Aptarimas:Pagrindinis puslapis/Archyvas3

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Turinys

Archyvas 2007-2010[redaguoti vikitekstą]

Naujas stilius (2007 lapkričio 6)[redaguoti vikitekstą]

Dėl [1] versijos. Grąžinti buvusį [2] vienareikšmiškai.

 1. Nereikalingas kalendorius kampe;
 2. Dubliuojasi info: kalendorius, info apie Vikiepdiją;
 3. Naujas skyrelio foono formatas nesiderina prie esamų;
 4. „Sveiki atvykę“ mano manymu visai nereikalingas, užtenka to info kuris jau buvo;
 5. pernelyg didelis straipsnių kiekio skaičius;
 6. kreivai atrodo išlygiavus dešinėje;
 7. pernelyg tuščia kai teksta išmetitas į šalis;

--Atlantas 22:46, 2007 lapkričio 6 (EET)

Man tai priešingai - nauja versija gerokai gražesnė. Iš vis, dar reiktų atsisakyti tų kampuotų šablonų (pakeičiant labiau estetiškais) ir didžiulių baltų tarpų juose. Šiaip būtų šauniusia imti pavyzdį iš portugališkos viki nes dabartnis puslapis atrodo tikrai tragiškai ir nusileidžia estetiškai ne tik žemaitiškai bet ir daugeliui kitų vikipedijų. Jei leistumėt galečiau paruošti kokį bandomąjį variantą, nes šį ta tikrai kuo greičiau istorijos šiukšlynan reikia mesti :)* Hugo ¿díme? 22:52, 2007 lapkričio 6 (EET)
Naudotojas:Hugo.arg/Pirmas puslapis va kur kas kultūringesnis variantas. Jei tiktų galečiau užsiimti pritaikyti. * Hugo ¿díme? 23:29, 2007 lapkričio 6 (EET)
Man tas naujas skyrelis visai nieko, savotiškas toks. O Hugo.arg variantas bent jau kol kas turi būti atmetamas dėl mažo šrifto. Čia enciklopedija, ne miniatiūrų būrelis, visai negerbiami skaitytojai. Savo bloguose galima užsiiminėti minimalizmu ir panašiai, bet čia to neturėtų būti. :-) - andrius.v 00:28, 2007 lapkričio 7 (EET)
Čia pastaba man? - andrius.v 08:36, 2007 lapkričio 7 (EET)
Nuoroda nieko nepasako apie šią diskusija. - andrius.v 11:20, 2007 lapkričio 7 (EET)

Padidinau šriftą. Bet kokiu atveju turetų būti mažesnis už dabartinį - nes šitas akis rėžia, gi ne lozungai kokie rašomi. * Hugo ¿díme? 12:54, 2007 lapkričio 7 (EET)

Ne per didelis, o normalus, "standartinis". Man asmeniškai visvien per mažos raidės, kadangi nešioju akinius ir tikrai sunkiau skaityti smulkų tekstą :-) - andrius.v 17:47, 2007 lapkričio 7 (EET)
Šiaip Hugo tavo variantas visai nieko, aš už, tik raides padaryk tokias kaip dabar ;), ir Dirgėlos viršų šiek tiek reiktų patobulinti t.y. sumažinti str. skaičių, bei pacentruoti, ir atsisakyti kalendoriaus, nes jis dalinai yra prie įvykių.--Atlantas 01:25, 2007 lapkričio 8 (EET)

Na padidinau dar šriftus (nesirįžau didinti iki dabartinių, nes jie tikrai per dideli), pataisiau tą viršų. Yra dar kokių pasiūlymų? * Hugo ¿díme? 22:14, 2007 lapkričio 8 (EET)

Gal vertėtų ir naujam variante prie savaitės iniciatyvos nurodyti temą? Viobio 22:47, 2007 lapkričio 8 (EET)

A, aišku bus nurodyta, aš ten kaip pavyzdį tik tekstą įmečiau. * Hugo ¿díme? 21:07, 2007 lapkričio 9 (EET)

Šriftas manau neturėtų skirtis nuo esančio kairėje, gali būti šiek tiek didesnis, tačiau jei jis skirsis daug tai bus labai neskoningas pirmasis puslapis. Jei kam blogai, gali pasididinti browserio šriftą. Taip pat siūlau pertvarkyti lentelę maždaug taip, kad kuo daugiau "gražios" informacijos būtų viršuje, kaip čia Naudotojas:Zaliavos/Pirmas puslapis kur galima pamatyti kaip siūlau pakeisti pirmo puslapio koncepciją (dėl kategorijų, tarpų ir t.t. nekreipkit dėmesio), esmė išvaizda, kurią sukurią nuotrauka ir savaitės str. skiltis iškart atsidarius pagrindinį puslapį.--Zaliavos 22:16, 2007 lapkričio 9 (EET)

Pritariu Zaliavom, šriftas perdidelis tikrai negerai, taip pat paveikslėliai ekrano viršuje nebloga idėja. * Hugo ¿díme? 22:22, 2007 lapkričio 9 (EET)

Tai kaip dėl to pirmo psl.? Galėčiau įkelti, jei nepatiks, gi galima sugrąžinti seną. Tai jei tinka, ta kas iš adminų atrakinkit pirmą psl. :) * Hugo ¿díme? 22:37, 2007 lapkričio 12 (EET)
Šrifto dydis, koks yra dabar, yra nei per mažas, nei per didelis. Kam jį mažinti? "Jei kam blogai, gali pasididinti browserio šriftą", kaip ir sumažint. Tai ne Vikipedijos principai, nes taip mąstant į straipsnius užtektų pridėt šūsnį info nuorodų, ir tegu kas norės, susiras tinkamą informaciją :-) Beje, Zaliavų paveiksliukai visai nieko. - andrius.v 23:14, 2007 lapkričio 12 (EET)
Pakeisti į dabartinį šriftą bei pašalinti tas raudonas nuorodas aque .. ir manau būtų pakankamai gerai išbandyti.--Atlantas 23:57, 2007 lapkričio 12 (EET)

Nu kol kas taip užmečiau akį, tai sakyčiau tikrai šįkart labai neblogas variantas...netgi labai puikus... Tik mano patarimas būtų kažkatruoju būdu sumažinti kategorijų lauką, nes per daug tuščios vietos (lengviausias sprendimas, matyt įdėti ilgesnį tekstą prie savaitės iniciatyvos), na ir dar manau vis dėl to dienos įvykiai turėtų būt virš savaitės straipsnio, nes taip didesnis balansas tarp tankesnių ir tuštesnių laukų... ausis aptarimas 01:16, 2007 lapkričio 14 (EET)

Kiek man teko pastebėti, savaitės įvykiai dažnai būna tušti (nežinau kodėl):), todėl kol kas būtų negerai į "viešumą" jį iškelti. Taip pat gal įdėti prisijungimo šūkį :) Kaip Čia--Zaliavos 08:26, 2007 lapkričio 14 (EET)

Tai čia tarpas gavosi dėl to, kad savaitės iniciatyva be paveikslėlio - kai bus su, turėtų išsilyginti. * Hugo ¿díme? 11:22, 2007 lapkričio 14 (EET) O ir nemačiau, kad jau idėjo... Tai dabar visai normaliai.
Taip geriau vis kažkas naujo, heh tik gal vis dėlto skaičiukus straipsnių į centrą. --Atlantas 15:39, 2007 lapkričio 14 (EET)

Aš manau, vienareikšmiškai reikia sukeisti vietomis Rinktinę iliustraciją ir savaitės iniciatyvą. Straipsniai visgi Vikipedijoje turi aukštesnį prioritetą, nei iliustracijų kėlimas (čia ne commons'ai). Dabar pilnas iniciatyvos straipsnis net nesimato nepaslinkus ekrano žemyn (1024x768 rezoliucija). Ji turėtų būti labiau pastebima. --Nomad 14:29, 2007 lapkričio 30 (EET)

O aš vienareikšmiškai manau atvirkščiai - be iliustracijos pačiame viršuje pirmas puslapis atrodo niūriai. Man labiau nepatinka spalvų margumynas puslapio viršuje - melsva, gelsva, rausva, žalsva, tamsesnė melsva. Geltono spalvinimo manau visai nereikia, o patį viršų geriau nuspalvinti kokia neutralia pilka, nes dabar kaip papūgėlė kakadu atrodo.--Dirgela 10:36, 2007 gruodžio 1 (EET)
Iš esmės tai naujasis puslapis atrodo gražiau, bent jau išsiskiria iš kitų viki. Nematau nieko blogo ir kad kiekvienas straipsnelis turi savo spalvą, tik gal galėtų spalvos būti ir kiek blankesnės. Be to, kiek per didelės raidės „Sveiki atvykę į Vikipediją“ ir „Prisijunk“. Į tą pačią eilutę gal tilptų ir straipsnių skaičiuoklė, o po šia eilute, žiūrint iš eilinio vartotojo pozicijų, labiau reiktų pagrindinių kategorijų eilutės, o apačioje galima palikti vietos portalams. Be to, pas mus nėra skyrelio „Ar žinai?“, kaip daugelyje kitų vikipedijų, nors tai ir papildomas darbas. Beje, kodėl IE rodo stačius pavadinimų skydelių kampus, o Firefox - užapvalintus?--Lazdynas 11:11, 2007 gruodžio 1 (EET)

Nors vienas pilnas paveiksliukas turi būti Pagrindinio puslapio lange, matomame tik atsivertus wiki. Dar geriu butu, kad kuo daugiau (nepersistengiant) informacijos butų atsiverčiamame lange, kad nereikėtų "scrolinti". Tai galima būtų padaryti nuėmus pagrindinio psl. pavadinimą, kaip en wiki, įkeliant skaičiuoklę prie pasisveikinimo ir vikipedijos apibrėžimą kažkaip pertvarkant ir taip savaitės str. pakelti į viršų. O dėl prioritetų čia reikia pažiūrėti rinkodaros akimis, pirma reikia pritraukti, o jau tada apie prioritetus aiškinti, jei straipsniai būtų be paveiksliukų tai šiandien viki greičiausiai butu žlugęs projektas.--Zaliavos 11:41, 2007 gruodžio 1 (EET)

Niekas nesako, kad paveiksliukų nereikia visai, ir jokios rinkodaros čia nereikia. Tiesiog savaitės iniciatyva yra svarbiau už savaitės iliustracija, kuri neatlieka išvis jokios funkcijos apart puslapio papuošimo. Todėl negerai, kai savaitės iniciatyvos nesimato nescrollinant žemyn. --Nomad 16:17, 2007 gruodžio 1 (EET)

Naujas stilius (2007 lapkričio 13)[redaguoti vikitekstą]

Berods atrakinau, negali redaguoti tik anonimai.--Dirgela 20:19, 2007 lapkričio 13 (EET)
Permečiau, dar tuoj pareguliuosiu spalvas, idesiu nuorodas, padidinsiu antraštes. Atlanto pasiūlymu antraštę patraukiau į vidurį, bet kairėj dabar tarpas gavosi..Gal ten kokią ikoną idėt, ką manot? * Hugo ¿díme? 21:06, 2007 lapkričio 13 (EET)
Prašom teikti pastabas ir pasiūlymus :) * Hugo ¿díme? 22:35, 2007 lapkričio 13 (EET)

Geras naujas pagrindinio psl. dizainas. -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo BaltasiS (aptarimasindėlis)

Gražu. Bet manau būtu geriau Rinktinę iliustraciją sukeisti vietomis su Savaitės inciatyva. Sevas 11:32, 2007 lapkričio 14 (EET)

Na mintis (čia User:Zaliavos taip pasiūlė) buvo tokia, kad iliustracijos būtų viršuje, ir kad gražiausia dalis pirmoji pasitiktų skaitytoją :) * Hugo ¿díme? 12:19, 2007 lapkričio 14 (EET)
Iliustracija tai būtinai turi likti viršuje, taip pirmas puslapis žymiai patraukliau atrodo. Beje, gal kas žinot kaip išnaikinti tą užrašą viršuje "Pagrindinis puslapis", nes angliškoje matau kad nėra, o dabartinėj versijoj tai jis biškį pjaunasi su "Sveiki atvykę".--Dirgela 08:21, 2007 lapkričio 16 (EET)
Ištrinti pavadinimą gan paprasta - žr [3] (reikia kelių eilučių MediaWiki:Monobook.css faile). knutux 09:35, 2007 lapkričio 16 (EET)
Įdėjau, bet kažkaip jokio efekto nepastebėjau :( --Dirgela 16:09, 2007 gruodžio 1 (EET)

