Aptarimas:Pagrindinis puslapis/Archyvas1

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

'Wikipedia Aplinka' naujame stiliuje[redaguoti vikitekstą]

Pastebėjau, kad Wikipedia Aplinka stulpelis labai prastai žiūrisi naujame wiki stiliuje, tai su tuo reikia kažką daryti - kol kas pabandymui perkėliau žemyn, bet kažkaip mano nuomonė yra, kad gal išvis verta ten sumažinti smarkiai - pavyzdžiui, palikti keletą nuorodų (Kur kreiptis; Statistika/Projektai; Kitomis kalbomis). Na bet lauksiu daugiau nuomonių.

--Knutux 10:13, 1 Jun 2004 (UTC)

Kad "aplinka" apačioj tai manau gerai, galvoju tik ar nereiktu padaryti pilkosios ir raudonosios dalies dviem stulpeliais, o ne vienas po kitu einančiais - bent jau kitose wikipedijos tai neblogai atrodo. Pabandysiu paeksperimentuoti kaip atrodo.
Dirgela 18:53, 1 Jun 2004 (UTC)

"Šiandienos įvykiai" gal nevisai tikslu - juk nuorodos ne į šiandieną, o į sausio 11 bendrai. Gal labiau tiktų "Sausio 11 d. įvykiai" ar panašiai, metų visai atsisakant? Dirgela 09:05, 11 Sau 2005 (UTC)

Na taip, šitaip geriau, mėginsiu keisti. Knutux 09:44, 11 Sau 2005 (UTC)


Apie mus[redaguoti vikitekstą]

Nors pasirodė jau senokai, bet radau tik dabar - neatsispyriau nepasidžiaugęs viešai - smagu, kad kažkas apie mus rašo ;) Tiesa, per tą laiką padidėjom beveik penkis kartus ;D Be to galim suprast iš kur, pvz., User:Pingviniukas atkeliavo ;))) Dirgela 18:47, 23 Spa 2004 (UTC)

Rinktinis straipsnis[redaguoti vikitekstą]

Manau labai gerai ;) Dirgela 12:48, 28 Spa 2004 (UTC)

user:Velnias Dirgelai - dabar turėsiu šiek tiek laiko šią savaitę, taigi įėjau į en wikipedia, ten kur apie mitologija ir pamačiau daug pasikeitimų, tik nustebau kad dalis informacijos dingo, planuoju dar pildyt, o ar ta dingusi informacija dar atsiras ar ją reiks suvest iš naujo?

Jei buvo labai nesutvarkyta galėjo kas nors pamanyti, kad tai šlamštas ir ištrinti. Bet kuriuo atveju tai nepradingo - žiūrėk atitinkamo straipsnio "history", o jei dingo su visu pavadinimu "Deleted log". Dirgela 20:19, 9 Lap 2004 (UTC)

Vertimas[redaguoti vikitekstą]

[1] nerodo redagavimo linko. Kažin kaip dabar reikėtų versti likusius neišverstus gabalus?

Dirgela 12:55, 24 Lap 2004 (UTC)

Klonas[redaguoti vikitekstą]

Na va turim jau ir lietuviškos enciklopedijos kloną. Tiesa nevisai nusisekęs - minima, kad yra daugiau nei 300 000 straipsnių ;)))) Įdomiausia dalis - "© 2004 Lithuanian Encyclopedia.st - All rights reserved." ;))) Klonuota panašu, kad visa wikipedia visom kalbom, įdomu ką anglai apie tai galvoja? Dirgela 16:03, 24 Lap 2004 (UTC)

Tikrai kad nelabai nusisekęs klonas, bet vistiek nenaudinga kad toks yra - bus kiūtis žmonėms ieškantiems informacijos patekti į tikrąją wiki. Šiaip įdomu ar ten toks vienkartinis klonavimas, ar pastoviai atnaujins, nes jei atnaujins, tai vėliau dar patobulins ir visai pasivis wiki. Knutux 05:10, 25 Lap 2004 (UTC)
Abejoju ar vysis. Pastebėk, kad ten tik tekstas ir tai nėra wiki, t.y. jo negalima koreguoti. PAsižiūrėjau angliškoj ir vokiškoj wikipedijoj, tai tokių klonų žvėriškas kiekis jau yra. Problema tik ta, kad jie pažeidžia licencines sąlygas - nėra nurodomi autoriai ir nėra duodamas linkas atgal į originalų straipsnį, o tik bendras į wikipediją. Be to copyright'as nevietoj, pagal GNU FDL kiek suprantu, jei naudoji GNU FDL licecijuotus tekstus ir pan., tai ir bendras produktas turi atitikti GNU FDL, o šiuo atveju panašu, kad taip nėra. Charakteringa, kad visiškai neaiškūs autoriai, t.y. kovoti su tokiais klonais sudėtinga. Kažkam matyt pasirodė, kad tai lengvas būdas uždirbti iš reklamos. Dirgela 05:58, 25 Lap 2004 (UTC)
idealus klonas... Ooom 00:31, 16 Gegužės 2006 (EEST)

Straipsniai kurie turėtų būti visomis kalbomis[redaguoti vikitekstą]

Metoje radau įdomų sąrašą, kur surašyti straipsniai, kurie turėtų būti wikipedijose visomis kalbomis. Gal reiktų ir mums jį išsiversti, nors kai kurių pozicijų universalumas man gana abejotinas. Dirgela 14:39, 8 Gru 2004 (UTC)

Gal ir nieko sąrašas, reiktų jį įsidėti pas save išverstą ir neskubant bei aklai nesistengiant visko padengti pildyti. Įdėsiu sąrąšą prie progos. Knutux 14:52, 8 Gru 2004 (UTC)
Sąrašiukas labai įdomus tuo, kad pabandyta sistematizuoti svarbiausius dalykus. Tačiau vietomis juokingas :-) --Tractor 01:09, 17 Sau 2005 (UTC)
Jo, aš tai laikau save išsilavinusiu žmogum, bet kai kurios paminėtos pavardės nieko man nesako. Be to vietom tam tikras angažuotumas prasišviečia - toks kairuoliškas-feministinis-žaliasis ;))) Dirgela 04:36, 17 Sau 2005 (UTC)
jo, aš irgi (pritariu)... gal atsiliekame nuo naujosios kultūros :-/ --AndriuZ 13:37, 3 Geg 2005 (EEST)

straipsnis apie wikipediją[redaguoti vikitekstą]

Netyčia radau įdomų straipsnelį apie wikipediją ir jos problemas, gal ir jums bus įdomu paskaityti: [2]

kas jus tokie,ka cia veikiat?

Jei dar paklaustum "kuo pasitikime? ir kam tarnaujame?" būtų visai kaip iš serialo "Kryžiaus žygis" :)))) Dirgela 04:38, 17 Sau 2005 (UTC)

problemos su html[redaguoti vikitekstą]

RAdau tokį paaiškinimą, kodėl buvo susidarkę kai kurie mūsų puslapiai, pasirodo perėjus prie mediawiki 1.4 beta4:

Some output, particularly involving user-supplied inline HTML, may not produce 100% valid or well-formed XHTML output

Pavyzdiniai straipsniai[redaguoti vikitekstą]

Kadangi jau kurį laiką turime rinktinius straipsnius, kurei tikriausiai neblogai puošia pradinį puslapį, o ir atnaujinami gana dažnai (dėkui Algirdui už tai), pagalvojau kad gal verta padaryti kokį nors sąrašėlį pavyzdinių straipsnių (su nuoroda iš pirmo puslapio). Kažkokiu būdu išrinktumėm pavyzdinį(-ius) geografinį straipsnį, straipsnį apie gyvūnus, biografiją ir panašiai, dar kelis, padarytumėm panašiai kaip su rinktiniais straipsniais - sąraše būtų trumpa santrauka ir paveikslėliai, žodžiu puošnus sąrašėlis reprezentuojantis enciklopediją.
Kas turi kokių komentarų, minčių, pasiūlymų?? Knutux 14:04, 4 Vas 2005 (UTC)

