala (2009 m. CD, Rimvydo Stankevičiaus poezija, skaito Andrius Bialobžeskis, muzika Domanto Razausko, leidėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“)
  • Lietaus kambarys (2010 m. CD, kartu su knyga Takas į tylą)
  • Rodyklės (2012 m.)
  • Tarp juodų ir baltų debesų (2016 m.)

Bibliografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Takas į tylą (2010 m. eilėraščiai, kartu su CD Lietaus kambarys)
  • Dzeno istorijos (2013 m. sudarytojas ir įvado autorius)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]