Naujas stilius (2007 birželio 27)[redaguoti vikitekstą]

Eksperimento tvarka kelioms dienom įdedu naujo stiliaus pirmąjį puslapį. Pagrindinis puslapis jau keli metai nekeičiamas, manau metas atsinaujinti. Prašau pareikšti pastabas, gal galima bus pataisyti, kad visiems patiktų, jei ne bus grąžintas ankstesnis variantas.--Dirgela 11:25, 2007 Birželio 25 (EEST)

Šis man labiau patinka nei ankstesnis, galima sakyti labai:), bet šriftas kažkoks per smulkus tekste (ar tai dėl mano naršyklės nustatymų), norėtųsi paryškintų pavadinimų (Savaitės inciatyva, rinktinė iliustracija ir kt.) ir galvočiau, kad dienos įvykiai turėtų būti virš savaitės iniciatyvos. ~ Mea 11:34, 2007 Birželio 25 (EEST)
Dėl dienos įvykių tai specialiai paleidau žemiau, nes tas skyrelis dažnai būna pustuštis ir nelabai gražiai atrodo, kai pačiam viršuje užrašai "informacijos dar nėra".--Dirgela 12:44, 2007 Birželio 25 (EEST)
Ir su rėmeliais man gražiau atrodytų:) Mea 11:38, 2007 Birželio 25 (EEST)

Man tai daug labiau patinka be rėmelių, o dėl šrifto tai jis galėtu būti biški didesnis, o šeip pats puslapis atrodo daug geriau nei ankstesnis Artrix 11:52, 2007 Birželio 25 (EEST)

Padidinus šriftą atrodo taip - bent jau man telpa tik pirmi skyreliai į ekraną, kiti nebe.--Dirgela 12:53, 2007 Birželio 25 (EEST)
Na, ar padidintas, ar nepadidintas šriftas, bet man (1024x768 rezoliucija). Manau, kad reikėtu kito šrifto tipo. Manau, kad visgi geriausias standartinis (plius, standartinis dydis). O šiaip, visai nieko atrodo, bo anas jau nusibdęs gerokai buvo. Tik paskutiniai du skyreliai ("Didžiosios Vikipedijos (lotynišku šriftu)" ir žemyn) kaižkaip ne taip įsipaišo :-) - andrius.v 17:03, 2007 Birželio 25 (EEST)

O man tai toks stilius nepatinka... (nors šitas truputį geresnis) neradau vertingų straipsnių ir savaitės str..Adam 23:44, 2007 Birželio 25 (EEST)

Man patinka labiau, nei ankstesnis. Ir apskritai kaitą mėgstu, todėl už :) Tiesa, rinktinė iliustracija - nemanau, kad to reikia, čia ne commons. Ir kokiu būdu jos tampa rinktinėmis, neaišku. --Nomad 01:03, 2007 Birželio 26 (EEST)
Sutinku su tamsta, nuotraukos tikrai (esant padėčiai, kai nėra rinktinių iliustracijų projekto) netinka, vietoj to galėtų, būti projekts savaitės str, kaip buvo anksčiau... Adam 01:20, 2007 Birželio 26 (EEST)

Netelpa 800x600 rezoliucijoje. Žinau, kad tokia raiška atgyvenusi, bet aš, kaip ir kai kurie, ją dar naudoja. — exтaтe [ apt. ] 15:05, 2007 Birželio 26 (EEST)

Ant plačiaekranio (1440 x 900px) monitoriaus tai gerai atrodo. Šiaip ir pritariu Nomadui, jog nereikia rinktinės iliustracijos. Azuolas 15:42, 2007 Birželio 26 (EEST)

Man visai nepatinka. Atrodo net labai gražiai, bet va norėjau įlįsti į biologijos vikiskiltį, o nerandu pro kur :( Viktė

Kadangi dauguma įvertino palankiai, o į daugelį pastabų pavyko reaguoti ir pataisyti, kol kas palieku šitą stilių, o grįžęs po vikiatostogų už pusantros savaitės pasižadu toliau tobulinti ir atsižvelgti į visas pastabas.--Dirgela 22:55, 2007 Birželio 29 (EEST)

Ir dar vienas dalyks dėl pagr psl... Įdėk į pagrindinį puslapį savaitės straipsnį.

Neišmanau programavimo tai vaizduosiu primityviai, kaip aš įsivaizduoju:

savTem|RinIlu
savStr|DienĮv ir po juo,nes labai mažas savŠal

Jei taip neišeitų, tai kaip nors kitaip, bet svarbu, kad būtų... Adam 22:15, 2007 Birželio 28 (EEST)

Kas pirmajame puslapyje patraukia dėmesį?[redaguoti vikitekstą]

 1. Kas pirmajame puslapyje patraukia žmogaus, visiškai nežinančio, kas yra Vikipedija, dėmesį?
 2. Kas pirmajame puslapyje patraukia vaiko/paauglio/žmogaus, visiškai nežinančio, kas yra "Enciklopedija", "projektas", "Portalai", ir negalinčio rasti šių paaiškinimų nuorodų iš pirmojo psl. pagalba, dėmesį?
 3. Kas patraukia žmogaus, visiškai nemokančio lietuvių kalbos, bet aktyviai veikiančio kitose Vikipedijose, dėmesį, idant jis galėtų prisidėti bent jau techniniais pataisymais prie lietuviškos VP? Kiek yra nuorodų užsienio kalbomis ar bent jau kitakalbių VP paminėjimo ("Anglų" en, "Deutsch" de, fr, es, it...)? Kas mus pačius traukia apsilankyti kitose VP ir bent jau smulkiais taisymais tobulinti kitas VP? Ar tik ne lt.wikipedia.org paminėjimas prie 20 000 str ar žodis "Lietuvių"? :-)
 4. Kas galėtų paskatinti žmogų, žinantį, kas yra Vikipedija, prisidėti prie VP kūrimo? Gal ankstesni paraginimai kaip buvo pvz., 2005 m. "ATRINKTI STRAIPSNIAI... PAVYZDINIAI.... (paskaityk!); NAUJI (papildyk!); NEPABAIGTI (pabaik!); PAGEIDAUJAMI (sukurk!); "Nerandi kokios nors informacijos lietuvių kalba? - Parašyk savo pageidavimą tiesiog čia!"?

Ankstesnė versija skatino ne ti pasklaidyti VP puslapius, bet ir padėti juos kurti... --Ooom 23:10, 8 Birželio 2006 (EEST)

Kam prirašyta tiek klausimų? Kokie atsakymai? Kas naudos iš tokių klausimų kėlimo? Kodėl negalima pasiūlyti ko nors konstruktyvaus vietoj filosofinių klausimų uždavinėjimo? Ar smagu skaityti tekstus vien iš klausimų? Dirgela 06:46, 9 Birželio 2006 (EEST)
 • Klausimais išreikštos gairės ateičiai, visų pirma sau ir tolesnei veiklai... Kuriant bet kurį portalą galioja tie patys orientyrai, kuriuos verta turėti omenyje; netgi ir rašant paprastus straipsnius, galima peržiūrėti aukščiau minimą klausimų katalogą ir savęs paklausti, ar straipsnyje yra iliustracijų (vaizdinių), ar pirmi sakiniai paprasti ir aiškūs (kaip vaikui...), ar rašoma aiškiai, paprastai; ar stengiamasi sudominti skaitytoją, ar tik išdėstoma mokslinė referatinė medžiaga; ar nuorodos į kitus straipsnius prasmingos, ar pakanka jų etc. Žinoma, galima rašyti ir kurti sau,- tada nekreipkime dėmesio į reklamos/dizaino/žurnalistikos principus, bet kartais jie padeda, kadangi yra išbandyti amžių amžiais.
 • O konstruktyvūs pasiūlymai buvo pateikti paprasta nuoroda...

čia (tereikia atkurti) --Ooom 19:23, 9 Birželio 2006 (EEST)

Ar tik dabar jau kitai pusei (turinčiai kitokią nuomonę) nereiktų pradėti rėkti ir trolinti, kad gražintų naują versiją? :-) Viena - tai beprasmiška; ir p. Dirgela taikliai pastebėjo - o kur toji konstruktyvi veikla; konstruktyvūs pasiūlymai?
Tik antra, klausimus kelti irgi naudinga - tada pradedi galvoti apie atsakymus į juos... Dabar laiko trūkumas, tačiau, manau, savaitgalį detaliai išdėstysiu, kodėl, IMHO, naujas variantas tinkamesnis būti pagrindu naujai versijai... --JonasS 08:13, 9 Birželio 2006 (EEST)
Gal kažkam tai atrodo labai protingas sokratiškas stilius, bet bent jau man tai užkliūna kaip nevykusiai didaktiškas tonas - "aš uždavinėsiu klausimus, o jūs kaip kvailesni galvokite teisingus atsakymus, tada aš pasakysiu ar gerai sugalvojot ar blogai". Nors gal čia tik aš toks jautrus, tokiu atveju atsiprašau.Dirgela 17:44, 9 Birželio 2006 (EEST)
Aš pritariu nuomonei jog nuorodas į atrinktus, pavyzdinius, naujus ir pageidaujamus straipsnius būtų gerai grąžinti, nes naują lankytoją jie iš tiesų veda neblogais keliais. Jei yra per daug darbo tokias nuorodas palaikyti, aptarkim tai - parašysim botą. Pirmo puslapio dizainą reikėtų patikėti kokiam nors regimojo meno menininkui - gal mes turime bendruomenėje tokį? AudriusA 10:43, 9 Birželio 2006 (EEST)


Tekstų autoriaus ir sąvokų "public domain" ir pan. supratimo trūkumas[redaguoti vikitekstą]

Pastebiu čia esant didelį autorinių dalykų nesupratimą. Manoma, kad tekstai neturi autoriaus, nes enciklopedija "laisva" (jei tiksliau. laikosi GNU Free Documentation). Iš tikro, bet kurio teksto, straipsnio, žinutės ar net atskiros frazės autorius yra asmuo, tai sukūręs. Tik jis gali nurodyti (arba nenurodyti) kaip tą savo autorinį darbą naudoti. Tad, straipsnio talpinimas ar žinutės parašymas Aptarimų srityse Vikipedijoje reiškia, kad autorius sutinka savo darbą atiduoti pagal GNU Free Documentation susitarimą. Net atidavimas į "public domain" nereiškia, kad dingsta autorystė. Tiesiog šiuo atveju suteikiama licencija kitiems (atkreipkite dėmesį, kad ir GNU laisvos dokumentacijos susitarimas vadinamas licencija) tą kūrinį laisvai ir nevaržomai naudoti (kopijuoti, keisti ir pan.). Bet ir gavus tokią teisę, manyčiau, etiketas Vikipedijoje turėtų būti toks, kad, vietoje teksto keitimo galvotrūksčiais, mes pirmiausia autoriui parašytume pastabą (straipsnio Atsiliepimų srityje), ir tik "piktybiškai" į tai nereaguojant (arba nepateikiant argumentų) po geroko laiko tarpo (manyčiau, bent jau savaitę) tą straipsnį pataisyti (ir tik tada, jei tam yra tikras reikalas, o ne šmėklų paieška).