Kad nepasimestumėme, siūlyčiau atrinkti po straipsniuką iš kiekvienos kategorijos, kurioje yra bent penki straipsniai, taip būtų ir tam tikras įvairiapusiškumas išlaikytas ir lengviau pasirinkti iš daugybės, ypač Algirdo parašytų nuoseklių gerų straipsnių. Tai galėtų būti netgi savotiškas būdas naršyti wikipedijai - pagal geriausius kategorijų straipsnius. Tam galima būtų padaryti kategorijų medį su geriausiais straipsniais. Tiesa tektų gerokai paplušėti, kad jis atrodytų gerai. Nesakau, kad vienoje kategorijoje išskirti tik po vieną straipsnį, tiesiog vienu metu galėtų būti išskirtas vienas, o paskui keičiamas. Galbūt nereiktų net santraukos - tik nuotraukėlė (ji man atrodo turėtų būti privaloma) ir nuoroda, galbūt vienas sakinys su intriguojančia "..." pabaiga.Dirgela 14:40, 4 Vas 2005 (UTC)

Vikipedijos reklama[redaguoti vikitekstą]

Sakyčiau, geroji LT Wikipedija jau pasiekė ne šiaip gyvybingą, o tikrai gyvybingą stadiją, kai joje yra pakankamai daug informacijos, kurios kitur gali būti sunkoka rasti, ir tas informacijos kiekis yra pakankamas, kad ją galima būtų pradėti reklamuoti. Taigi, vat. Kokių turite minčių? Aš galiu truputi ją pareklamuoti, bet vieno žmogaus darbas tai būtų labai nedaug. Šiaip, siūlau kelis, paraleliai tinkamus kelius:

1: Reklama webe (galima sukurti keletą baneriukų įvairioms svetainėms bei pasiūlyti kodą nuorodoms) ir 2: Reklama žiniasklaidoje (tiesiog galima būtų parašyti pranešimą spaudai, kurį išsiuntinėti, tiesa, tam reiktų progos, pvz., apvalaus straipsnių skaičiaus). 3. Kaip nors socializuoti autorių grupę, kas paskatintų stipraus autorių kolektyvo kūrimą :-) --Tractor 16:58, 21 Vas 2005 (UTC)

Kad labai kuklūs mes ;) Be to raudonų linkų daugiau dar nei mėlynų ;)) Šiaip gal reiktų pasiūlyti į delfi.lt įdomias nuorodas? Socializacijai tai gerą vieną būdą žinau - išgerti alaus ;))), kitas variantas - pabendraut karts nuo karto irc, nors pats irc naudoju labai retai. Dirgela 20:51, 21 Vas 2005 (UTC)
Na su reklama tai sunku kažką tikrai gero sugalvoti, be to Google'as yra visai nebloga reklama - dauguma straipsnių randami pirmame dešimtuke, o tai yra labai geras pasiekimas. Irc kanalas šiaip gal ir nėr blogai, bet gal dar ankstoka - tikriausiai dar nesigautų gyvas, o su gyvomis socializacijoms tai gali būti sunku dėl išsmėtymo po Lietuvą (jei yra tas išsimėtymas). Knutux 06:01, 23 Vas 2005 (UTC)
Šiek tiek pavėluotai, bet dar ta pačia tema - ar atsirastų žmonių, kurie irc sėdėtų bent kartkartėm? Aš tai net susiinstaliuočiau mIRC, jei būtų kuriamas kanalas, tačiau reikia dar bent keleto žmonių, kad būtų prasmė. Taigi, pasisakykite kas dalyvautų IRC kanalo veikloje, tuo pačiu galite pasisakyti kas nebūtų prieš dalyvavimą "meete" (pvz bendroje išvykoje gamton vasarą ar panašiai). Tai tiek. Knutux 11:04, 1 Kov 2005 (UTC)
Na, IRC techniniai dalykai - #mediawiki freenode, o lietuviškame Aitvare irgi galima susikurt kanale, visgi ten irgi nuolat kabam bent keletas žmonių. Domas Mituzas 11:48, 1 Kov 2005 (UTC)
Labiau reikėtų reklamuoti akademiniuose sluoksniuose, kad būtų akademinis stūmimas kažką čia daryti, vis tiek ten daugiausai nieko neveikiančių žmonių, ir dėstytuvų, kurie galbūt galėtų skatinti bendrą turinio vystymą. Beje, čempionate užregistravau lietuvišką vikipediją, galėsim kartu nueit visi prizo atsiimt, nuo WMF'o. (Uj, pasirašysiu). Domas Mituzas 11:49, 1 Kov 2005 (UTC)
Na aš taip pat neatsisakyčiau IRC kanale pabendrauti, kad tik toks būtų. "Meete" taip pat gerai būtų, bent alaus bokalais turėtume su kuo susidaužti. Algirdas 18:08, 1 Kov 2005 (UTC)
Aš, tiesa pasakius, dėl IRC tai turbūt ne taip išsireiškiau - turėjau galvoj instant messaging programas, tik nežinau kiek kas jas naudoja. O jei dėl tikrojo IRC tai aš labai turiu menką nuovoką kaip ji veikia, kaip sukuriami kanalai ir pan. O dėl alaus tai siūlyčiau sieti su kokiu apvaliu skaičium - pvz., 3000 straipsnių, nepraeis nė mėnuo kitas, o jau ir bus, tada galėsim susibėgti kas Vilniuj esat.Dirgela 19:31, 1 Kov 2005 (UTC)
Na instance messaging ir IRC vienas kitam netrukdo, o kanalai IRC tai kuriami labai paprastai, tik mandresniais atvejais kažkokius botus deda į kanalą, kurie "saugo" nuo visokių kanalų vagių, bet mums tai tikriausiai nėra taip svarbu, bent jau kol kas. Taigi, kas IRC turite, galite jungtis į #wikipedia (lietuviškiuse aitvaro serveriuose turi veikti - irc.omnitel.net ir pan.). O instant messnangų surašysiu savo puslapyje kiek naudoju, tai kam reiks, galite prisidėti mane į kontaktus. Knutux 06:30, 2 Kov 2005 (UTC)

Nulūžusi wiki[redaguoti vikitekstą]

Čia vakar (02 22 apie 01:00) gerokai kliuvo wikipedijos serveriams - dėl elektros sutrikimų susigadino visų duombazių serverių duomenys, tai vakar visą parą atstatinėjo ir dar vis nebaigė, tai dėl to dabar dar neverta išsigąsti, kad neveikia kategorijos ir kiti kai kurie funkcionalumai, taip pat lėtokai veikia wiki. Ten aststatinėjami 170GB keliuose serveriuose, be to kol sutvarko visokias sinchronizacijas ir panašiai, tai užtrunka. Tai tiek pogrindinės informacijos. Nors ir visą dieną negalima buvo redaguotui, smagu kad nepradingo daryti pakeitimai. Knutux 09:07, 23 Vas 2005 (UTC)

