Vikiprojektas:Straipsnių tvarkymas

Projektas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Straipsnių tvarkymo projektas

Projektas, skirtas Vikipedijos straipsnių tvarkymo koordinavimui, pasitarimams, prioritetų nustatymui, dalyvių indėlio statistikai, straipsnių tvarkymo skatinimui.

Naujienos

  • 2021 m. kovo 3 d. pradėti naikinti keli tūkstančiai tuščių boto generuotų metų straipsnių, pradedant nuo 2000 m. pr. m. e. Jiems sukurti nukreipimai.
  • 2021 m. vasario 13 d. savarankiškos iniciatyvos metu vienaip ar kitaip sutvarkytas pirmas tūkstantis straipsnių. Šis tas ir ištrinta (nemažai vietos politikų straipsnių, kurių biografijos ir toliau šalinamos). Didžioji dalis straipsnių, kurie buvo skubotai ištrinti tik dėl šaltinių trūkumo – atkurti. Liko bent 50 000 straipsnių be šaltinių.
  • Nuo 2021 m. sausio 5 d. projektas paliekamas daugiausiai savarankiškai iniciatyvai. Tuo metu buvo likę 51030 straipsniai be tinkamų šaltinių.[1]
  • Sutvarkyti straipsniuose apie taksonus binomų pavadinimus ir įžangas. Didžiąja dalimi pabaigta 2020 m. gruodžio antroje pusėje, pavieniai labai retai dar gali būti užsilikę.
  • 2020 m. lapkričio 23 d. pabaigta iniciatyva atnaujinti knygų straipsnių informacinę lentelę. Sutvarkyta apie 220 straipsnių.
  • 2020 m. lapkričio 14 d. paleistas botas, datuojantis {{šaltiniai}} šabloną, ir žymintis juo straipsnius be šaltinių
  • 2020 m. spalio 28 d. pradėtas projekto atnaujinimas
Projekto veikla:
Light bulb icon light.svg Iniciatyvos yra konkretūs darbai su aiškia pabaiga, skirti sutvarkyti kažkurios srities straipsnius, turinčius konkretų vienodą trūkumą. Pavyzdžiui, pastebėjus, kad Vikipedijoje yra daug senų straipsnių apie vietoves su nepažymėtomis koordinatėmis, galima kurti iniciatyvą „sudėti koordinates straipsniuose apie vietoves, kur jų trūksta“. Dažnai tokios iniciatyvos gali būti įgyvendinamos savo srities projektuose, jei tokie egzistuoja (geografijos, biologijos, knygų ir kt.), tačiau jas galima įrašyti ir čia: tokiu būdu, galbūt pastebės ir norės prisidėti daugiau dalyvių. Be to, ne kiekviena sritis apskritai turi savo atskirą aktyvų projektą.
Grey flat directory icon.svg Straipsnių žymėjimas: vikipedijoje yra labai daug netvarkingų, tačiau niekaip nepažymėtų straipsnių. Ypač daug jų iš labai senų laikų neturi šaltinių. Visus straipsnius su trūkumais reikėtų pažymėti atitinkamais skydeliais. Tokiu būdu (1) jie bus įtraukti į atitinkamas kategorijas ir lengviau randami norint tvarkyti, (2) skaitytojas matys, kad straipsnis turi problemų ir atitinkamai vertins, nepasitikės (3) nauji Vikipedijos naudotojai žinos, kad tokie straipsniai yra prasti, į juos nesilygiuos, nenaudos kaip pavyzdžio.
1328101914 Config-Tools.png Nuolatiniai darbai yra įvairiais skydeliais pažymėtų straipsnių tvarkymas, kurių ne tik būna nuolat, bet kol kas ir nuolat daugėja.
Calendar (macOS).png Savaitės iniciatyva yra dalyvavimas Savaitės iniciatyvos projekte taisant ir tvarkant seniau parašytus tos temos straipsnius, kur reikalinga, užuot rašius naujus.
Wikipedia help symbol.svg Pagalba naujokams redaguoti straipsnius pagal Vikipedijos taisykles ir susitarimus.

Dalyviai

Aktyvius dalyvius kviečiame įsirašyti savo vardą lentelėje žemiau pagal pavyzdį. Sutvarkytus straipsnius, kur reikėjo įdėti daugiau darbo, galite žymėtis savo atskirame puslapyje šiame projekte, randamame paspaudus ant nuorodos stulpelyje „Indėlis“ (jei įsirašėte pagal pavyzdį). Straipsnių įrašymui į savo statistikos puslapį galioja tik dvi taisyklės: (1) straipsnį iš tiesų reikėjo rimčiau tvarkyti, ir (2) straipsnis yra sutvarkytas, t.y. nebeturi jokių rimtų skydeliais žymėtinų trūkumų.

Dalyviai
Dalyvis Indėlis Sutvarkytų straipsnių Statistika nuo
[[Naudotojas:Vardas|Vardas]] {{Tvarkymo indėlis|Vardas|puslapis}} {{Tvarkymo indėlis|Vardas}} data
Nomad Sutvarkyti straipsniai 72 2020-10-28
Makenzis Sutvarkyti straipsniai 106 2020-10-28
Obivan Kenobi Sutvarkyti straipsniai 15 2020-11-04
wolfmartyn Sutvarkyti straipsniai 2 2020-12-07
AudriusA Sutvarkyti straipsniai 236 2020-12-11
Jodkovska Sutvarkyti straipsniai 11 2020-11-19
Tolmintonis Sutvarkyti straipsniai 7 2021-05-29
Įsirašyti čia Įsirašyti čia Įsirašyti čia Įrašyti čia

Projekto šablonai

Jei norite, galite įsidėti į savo naudotojo puslapį šabloną:

{{Šablonas:Naudotojas tvarkdarys}}

UnderCon icon black.svg Šis naudotojas dalyvauja Straipsnių tvarkymo projekte

Alternatyvus su automatiniu sutvarkytų straipsnių kiekio rodymu:

{{Šablonas:Naudotojas sutvarkė}}

Edit-clear.svg Šis naudotojas jau sutvarkė 0 straipsnių dalyvaudamas Straipsnių tvarkymo projekte

Sėkmingai pabaigtos iniciatyvos

  • Pakeisti senovinę knygos infolentelę naująja ir atnaujinti bei papildyti joje rodomą informaciją. (pabaigta 2020 m. lapkričio 23 d., sutvarkyta apie 220 straipsnių)
  • Sutvarkyti straipsniuose apie taksonus binomų pavadinimus ir įžangas. Didžiąja dalimi pabaigta 2020 m. gruodžio antroje pusėje, pavieniai labai retai dar gali būti užsilikę.

Nuorodos

Šaltiniai

  1. 2021 m. sausio 5 d Wayback machine kopija kurioje matyti esama statistika. Wayback machine