Užbaigdamas pateiksiu trumpą citatą iš angliškos Wikipedia, trumpai ir aiškiai išsakantį problemą:
"In most countries you don't have to apply for a copyright - you get one automatically every time you produce creative work. A creative work can be almost anything - a book, a song, a picture, a photograph, a poem, a phrase, or a fictional character." --JonasS 15:44, 13 Gruodžio 2005 (EET)

Smagu, kai Vikipedijos dalyviai nuvertinami kaip nieko nesuprantantys apie autorines teises. Taip pat smagu paskaityti naujų iniciatyvų, bet kam taip baisiai biurokratizuoti Vikipediją? Jei pradėsime dėl kiekvieno smulkaus keitimo tartis su autoriais (kuriuos dažnai ne taip paprasta ir atsekti, nes jų yra daug), tikrai nieko neišlošime, o Vikipedijos kokybės augimas sulėtės (ypač jei savaitę reiks laukti, kad pataisyti kelis simbolius). O JonuiS siūlyčiau šiek tiek ramiau reaguoti į įvairius dalykus ir nepuldinėti kitų dalyvių - visi mes čia savanoriai ir kaip kas mokam, taip prisidedam prie Vikipedijos, taigi nėra ko čia važiuoti (čia pastaba apie pastabas "šmėklų paieška", "sapnuojasi kačių medžioklė tamsiuose kambariuose" ir panašiai). knutux 16:02, 13 Gruodžio 2005 (EET)
Aišku, aš šimtąjį kartą atsiprašau, bet aš čia ne atvažiuoju, o parašau, - ir, kaip kiti, tesu tik paprastas savanoris, Vikipedijos dalyvis - ir dėl to smagu, kad esu nuvertinamas kartu su kitais. Ir dar norėčiau tokiu išlikti. Bet kokybė "neauga", kaip bananai ant obelų; ji turi "subręsti" (kaip vynas; ir kaip moteris) ... tolimesnė frazės dalis nucenzūruota ... Tad pažadu, kad nuo šiol daugiau nesapnuosiu kačių ir negainiosiu šmėklų, o tik darysiu viską, ką manysiu, kad tai yra geriausia... Atsiprašau... --JonasS 16:28, 13 Gruodžio 2005 (EET)
Tada linkiu sėkmingo tolesnio bendradarbiavimo. knutux 16:31, 13 Gruodžio 2005 (EET)
Ir vis tik visiems dar kartą rekomenduočiau labai gerai įsiskaityti ir suprasti (tame tarpe ir man pačiam), ką reiškia autorinių teisių terminai (autorius, licencija, free text, public domain ir pan.). Nes mano originali žinutė buvo ne dėl biurokratizmo didinimo, o bendrojo suvokimo (taigi, tuo pačiu ir kokybės) padidinimo. Nes pavyzdžiui, vistik nėra taip, kad vieno asmens parašytas teksto fragmentas turėtų du autorius. Jei fragmentas buvo keičiamas, tai naujos fragmento versijos taisytojas yra pataisymų autorius. GNU Free Documentation giluminė esmė yra ne tiek, kiek leidžia keisti, o tiek, kiek išsaugoma pradinė autorystė.

Adekvatumas[redaguoti vikitekstą]

Adekvačiai taikomos priemonės (prašymas - pasiūlymai - pastaba - replikos - medžiagos, sudarančios neenciklopedinį turinį, trynimas ir vikiprieigos tokią medžiagą publikuoti laikinas blokavimas) nepažeidžia bendrųjų Vikipedijos kūrimo principų. Tai taikytina geros valios žmonėms, kuriantiems Vikipediją. Bet pasitaiko ir tokių, kurie piktybiškai trina Vikipedijos straipsnius, juos gadina, publikuoja reklamą etc. Pastaruoju atveju švelnesnio poveikio priemonės nėra veiksmingos, kadangi į jas paprasčiausiai nereaguojama. Ooom 23:13, 14 Gruodžio 2005 (EET)

Vaizdingi epitetai, sparnuotos frazės, asmeninės replikos[redaguoti vikitekstą]

Jų vieta yra Vikipedijos dalyvio (vartotojo) "Aptarimuose". Straipsnio aptarimų tikslas - siūlyti ir aptarti pakeitimus. Rekomenduotina įdėmiai perskaityti diskusijų rekomendacinius orientyrus. Ooom 22:38, 13 Gruodžio 2005 (EET)

Diskusijos apie pakeitimus ir asmens indėlio vertinimas[redaguoti vikitekstą]

Dalykinė informacija atskirtina nuo asmens vertinimų. Pastarieji pateikiami tam SPECIALIAI skirtuose puslapiuose (vartotojo "aptarimuose",- gal geriau pavadinti vikipaštas ?). Kitaip čia (t.y. Aptarimas:Pagrindinis puslapis) bus pernelyg išsiplėsta, nors tai turėtų būti skirta tik pagrindiniam puslapiui tobulinti. Ooom 21:55, 13 Gruodžio 2005 (EET)

Šablonas:Pradžia-Apibūdinimas[redaguoti vikitekstą]

Žiūriu, žiūriu - ir mintis kirba, kad jei nebūtų šios teksto dalies, puslapio visuma atrodytų dar geriau.
Iš esmės, viskas, kas sakoma šiuo sakiniu, yra jau kitur - net pirmajame sakinyje yra nuoroda į Vikipedijos aprašymą, - jame (pirm. sakinyje) gi ir nuoroda į "kaip redaguoti"...
Tai tik pamąstymas...

O čia visai nebloga idėja - gal to viso konteinerio galima būtų atsisakyti? Dirgela 09:41, 31 Gruodžio 2005 (EET)

Vikiprojektų pavadinimų sulietuvinimas[redaguoti vikitekstą]

Pasiūlymas sulietuvinti pirmojo puslapio apačioje esančius vikiprojektus (jų pavadinimus): Vikicitatos, Vikiteka (Wikimedia Commons), Vikišaltiniai (Wikisource), Vikinaujienos,

Wikispecies ? Rūšių katalogas arba Bioteka, biovikiteka (po pavadinimu - "biologijos mediateka"). Meta-Wiki ? Metaviki, Globvikizacija (po pavadinimu - "vikiprojektų koordinavimas"). Ooom 21:04, 15 Gruodžio 2005 (EET)

Dėl "Vikicitatos", "Vikišaltiniai", "Vikinaujienos", dėl kitų kyla abejonės, nes pavyzždiui commons pavadinus Vikiteka bus painu tiems dalyviams, kurie ateis į lietvikipediją iš kitų kalbų vikipedijų (visgi commons labai nepanašu į Vikiteką), bet gal čia perdėta baimė. Dėl "Wikispecies" - gal tiesiog versti į "vikirūšys" ir tiek? knutux 07:26, 16 Gruodžio 2005 (EET)
Nemanau, kad reikėtų lietuvinti tuos projektų pavadinimus, kuriuose lietuvių kalba informacija nepateikiama, t.y., palikti kaip yra dabar. Pavadinimai gali klaidinti. E rulez 09:19, 16 Gruodžio 2005 (EET)

Rašyba: ją reikia suvienodinti - arba angliškai, arba lietuviškai. Dabar žodis Wikižodynas nėra nei lietuviškas, nei angliškas terminas. Taip pat lankantis Vikižodyne, apačioje esanti nuoroda turėtų būti Wikipedia (arba lietuviška Vikipedija su visais kitais atitikmenimis lietuvių k. - Vikicitatos etc.).

Dėl vikitekos, tai tokį žodį vartoja rusiška Vikipedija. Manytina, kad visai vykusiai. Ooom 20:18, 16 Gruodžio 2005 (EET)

Beje, pirmojo Vikipedijos puslapio (ir visų kitų) viršuje (naršyklės pavadinimo juostoje) rodomas užrašas "Wikipedia" - reikėtų suvienodinti.

Sulietuvinta. E rulez 19:29, 26 Sausio 2006 (EET)

Mokslų sričių (pavadinimų) išdėstymas pirmajame VP puslapyje[redaguoti vikitekstą]

Lietuvai itin aktualu mokslo srityje BIOTECHNOLOGIJOS, LAZERIAI... - sritys kur esame stiproki ir vertinami. Deja, wiki pagrindiniame psl. yra astronomija (argi aktualu tautai, kur tiek daug gerų poetų), Biologija, kur nėra Genetikos (Bill G sakė - jei man 21 - einu į genų inžineriją, o ne kompiuterius...)(argi varliamušystė nepraeitas etapas). Gerai, kad Matematika eina su informatika(aktualu...)...

Siūlau į BIOLOGIJA vietą pastumti Matematika, o greta jos patalpinti pvz.- PERSPEKTYVŪS MOKSLAI ir ten - Biotechnologijos - Genų inžinerija, Lazerių fizika ir netgi Kalbotyra - Baltistika...Galų gale pasitarkite su Mokslų akademijos Prezidentu ir akademikais - gauna algas ir pakankamai išmintingi...Tautos poreikiai turi būti atspindėti ir enciklopedijoje...

uk (Naudotojas 81.7.89.127)

Pasiūlymai permąstyti prioeritetus verti dėmesio. Tereikia tam sukurti atitinkamus straipsnius. Ir ne vieną. Juos kurti kviečiami visi geros valios žmonės. Tada atitinkamai padaugėjus straipsnių, pirmajame puslapyje bus prezentuojamos ir atitinkamos sritys. Tai savaime suprantama. Ooom 23:23, 25 Sausio 2006 (EET)
Pirmajame puslapyje nurodomos sritys, kurios plačiausiai ir gausiausiai aprašytos. Kai akademikai parašys tiek pat straipsnių kiek Algirdas yra parašęs iš biologijos srities, pastumsim biotechnologijas ir lazerių fiziką į pačią pirmą vietą. Dirgela 06:47, 26 Sausio 2006 (EET)
Ačiū, kad paaiškinote kriterijų -straipsnių gausa irgi svarbu, betgi mokslo srities aktualumas taip pat. Todėl pirmame psl. reikia ir nuorodų kiek yra srities straipsnių - paskatins kitas sritis neatsilikti, betgi aktualios mūsų respublikai sritys taip pat svarbios. Visdėlto reikia ir biotechnologijų su genų inžinerija ir lazerių ir baltistikos - kuo esame pasaulyje pripažinti ir svarbūs...buvau Mokslų akademijoje - paskaitoje akademiko apie biotechnologijas Suomijoje (5mln. gyventojų apie 170 pasulyje kotiruojamų (pas mus tik 4...), Izraelyje, Airijoje kalbėjo...pusė salės - mokiniai...tai džiugu, bet reikia jiems irgi padėti netgi per wiki...Algis tikrai šaunuolis, kad Biologiją reprezentavo...tokius reikia ir wikiakademikais-korespondentais krikštyti, pažymėti kažkaip, pagerbti pagaliau.

Man atrodo, kad tinkamai nepanaudojame tiksliukų mokslininkų - pensininkų potencialo...būtų gerai, kad kas iš admin susisiektų ir su Mokslų akademijos prezidentu, VU rektoriumi... -pagarbiai uk - turbo 26 Sausio 2006

Vikimarketingas ir viešieji ryšiai[redaguoti vikitekstą]

Konkursas: skelbiamas konkursas Vikipedijos viešųjų ryšių atstovo postui užimti. Kandidatūros (asmeninės iniciatyvos principu) siūlomos puslapyje Wikipedia:Viešieji ryšiai.

Dalyvauk. Siūlykis. Būk aktyvus.

Ooom 18:51, 26 Sausio 2006 (EET)

Žodynų wiki problema[redaguoti vikitekstą]

Pagrindiniame psl. po kitomis kalbomis labai gerai būtų turėti galimybę atsidaryti įvairius žodynus. delfi beje radau bent kiek padoresnį anglų-lietuvių -Karo akademijos naudojamą. kiti kažkur dingę, beje. Tai būtina spręsti.Turbo 11:23, 4 Vasario 2006 (EET)

iw[redaguoti vikitekstą]

dingo .de... :) čia buvo apie lietuviškos VP pirmąjį puslapį :) reikia kažkaip įdėti interwiki nuorodą į vokišką VP, nes anksčiau buvo. Ooom

Pagrindinio puslapio konfigūracija[redaguoti vikitekstą]

Gerai, kad įvestos kalendorinės nuorodos - dienos įvykiai. Tai suteikia atktualumo. Be to rinktinės iliustracijos yra labai gera idėja.

Kas krenta į akis - nuorodos į kai kuriuos (ne pačius geriausius) straipsnius... Wikipedia:About - vien pavadinimas ko vertas.