Pagal jų aprašymą įvyko tikra katastrofa, tiksliai pagal Merfį - kas galėjo atsitikti blogai atsitiko vienu metu, nepadėjo jokios apsaugos priemonės. Bet progresas sakyčiau jau yra ženklus - net po tokio pilno išsijungimo pavyko praktiškai viską atstatyti per parą laiko - atsimenu per užpreitas Kalėdas wikipedija nevarė kokias tris dienas, nes visi palikę serverius buvo išsivažinėję švęsti - tai kol sugrįžo, kol rado kuo pakeisti ... dabar jau operatyvumas tokios nelaimės atveju sakyčiau pagirtinas. Dirgela 14:23, 23 Vas 2005 (UTC)
Užtat pasimokyta, dabar bus atidžiai peržiūrėta, kur galioja kokie nors negražūs kešai ant diskų ir panašiai. Be to, kuo toliau, tuo labiau galvojama bus kaip padaryt negriūnančias sistemas, su duomenų paskirstymu. Šiuo metu įkalbėjau ex-Symanteco chief system architectą sukurt normalią distributintą failų sistemą vikipedijaj, va failus ir archyvus galvojam dėt į kažką tokio... Norisi kuo labiau apsigint nuo vienos vietos lūžimų. Ir šiaip, paskutiniu metu gaunama daugiau dėmesio ir pagalbos pasiūlymų. Yra idėjų net turėt kėšą Lietuvoje. Tuo tarpu Belgijoje atsiras naujas kėšinantis duomenų centras, kuris tikrai užgriebs ir Lietuvą. Na gerų naujienų yra. O nuo pernai lūžimo skiriasi tuom, kad tada iš trijų serverių neveikė du. Aišku dabar iš penkių duomenų bazių serverių liko gyvas tik vienas, ir tas palaginęs, tačiau buvo krūva papildomos geležies ir daugiau administratorių, galėjusių tvarkyt situaciją. Domas Mituzas 11:55, 1 Kov 2005 (UTC)

Nesvarbios nuorodos?[redaguoti vikitekstą]

Žiūriu prie ENCIKLOPEDIJA PAGAL TEMAS yra dvi nuorodos - Mokslų klasifikacija ir Mokslo institutai, pirmoji rodo į visai pustuštį straipsnį, antroji irgi nemanau kad kažkuo labai svarbi, kad pretenduotų į pirmą puslapį, tai gal išmetam? Knutux 05:40, 13 Kov 2005 (UTC)

Abu šie straipsniai yra nuo neatmenamų laikų, taip pat ir pirmame puslapyje, manau galima juos iš ten išmesti. Dirgela 13:31, 13 Kov 2005 (UTC)

Siektinas pradinis puslapis[redaguoti vikitekstą]

Tikriausiai visi sutiks, kad dabartinį Pradinį puslapį dar yra kur tobulinti, bet reikia sumanyti daugmaž kokia siektina būsena - ar kažkas panašaus į prancūzišką wiki (labai daug informacijos, gal net per daug, mažai paveikslėlių ir kito grožio) ar kažkas panašesnio į anglišką (rinktinis straipsnis, skyrelis ar žinai, šiek tiek informacijos), ar galbūt unikalus lietuviškas variantas? Aš tai kažkaip už tai, kad nebūtų ilgų sąrašų (mokslo kategorijų, nuorodos į kitas kalbas), o tik gražus, intuityviai naršomas, neapkrautas puslapis. Taip kad sakykit kas jei turit kokių minčių. Knutux 11:55, 21 Kov 2005 (UTC)

Man tai labiau patinka prancūziškasis, nei angliškasis (amerikietiškas) variantas. Atvirai šnekant, amerikietiškas stilius, sakyčiau, tur būt šiek tiek visai ganėtinai labai smarkiai panašėja į kažkokius populiarių naujienų puslapius, o tai, mano manymu, nėra tinkama enciklopedijai :-/ Prancūziškai nelabai suprantu, tad sunku spręsti, tačiau jų wiki atrodo moksliškiau, panašiau į protingą žinyną, daug struktūruotų nuorodų. Sąrašai, manau, yra labai reikalingi: žmonės čia ateina ir ateidinės žinių, o ne naršymo, taigi, kuo lengviau jiems bus kažką surasti, tuo geriau. Aš tai iš viso, net subalansuotą abėcėlinį sąrašą (tipo, "A-BAN, BAO-DEM, DEN-GAR, GAS-JAN") puslapio viršuje įdėčiau, jei būtų įmanoma (beje, o gal įmanoma?) :-) Na, o šiaip, gal dar vertėtų truputį paoptimizuoti tą puslapį, kad informacija būtų pateikiama kompaktiškiau (kad svarbiausių temų sąrašas pakliūtų į ekraną, esant tai populiariąjai 800x600 rezoliucijai). Taip pat, vat kas nepatiko fr.wikipedia - tai kad didžiausia dalis puslapio yra dešinėje - žmogaus akys natūraliai krypsta į vidurinę ekrano pusę, kur tikimasi rasti svarbiausią info. Sakyčiau, dabar esantis lt.wikipedia variantas (primenantis de.wikipedia) labai geras, tik kad neoptimizuotas dar, ir sąrąšų mažoka. :-P Beje, šiaip, et.wikipedia visai įdomiai atrodo, gražiai :-) --Tractor 20:34, 21 Kov 2005 (UTC)
Prancūziškasis man labai primena senuosius portalus su daugybe nuorodų iš pirmo puslapio į kategorijas ir taip toliau. Jei nesi wiki-fanas toks puslapis turėtų sukelti nuobodulį. Ir dar pažiūrėkit kur tos nuorodos veda, pvz.,fr:Internet - į dar vieną nykų jokių iliustracijų ar nuotraukų neturintį straipsnį (taip didžioji dauguma). Kažkokia interneto epochos aušra atrodo iš tokio saito. Mes toj vietoj irgi gana silpni, t.y. daugelis straipsnių ir pirmas psl. nykoki, o dėl to ir pats projektas kažkoks sektantiškas darosi - jis turėtų būti linksmas, "fun", o ne grynai sausas akademinis, todėl "mokslo populiarinimo" stilius čia tikrai nepakenks. Subalansuotą abėcėlinį sąrašą padaryti manau galima. Dirgela 06:41, 22 Kov 2005 (EET)

Man tai gražus kaip dabar yra pradinis puslapis, jei tik nebūtų apačioje tų kalbų, tai visai toks neperkrautas ir gana solidžiai atrodantis gautusi. O dėl tų nuorodų kitom kalbom - mes ir taip turime viršuje nuorodėlę 'Kitom kalbom', tai užteks tik tos, angliškoje wiki tai suprantama kad reikalingas toks sąrašas, nes per ten visi ir patenka į asvo kalbos wikipedijas, bet lietuviškoj wiki manau kad nereikia tiek daug vietos išskirti tokiam sąyginai nesvarbiam dalykui, nebent galime palikti tas kur daugiau nei 50000. Knutux 08:41, 22 Kov 2005 (EET)

