Pereiti prie turinio

Chorų karai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Chorų karai
Žanras Muzikinis chorų konkursas
Režisierius (-iai) Aurelijus Šliavas
Dita Torstiene
Vedėjas (-ai) Inga Jankauskaitė (2013)
Mindaugas Stasiulis (2014-2015)
Jurgita Jurkutė (2010-2012)
Vytautas Šapranauskas (2010-2013)
Karina Stungytė (2014)
Indrė Kavaliauskaitė (2015)
Gamyba
Prodiuseris (-iai) Justinas Milušauskas
Šalis Lietuva Lietuva
Sezonai 6
Trukmė 3 val. (įskaitant reklamas)
Transliacija
Leidėjas (-ai) TV3
Eterio laikotarpis 2010 m. sausio 16 d. – 2015 m. gegužės 3 d.

Chorų karai – nuo 2010 m. sausio 16 d. iki 2015 m. gegužės 3 d. sekmadieniais (1-ajame sezone – šeštadieniais) per TV3 rodytas muzikinis chorų konkursas. Jo vedėjai – Inga Jankauskaitė ir Vytautas Šapranauskas. Projektas buvo kurtas pagal NBC licencijos formatą „Clash of the Choirs“. Jo sumanytoja – Švedijos atlikėja ir chorvedė Caroline af Ugglas. Projekte varžėsi įvairių šalies miestų chorai, suburti garsių atlikėjų.

Pirmojo sezono finale, vykusiame 2010 m. kovo 27 d. triumfavo Raigardas Tautkus ir Kauno miesto choras. 2011 m. vasario 13 d. prasidėjo antrasis projekto sezonas, kurio finale balandžio 17 d. triumfavo Danguolė Beinarytė ir Kauno choras. 3-iasis projekto sezonas prasidėjo 2012 m. sausio 22 d., kurio finale balandžio 8 d. triumfavo Rondo ir Kauno rajono Božolė choras. 4-tasis projekto sezonas prasidėjo 2013 m. vasario 24 d., kuriame triumfavo 16 Hz ir Kauno Studentiškasis choras.

5-ajame sezone, kuris prasidėjo 2014 m. kovo 23 d., pasikeitė šou vedėjai. Jais tapo Karina Stungytė ir Mindaugas Stasiulis. Finale, kuris vyko gegužės 11 d. gegužės 11 d., nutrūko Kauno chorų pergalių serija šiame projekte, nes pergalę šventė Asta Pilypaitė ir Alytaus miesto choras.

6-asis ir paskutinis projekto sezonas startavo 2015 m. kovo 22 d. Jame ir vėl pasikeitė vedėjai - šalia Mindaugo Stasiulio projektą vedė Indrė Kavaliauskaitė. Finale, kuris įvyko gegužės 3 d., triumfavo Lietuvos aklųjų choras „Feniksas“.

Struktūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiekvienoje laidoje chorus dešimtbalėje sistemoje vertina profesionalų komisija, sudaryta iš keturių narių. Jos balsai sumuojami su žiūrovų balsais. Kas dvi savaites, artėjant pabaigai – kas savaitę „Chorų karus“ palieka mažiausiai žiūrovų ir komisijos palaikymo sulaukęs choras. Pusfinalyje lieka trys chorai, finale – du. Nuo projekto pradžios chorai atlieka po vieną dainą kiekvienoje laidoje, vėliau – po dvi dainas. Pusfinalyje ir finale likę chorai atlieka po tris dainas.

1 sezonas (2010)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Chorų karai (1 sezonas).

1-asis „Chorų karų“ sezonas prasidėjo 2010 m. sausio 16 d. Kovo 27 d. vykusiame finale laimėjo Raigardas Tautkus ir Kauno miesto choras, surinkęs 54 180 žiūrovų balsų. Antroje vietoje liko Edmundas Seilius ir Marijampolės choras. Toliau išsidėstė Mia ir Panevėžio choras, Deivis ir Klaipėdos choras, Irena Starošaitė ir Vilniaus choras, Sasha Son, Evelina Anusauskaitė ir Šiaulių choras bei Eglė Jurgaitytė ir Vilniaus choras. Nugalėtojai laimėjo 25 000 litų, kuriuos paaukojo Kauno zoologijos sodui. Projekto vedėjais buvo Jurgita Jurkutė ir Vytautas Šapranauskas, o nuolatiniais komisijos nariais buvo Gintaras Rinkevičius, Rūta Ščiogolevaitė, Modestas Pitrėnas ir ketvirtasis narys – kiekvienoje laidoje vis kitas (jais buvo Zita Kelmickaitė, Stasys Povilaitis, Jurijus Smoriginas, Egidijus Dragūnas ir kt.).

2 sezonas (2011)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Chorų karai (2 sezonas).

2-asis projekto sezonas prasidėjo 2011 m. vasario 13 d., o baigėsi balandžio 17 d. Jame, kaip ir 1-ajame sezone varžėsi 7 chorai. Nugalėtojais tapo Danguolė Beinarytė ir Kauno miesto choras, surinkęs 38 524 žiūrovų balsus finale. Antrą vietą užėmė Justas Lapatinskas ir Alytaus choras, trečią – Stano ir Vilniaus choras, ketvirtą – Liudas Mikalauskas ir Tauragės choras, penktą – Deivydas Zvonkus ir Telšių choras, šeštą – Augustė ir Utenos choras, paskutiniai liko Neringa Čereškevičienė ir Vilniaus. Nugalėjęs choras laimėjo 35 000 litų, kuriuos paaukojo 2010 m. rugpjūčio 8 d. škvalo nusiaubtam Kauno parkui sutvarkyti. Šiame sezone vedėjai nepakito, o komisijos nariais tapo Loreta Sungailienė, Edmundas Seilius bei Kristina Zmailaitė. Ketvirtasis narys – kiekvienoje laidoje vis kitas (jais buvo Deivis, Mia, Edmundas Kučinskas, Vilhelmas Čepinskis ir kt.).

3 sezonas (2012)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Chorų karai (3 sezonas).

3-iasis projekto sezonas prasidėjo 2012 m. sausio 22 d. Jo finale, kuris įvyko balandžio 8 d., nugalėjo grupė „Rondo“ ir Kauno rajono choras, įveikęs 2-oje vietoje likusius Katažiną ir Vilniaus rajono chorą. 3-ią, 4-ą, 5-ą, 6-ą ir 7-ą vietas atitinkamai užėmė Giulija ir Kėdainių choras, „Ventukai“ ir Akmenės choras, Stano ir Panevėžio pataisos namų choras, „Kitava“ ir Šiaulių choras bei Edmundas Kučinskas ir Klaipėdos choras. Šio sezono vedėjai išliko tie patys.