Visi straipsniai, Kategorija:Kategorijos... - ar informacijos ieškoma pagal abėcėlę? :) Paprastai atsitiktinumus ir pavienes paieškas reguliuoja dešinysis pusrutulis, o jis generuoja asociacijas ir vaizdinius. Tad to reikėtų daugiau ("patrauklių" sąvokų ir daugiau reginių).

Be to daug nuorodų į nuorodinius puslapius, tad susidaro gana daug tarpinių puslapių. O atsitiktinis naršymas prailginamas, ir tai nepadeda išlaikyti dėmesio, nekalbant apie tai, ar jis patraukiamas bei išlaikomas. Ką apie pirmą įspūdį sako reklamos teorija? :) --Ooom 21:34, 4 Vasario 2006 (EET)

Šiaip viskas gerai, tik išdėliojimą manau reikėtų keisti, nes gaunasi daug baltų tarpų. Ir dar kažko trūksta, kas buvo panaikinta. Extate 00:21, 5 Vasario 2006 (EET)
Man dar kažkaip niūrokai atrodo, plius nesusigaudau kaip susitvarkyti su tais tuščiais tarpais :( Pagyvinti bandžiau pagal rusišką wiki User:dirgela/Smėlio dėžė - kaip atrodo?Dirgela 14:30, 5 Vasario 2006 (EET)
Rusiškas stilius rusiškoj wikipedijoj atrodo gražiai, bet lietuviškoj nekaip. Rusiškoj tarpai tarp lenkelių yra lygūs ir atrodo profesionaliai, o lietuviškoj kažkaip išsvaidyta. Extate 19:22, 5 Vasario 2006 (EET)
Nu jie nepergyvena dėl to, kad stulpeliai ne vienodo ilgio, o pas mus dėl to ir visos bėdos, matyt reiks tos idėjos atsisakyti.Dirgela 19:47, 5 Vasario 2006 (EET)


Va va: tai, kas dabar yra User:dirgela/Smėlio dėžė - jau panašiau į tiesą! Leia 20:41, 6 Vasario 2006 (EET)

p.Dirgėla -nusiimu kepurę prieš Jus - dizainerį, nors ir pats esu ragavęs...Turbo 13:37, 22 Vasario 2006 (EET)
čia dizaineriškų mano nuopelnų nėra - didžiaja dalimi kopijuota nuo lenkiškos vikipedijos pirmo puslapio.Dirgela 18:06, 22 Vasario 2006 (EET)
Pritariu, kad į pagrindinį puslapį reikėtų sugrąžinti kategorijas pagal temą - nes dabar jas sunku rasti User:Nevidonas 2006 02 22
User:dirgela/Smėlio dėžė yra vienas variantas - bet jis gal kiek per margas. Senesnis sąrašas buvo kiek perkrautas - gražiai atrodo tik kokios 5-6 pagrindinės kategorijos kaip angliškoj. Dirgela 18:06, 22 Vasario 2006 (EET)


Gal jau esate svarstę šitą dalyką..ar ne geriau būtų lentelę su nuoromis į vikižodyną, vikicitatas ir kt., arba jos kopiją, dėti į puslapio viršų arba dar geriau šone prie 'navigacija', aš asmeniškai tik šiandien pirmą kartą ją pastebėjau ir ne visi vartotojai perskaito visą pagr. puslapį iki galo; ir įsivaizduoju, kad tai palengvintų navigaciją. Mea 16:20, 2007 Sausio 14 (EET)

Ir dar, jei viršuje būtų pagr. puslapio antraščių eilutė, t.y.'apie vikipediją', 'dienos įvykiai','savaitės iniciatyva', 'mėnesio šalis', etc., irgi būtų lengviau patraukti dėmesį tokių kaip aš kurie nelinkę skaityt visko iki galo, nebent jei domina;) Mea 16:28, 2007 Sausio 14 (EET)

Deutsch atsirado[redaguoti vikitekstą]

Deutsch - atsirado xasario 4 d. 21:55 Turbo 21:55, 4 Vasario 2006 (EET)

Šitą išsidirbinėjimą aptarimo puslapyje traktuosiu kaip vandalizmą jei nesiliaus (turiu galvoj anonimo minėtas spectarnybas ir pan.).Dirgela 22:06, 4 Vasario 2006 (EET)


Negi taip sunku pažiūrėt į redagavimo istoriją ir pamatyt, kad darant naują išvaizdą buvo paprasčiausiai pamesta nuoroda į de.wiki? E rulez 22:57, 4 Vasario 2006 (EET)
Kaip minėjau jei tęsis beleko rašymas į aptarimo puslapį traktuosiu kaip vandalizmą. Dirgela 23:03, 4 Vasario 2006 (EET)

Naujausi pakeitimai[redaguoti vikitekstą]

Jie įdomūs ir aptartini. Skiriasi nuo Engl, france, deutch, kur yra labai ilgo puslapio idėja - neveltui, nes.... Pasigedau greta keleto pagrind. kalbų - galimybės - daugiau kalbų, o taip pat - pagrindinių žodynų galimybės vertimui, pasitikslinimui. Jei jau toks pavidalas nusistovėtų, tai tas nuorodas, per kur patenkama į pagrindinį informacijos lobyną reikia padaryti patraukiančiomis dėmesį - mirksinčiomis (gal blink...). Antra - sričių klasifikavimas viduje - lobyne - kol kas atrodo chaotiškas, nors yra gerų idėjų. Siūlau viršuje - valstybė...po ja Kultūra, Menas, o tada - Mokslai prie kultūros glaudžiant humanitarius mokslus ir t.t. Biologijos ir kitų sričių iškėlimas aukčiausiai, nepaaiškinus, kad tai sritys apie kurias daugiausia medžiagos - nepateisinamas, nors matematika ir istorija paminta Biologijos - įspūdinga...tai apačioje visai žiūrėtųsi. Greta valstybė - gražu trispalvė ir Prezidento vėliava, meną mokslą ir reikia simboliniais vaizdeliais psdailinti...Sėkmės Turbo 20:46, 5 Vasario 2006 (EET)

Niekaip nesuprantu kodėl pačiam visą laiką kliuva biologija, kuri lietvikyje beveik užima trečdalį. Be to, tame puslapyje viršuje yra nurodytos vikisritys, o ne mokslo šakas. Prie mokslų šakų biologija prigludusi toje vietoje kur ir turi būti. Algirdas 21:05, 5 Vasario 2006 (EET)

nekliūna tikrai - esu didelis entuziastas - "kasuosi" genomo ekspresijos valdyme...gal patiks paskutinis - archeogenetika - tikiuosi išpirkti atkaklumo kaltę (patvarkyk Algirdai dar geriau jį). Tiesiog žvelgiu į Wiki kaip itin svarbų Lietuvai valstybinį projektą, o tada reikia truputį kitų akcentų, kad pabrėžti Biotechnologijų vystymo prioritetą, lazerių mokykos prestižą, pasididžiavimą Baltistika, kuri wiki oj kaip užspausta...jei krepšinyje bent Europoje esame lyderiai - tai kaip tapti jais wiki? rašau apie tai galvoju apie planą...kad biologija gerai tvarkoma -džiaugiuosi, bet jai nereikia didelės reklamos...dabar lt.wiki pirmas vaizdas - viskas apie biologija ir truputis apie valstybę...ar tai prisidės prie jos kokybiškos plėtros...tai atspindi savotiškas lenktynes, bet ar jas reikia atspindėti? paparasčiausiai - lobyno apačioje biologija - lyderės atspindėjimas tebūnie, bet kam ta matematika , (kurią esu baigęs)prie jos, ir istorija, kurią mėgstu - greta - reiktų atskiro paveiksliuko... Algi, sėkmės ir toliau taip dirbk - tikiuosi kuo daugiau siūlymų - tuo daugiau šansų pasirinkti...Turbo 22:34, 5 Vasario 2006 (EET)

O man kažkaip atrodo, kad jei yra koks valstybinis reikalas, tai valstybė tegu ir rūpinasi. Vikipedija yra enciklopedijos kūrimo projektas, o ne kažkokių valstybinių prioritetų įgyvendinimo priemonė.Dirgela 23:39, 5 Vasario 2006 (EET)

valstybe be valstybininku - nulis. Tiesiog galvojau- ar galima sudelioti viska taip, kad butu perejimas nuoseklus - paradoksas - bet valstybei beliko viršujeTurbo 23:41, 5 Vasario 2006 (EET)

Siulau paryskinti search bar. Kaip kad angliskoje viki kad dabar nori padaryti - en:Wikipedia:WikiProject_Usability/Main_Page/Draft. Ten as ta ideja palaikiau ir cia manau labai palengvintu navigacija/paieska. Ir siaip siulau paryskinti pavyzdini straipsni. Juk mes cia susirinkome straipsniu rasyti, tad didziuokimes, ka pasiekeme. Renata3 22:37, 6 Vasario 2006 (EET)

Vat šis įvaizdis, tai jau geriausias (kiek per pastarasias kelias dienas spėjau pamatyti). O search išryškinimas manau nereikalingas, nes jau ir taip manyčiau akį patraukia tas nedidelis laukelis su dviem mygtukais dešinėje.

Dėl paieškos - nemanau, kad toks jau intuityvus laukelis kairėje su "Rodyk" ir "Paieška" mygtukais. Pirmą kartą besilankančiąjam (manau) būtų žymiai lengviau, jei paieškos laukelis būtų kaip siūloma en:Wikipedia:WikiProject_Usability/Main_Page - viršuje. knutux 08:42, 8 Vasario 2006 (EET)

Adolfui Šapokai -100m. šiandien - negaliu įdėti į 1 psl. -HELP admin[redaguoti vikitekstą]

kažkos nesklandumas- bandžiau įdėti į 1psl. -duoda Fatal error...pagaliau ir pikta - KPSS lyderis Černenko 1 psl., o apie nusipelnusį istoriką - šnipštas...susirūpinęs Turbo 20:46, 13 Vasario 2006 (EET)

Kas per įprotis - iškart piktintis viskuo. Jei nesigauna kas ar nemokate, galima gi ir gražiai paklausti, o ne pasakoti apie KPSS lyderius ir susirūpinimus. knutux 07:56, 14 Vasario 2006 (EET)
vakar nebuvo net galimybės paklausti -taip prastai dirbo...atrodod viską padariau tai dienai -bet atsakė fatal error...pijktinuosi tik dalykais nenaudingais Lietuvai ir ypač naudingais rusijai mūsų sąskaita Turbo 09:51, 14 Vasario 2006 (EET)
Nematau nieko bendro tarp serverių diskų gedimo Floridoje ir "nenaudos Lietuvai naudos Rusijai sąskaita" - tiesiog vakar buvo techninių gedimų Vikipedijos serveriuose, nesmagu, bet ką jau čia bepadarysi. knutux 09:56, 14 Vasario 2006 (EET) Kas 13-ą dieną sukalė Floridos, ten kur 2001 rugsėjį kompų klaviatūra buvo atakuota ANTRAX (juodlige), sukeliant paniką USA ambasadoje Vilniuje holoweenui (teko tai atmušinėti) serverius, nereikia skubėti daryti išvadų (vakar lietuviai būdingai, katastrofiškai nukentėjo ir PAR) -pažiūrėkite vien į rusų dėmesingumą english wiki str. Balts....). Bet kad A.Šapokos, kurio biografija (knutux - puiku) neseniai wiki-atsirado, 100metis liko 1 psl. wiki-nepaminėtas vakar,(neveltui iš 1 psl. liūdnai žvelgė Žemaitė), o Černenka iškištas ten (tebūnie -tai svarbaus kaimyno istorija, nors...) kažkieno didelis aplaidumas arba gudrumas - reikia į vasario 14-ą įrašyti...tai pamoka visiems....susirūpinęs Turbo 13:09, 14 Vasario 2006 (EET)

Press contact[redaguoti vikitekstą]

Is there anyone who wants to be the official press contact for this language, in the odd case anyone from the press wants to talk to a contributor to this project? If so, contact me at en:user:zanimum/press. -- Zanimum 19:46, 12 Balandžio 2006 (EEST)