Ėėėė, mintis. Jei padarius taip kokį nors išsamų, gražų, bet itin kompaktišką sąrąšiuką temų, tai gal ir nieko būtų - ir avis soti, ir vilkas sveikas. Šiaip, reikia turėti omeny, kad internautams galioja tam tikras specifinis (tyrimais patvirtintas) dėsnis: internautas ieško informacijos tikslingai, bet chaotiškai: tai reiškia, kad tegul ir įdomus, bet neatitinkantis konkretaus žmogaus poreikių straipsnis internauto nepritrauks. Kita vertus, internautas, atėjęs į jam nepažįstamą ar menkai pažįstama svetainę, nieko nenutuokia apie jos struktūrą (kad tam tikra tema yra kitoje temoje ir pan.), todėl straipsnis turėtų būti lengvai randamas (3 paspaudimų optimumo, 5 paspaudimų maksimumo dėsnis). Pastarasis - tai tiesiog klasikinė, tik Webui pritaikyta, bet dar senovės graikams ir romėnams žinota 7 minučių taisyklė, pagal kurią, oratoriaus, kalbančio per ilgai, niekas nesiklauso (atkreipkite dėmesį, į tai, kiek trunka radijo žinių laidos ir pan.) :-) Webe ta taisyklė veikia kaip dvigubinimasis nuorodai surasti reikalingo laiko, einant nuo svetainės pradžios link ieškomo straipsnio. Viršijant 7 minutes arba maždaug 5 nuorodų atstumą (15s + 30s + 60s + 120s + 240s), internautai nusivilia ir bėga į kitas svetaines. Nežinau, ar aiškiai išdėsčiau :-) --Tractor 10:12, 22 Kov 2005 (EET)
Dėl kitų kalbų - jos dabar yra keturiose vietose - kairėj, viršuj, dešinėj ir apačioj. Akivaizdu, kad kažką reikia daryt su tuo. Sutikčiau sąrašą iš pagrindinio puslapio išimti, taip pat ir iš stulpelio dešinėje. Dėl interwiki nuorodų kairėj nežinau. Gal Tractor galėtų pabandyti sutvarkyti sąrašą pagal temas, kuris buvo išimtas ir palikta tik nuoroda į jį - reikėtų peržiūrėti realiai, kur tos nuorodos eina, kokių jų reikia ir pan. Jeigu nesigautų žvėriško dydžio gal ir būtų teisinga jį grąžinti į pirmą puslapį. Dirgela 13:06, 22 Kov 2005 (EET)
Gal reiktų kažkaip reziumuoti/inventorizuoti visus pasiūlymus - jau dabar nebeimanoma susigaudyti, kas ką siūlo, kas kam pritaria... Gal pabalsuoti? Aš tempaleitų daryti nemoku, bet man pradiniame puslapyje labai trūksta angliško varianto apie Broliškus (Sister projects) - ant Receptų užlipau labai netikėtai :-/... --AndriuZ 14:01, 3 Geg 2005 (EEST)
 • man patiko - drasus ir teisingas ejimas (link lankomumo)! :-) --AndriuZ 13:16, 2 Bir 2005 (EEST)

Siektini kriterijai (svarbos mažėjimo eile)[redaguoti vikitekstą]

 1. komponentai: 7 (+/-2)
  1. ?subalansuotą abėcėlinį sąrašą (tipo, "A-BAN, BAO-DEM, DEN-GAR, GAS-JAN") puslapio viršuje
  2. ?kategorijų sąrašas (pagal apačioje siūlomą templeitą nr1)
  3. ?rinktinis straipsnis
  4. ?šią savaitę (mėnesį) tobulinamas straipsnis (pvz renkami šaltiniai)
  5. ?
  6. ?
  7. Broliški (seseriški:-)) projektai puslapio apačioje
 2. funkcijos:
  1. patrauklumas prisijungti naujiems lankytojams
   1. parodyti, kaip auga eksponentiškai
   2. parodyti, kaip paprasta naudoti/keisti informaciją

Palyginimui komponentai pagal en:

 1. Welcome to .. / Other languages / FAQs | Table free
 2. Category:Culture | Geography | History | Life | Mathematics | Science | Society | Technology
 3. Browse Wikipedia · Article overviews · Alphabetical index · Other schemes
 4. Today's featured article | In the news
 5. Selected anniversaries | Did you know... from Wikipedia's newest articles
 6. Wikipedia in other languages (lg TOC)
 7. Wikipedia's sister projects
 8. please consider making a donation ..for purchasing server equipment
 9. All New encyclopedia articles : 5 10 15 20 25 30 | Encyclopedia orphans: 5 10 15 | Categories: 45 50 55 60 65 70 75


Pastabos[redaguoti vikitekstą]

 • Dėl broliškų projektų siūlau tokį templeitą įmest: {{Seserys}} Pagrindinis klausimas tik ar nuorodas daryti į beveik negyvus kai kuriuos lietuviškus projektus ar į angliškus geriau? Tractorius aišku šauks, kad per daug paveiksliukų ;) Dirgela 19:10, 3 Geg 2005 (EEST)
  • Na taip, čia nežinia kaip daryti, nes nei wikižodynas, nei wikicitatos, nei wikiknygos lietuviški nėra įsibėgėję (iš tikro tai dar tik vos pradėti tie projektai), wikinaujienos iš vis nepradėtos lietuviškai, tačiau jei nebus iš mūsų nuorodų, tai šie projektai taip niekada gali ir neįsibėgėti, nes niekas jų neras. Tai vistik gal geriau į lietuviškus daryti nuorodas, o iš ten jau bus į kitas kalbas nuorodų. Knutux 07:42, 4 Geg 2005 (EEST)
   • mes pasitarėm ir aš nusprendžiau kad persikas t.y. labai gerai... o tai, kad dar kažko nėra - labai paprasta - tereikia sukurti pradžią... --AndriuZ 18:47, 4 Geg 2005 (EEST)

Pastabos Wantedpages[redaguoti vikitekstą]

Pradžios puslapyje Pageidaujami (sukurk!) vs Trokštamiausi straipsniai ?

 • Tas puslapis generuojamas automatiškai ir kartais yra ilgai neatnaujinamas, todėl geriau vietoj jo naudoti Knutux prižiūrimą alternatyvią statistiką
  • (1)turėjau omeny, kad užvardinimas nesutampa:Wantedpages=Trokštamiausi<-?->Pageidaujami
  • (2)turbū dėl "automatizmo" Pageidaujami (sukurk!): jau rodo sukurtus? --AndriuZ 10:36, 11 Geg 2005 (EEST)
  • Dėl užvardinimo, ten evoliuciškai taip gavos, pradžioj pavadinta buvo visur trokštamiausiais, o vėliau pirmame puslapyje po truputi tapo 'pageidaujamais', nors tai šiek tiek klaidinantis pavadinimas, bet gražiau toje vietoje atrodo.
   O dėl "Pageidaujami (sukurk!): jau rodo sukurtus?" - taip yra todėl, kad ten yra rankinė "automatika", ir nėra žmogaus, kuris apsiimtų prižiūrėti šitą sąrašą ir reguliariai atnaujinti. Taigi, jei matai, kad ten yra jau sukurti, visada gali spausti nuorodą "atnaujinti" ir pakeisti nuorodas neegzistuojančiomis. Knutux 10:45, 11 Geg 2005 (EEST)
  • Tai gal jeigu semantika (prasmė) Tokštamiausi, tai galima parinkti iš sinoniminės leksikos vieną gerai skambantį ir suvienodinti (Geidžiamiausi, Norimiausi, etc..)?--AndriuZ 11:10, 11 Geg 2005 (EEST)
  • Šiaip tikroji prasmė tikriausiai yra trūkstamiausi :), nes tai yra tokie nesukurti straipsniai, į kuriuos yra daugiausiai nuorodų iš esamų strapsnių. Tai jei sugalvosį gražų pakaitalą, visada prašom taisyti ar bent jau siūlyti. Knutux 11:12, 11 Geg 2005 (EEST)
  • kiek pamenu iš western-movies tai Wanted - Ieškomas:-)? Bet čia siūlau pagaliau suvienodinti. Man gražu Geidžiamiausi (skambesnis, negu Trokštamiausi - daug duslių priebalsių), nes juk jie atspindi click statistiką. Pats žodis sukuria tam tikrą stilistinį atspalvį :-) Jeigu ne, tai Norimiausi. Visai nepatinka trūkstamiausi kažkoks sausas, biurokratiškas. Dabar esantis Pageidaujami (sukurk!): per mažai užkrečiantis --AndriuZ 19:30, 16 Geg 2005 (EEST)
  Geidžiamiausi visai gerai skamba, jei gali, pakeisk pradiniam puslapyje, o aš pakeisiu Special:Wantedpages. Knutux 20:18, 16 Geg 2005 (EEST)
  • Nesupratau kur pradiniame - jis juk užrakintas? --AndriuZ 21:03, 16 Geg 2005 (EEST)
Ne viskas juk užrakinta, ta dalis kur trokštamiausi parašyti yra Template:Pradžia-AtrinktiStraipsniai, kur bet kas gali keisti. Knutux 08:23, 17 Geg 2005 (EEST)

