Caffè mocha

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Caffè Mocha, iš Arabica Mocha espreso, pieno, pieno putų, kakavos sirupo ir pabarstų. Pateikta su amareto sausianukais.
Moka su espreso sluoksniu ant karštos kakavos
Mocha Latte Kosta Rikoje

Caffè mocha, moka (angl. caffè mocha or café mocha[1]; pranc. mocaccino) – caffè latte variantas, panašus į turinietišką kakavos gėrimą Bicerin. Kaip ir caffe latte jo pagrindas yra espresas ir karštas pienas, tik dar pridedama šokolado – paprastai kaip saldžių kakavos miltelių, nors dažnai prideda šokolado sirupo.

Kaip ir kapučinas café mochas viršuje turi pieno putą, nors kartais ant viršaus užpila plaktos grietinėlės. Mokos viršų neretai pabarsto cinamono ar kakavos milteliais.

Gėrimo variantas yra baltoji caffè mocha angl. white café mocha), daromas su baltuoju šokoladu. Yra šio gėrimo variantai, kai naudojama du sirupai. Šie variantai vadinami angl. black and white mocha ('juoda balta moka'), angl. marble mocha ('marmurinė moka'), angl. zebra ('zebras'), angl. tuxedo mocha ('smokingo moka').

Caffè mocha pavadinta pagal Jemeno Raudonosios jūros pakrantės miestą Mocha, kuris dar XV a. buvo vyraujantis kavos eksportuotojas.

Kofeino kiekis yra maždaug (370 mg/L).[2]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Kavos pavadinimuose paprastai vartojami it. caffè ir pranc. café. Anglų kalboje dažnai pasitaiko ir pseudoužsienietiški (klaidingi) caffé ir cafè su supainiotais kirčio ženklais. Taisyklingai itališkai yra it. Moka (tiek miestui pavadinti, tiek mokos kavavirėms). Starbucks kompanija naudoja suitalintą pavadinimą caffè mocha.
  2. „Caffeine Content of Drinks“. Nuoroda tikrinta June 4, 2010.