Savaites salis[redaguoti vikitekstą]

na kur patalpinsite savaites salies skilti kad butu patogiai matoma? Malakasosas, geguzes 3, 17:21 (eest)

O gal pačiame viršuje? Fabi kovo 23, 13:29

Tai gal vietoj skilties "Apie Wikipediją" PostFactum kovo 23, 13:38

Euras rašomas mažąja raide[redaguoti vikitekstą]

Savaitės iniciatyvoje "Euras" turi būti pakeistas į "euras", žr. http://www.vlkk.lt/konsultacijos/konsultacija.7618_1.html. Konsultantas 10:29, 9 Gegužės 2006 (EEST)

Tai nesunku pataisyti - apačioje yra nuoroda "keisti".Dirgela 06:30, 10 Gegužės 2006 (EEST)

Vikižodyno pildymas[redaguoti vikitekstą]

Pstebima tendencija, kad nemažai straipsnių perkeliama į Vikižodyną. Net ir turinčių iw nuorodas (be apibrėžimo), taip pat bent vieną prasminę skyrelio skiltį. Šaip tai lengviau yra papildyti 2 sakiniais trinamą straipsnį, o ne žaisti su Vikižodynu, nes jame informacijos lietuvių kalba kol kas niekas neieško, nes projektas tebėra mirties taške (žr. įvadinį puslapį - atrodo gana tragiškai). Ooom 00:29, 18 Gegužės 2006 (EEST)

Visiškai nesutinku, kad lengviau pildyti tuščius straipsnius - žymiai paprasčiau yra ištrinti tokius straipsnius, kad vėliau užsinorėjusiems rašyti normalų straipsnį nebūtų kliūčių. O kad projektas mirties taške, nereiškia, kad negalima jo po truputi vis pagaivinti. knutux 07:59, 18 Gegužės 2006 (EEST)
Deja, bet netgi Didieji Vikižodynai atrodo gana nykiai. Ateitis nėra džiuginanti, tad beveik nėra į ką lygiuotis. Tai gana specifinis projektas, skirtas lingvistams; be to mažai interviki, todėl greičiau Vikipedija pasitarnauja kaip geresnis žodynas: naršant po kitkalbes VP, vis daugiau atrandama lietuviškų iw, todėl terminą išsiversti įmanoma, o naršant po Vikižodynus, lietuviškų nuorodų iš esmės nėra.
Be to kai viskas vienoje vietoje, lengviau ir skaitytojui, ir kūrėjui. O pildyti tuščius straipsnius tikrai lengviau - jei yra Interviki, vien jau pridėti statistikos arba kokių nors datų, vardų, pavardžių nėra sudėtinga, perėjimas į kitas VP yra visiškai paprastas. Nereikia būti genijumi ar specialistu. --Ooom 12:47, 9 Liepos 2006 (EEST)

Pasaulio čempionatai[redaguoti vikitekstą]

Turiu pasiūlymą - gal vykstant pasaulio čempionatams (futbolo bei krepšinio) kur nors pagrindiniame puslapyje vertėtų išskirti plotelį su nuoroda į čempionato straipsnį (bei galbūt portalą)? knutux 08:56, 29 Gegužės 2006 (EEST)

Būtų galima pačiame viršuje dešinėje, jei nedidelis plotas.Dirgela 17:40, 30 Gegužės 2006 (EEST)

Data[redaguoti vikitekstą]

Prie dienos įvykių dėžės "prilipintas" lapelis su data: March 24... Ar jo tikrai reikia, jeigu jis angliškas, ir dar ne šios dienos? O gal aš kažką praleidau - tie lapeliai turėtų būti keičiami kasdien, tik pamirštama? Leia 13:27, 31 Gegužės 2006 (EEST)

Na keičiami neturėtų būti, ten tik vaizdžiai kalendorių simbolizuoja. O lietuvišką gal ir vertėtų pasidaryti variantą. knutux 13:44, 31 Gegužės 2006 (EEST)

Interwiki žemaitėška[redaguoti vikitekstą]

Gal reikėtų intervikyje "žemaitėška" pakeisti į "žemaitių", nes juk yra "lietuvių", o ne "lietuviškai". extate 13:25, 19 Birželio 2006 (EEST)

Na čia ne nuo mūsų priklauso, o nuo pačių žemaičių, kurie užregistravo kalbą tokiu pavadinimu ir dabar šitaip rodoma visuose Vikipedijos projektuose. knutux 13:30, 19 Birželio 2006 (EEST)

Parašiau apie tai žemaičių wikipedijoje. extate 14:30, 19 Birželio 2006 (EEST)

Tema ar straipsnis?[redaguoti vikitekstą]

Parašyta „apie 22 tūkstančiai temų“. Vis tik - straipsnių ar temų? (Pastaba: Straipsnis yra puslapis kuria nors tema - ta pačia tema gali būti keli straipsniai. Man atrodo, kad temų niekas neskaičiuoja...) --JonasS 14:38, 19 Birželio 2006 (EEST)

Redagavimo įrankiai[redaguoti vikitekstą]

Turkiškoje Vikipedijoje yra ištisa redagavimo įrankių juosta. Gal techniškai įmanoma susikurti keletą papildomų įrankių ir lietuviškoje VP? Super įrankiai #R, Cat, Šablonas:Parantez etc. --Ooom 22:29, 2 Liepos 2006 (EEST)

Būtų nuostabų, jei kas galinitis ir išmanantis taip padarytų ir lietuviškoj wikipedijoje. Dabar užnervina, kai noriu padaryti lentele, turiu eit į kitą puslapį ir jos ieškot, kad prisiminčiau kaip ji atrodo. Taip pat ir kuriant galeriją, redirektus. Kad ir centruoti tekstą. Jei būčiau žinojęs apie galimybę papildyti įrankių juostą tokiais mygtukais, tai bučiau jau seniai agitavęs. Esu visom keturiom už. — exтaтe [apt.] 22:49, 2 Liepos 2006 (EEST)
Jie viską pasidarę per JavaScriptą (tr:MedyaViki:Monobook.js), tai reiškia būtų tas įmanoma ir liet.Vikipedijoje, tačiau kadangi reikia nemežai eksperimentų, o dar ir komentarai prancūziški skriptuose, reikia tam surasti šiek tiek daugiau laisvesnio laiko. Tai jei niekas kitas neužsiims, galėčiu kada nors žvilgtelėt prie progos. knutux 08:00, 3 Liepos 2006 (EEST)
Jau pradinė versija yra, prašome mėginti. Jei reiks ko nors dar papildomo, commonsuose (commons:Category:Button_link) yra visokių ikonėlių, o tekstą pridėti nesunku jau būtų. Bet galbūt vertėtų papildomus dalykus dėti ne įrankių juostoje, bet po redagavimo langu (kaip commons'uose ar fr.wiki padaryti iššokantį pasirinkimą, kad nepersipildytų ir tada galima galybes dėti pagreitinimų). knutux 10:57, 4 Liepos 2006 (EEST)

Wikispecies[redaguoti vikitekstą]

Hello all,

Wikispecies is a sisterproject of Wikipedia, within the Wikimedia Foundation. A lot of Wikipedia's do have a template to give a notification that there is also an article about a certain subject in Wikispecies. This is usually located at template:Wikispecies. However, I did not find it there on your wikipedia. If you have it on another name, please make a redirect to it from templates:Wikispecies. The software will then use the template directed to. If it doesn't exist, please translate it from en:template:Wikispecies, so it can be used. Thanks a lot on forehand. Effeietsanders 01:43, 9 Liepos 2006 (EEST) (you can contact me through nl:user talk:Effeietsanders)

Wikispecies[redaguoti vikitekstą]

Hello all,

Wikispecies is a sisterproject of Wikipedia, within the Wikimedia Foundation. A lot of Wikipedia's do have a template to give a notification that there is also an article about a certain subject in Wikispecies. This is usually located at template:Wikispecies. However, I did not find it there on your wikipedia. If you have it on another name, please make a redirect to it from templates:Wikispecies. The software will then use the template directed to. If it doesn't exist, please translate it from en:template:Wikispecies, so it can be used. Thanks a lot on forehand. Effeietsanders 13:05, 13 Liepos 2006 (EEST) (you can contact me through nl:user talk:Effeietsanders)

Just created - template:Wikispecies. knutux 13:19, 13 Liepos 2006 (EEST)
Man visgi labiau patiktų integruoti šią nuorodą į infobox'ą. Dirgela 13:18, 18 Liepos 2006 (EEST)
Na vienas kitam netrukdo - kiek suprantu, lietuviškai nekalbantieji nori tokio šablono, kad bet kur įdėjus būtų nuoroda, o jau gražiai įdėti infolentoj galima pasigaminti tam specialiai pritaikytą šabloną. knutux 13:53, 18 Liepos 2006 (EEST)

Savaitės iniciatyva[redaguoti vikitekstą]

spaną tikriausiai = snapą --Neapolis 23:59, 22 Liepos 2006 (EEST)

Koks gudrutis pluoštinių kanapių nuotrauką - No, it was not grown by me :-), and I assume it was grown for the hemp fiber, anyway. - prie narkotikų įdėjo? Kanapė 22:48, 2007 Balandžio 19 (EEST)
Aš. O ką? Netinka nesutvarkyto straipsnio pavyzdžiui? --Nomad 06:21, 2007 Balandžio 20 (EEST)

Krepšinis[redaguoti vikitekstą]

Kadangi lietuvoje dabar prasidės krepšinio karštligė, būtų siūlymas nuorodą į XV pasaulio krepšinio čempionatas iškelti į pagrindinį puslapį. Linas_M 10:28, 19 Rugpjūčio 2006 (EEST)

Pastebėjau startiniame puslapyjė įdėtą kažkokią reklamą į futbolo čempionato straipsnį. Aš pats visiškai nesidomiu nei kreipšiniu, nei futbolu, nei jokiais čempionatais, todėl nesuprantu kam į startinį puslapį kišti tokius dalykus? Kadangi aš esu didelis vim redaktoriaus gerbėjas, gal geriau į startinį puslapį įdėti dienos patarimą kaip naudotis vim redaktoriumi? :) Manau startiniam puslapyje panašių dalykų dėti nereikia, turi būti tik bendri dalykai, nuorodos į bendrasias kategorijas ir pan. Sirex 16:47, 2007 Vasario 24 (EET)

Negražus vaizdas[redaguoti vikitekstą]

Apatinė užrašą "Sveiki atvykę" įrėminanti linija perbraukia užrašus "Abėcėlinis sąrašas - Straipsniai" (naršyklė - Internet Explorer). Viktė

Rodos patvarkiau kažkiek, nors nežinau ar keitėjų sumanymas ir buvo toks, kaip dabar atrodo. knutux 16:51, 10 Spalio 2006 (EEST)
Užrašai "Pavyzdiniai straipsniai", "Keisti", "Rinkti" pagal idėją turėtų būti laukelio "Savaitės straipsnis" apačioje. HugoFlag of Argentina.svg 17:13, 10 Spalio 2006 (EEST)

Esperanto[redaguoti vikitekstą]

Ar nederėtų įdėti nuorodos į viršelį tarptautine kalba?