Siektinas puslapis (iš templeitų)[redaguoti vikitekstą]

 • Nelabai suprantu sensą čia. Kas čia padaryta kitaip? DAr turiu paiūlymą - jei yra idėjų apie pagrindinį puslapį, gal reikėtų susikurti kokį Wikipedia:Pradžia_alternatyva ir ten eksperimentuoti, nes Pradžios puslapis redagavimui vistiek turės būti uždarytas, o naujos idėjos dėl jo išvaizdos visada sveikintinos. Dirgela 06:31, 6 Geg 2005 (EEST)
 • Noriu pabandyti pagerinti dabartinį - Wikipedia:Pradžia_alternatyva_2 - įdėti aiškesnę statistiką+image, GNU perkelti į viršų, dar ką nors... --AndriuZ 19:43, 16 Geg 2005 (EEST)
 • Beje, kokia logika parenkami interwiki? Pasigendu [[RU:Заглавная страница]] --AndriuZ 19:46, 16 Geg 2005 (EEST)
Nelabai čia yra kokios logikos, tikriausiai ten dažniau lietuvių žinomos užsienio kalbos. Įdėjau ir rusų, jei reik, dar galima dėti kitas. Knutux 20:18, 16 Geg 2005 (EEST)
Ten reiktų tik pačias didžiausias palikt, pvz., kur turi virš 10k straipsnių. Dirgela 11:52, 17 Geg 2005 (EEST)
en: turi Wikipedia in other languages logaritminį TOC, bet nežinau, ar betilptų jis į lt: pradinį psl. ir kokia prasmė?
Gal reiktų mišrų kriterijų turėt - pačias didžiausias bei tas, kurias daugiausiai tikimybės, kad lietuviškai kalbantis žmogus gali žinoti. Taigi rusų, lenkų ir pan.? Knutux 12:10, 17 Geg 2005 (EEST)
tuomet ru: pl: žydų: baltarusių: prancuzų:-) bus nedaug ir reprezentatyvu --AndriuZ 08:28, 18 Geg 2005 (EEST)

Apie kiekius[redaguoti vikitekstą]

 • Gal gabaliuką "Gegužės 18 dieną 10:41 pasiekėme 4000 lietuviškų straipsnių slenkstį!!!" reiktų pakelti į viršų, prie "Pradėjome 2004-aisiais, ir šiuo metu straipsnių skaičius yra maždaug 4260" ir papildyti tekstu daugiau statistikos žr.. nes Special:Statistics kažkos labai nuobodus, palyginti su_tuo_su_grafiku --AndriuZ 21:03, 1 Bir 2005 (EEST)
Manau, kat taip daryti neverta, nes buvo ir 3000-asis, bus ir 5000-asis, ir 6000-asis, ir tai jieko neduos, ir taip jau pradiniame puslapyje matosi kiek šiuo metu straipsnių yra.Algirdas 21:17, 1 Bir 2005 (EEST)
tuomet visai pašalinti, bet viršutinę dalį papildyti nuoroda į LT statistika --AndriuZ 22:33, 1 Bir 2005 (EEST)

Kas yra Vikipedija, moto[redaguoti vikitekstą]

 • kažkur pradiniame siūlau "įmontuoti" šį kreipimąsį:

Įsivaizduokite pasaulį, kuriame kiekvienas asmuo gali naudotis visų žmonių žiniomis. Štai, ką mes darome. Ir mums reikia Jūsų pagalbos!

šaltinis [3] --AndriuZ 22:56, 19 Geg 2005 (EEST)

Mes renkame viso Pasaulio žinias. Mums reikia Tavo pagalbos!. Ooom 16:04, 9 Gruodžio 2005 (EET)

wikimeet'as[redaguoti vikitekstą]

Pirmas wikimeetas įvyko balandžio 15 d. 18.00 "Pilies menėj" Pilies gatvėj.

 • wikimeet'as - gera idėja, tačiau labai maža laiko visoms geroms idėjoms... gal pradžiai išbandom kokį kitą būdą, pvz http://www.Skype.com konferencija ar Mrakosoftinį messenger? --AndriuZ 14:36, 5 Geg 2005 (EEST)
IRC #wikipedia turėtų užtekti šiems tikslams, o msn vardai kas turi yra vartotojų puslapiuose, tai juos susivesti i savo MSN aisku galima.Dirgela 06:34, 6 Geg 2005 (EEST)

Siūlau savaitgalį susibėgti antram wikimeet'ui. Pirmas variantas šeštadienį birželio 12 d. 18:00 toje pačioje "Pilies menėje". Antras variantas - sekmadienį tokiu pačiu laiku. Programos nėra - tik malonus pabendravimas. Laukiu nuomonių. Dirgela 21:39, 10 Bir 2005 (EEST)

Prie irc negaliu prisijungti dėl kažkokių autokill'ų, tai tes čia rašyt :) Šiaip jei su žmona priimsite į mytą, pasirašau bet kurią dieną. Knutux 10:03, 11 Bir 2005 (EEST)
Kažkaip neįvyko tas reikalas, nors būtų visai mintis dar kartą pasiorganizuoti susitikimui. Žmonos welcome. Dirgela 4 Liepos 2005 10:21 (EEST)

Reikia admin diskusijų[redaguoti vikitekstą]

Straipsnių skaičius[redaguoti vikitekstą]

Man atrodo ten pasenusi info. Straipsnių skaičius turėtų būti kur kas didesnis, argi ne?

Šiuo metu apie 4680 yra maždaug tikslus skaičius, gal net kiek didesnis nei tikras (bet nežymiai). Knutux 12:26, 22 Bir 2005 (EEST)

paveiksliukai[redaguoti vikitekstą]

gal kas kertat kodėl išsitampė paveiksliukai visur? Dirgela 4 Liepos 2005 10:19 (EEST)

Domas sakė, kad programuotojų ir adminų "brigada" informuota, netgi rodos mėgina pataisyta. Knutux 4 Liepos 2005 10:21 (EEST)

Pradinio puslapio pavadinimas[redaguoti vikitekstą]

Labai negražiai atrodo adrese esantis "Prad%C5%BEia".

Dauguma kalbų įėjimai pavadinti "Pagrindinis puslapis". Kiti maždaug "Pirmasis puslapis", "Pradinis puslapis", "Įėjimo puslapis". Abu lietuviški variantai geri tuo, kad juose tik lotyniškos (angliškos) raidės.

Tačiau aš siūlyčiau palikti vieno žodžio pavadinimą: "Pagrindinis", "Pirmasis", "Pradinis". Nesvarbu, kurį iš jų, bet tik be simbolių, kurie turėtų būti koduojami. Vietoj lt.wikipedia.org/wiki/Prad%C5%BEia būtų pvz. lt.wikipedia.org/wiki/Pagrindinis. Mykolas OK 2005-10-14

