Vikiprojektas:Straipsnių tvarkymas

Projektas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Straipsnių tvarkymo projektas

Projektas, skirtas Vikipedijos straipsnių tvarkymo koordinavimui, pasitarimams, prioritetų nustatymui, straipsnių tvarkymo skatinimui.

Naujienos

  • 2021 m. kovo 3 d. pradėti naikinti keli tūkstančiai tuščių boto generuotų metų straipsnių, pradedant nuo 2000 m. pr. m. e. Jiems sukurti nukreipimai.
  • 2021 m. vasario 13 d. savarankiškos iniciatyvos metu vienaip ar kitaip sutvarkytas pirmas tūkstantis straipsnių. Šis tas ir ištrinta (nemažai vietos politikų straipsnių, kurių biografijos ir toliau šalinamos). Didžioji dalis straipsnių, kurie buvo skubotai ištrinti tik dėl šaltinių trūkumo – atkurti. Liko bent 50 000 straipsnių be šaltinių.
  • Nuo 2021 m. sausio 5 d. projektas paliekamas daugiausiai savarankiškai iniciatyvai. Tuo metu buvo likę 51030 straipsniai be tinkamų šaltinių.[1]
  • Sutvarkyti straipsniuose apie taksonus binomų pavadinimus ir įžangas. Didžiąja dalimi pabaigta 2020 m. gruodžio antroje pusėje, pavieniai labai retai dar gali būti užsilikę.
  • 2020 m. lapkričio 23 d. pabaigta iniciatyva atnaujinti knygų straipsnių informacinę lentelę. Sutvarkyta apie 220 straipsnių.
  • 2020 m. lapkričio 14 d. paleistas botas, datuojantis {{šaltiniai}} šabloną, ir žymintis juo straipsnius be šaltinių
  • 2020 m. spalio 28 d. pradėtas projekto atnaujinimas
Projekto veikla:
Iniciatyvos yra konkretūs darbai su aiškia pabaiga, skirti sutvarkyti kažkurios srities straipsnius, turinčius konkretų vienodą trūkumą. Pavyzdžiui, pastebėjus, kad Vikipedijoje yra daug senų straipsnių apie vietoves su nepažymėtomis koordinatėmis, galima kurti iniciatyvą „sudėti koordinates straipsniuose apie vietoves, kur jų trūksta“. Dažnai tokios iniciatyvos gali būti įgyvendinamos savo srities projektuose, jei tokie egzistuoja (geografijos, biologijos, knygų ir kt.), tačiau jas galima įrašyti ir čia: tokiu būdu, galbūt pastebės ir norės prisidėti daugiau dalyvių. Be to, ne kiekviena sritis apskritai turi savo atskirą aktyvų projektą.
Straipsnių žymėjimas: vikipedijoje yra labai daug netvarkingų, tačiau niekaip nepažymėtų straipsnių. Ypač daug jų iš labai senų laikų neturi šaltinių. Visus straipsnius su trūkumais reikėtų pažymėti atitinkamais skydeliais. Tokiu būdu (1) jie bus įtraukti į atitinkamas kategorijas ir lengviau randami norint tvarkyti, (2) skaitytojas matys, kad straipsnis turi problemų ir atitinkamai vertins, nepasitikės (3) nauji Vikipedijos naudotojai žinos, kad tokie straipsniai yra prasti, į juos nesilygiuos, nenaudos kaip pavyzdžio.
Nuolatiniai darbai yra įvairiais skydeliais pažymėtų straipsnių tvarkymas, kurių ne tik būna nuolat, bet kol kas ir nuolat daugėja.
Savaitės iniciatyva yra dalyvavimas Savaitės iniciatyvos projekte taisant ir tvarkant seniau parašytus tos temos straipsnius, kur reikalinga, užuot rašius naujus.
Pagalba naujokams redaguoti straipsnius pagal Vikipedijos taisykles ir susitarimus.

Sėkmingai pabaigtos iniciatyvos

  • Pakeisti senovinę knygos infolentelę naująja ir atnaujinti bei papildyti joje rodomą informaciją. (pabaigta 2020 m. lapkričio 23 d., sutvarkyta apie 220 straipsnių)
  • Sutvarkyti straipsniuose apie taksonus binomų pavadinimus ir įžangas. Didžiąja dalimi pabaigta 2020 m. gruodžio antroje pusėje, pavieniai labai retai dar gali būti užsilikę.

Nuorodos

Šaltiniai

  1. 2021 m. sausio 5 d Wayback machine kopija kurioje matyti esama statistika. Wayback machine