Nors ta kalba ir nėra labai populiari Lietuvoje, bet pritarių, kad reikia. — exтaтe [ apt. ] 18:33, 14 Spalio 2006 (EEST)
Lietuvoje, lyginant su kitomis šalimis, esperanto kalba yra populiari ir žinoma ją reikėtų įdėti į viršelį. Sirex 16:48, 2007 Vasario 24 (EET)

Pasiūlymas dėl naujos žymės pradiniame puslapyje dėl naršyklių[redaguoti vikitekstą]

Aš neseniai , dar kartą pabandžiau po ilgo laiko atsidaryti VikiPediją per MS Internet Explorer (šiaip naudoju Firefox) ir galutinai įsitikinau, kad FireFox žymiai labiau pritaikyta Vikipedijos puslapių atvaizdavimui. Konkrečiai IE turi šias bėdas: png. paveikslėliai šablonuose ne dailiai "įsipaišo", o tiesiog yra baltame kvadrate(kas nelabai estetiškai atrodo), yra tam tikrų arvaizdavimo klaidų, suapvalinti rėmeliai atbvaizduojami neužapvalinti ir pan. (gal dar ko nors nepawstebėjau).
Taigi siūlau Pagrindiniame puslapyje uždėti kokią nors žymę su maždaug tokiu tekstasi pasirinktinai:
 • Vikipedija geriausia naršyti naudojantis Firefox naršykle.(na šis gal pre daug reklaminis..)
 • Dėl atvaizdavimo trūkumų su Internet Explorer naršykle siūlome naudotis Firefox
arba
ir pan.
ką jūs manot?(tiesa dar nžinau kaip yra su Opera ir Safari...bet čia tik pasiūlymas..)... ausis aptarimas 21:51, 2006 Spalio 21 (EEST)

Tiesiog Firefoxas renderina tiksliausiai pagal oficialius W3C reikalavimus, tad jei wiki kodas taip pat rašytas remiantis jais - natūralu, kad atvaizdavimas geriausias. Bet aš būčiau prieš tokį skydelį. --Nomad 22:10, 2006 Spalio 21 (EEST)

Aš tikrai būčiau prieš tokį skydelį, nes tai gautusi lyg reklama. Be to, kažin ar Firefox vaizduoja geriausiai, aš pavydzžiui darbe naudoju tik Operą, o namie Shiira bei Safari ir visur rodo ne blogiau už Firefox. Dėl png - IE6 tikrai nemokėjo vaizduoti png su "alfa permatomumu", tačiau jau nuo lapkričio 1 su Windows update'ais dauguma IE naudotojų gaus IE7, kuriame ši problema jau išspręsta (gal būt išsprestos ir kitos vaizdavimo bėdos). knutux 08:52, 2006 Spalio 23 (EEST)
Prieš skydelį, nuomonės piršimas. Pats naudoju tik Operą ir su Vikipedija neturiu jokių problemų. Čia kaip kam, tuo labiau, kad ir visos tvarkyklės nuolatos atnaujinamos. --Atlantas 00:03, 2006 Lapkričio 11 (EET)
Na gal kiek pavėluotai, bet irgi noriu pareikšti nuomonę dėl tokių žymių, kur brukamos kažkokios "geresnės" naršyklės, juolabiau, kad tas FF kišamas visur ir per visus galus... Kiekvienas vartotojas atsirenką naršyklę, kuri tenkina jo poreikius, ir esu kategoriškai prieš.

Wikinaujienos[redaguoti vikitekstą]

Kodėl mes - lietuviai neturim savo vikinaujienų puslapio? Net lenkai turi... Gal jis galėtų sudaryti rimtą konkurenciją alfa.lt naujienų puslapiui, kuris smarkiai populiarėja... -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo PostFactum (aptarimasindėlis) 13:44, 2007 Kovo 23 (EET)

Pirmiausia - čia ne pati tinkamiausia vieta šnekėti apie nesusijusius projektus (naujienos nėra Vikipedijos dalis, susiję tik tuo, kad prižiūri ta pati Wikimedia Foundation). Antra - kodėl Vikipedija turėtų rūpintis vieno ar kito naujienų portalo populiarėjimo stabdymu (ar atvirkščiai - greitinimu)? knutux 13:52, 2007 Kovo 23 (EET)

Ar neturėtų būti "nėra didesnės raiškos paveiksėlio", o ne "... su didesne raiška"?

Image replacement request[redaguoti vikitekstą]

Please replace Image:Nuvola apps browser.png by Image:Nuvola apps package network.png (or Image:Gnome-globe.svg if you choose to). The image was marked duplicate on Wikimedia Commons and we are trying to orphan it. Thanks. commons:User:Siebrand 02:00, 2007 Gegužės 17 (EEST)

Removed. knutux 15:14, 2007 Gegužės 17 (EEST)

Nuorodos[redaguoti vikitekstą]

Psigedau nuorodos į Latvių Vikipediją, estų yra, latvių - ne. arz 15:41, 2007 Gegužės 25 (EEST)

Pataisymai-pasiūlymai[redaguoti vikitekstą]

 • Kur savaites str., reikia kur nors įterpti, labai trūksta.
 • plius paryškink temų pavadinimus, nes kažkaip skystai atrodo.
 • reikia taip pat viską normaliai per puse padalinti, kad tvarkingai atrodytų.
 • Str. skaičiaus sakinį į centrą, gražiau atrodys.

(kolkas senesnė geresnė ;P) --Atlantas 11:58, 2007 Birželio 25 (EEST)

Visgi, siūlyčiau Dienos įvykių ir Savaitės šalies rubrikas patalpinti rėmeliuose. Vieningesnis stilius. O šiaip patinka labiau nei senesnė versija - kukliau, bet ne taip padrika. arz 22:43, 2007 Birželio 26 (EEST)

Man senesnė versija labiau patiko. --Rtz aptarimas 12:02, 2007 Birželio 28 (EEST) Visiškai sudarkytas puslapis... --Rtz aptarimas 11:55, 2007 Liepos 2 (EEST)

Pilnai pritariu, reiktų sudėti ir į likusius skyrelius rėmus, bei prideti dar pora skyrelių (buvęs savaitės str. nepamaišytų). --Atlantas 16:35, 2007 Liepos 2 (EEST)
Apskritai, galėtų senąją versiją gražinti... Dabar viskas kažkaip suvelta, negražiai susidėlioję, kam čia reikėjo keisti, nesuprantu. --Rtz aptarimas 20:22, 2007 Liepos 2 (EEST)
Pritariu Rtz. Senoji versija bent gražiai atrodė, ant 800x600 raiškos. — exтaтe [ apt. ] 11:46, 2007 Liepos 3 (EEST)
Pritardamas grąžinu seną, naujoje yra įdomių elementų kaip kad pasveikinimas, navigavicijos 2 skyreliai, visai nieko, tačiau bendru vaizdu senas geresnis. --Atlantas 12:25, 2007 Liepos 3 (EEST)

2007 liepos 3 d. pakeitimai[redaguoti vikitekstą]

Šiek tiek patobulinau seną-dabartinę versiją, iš Dirgelos siūlytos versijos pridėjau portalus viršuje prie naršymo bei pašalinau temines sritis, kurios atrodė nenuosekliai (portalai apima vienas pvz. biologijos temas daug detaliau nei kiti). Jas pašalinus, dingo buvusi didelė tuščia erdvė prie savaitės šalies, todėl manau atrodo daug geriau. --Atlantas 13:10, 2007 Liepos 3 (EEST)

Žymiai geriau. --Rtz aptarimas 10:08, 2007 Liepos 5 (EEST)

Pakeičiau šiek tiek patį viršų, nes jis kažkaip neišbaigtai atrodė. Jei manot, kad taip dar blogiau atkeisiu atgal.--Dirgela 22:26, 2007 lapkričio 5 (EET)

Mėnesio šalis[redaguoti vikitekstą]

Manau gražiau atrodytų, pakeitus tą gaubliuką viršuje šiuo: Applications-internet.svg. Dabar bandau mėnesio šalies mėlynos spalvos stilių. --Gandras 21:05, 2007 rugpjūčio 4 (EEST)

Taip, pritariu, šis šiek tiek dailesnis ;). --Atlantas 23:32, 2007 rugpjūčio 4 (EEST)
Ir dar tokia patsbėlė: pati vikipedija "per daug mėlyna". Pagrindiniame puslapyje tas "juosteles ir lenteles" visų pirma reikia viena spalva padaryti (nes dabar ta mėlyna ir rožinė kampe truputį negražiai atrodo). O kadangi ta mėlyna manau jau atsibodo, galima būtų pabandyt su kitomis spalvomis. Na kokia raudona ar geltona per daug rėžia akį, ta pati rožinė per daug saldi. Gal tiktų ruda, bet teigiama, kad ši spalva kelia nuobodulį. Gal oranžinė, o štai baltarusiška vikipedija naudoja šviesiai gelsvą. Patariu paeksperimentuoti, pažiūrėti, kuri spalva gražiau atrodo, gal tą pačią mėlyną galima padaryt sodresnę.--Gandras 23:38, 2007 rugpjūčio 4 (EEST)

Jei galite, įkelkite sentencijų, aforizmų Vikicitatose! Be to: trūksta botų - interwiki nuorodoms...[redaguoti vikitekstą]

Vikicitatos

Lietuviškoms Vikicitatoms labai reikia skaitytojų, redaktorių, naujų kūrėjų. Redaguoti, kurti - visai paprasta. Įsiliekite į tarptautinę vikibendruomenę! Projekte yra svarbus net ir simbolinis indėlis.

Be to botų pagalba yra labai reikalinga projektui susieti su tarptautinėmis vikisvetainėmis. --Wikiquote 23:06, 2007 rugpjūčio 4 (EEST)

Please post this to your village pump[redaguoti vikitekstą]

Betawiki: better support for your language in MediaWiki[redaguoti vikitekstą]

Dear community. I am writing to you to promote a special wiki called Betawiki. This wiki facilitates the localisation (l10n) and internationalisation (i18n) of the MediaWiki interface. You may have changed many messages here on Wikipedia to use your language for your language profile, but if you would log in to for example the English language Wiktionary, you would not be able to use the interface as well translated as here.

If you wish to contribute to better support of your language in MediaWiki, as well as for many MediaWiki extensions, please visit Betawiki, create an account and request translator priviledges. You can see the current status of localisation of your language on meta and do not forget to get in touch with others that may already be working on your language on Betawiki.

If you have any further questions, please let me know on my talk page on the Dutch Wikipedia. We will try and assist you as much as possible, for example by importing all messages from a local wiki for you to start with.

You can also find us on the Freenode IRC network in the channel #mediawiki-i18n where we would be happy to help you get started.

Thank you very much for your attention and I do hope to see some of you on Betawiki soon! Cheers! Siebrand (Betawiki user page) 20:41, 2007 rugpjūčio 26 (EEST)

Daugiau straipsnių apie Lietuvą[redaguoti vikitekstą]

Manau, neblogai būtų pagrindiniame pusapyje padaryti panašią skiltį kaip Wikipedia:Mėnesio šalis, bet apie Lietuvą, tai galėtų apimti projektus: miestai, savivaldybės, ežerai, upės, Jonava, apie Lietuvos istoriją ir netgi lietuvių rašytojai. Galėčiau kas (laikas bus nustatytas) pakeisti Lietuvos inciatyvą. Su malonumu apsiimčiau tokias pareigas. Manot per mažai temų? Tai galėtų būti: Alytaus rajono ežerai, paruošiu sąrašą ir dirbam, arba Lietuva tarpukario laikotarpyje, ir paruošiu tuo metu svarbių įvykių sąrašą ir dirbam. Manau būtų naudinga ir įdomu. Laukiu nuomonių. --Sevas 18:11, 2007 spalio 13 (EEST)

Aš su tavimi sutinku Sevai, nors aš esu Lietuvis, geras geografas, istorikas, tačiau rašau apie Kazachus, o vėliau rašysiu apie turkmėnus, AŠ pritariu tavo idėjai.--Profcard 2 13:48, 2007 spalio 14 (EEST)--Profcard 2 13:48, 2007 spalio 14 (EEST)

Translation request[redaguoti vikitekstą]

Hi, could someone please translate an edit summary for me? It will be used in pywikipedia for bots. I want to add "Changed link(s) to %s" and "Removed link(s)" to a summary. The English summary will be "Robot-assisted disambiguation: %s - Changed link(s) to %s" and "Robot-assisted disambiguation: %s - Removed link(s)" The summary was "Nuorodų į nukrepiamąjį straipsnį keitimas: %s". Thanks!