Sutinku, "Prad%C5%BEia" atrodo nekaip, ne kartą ir man užkliuvo. Mykolo pasiūlyti variantai visai neblogi, man priimtiniausias "Pradinis". E rulez 22:57, 14 Spalio 2005 (EEST)
Šiaip aš asmeniškai problemos čia neįžvelgiu (gal todėl, kad mano naršyklė rodo gražiai lietuviškai adresą), o ir "Pradžia" skamba kažkaip natūraliau nei "Pradinis", bet šiaip nesu kategoriškai prieš keitimą, jei atsiras daug norinčių. knutux 07:36, 15 Spalio 2005 (EEST)
Kiek žinau, pagal standartą adrese ne iso-8859-1 raidės turi būti koduojamos, todėl Pradžia privalo adrese būti pakeistas į Prad%C5%BEia.
Aš suprantu, kad HTTP užklausoje suvaikšto %C5 ir kiti krengeliai, tačiau kiek teko matyti, visos naršyklės supranta adresą http://lt.wikipedia.org/wiki/Pradžia, tik kai kurios rodo naudotojui "tikrąjį" adresą, o kitos pamalonina vartotoją rodydamos bet kokius unikodinius simbolius neverstus kodais. knutux 14:57, 15 Spalio 2005 (EEST)
Nors daugumoje kalbų šis puslapis vadinamas pagrindiniu, bet jis, manau, nėra toks. Jis - kaip popierinės enciklopedijos pirmasis puslapis. Jį praverčiame nesustodami. Todėl Pirmasis, Pirmas, Pradinis man atrodo logiškesni pavadinimai. Mykolas OK 2005-10-15
Jei jau keisti, tai Pirmas atrodo geriausiai (trumpas ir aiškus), bet galima nors ir iš visų daryti redirect'us (dėl viso pikto). knutux 14:57, 15 Spalio 2005 (EEST)
Atrodo, nebuvo rimtų prieštaravimų mano pasiūlymui. Gal kas nors galėtų perdaryti, kad iš dreso http://lt.wikipedia.org/ eitų į priimtiniausią iš pasiūlytų Pirmasis, Pirmas, Pradinis. Taip pat reikėtų padaryti redirect iš kitų varinatų, ypač iš šiuo metu veikiančio Prad%C5%BEia. Artėja 10 tūkstančių straipsnių - būtų gerai, jei prieš tai kiek įmanoma būtų sutvarkyti pradinis ir visokie 'helpai'. Reikėtų informuoti visuomenę. Tikiusi, bus daug naujų lankytojų, skaitytojų bei rašytojų. Mykolas OK 2005-12-04 00:20
Man atrodo gerai kaip ir yra, ir rašo "Pradžia" normaliai man. Šis puslapis nei pirmas, nei paskutinis, todėl "Pirmas" man atrodo niekuo nepateisinamas, jei jau labai norisi pakeisti tai jau geriau į Pagrindinis, nes iš lt.wikipedia.org patenkama būtent čia, tai reiškia, kad šio puslapio statusas aukštesnis. O iš Pirmasis ir Pirmas labiau tiktų redirectai į straipsnį "Vienas" :) Dirgela 16:42, 4 Gruodžio 2005 (EET)

Tu/Jūs[redaguoti vikitekstą]

man labiau patiktų mažiau formalus kreipimasis "... gali kurti bei tobulinti ir tu" vietoj "Jūs". Dirgela 17:57, 4 Gruodžio 2005 (EET)

Pritariu. Be to galima suvienodinti kreipimąsi ir kituose (pvz., Wiki PAGALBA) straipsniuose. Galite paversti gali, rasite į rasi etc. Ooom 18:57, 4 Gruodžio 2005 (EET)
Vikipedia nėra chebros pokalbių kambarys. Be to, Vikipedia skirta ne tik mokiniams ir studentams. Manau, būtina išlaikyti mandagų toną bei tam tikrą oficialumo dalį. Mykolas OK 2005-12-04 22:11 (EET)
Ar kas nors siūlė nemandagų toną ar chebros tipo pokalbius? O oficialumas tai čia manyčiau visai ne vietoj, jis tinka jei prašai už enciklopedijos tomą 150 Lt, bet vikipedijoje visi skaitytojai yra potencialūs dalyviai, todėl ryšys su jais turi būti betarpiškas. Dirgela 18:42, 6 Gruodžio 2005 (EET)
Mandagus tonas būtinas, bet jis kartais neišlaikomas kai kuriose Vikipedijos straipsnių diskusijose. Geriau jau tegu Vikpedijos pradžioje būna daugiau "stačiokiškumo" (pvz., tokių kreipinių kaip TU), nes toks žodis kaip "JŪS" kai kur nedominuoja... Tad solidaus amžiaus skaitytojas gali nusivilti, jei nuo pat pradžių bus susidarytas neteisingas vaizdas apie viki-BON TON lygį (pranc. "gerą toną"). Be to į Vikipediją kviečiami visi žmonės, kurie neteikia itin daug dėmesio formalumams. Didžiąsias Vikipedijas sėkmingai kuria ir profesoriai, ir studentai (www.news.google.com įveskime žodį wikipedia ir rasime nemažai straipsnių). Į Vikipediją ateinama neformaliais keliais. Tad mažiau tų formalumų. O daugiau pagarbos ir oficialumo mes galime pademonstruoti vėliau... Pagirdami žmogų už gerą darbą etc. Arba oficialiai apdovanodami ir t.t. Tam ribų nėra. Ooom 20:31, 6 Gruodžio 2005 (EET)
(1)Nemanau, kad kreipinys "tu", o ypač "Tu" būtų stačiokiškumo ženklas. Kreipinio stačiokiškumas priklauso nuo konteksto, o Vikipedija nėra tas kontekstas, kur "Tu" yra stačiokiška. "Jūs" man nepatinka, kad suponuoja kažkokio "Mes" egzistavimą, taip statant stiklinę sieną tarp skaitytojo ir dalyvio. Juk net ir dabar matytdami prie kiekvieno puslapio nuorodą "taisyti" daug kas surašo 10 sakinių aptarime, vietoje to, kad pataisytų vieną žodį straipsnyje. (2) Pagalbos puslapiai buvo kuriami skirtingų žmonių, dažniausiai verčiami, todėl tokia ir įvairovė. Koordinacijos šioje vietoje tikrai labai trūksta. Speccialiai koordinacijos klausimams yra padarytas puslapiukas Wikipedia:WikiProject Pagalba, ten būtų galima perkelti ir dalį susijusių diskusijų. Dirgela 21:11, 6 Gruodžio 2005 (EET)
Kreipinys "Tu" gali atrodyti kaip "stačiokiškumo" (t.y. stačiokiškumo kabutėse) ženklas (t.y. quasi "nepagarbos" atvejis). Bet tik kai kam. Tikrai ne daugumai. Tai tik pavieniai atvejai. Savęs čia nepriskirčiau (turbūt kaip ir dauguma Vikipedijos vartotojų). Ta aštesnė sąvoka skirta ne Vikipedijos stiliaus kritikai... Ir apskritai ne kritikai, o yra tiesiog atsitiktinė : ) (2) Visiškai pagrįsta nuomonė, kad "Tu" tinka labiau. Ooom 00:27, 7 Gruodžio 2005 (EET)

Vikipedija ar Wikipedia ?[redaguoti vikitekstą]

Jei įmanoma, reikėtų sulietuvinti. W atitikmuo lietuvių kalboje yra raidė V. Tai galėtų būti taikoma ir terminams kaip Vikižodynas, straipsnių pavadinimams "Wikipedia:Bendruomenė". Ooom 20:31, 6 Gruodžio 2005 (EET)

Šiek tiek techninis pataisymas - "Wikipedia:" nėra straipsnio pavadinimo dalis, bet srities pavadinimas. Aš karts nuo karto mėginu susitarti su Midom (kuris vienintelis lietuvis, galintis šios srities pavadinimą keisti), bet iki galo vis nepavyksta suorganizuoti, gal reikia daugiau spaudimo :) knutux 07:37, 7 Gruodžio 2005 (EET)
:) prievartauti negalima, paspausti - kartais reikia... Ooom 19:49, 7 Gruodžio 2005 (EET)
O tai gal visgi tą sritį versti į Projektas: o ne Vikipedija: ? Dirgela 06:35, 8 Gruodžio 2005 (EET)
Na kitos kalbos naudoja Wikipedia adaptuotą savoms kalboms, bet aš turbūt būčiau labiau už "Projektas", kažkaip lyg ir aiškesnis vos vos pavadinimas nei "Vikipedija". knutux 07:41, 8 Gruodžio 2005 (EET)
Rekomenduotina nueiti į puslapį Kategorija:Vikipedija ir sau garsiai ištarti visus tos kategorijos pavadinimus, apie 20 (pamąstyti, kaip skamba frazės ir ką jos sako Naujokui. Pvz., Projektas:Pagal temas, Projektas:Prašymas, Projektas:Klonai, Projektas:Pažeidimai ir kt.). Ooom 22:08, 10 Gruodžio 2005 (EET)
Tas pats efektas bus jei tuos 20 pavadinimų garsiai ištarsi su priešdėliu Vikipedija:Pagal temas, Vikipedija:Prašymas, Wikipedija:Klonai. Nors kartais ir norisi, bet nereikėtų Vikipedijos lankytojų laikyti šiek tiek atsilikusiais, tokios smulkmenos nieko tikrai neišgasdins. Dirgela 09:01, 11 Gruodžio 2005 (EET)
ok, bet "Projektas" - labiau abstraktesnis žodis. "Vikipedija" suteikia kažkiek daugiau konkretumo ir yra aliuzija į vieną iš daugelio projektų. O būtent - į Vikipediją. Ateityje startuos ir kiti vikiprojektai.

