Atvaizdas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Du to paties vaizdo paveikslėliai: viršutinis – tai fotografijos būdu užfiksuota nuotrauka, tuo tarpu apatinis – supaprastinas jo variantas. Atvaizdai kuriami juos užfiksuojant tam tikra įranga arba iliustruojant.

Atvaizdas (lot. imago) – grafinė reprodukcija, vaizduojanti arba įamžinanti vizualinį suvokimą, pvz., dvimatis paveikslėlis, kuris primena kokį nors daiktą, paprastai fizinį objektą arba asmenį, tokiu būdu jį iliustruodamas.

Aprašymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atvaizdai gali būti dvimačiai, kaip antai nuotrauka, ekranas, bei trimačiai, kaip kad statula arba holograma. Jie gali būti užfiksuojami optiniais prietaisais, tokiais kaip fotoaparatas, veidrodis, lęšis, teleskopas, mikroskopas ir pan. arba natūraliais objektais ir reiškiniais, kaip antai žmogaus akis arba vandens paviršius.

Žodis atvaizdas platesniąja prasme taip pat pavartojamas kaip bet kokia dvimatė iliustracija, pvz., žemėlapis, grafas, skritulinė diagrama ar paveikslas. Tad šiuo požiūriu, vaizdas gali būti iliustruojamas ranka, pvz., piešiant, tapant, drožiant, spausdinant arba pasitelkiant kompiuterinės grafikos technologijas.

Kintantis atvaizdas yra toks atvaizdas, kuris egzistuoja tik trumpą laiką. Toks atvaizdas gali būti objekto atspindys veidrodyje, camera obscura projekcija arba katodinių spindulių kineskopo vaizdas. Užfiksuotas atvaizdas – tai toks vaizdas, kuris fotografijos būdu buvo įamžintas ant tam tikros medžiagos, pvz., popieriaus, tekstilės.

Asmens prisiminimai ar įsivaizdavimai mintyse taip pat laikomi atvaizdais. Tokie atvaizdai nebūtinai turi būti realūs; jie gali būti abstraktūs.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]