 • Changed link to - Pakeista nuoroda į
 • Changed links to - Pakeistos nuorodos į
 • Removed link - Pašalinta nuoroda
 • Removed links - Pašalintos nuorodos

* Hugo ¿díme? 22:51, 2007 lapkričio 8 (EET)

Thanks! --Erwin85 22:52, 2007 lapkričio 8 (EET)

60000 staripsnių!!![redaguoti vikitekstą]

Sveikinu Lietuvišką vikipediją, jos kūrėjus, pasiekus 60 000 straipsnių! Geriausi sveikinimai iš Žemaitiškos vikipedijos Jums, broliai lietuviai! Taip ir toliau! Samogitia 15:14, 2008 sausio 25 (EET)

Vikipedijos redagavimo teisės (SVARBU!)[redaguoti vikitekstą]

Pastaruoju metu lietuviškoje vikipedijoje smarkai pagausėjo vandalizmų, kurie trukdo normaliai dirbantiems Wiki bendruomenės nariams.

99% išpuoliu įvykdomi neprisiregistravusių vartotojų, anonimiškai.

Manau jog reikėtu uždrausti neprisiregistravusiems vartotojams redaguoti bet kokius straipsnius (išskyrus "smėlio dėžę"). Taip būtų užkirstas kelias daugumai vandalizmų, o juk tiems, kurie nori svariai prisidėti prie šio projekto, registracija tikrai nesukelia jokių keblumų.

Ką manote jūs apie tai?-- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo BaltasiS (aptarimasindėlis)

Nesąmonė. Nors vandalizmų daug, nei viena vikipedija nėra uždraudusi redaguoti neprisijungus, net ir angliška ar ispaniška kur didžioji dalis keitimų - vandalizmai. Vikipedijoje registracija neprivaloma ir manau, kad turime sekti šia taisykle. O kovoti su vandalizmu padėtų didesnis aktyvių administratorių skaičius (dabar daugiausia ne administratoriai kovoja prieš vandalizmą). * Hugo ¿díme? 21:32, 2008 sausio 28 (EET)
Kovai administratoriai reikalingi tik tuo atvejui, jei reikia ištrinti "privandalintus" straipsnius. Tačiau jie ir taip reguliariai ištrinami, tad nematau didelės bėdos. Visą likusią priežiūra gali atlikti bet kuris naudotojas ir jam administratoriaus teisės nereikalingos. Manau dar pakankamai gerai kovojama su vandalizmu :) – Andrius, 21:40, 2008 sausio 28 (EET)

Na mane tai "užknisa" kartais delete žymes dėlioti arba labai neefektyviai atmetinėti keitimus (administratoriai gali atmesti bet kiek versijų vienu paspaudimu). * Hugo ¿díme? 21:44, 2008 sausio 28 (EET)

Gerai, tarkim adminų užutenka, bet šiaip ar taip vandalizmas atima tikrai daug laiko ir nervų. Pasisakyčiau prieš anonimiškumą ,nes tada krenta ir patikimumas. O angliškos ir kitos wiki tiesiog turi daugiau žmogiškojo resurso kas ištaisytų tą vandalinimą, ten prisideda, tūkstančiai gal milijonai, o čia tik dešimtys. Kas norės pasavanoriaut tas tikrai susikurs naują vartotoją. Mano nuomone, anonimiškumą reiktų naikinti... jei tai įmanoma praktiškai... Adam 21:47, 2008 sausio 28 (EET)

Vis dėlto čia juk ENCIKLOPEDIJA, o ne vaikų darželis. Kažkaip tikrai beprasmiškai atrodo, kai nuolat reikia anuliuoti visokių pienburnių keitimus ir tam prarasti daug brangaus laiko, bei išblaškyti mintis.

(Hugo rašė: Nesąmonė. Nors vandalizmų daug, nei viena vikipedija nėra uždraudusi redaguoti neprisijungus)

Kodėl turėtume vis sekti ką nors? Reikia daryti kas mums naudinga, nebijoti paeksperimentuoti, juk tai gali ir pasiteisinti, o jei ne, visada butų galima sugrįžti prie ankstesnės tvarkos. -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo BaltasiS (aptarimasindėlis) 22:02, 2008 sausio 28 (EET)

Aš tai už tai, kad uždrausti, lengviau bus kovoti su vandalais ir identifikuoti vartotojus bei nebus painiavos su vienodais ip.--Atlantas 22:12, 2008 sausio 28 (EET)

Apie tai negali būti nė kalbos. Šis klausimas jau yra išspręstas „Wikimedia Foundation“ - žr. meta:Foundation issues antrąjį punktą „Ability of anyone to edit articles without registering“. Tad nuo mūsų norų jau niekas nepriklauso. --Martynas Patasius 22:18, 2008 sausio 28 (EET)

Pasaulyje nėra nei vieno galutinai išspręsto klausimo. Pvz.: Several other projects are notable in their use of different principles. For example, Citizendium differs because it doesn't allow anyone to edit articles without registering and disclosing their identity. - čia iš to pačio „Wikimedia Foundation“. Tik aišku, jei nuspręstumėm uždrausti anoniminį redagavimą, tektu dar įspėti „Wikimedia Foundation“. -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo BaltasiS (aptarimasindėlis) 22:30, 2008 sausio 28

Na jei taip yra, kaip teigia M. P. Jei yra organizacijos nuostatai, kurie taip teigia, tai nėra reikalo gaišti laiką ir svarstyti šį klausimą... Teks su vandalizmu toliau sugyvent... Adam 22:38, 2008 sausio 28 (EET)

Nėr čia tokia tragiška padėtis kaip bandoma piešti. Pas mus pakankamai greitai pašalinami visi vandalizmai (labai padeda prisijungusių naudotojų filtras). Va angliškoj, ispaniškoj vikipedijose dažnai galima rast sugadintų puslapių, bet visvien nieks neuždraudė anoniminio redagavimo. Beje, anoniminis redagavimas yra svarbus pritraukiant naujus naudotojus, leidžia nesiregistruojant taisyti klaideles ne iš savo kompiuterio (pvz. aš mokykloj per informatiką mėgdavau taisyti wiki, bet niekad nesiregistruodavau, kad neduokdie paskui kas netyčia su mano useriu įeis) be to kitų wiki naudotojai dažnai prideda, taiso interwiki, paveikslėlius ir jiems registruotis dėl vieno keitimo irgi neverta. * Hugo ¿díme? 23:09, 2008 sausio 28 (EET)
Būtent, čia "laisvas" projektas beveik visom žodžio "laisvė" prasmėm. Bet koks apribojimas menkina tiek oficialią, tiek neoficialią Vikipedijos "dvasią". Galbūt kartais ir užknisa dėlioti tas "trinti" žymes, kartais užknisa atmetinėti vandališkus keitimus (atstatyti iš karto į kažkurią pradinę versiją galima taip pat vienu paspaudimu ir paprastam vartotojui: aš visada atsidarau istroiją ir grąžinu paskutinę versiją iki įsisiautėjusio anonimo keitimų serijos, visai nesunku), tačiau nuo to niekas nesusirgo ir nenumirė. Priverstiniu registravimusi tikrai pristabdytųme vikipedijos plėtimąsi. Asmeniškai iš savo patirties žinau, kad vengiu toliau lankytis projekte, kuris prašo prisiregistruoti, jog būtų leista parašyti komentarą ar šiaip atlikti kokį nežymų veiksmą :) Pats Vikipediją redagavau būdamas anonimu ir tik visai netyčia šovė į galvą prisiregistruoti. – Andrius, 00:11, 2008 sausio 29 (EET)
Taip savi pliusai, savi minusai, jau buvo kažkokia diskusija apie tai. --Atlantas 00:50, 2008 sausio 29 (EET)

Prie tos pačios diskusijos priminsiu, kad jau kokį mėnesį Vikipedijoje yra galimybė kai kurias teises vartotojams skirti nepadarant jų administratoriai. Pvz., angliškoje vikipedijoje yra "revert" teisė, kurią gali turėti bet kuris naudotojas, tai jei tokį dalyką susiorganizuotume ir lietuviškoje vikipedijoje, liktų mažiau skundų, kad tik administratoriai gali atmesti visas kažkurio vandalo versijas vienu spustelėjimu. knutux 09:03, 2008 sausio 29 (EET)

Gramatinės klaidos[redaguoti vikitekstą]

Gramatinės klaidos tituliniame puslapyje apie Vengrijos istoriją... -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo 217.117.27.114 (aptarimasindėlis) 17:38, 2008 kovo 14

Klaidas pataisykite: Iki 1006 m. Ištvanas I sutvirtino valdžią atsikratydamas priešininkų, kuri neatsisakė pagonybės ar norėjo sąjungos su Bizantija, kuri išpažino stačiatikybę. Tada jis Vengrijoje pradėjo diegti feodalizmą. "Kuri išpažino stačiatikybę" čia ką reiškia? -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo 86.100.200.38 (aptarimasindėlis)

Straipsnių kiekis[redaguoti vikitekstą]

Prašom Atlantą pakomentuoti, kodėl atstatyta netaisyklinga linksnio forma. Ar kasdien šnekėdamas jis irgi sako „knygoje yra penkiasdešimt devyni puslapių“? --Ąžuolas 02:37, 2008 gegužės 21 (EEST)

Sakau, kad "Knygoje yra 59 puslapiai" (gal reikėtų galūnę pakeisti), o ne "Knygoje puslapių yra 59" (kaip siūlote). Atmečiau todėl, kad nenatūraliai skambėjo sakinys, sakyčiau net kaip koks angliškas vertalas. --Atlantas 07:53, 2008 gegužės 21 (EEST)
Gal reiktų padaryti pan. kaip "Apie" pagrindinio psl. šablone, kad "straipsnių" žodis keistųsi priklausomai nuo straipsnių galūnės (straipsnis|straipsniai|straipsnių).--Atlantas 07:59, 2008 gegužės 21 (EEST)
Forma „knygoje puslapių yra devyni“ yra taisyklinga ir natūrali. Ji apibrėžta „Dabartinės lietuvių kalbos gramatikos“ 1997 m. leidimo 618 psl. Iš pavyzdžio Mūsų šaly tokių biografijų – tūkstančiai sprendžiu, kad linksniuojama, kiekį reiškianti sakinio dalis gali eiti sakinio gale.
O štai dabar palikta forma aiškiai prieštarauja §714, psl. 246, paaiškintiems skaitvardžių derinimo dėsniams.--Ąžuolas
Bandžiau su plural padaryti, bet kažko nesigauna. O tai gal tiesiog padaryti: Šiuo metų yra straipsnių: 197 912. * Hugo ¿díme? 13:46, 2008 gegužės 21 (EEST)
O aš siūlau Šiuo metu straipsnių yra tiek ir tiek. Kodėl tai netinka?--Ąžuolas

Man tai tinka ir toks variantas, bet Atlantui kažkuom nepatiko. * Hugo ¿díme? 19:27, 2008 gegužės 21 (EEST)

Pataisiau, dabar normaliai linksniuoja. --Atlantas 21:14, 2008 gegužės 21 (EEST)

Dėl dienų šablonų[redaguoti vikitekstą]

Turbūt reikėtų susitarti dėl to, kur dienų šablonuose prasideda sakinys - eilutės pradžioje (tokiu atveju po brūšnelio didžiąja raide reikėtų pradėt tik tikrinius daiktavardžius, pavyzdžiui, „1263 − nužudytas karalius Mindaugas ir du jo sūnūs.“), ar po metų (tada reikėtų kiekvieną įvykio aprašymą pradėti didžiąja raide, pavyzdžiui, „1263 − Nužudytas karalius Mindaugas ir du jo sūnūs.“). Dabar kiekvienam šablone yra savaip - kaip pakliuvo. Jei sutartume, analogiška tvarka turbūt turėtų būti taikoma ir straipsniams apie metus bei dienas. --Martynas Patasius 12:34, 2008 rugsėjo 13 (EEST)

Kas dedasi su tais dienos įvykiais - kodėl pagrindiame puslapyje nėra visos dienos įvykių. Nors tos dienos puslapyje nurodytų įvykių yra daugiau. Tarkim Lapkričio 16 ir Šablonas:Lapkričio 16 dienos įvykiai, kodėl ši informacija nesidubliuoja? Reikia kiekvieną dieną atnaujinti rankiniu būdu? Ta-Ntalas 21:05, 2008 lapkričio 16 (EET)
Taip yra todėl, kad į pagrindinį puslapį dedami svarbiausi įvykiai - šiuo momentu galima įdėti ne daugiau negu penkis Pasaulio įvykius ir dar tris Lietuvos. Priežastis - pagrindiniam puslapiui yra pildomas šablonas Šablonas:Dienos įvykiai (dabartinė versija - [4]). Tuo tarpu dienų straipsniuose galima prirašyti ir daugiau įvykių. --Martynas Patasius 10:07, 2008 lapkričio 17 (EET)