Žodžių junginiai "Vikipedia:Idealus straipsnis", "Vikipedija:Nebaigti straipsniai" sako, kad yra rašomi straipsniai, ir ne bet kur, o enciklopedijoje (Vikipedijoje). "Projektas:Idealus straipsnis" suponuoja tai, kad gali egzistuoti idealus projekto straipsnis. Tai yra teigimas, kad straipsnis yra vienas iš projekto elementų ar potemių. Bet taip juk nėra - pvz., Vikicitatose nėra straipsnių, o tik aformizmai. : )Ooom 14:49, 11 Gruodžio 2005 (EET)

Kaži ar bus variantas tinkantis visais atvejais. Dabar pvz., Wikipedia:Istorija ir Wikipedia:Mitologija paraidžiui suprantant atrodo, kad turėtų būti apie Vikipedijos istoriją ir mitus susijusius su Vikipedija :)
Sic ! Būtent. Kas gali žinoti, gal atsiras ir mitų apie VP ir galbūt kas nors pagalvos, kad verta dokumentuoti kūrimo istoriją, ir sukurs tokias VP potemes.

O jei kas nors kurtų portalus, tai taip tegu ir įvardija Portalas:Istorija. Vis dėlto junginys "Vikipedija:Idealus straipsnis" maloniau koreliuoja tarpusavyje negu frazė "Projektas:Idealus straipsnis", kadangi ryšys yra glaudesnis. Be to dauguma kitakalbių VP nepriimtų svetimžodžio "projektas", o geriau pasiliktų adaptuotąjį ir transkribuotą "Vikipedija" savo gimtąja kalba (žr. kaip gražiai skamba kaimyninėje respublikoje :-) Vikipēdija (LV). O gal reikės pabandyti kam nors "prakišti" kt. alternatyvas ? Ooom 00:29, 12 Gruodžio 2005 (EET)

Kiek suprantu vardų srities "portalas" nėra, o norint kurti straipsnį apie Vikipedijos istoriją užtenka sukurti [[Vikipedijos istorija]] kaip paprastą straipsnį. O minties apie kitakalbius ir svetimžodžius nesupratau - ar kas nors siūlė kažką daryti su vikipedijomis kitomis kalbomis? Dirgela 05:59, 12 Gruodžio 2005 (EET)
dėl siūlymų. jie kol kas tik hipotetiniai : ) Kitomis kalbomis visur vyrauja žodis "Wikipedia" ar jo analogas. Reikėtų daryti prielaidą, kad eksperimentinis bandymas pasiūlyti (pvz., diskusijos pagalba) kitose Vikipedijose (VP) būtų nesėkmingas (jei pvz., imčiausi tokio bandymo). Todėl geriau palikti žodį "Vikipedija" (Wikipedia). Nes ir kitos VP ties juo apsistojo. Nes jis konkretesnis ir aiškesnis. Ooom 22:31, 12 Gruodžio 2005 (EET)
Kaip bandžiau parodyti jis nei konkretesnis, nei aiškesnis, o tai kad kitos wp tai naudoja mums neypatingai turėtų rūpėti.Dirgela 06:26, 13 Gruodžio 2005 (EET)
Peržvelgiau Biologijos portalo vardinimo analogus kituose kalbose ir štai:

beveik visur pabrėžiama str. pavadinime, kad tai portalas. Būtų galima galima rašyti tarkim [:lt:Wikipedia:Biologijos portalas]]. Na o gal būt ir Wikipedia pav. psl. adrese pakeisti į Vikipedija (visiems psl. aišku). Atlantas 07:17, 12 Gruodžio 2005 (EET)

Šiaip galima užsiprašyti, kad pridėtų naujų vardų sričių (pvz "Portalas" ar bet kokių kitų), tada turėtume ir žodį "portalas" pavadinime ir į atskirą sritį atsiskirtų. Tik aišku pirmiausia reiktų pasiekti bendrą sutarimą kokių sričių reikia ir kokie bus tikslūs pavadinimai. knutux 07:45, 12 Gruodžio 2005 (EET)

Pirmas sakinys[redaguoti vikitekstą]


Pirmas sakinys, kuris yra pagrindiniame puslapyje yra labai svarbus

"Sveikas, atvykęs į lietuvišką Vikipediją - enciklopediją, kurią kurti bei tobulinti gali ir Tu !
Pradėjome 2004-aisiais, o šiuo metu straipsnių skaičius yra maždaug 9954.

Nesiryžtu būti absoliučiai kategoriškas ir viską žinantis (kaip kai kurie į tai čia petenduoja), tad pasiūlau tik savo pastabas aptarimui:

 1. skyryba - prieš šauktuką nereikia tarpo;
 2. Kreipinys Sveikas - negi enciklopediją lanko tik vyrai? Argi negalima rasti neutralaus žodžio?

Tarkim, "Sveiki atvykę" ...

 1. Antrajame sakinyje "maždaug xxxx". Ar ne tiksliau "apie xxxx"?

Ir dar - ar "apie xxxx" ar tiksliai xxxx? Kiek suprantu, ištraukiamas ne suapvalintas straipsnių skaičius, o tikslus jų kiekis, esantis tą akimirką... O gal ne? Naudotojas:JonasS 13 Gruodžio 2005 (EET)

"Maždaug" parašyta neatsitiktinai - tai tik apytikris straipsnių skaičius (tiksliai neskaičiuojama dėl techninių priežasčių - kad neapsunkinti serverių darbo dažnomis užklausomis, saugomas skaitliukas, kuris ne visada tiksliai vaizduoja esamą situaciją). knutux 13:00, 13 Gruodžio 2005 (EET)
Dėl "maždaug" - tada gerai - ir vistik:
 1. tiksliau būtų "apie";
 2. gražiau atrodytų apvalinant bent iki artimiausios dešimties, pvz, "apie 9950". JonasS 13:10, 13 Gruodžio 2005 (EET)
Nelabai realu apvalinti - yra naudojamas {{NUMBEROFARTICLES}} kintamasis ir jokios apvalinimo galimybės šiuo metu nėra - nebent kreiptis dėl programinio kodo pakeitimo, bet netikiu kad kas nors užsiims tokiu papildymu. O rankomis irgi per daug vargo spėti po kiekvienų kelių naujų straipsnių kaitaliot. knutux 13:41, 13 Gruodžio 2005 (EET)
Tada jau tiksliausia ir geriau "tvarkomų straipsnių skaičius yra xxxx", kaip kad panaudota ir angliškoje Wikipedia versijoje (we are currently working on 862,326 articles)... --JonasS 14:07, 13 Gruodžio 2005 (EET)
Pritariu žodžiui maždaug, jei skaičius nėra tikslus. --Mykolas OK
Mykolui ir kt. Vis tik abejoju dėl maždaug naudojimo su skaičiumi. Pvz., "Kieme stovėjo maždaug 7 mašinos" nelabai sklandžiai atrodo, bet "- Po kiek? - Maždaug po lygiai" jau nekliūva. Aišku, reikėtų papildomai pasitikslinti pas lituanistus. O kol kas tiesiog nusprendžiau pasinaudoti precedentais - perverčiau žodynus, bet neradau juose "maždaug" - buvo "apie 25000 terminų", "apie 12000 apibrėžimų"... Tik tiek


