BIGBANK

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio BigBank)
Peršokti į: navigacija, paiešką
BIGBANK AS Lietuvos filialas
Forma AB
Pramonė Vartojamosios paskolos
Įkurta 2007 m., Lietuva Lietuva
Centrinė būstinė Jogailos g. 4, Vilnius, Lietuva
Svarbiausi darbuotojai Rolandas Norvilas (filialo administracijos vadovas),
Edvard Arnatkevič (filialo administracijos vadovo pavaduotojas/Teisminių ginčų skyriaus vadovas)
Pajamos 10,4 mln. LTL (palūkanų ir kitos pajamos) (2010 m. antrasis ketvirtis)[1]
Darbuotojų 86 (2010 m. birželio mėn.)
Tinklalapis www.bigbank.lt

BIGBANK AS – specializuotas vartojimo paskolų bankas, veikiantis Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Suomijoje, Vokietijoje ir Austrijoje. Baltijos šalyse ir Suomijoje bankas specializuojasi vartojimo paskolų ir terminuotųjų indėlių srityje, o Vokietijoje ir Austrijoje siūlo indėlius kaip tarptautinę („cross-border“) paslaugą. Šiandien BIGBANK yra vienas didžiausių privačių asmenų kreditorių po universaliųjų bankų ir lizingo bendrovių Baltijos šalyse.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Bendrovė buvo įkurta 1992 m. Tartu mieste, Estijoje.
 • 1993 m. buvo atidarytas pirmasis klientų aptarnavimo skyrius Taline, kitais metais - Parnu mieste.
 • 1996 m. bendrovė įsteigė dukterinę įmonę Latvijoje.
 • 1997 m. bendrovė tiek Estijoje, tiek Latvijoje pradėjo naudoti prekės ženklą BIG (bendrovės pavadinimo AS Balti Investeeringute Grupp trumpinys).
 • 2004 m. BIG pateikė paraišką kredito įstaigos veiklos licencijai gauti. Tais pačiais metais Talino vertybinių popierių birža pradėjo prekiauti BIG obligacijomis.
 • 2005 m. BIG suteikta kredito įstaigos veiklos licencija ir nuo rugsėjo 28 d. Estijoje ėmė veikti kaip kredito įstaiga (bankas). Naujasis bendrovės pavadinimas - Balti Investeeringute Grupi Pank AS.
 • 2006 m. Estijoje pasiūlyta terminuotųjų indėlių paslauga.
 • 2007 m. bendrovė įsteigė filialą Lietuvoje, kuris pirmasis pradėjo veiklą naudodamas BIGBANK prekės ženklą.
 • 2008 m. visose šalyse pradėtas naudoti vieningas tarptautinis prekės ženklas BIGBANK, o oficialus bendrovės pavadinimas pasikeitė į BIGBANK AS. Tais pačiais metais pradėta siūlyti terminuotųjų indėlių Suomijoje kaip tarptautinė („cross-border“) paslauga.
 • 2009 m. BIGBANK atidarė filialą Suomijoje ir pradėjo siūlyti terminuotuosius indėlius kaip tarptautinę („cross-border“) paslaugą Vokietijoje.
 • 2010 m. BIGBANK pradėjo siūlyti terminuotuosius indėlius kaip tarptautinę („cross-border“) paslaugą Austrijoje. Tais pačiais metais BIGBANK pradėjo teikti vartojamąsias paskolas Suomijoje.

Filosofija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

BIGBANK misija - greitą ir lanksčią kredito paslaugą padaryti lengvai ir paprastai prieinama privatiems asmenims. BIGBANK vizija - tapti stambiausiu Baltijos šalyse specializuotu banku, suteikiančiu vartojimo paskolas. BIGBANK strategija numato tęsti darbą savo dabartinėje veiklos sferoje, remiantis jau egzistuojančiais susiformavusiais principais. Bankas siekia sukoncentruoti savo pastangas ties jau esančiu klientų segmentu ir visada teikti geriausias paslaugas, atitinkančias šių klientų poreikius. BIGBANK nesiekia konkuruoti su stambiais universaliais bankais tradicinių banko paslaugų srityse.

Aptarnavimo tinklas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Baltijos šalyse BIGBANK turi 27 klientų aptarnavimo skyrius: 10 Estijoje, 10 Lietuvoje ir 7 Latvijoje. Visoje BIGBANK grupėje dirba 385 darbuotojai, iš jų 170 - Estijoje, 129 - Latvijoje ir 86 - Lietuvoje. BIGBANK Lietuvoje klientų aptarnavimo skyriai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir Mažeikiuose.

Finansiniai rodikliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

BIGBANK grupė (2010 m. II-asis ketvirtis):

Bendrieji aktyvai 2,9 mlrd. EEK (~0,64 mlrd. LTL)
Pajamos iš klientų 2,0 mlrd. EEK (~0,44 mlrd. LTL)
Palūkanų pajamos 121,3 mln. EEK (~26,8 mln. LTL)
Palūkanų išlaidos 32,6 mln. EEK (~7,2 mln. LTL)
Grynasis pelnas 18,7 mln. EEK (~4,1 mln. LTL)

BIGBANK AS Lietuvos filialas (2009 m. III-asis ketvirtis):

Bendrieji aktyvai 58,3 mln. LTL
Paskolų portfelis 54,5 mln. LTL
Palūkanų pajamos 12,0 mln. LTL
Kitos pajamos 4,4 mln. LTL
Grynasis pelnas 3,5 mln. LTL

Iniciatyva[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

BIGBANK inicijuota svetainė www.skolupatarejas.lt yra internetinis pagalbininkas visiems, norintiems efektyviau kontroliuoti savo bendrą finansinę padėtį ir išlaidas. Svetainėje yra tiek praktinių, tiek teorinių patarimų, kaip elgtis sumažėjus pajamoms ar praradus darbą, kaip taupyti pinigus ar kaip sudaryti savo asmeninį biudžetą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]