Dėl vėliavos[redaguoti vikitekstą]

Ta animuota vėliava ([5]) kažkaip nelabai tinka šiame puslapyje... Judėjimas gana „sukaustytas“, labai jau akivaizdžiai matyti, kad ji susideda iš pikselių... Tark kitko, prie ko čia Lietuva? Juk čia - ne „Lietuvos“, o „lietuviška“ Vikipedija, t.y., Vikipedija lietuvių kalba. --Martynas Patasius 15:06, 2009 vasario 1 (EET)

Na, galima dėti ir nejudančią, bet man tai ir tokia neblogai. O Vikipedija nors ir ne Lietuvos, bet absoliuti dauguma jos pildytojų gyvena Lietuvoje ar yra kilę iš jos, lietuvių kalba yra valstybinė tik Lietuvoje, todėl manau, tai gan prasmingas elementas. Tačiau, jei daugumai jis netinka - nepatinka, tada atmeskite. * Hugo ¿díme? 15:13, 2009 vasario 1 (EET)
Būtų buvusi gera idėja, jei Vikipedijos puslapiai būtų atskirai kiekvienai šaliai, o ne kiekvienai kalbai. Tada kiekviena šalis galėtų įsidėti savo vėliavą ir kitus atributus. O kalba su vėliava mažai susijusi. Įsivaizduokite, kaip turėtų atrodyti pirmasis Vikipedijos puslapis prancūzų, vokiečių ar, dar geriau, anglų kalba. Krūva plazdančių vėliavų? --Undine 15:30, 2009 vasario 1 (EET)

Bet čia ne prancūzų ir ne anglų Vikipedija, kaip minėjau lietuvių kalba yra neatsiejama nuo Lietuvos kaip valstybės. O iššsiskirti iš kitų yra labai puiku. * Hugo ¿díme? 15:33, 2009 vasario 1 (EET)

Lietuvių kalba yra puikiai atsiejama nuo Lietuvos, kaip valstybės, valstybė neturi į ją jokių teisių. Tuo pačiu ir į vikipediją. O jau plazdanti vėliava tai visiškai puikus dešimties metų senumo neskoningo dizaino pavyzdys. Skype kanale pasitarus niekam ji nepatiko, todėl išėmiau. --Nomad 15:45, 2009 vasario 1 (EET)
Aš palaikyčiau statiško Vyčio paveiksliuko idėja kampe, vėliava nepatiko ;), gal todėl, kad pernelyg išsiskiria iš viso psl., gal dėl dinamiškumo. Tuo labiau, kad Vikipedija yra lietuvių kalba, tačiau ne Lietuvos, gi nemažos bendruomenės yra Airijoje, JK, Amerikoje, kaip jiems į tai žiūrėti? --Atlantas 15:47, 2009 vasario 1 (EET)

Na Vytis gal per daug karingas simbolis, o vėliava derinasi neblogai (gal nebūtinai plazdanti tada). Lietuvių kalbos tėvynė yra Lietuva, kaip anglų - Anglija, prancūzų - Prancūzija, ar arabų - Saudo Arabija, todėl aš čia neįžvelgiu jokios problemos. Kitas dalykas Skype kanalas joks ne rodiklis, nes mes nematome, kas ten rašoma, o tiesiog dar vienas Nomad antivikipedinis poelgis. Ir joks čia neskoningas dizainas ne rodiklis, nereikia čia vaikytis kažkokių globalizacijos padiktuotų madų. * Hugo ¿díme? 16:02, 2009 vasario 1 (EET)

O lietuvių kalbos tėvynė ne LDK :)? Hugo nieks nesivaiko, tiesiog nei nesižiūri, nei reikalingas čia nacionalizmas. --Atlantas 16:11, 2009 vasario 1 (EET)
Aš tai manyčiau, kad lietuvių kalba egzistavo kai Lietuvos valstybės dar nebuvo. Bet šiaip ar taip tai nieko nekeičia --Nomad 16:15, 2009 vasario 1 (EET)

Nieko blogo tame, kad ten būtų vėliava nematau, kaip nemanau, kad "lietuvių" labai kertasi su "Lietuvos". Tik man nederėjo pats paveiksliukas, statiškas geriau atrodytų. Ta-Ntalas 16:18, 2009 vasario 1 (EET)

Sunku pasakyti... Bijau, kad ir neplevėsuojanti gali nesiderinti... Visos spalvos šiame puslapyje gana ramios, santūrios, neryškios - išskyrus tik (kartais) paveikslėlius prie savaitės straipsnio, iniciatyvų, rinktinę iliustraciją. O vėliavos spalvos - žymiai ryškesnės... --Martynas Patasius 17:02, 2009 vasario 1 (EET)
Žiūriu čia visi savo istorines žinias demonstruoja :). O apie vėliavą: pritariu Hugo mintims. Dauguma lietuviškai šnekančių žmonių yra Lietuvos gyventojai. Dar yra emigrantai, kurie gimė ar užaugo Lietuvoje. O kitų, kurie jau kelios kartos kaip ne Lietuvoj nešnekančių šitaip: "Aš kalbėti lietuvis kalba" yra vienetai. Taigi čia ne kokia nors tarptautinė kaip prancūzų, anglų ar ispanų kalba. Lietuva ir lietuvių kalba yra neatsiejami dalykai mano nuomone.--Pėstininkas apt. 10:41, 2009 vasario 25 (EET)

Dėl mėnesio šalies projekto[redaguoti vikitekstą]

Nesamonė, kad jei jau vadovas apleido projektą, tai jau projektas tapo neaktyvus. Manau reikėtų atšaukti dirgėlos pataisymą pagrindiniame puslapyje, tuo labiau, kad jis taip pat nuėmė Valdovų projekto informaciją. --Vpovilaitis apt. 07:34, 2009 vasario 25 (EET)

Nuoroda į savaitės straipsnį[redaguoti vikitekstą]

Visuose didesnėse wikipedijose yra tas bajeris, kad savaitės/dienos/mėnesio straipsnio pavadinimas (arba pirmieji straipsnio žodžiai) būna nuoroda į tą straipsnį. O lietuviškoje taip nėra, ir pvz., aš jei noriu savaitės straipsnį paskaityti, tai vis nerandu kur paspausti, kad jį atsidaryti, kol galų gale randu apačioje tą mygtuką "Daugiau...". Bet nepatogu taip labai, nes labai mažas pastebimumas yra apačioje esančių objektų, pataisykit prašau, kas mokat.Tired time 17:34, 2009 balandžio 30 (EEST)

Naujienų skyrelis[redaguoti vikitekstą]

Siūlyčiau pagrindiniame puslapyje pridėti naujienų skyrelį, tokį koks yra angliškoje vikipedijoje „In the news“. Galbūt sakysite, kad tam skirtos vikinaujienos? Tačiau toks mažytis skyrelis visai „neiškreiptų“ vikipedijos paskirties, tačiau kaip tik paskatintų kurti ir pildyti straipsnius apie naujausius įvykius, o kartu ir straipsnius, kurie skyrelyje minimi vidinėmis nuorodomis. Beje, apie tokią idėją gan seniai mąsčiau, tačiau tik dabar matau pakankamą skaičių aktyvių naudotojų ir tikiu, kad būtų pats laikas tokią naujovę įvesti. --Viskonsas 19:48, 2009 liepos 6 (EEST)

Tad kviečiu visus balsuoti (balsavimą galbūt reikia iškelti kitur). --Viskonsas 19:48, 2009 liepos 6 (EEST)

 • --Viskonsas 19:48, 2009 liepos 6 (EEST)
 • Gera idėja, seniai reikia... --Brox 11:38, 2009 liepos 10 (EEST)
 • Jeigu tikrai operatyviai veiksi tada už --Povilasz 11:40, 2009 liepos 10 (EEST)
 • Pritariu. Gera idėja --pdxxaptarimas 09:17, 2009 liepos 13 (EEST)

Prieš

Komentarai

Neskubėk su tuo balsavimu - jei niekas neprieštaraus tai ir be balsavimo galėsi įdėti. Antra, ar apsiimi skyrelį prižiūrėti, nes jei užsiimsi tai matyt ir prieštaraujančių nebus.--Dirgela 21:46, 2009 liepos 6 (EEST)
Taip pritariu Dirgelai, svarbu, kad tik kas jį prižiūrėtų ir nepaliktų stovinčių mėnesio senumo naujienų.--Atlantas 22:15, 2009 liepos 6 (EEST)
Kol būsiu aktyvus vikipedijoj kaip dabar, tol pasižadu pasirūpinti naujienomis. --Viskonsas 22:20, 2009 liepos 6 (EEST)
Reikia labai aktyvaus žmogaus, kuris dėtų tas naujienas. Kitaip, toks skydelis tik gadins pagrindinį puslapį. Darbo sekant naujienas, patikėkit, yra nemažai. Ta-Ntalas 22:46, 2009 liepos 6 (EEST)
Gal pradžioj pabandyti sukurti atitinkamą „vikisritį“ („portalą“), kaip kad en:Portal:Current events, o jei seksis jį laiku atnaujinti, tada ir galvoti apie pagrindinį puslapį? --Martynas Patasius 21:57, 2009 liepos 13 (EEST)
Sutinku. --Viskonsas 22:05, 2009 liepos 13 (EEST)

Kažkas kažką nuprogramavo[redaguoti vikitekstą]

Kažkodėl neberodo rinktinės iliustracijos pagrindiniame puslapyje. Galbūt galima tai kaip nors pataisyti?--Pėstininkas apt. 23:38, 2009 liepos 16 (EEST)

Atšaukiau paskutinį keitimą, po kurio nesimato rinktinio paveikslo. Kam reikia to šablono? Tik sudėtingiau paveikslus keisti. Ta-Ntalas 23:56, 2009 liepos 16 (EEST)

Nežinau, kas čia per nesąmonės, man jau gal savaitę kaip paveikslėlius kai kuriuos blogai rodo - krauna krauna, ir dingsta - lieka tik nuoroda. Hugo.arg 00:04, 2009 liepos 17 (EEST)

Rinktinė iliustracija[redaguoti vikitekstą]

Apie foto: tai Misisipė (upė) ir ne valstybės! Jhendin 01:57, 2 gruodžio 2009 (EET)

Pataisyta. Ta-Ntalas 09:58, 2 gruodžio 2009 (EET)

Dvi rašybos klaidos sveikinamajame sakinyje[redaguoti vikitekstą]

„Sveiki atvykę į Vikipediją, Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.“

1) kodėl „Laisvąją“ rašoma didžiąja raide? juk ne terminas koks, o paprastas apibūdinimas. 2) po „Vikipediją“ vietoj kablelio reikėtų dėti brūkšnį (– („Alt + 0150“)). Dabar neatsimenu taisyklės, bet jei jau Jums taip neatrodo, tai galėsiu pasidomėt pas dėstytoją. 3) Galbūt vertėtų „Vikipediją“ padaryti nuoroda į http://lt.wikipedia.org/wiki/Vikipedija Shakurazz 11:00, 5 gruodžio 2009 (EET)

Žiemos olimpinės žaidynės[redaguoti vikitekstą]

Galbūt reikėtų sukurti skydelį, reklamuojantį straipsnį apie žiemos olimpines žaidynes. Joms pasibaigus, skydelis būtų išimtas.--Pėstininkas apt. 14:17, 16 vasario 2010 (EET)


Rašybos klaida[redaguoti vikitekstą]

Cquote2.png 1804 − Napoleonas Bonapartas, senato paskelbiamas Prancūzijos imperatoriumi.

{{{2}}}

Cquote1.png


Šiame sakinyje kablelis nereikalingas.