 --JonasS 15:47, 15 Gruodžio 2005 (EET)
Siūlau tokį pirmąjį sakinį (jei iki pirmadienio niekas argumentuotai neprieštarauja - tada keičiam?). 2004 keičiu į 2003 pagal About puslapio duomenis:
Sveiki atvykę į lietuvišką Vikipediją - Laisvąją enciklopediją, kurią kurti bei tobulinti kviečiame ir jus!
Pradėjome 2003-aisiais; šiuo metu straipsnių skaičius yra apie xxxxx.
--JonasS 16:01, 15 Gruodžio 2005 (EET) Tolimesnis pasiūlymas kito sakinio keitimui:
Pagal "wiki" koncepciją rašyti, taisyti, papildyti ir aptarti straipsnius gali visi norintys; tam nebūtina net registruotis.

==>> Artėja pirmadienis, prieštaravimų nesigirdi. Knutux, teks atrakinti puslapį arba padaryti keitimą... --JonasS 13:58, 18 Gruodžio 2005 (EET)
O kuo čia aš prasikaltau kad turėčiau atrakinti? :) (šiaip yra 7 ar dar daugiau administratorių, turinčių tokias teises). Šiaip jei nepamiršiu, ryt perdėliosiu pagrindinio straipsnio dalis į atskirus nerakintus straipsnius, tai visi galės redaguoti bet kurią dalį. knutux 14:46, 18 Gruodžio 2005 (EET)
* Pirma, ir svarbiausia, vis tik yra sritys, kurias reiktų leisti keisti tik iš anksto aptarus pakeitimus (pirmo puslapio visos dalys turėtų būti tokios);
* Antra, vis tik svarbu, buvo parodytas pasitikėjimas,... bet sukėlęs susierzinimą - teesie...
* Trečia, mažiau svarbu, buvau tikra, kad netrukus perskaitysi ir reaguosi (juk gi esu toji, kuri žvelgia per petį) -- Loreta
Na dėl leidimo keisti tik aptarus, tai aš labiau šalininkas leidimo visiems kuo daugiau, bet aišku reikalingos sritys, kurias reikia žymiai atidžiau stebėti ir jei pasitaikys piknaudžiavimo laisve atveju, tada jau griebtis priemonių. Aišku kai bus lietvikipedija tokia kaip angliškoji, tai jau bus kaip ir pas juos - užrakintos visos pagrindinio puslapio dalys, bet kol kas to nemanau kad reik. knutux
Nežinau kaip dėl tekstų, bet formatavimą manau būtų galima keisti be ypatingos diskusijos iš anksto - juk jei būtų prieštaravimų visada galima grąžinti kaip buvo anksčiau, su sąlyga aišku, jei formatavimo bandymai nebūtų visai kaip smėlio dėžėj.Dirgela 13:56, 19 Gruodžio 2005 (EET)
Na čia aš jau šiek tiek paprieštarausiu - pradinio puslapio formatavimas yra gana sudėtingas (mandri stiliai ir t.t.) ir bet kokie keitimai gali sugriauti vaizdą vienoje ar kitoje naršyklėje, o kadangi šis puslapis yra vikipedijos veidasm geriau kad jis nebūtų labai sudarkytas nei kelių minučių. O su tekstu sunkiau ką nors sugadinti (iškart su bet kokia naršykle pasimatys ir bus atstatyta). knutux 15:03, 19 Gruodžio 2005 (EET)

Ar reikalas sustojo?! --JonasS 11:53, 27 Gruodžio 2005 (EET)

Kuris reikalas? knutux 07:52, 28 Gruodžio 2005 (EET)
Pasiūlymas buvo, nieks neprieštaravo - gal keičiam tą pirmą sakinį? Negi kelsim į kitus metus? Variantas, - tas kuris žaliai...
Rodos visus tekstus iškėliau į nerakintas vietas, tai kadangi nelabai susigaudau kur ten kuris tekstas turi keliauti, sudedu nuorodas - Šablonas:Pradžia-Įžanga ir Šablonas:Pradžia-Apibūdinimas. knutux 14:59, 30 Gruodžio 2005 (EET)

Pagrindinio puslapio stilius[redaguoti vikitekstą]

Mane labai sužavėjo Prancūziškos wikipedijos pagrindinio puslapio stilius. http://fr.wikipedia.org/wiki/Accueil Manau reikėtų pabandyti kažką panašaus padaryti ir lietuviškoje wiki Obsrv 22:59, 25 Lapkričio 2005 (EET)

Negi niekam tai neįdomu? Obsrv 20:35, 14 Gruodžio 2005 (EET)

Pas mus nėra tiek daug informacijos (fr wiki turi 20x daugiau straipsnių), kad galėtume tokį galingą Pagrindinį puslapį turėt. O tobulinti mūsiškį visada galima, jei turi kažkokių idėjų, gali mėgint jas realizuot, pavyzdžiui, sukurdamas Pagrindinio puslapio prototipą. E rulez 22:03, 14 Gruodžio 2005 (EET)
Lygiai tą patį norėjau parašyti... Bet mūsiškį tikrai reiktų dar patobulinti... Šiaip silpnoka navigacija, - bet tai DAR ne esminis dalykas... Nesiplėsiu į tai... --JonasS 08:26, 15 Gruodžio 2005 (EET)
Įvertinkit tokį variantą Naudotojas:Dirgela/Smėlio dėžė. Bandžiau pagal vokišką stiliu perdarinėt. Dienos straipsnis - keičiamas kasdien, aktualijų straipsnis - proginis, susijęs su šventėm ar aktualiais įvykiais. Portalų įmečiau dabartinį šabloną, tačiau čia būtų galima tobulint, įdėti dar vikiprojektus gal. "Ar žinote, kad.." paėmiau iš vorų vikisrities, tačiau čia turėtų būti atskiras, gana dažnai atnaujinamas pagal naujausius straipsnius. Dirgela 22:20, 6 Sausio 2006 (EET)
Naudotojas:Dirgela/Smėlio dėžė dar vienas dublis: vieną dėžę skiriam savaitės iniciatyvai, kitą - kasdien keičiam labai geram (iš pavyzdinių ar kandidatų) straipsniui. "Ar žinote, kad" būtų siejamas su naujais straipsniais. Kiek daugiau reikėtų sveikatos įdėt į dienos įvykius, tačiau galėčiau tuo užsiimt, jei tiktų toks variantas - vistiek yra dar gausybė tuščių ir pustuščių dienų puslapių, tuo pačiu ir juos pagerint būtų galima. Dirgela 20:50, 9 Sausio 2006 (EET)
Šiaip atrodo visai neblogai ir jei tik bus pakankamai reguliariai atnaujinama ir prižiūrima, aš už. Net sutikčiau parašyti kokią programėlę pradiniems dienų įvykių šablonų straipsniams sukurti (tuštiems ar su kelias įvykiais, išrinktais ši esamų straipsnių). knutux 07:22, 10 Sausio 2006 (EET)
Knutux, parašyk tą programėlę dienų įvykiams? Dirgela 00:04, 29 Sausio 2006 (EET)
Kol kas paleidau automatiškai kurti tuščius straipsnelius su tekstu "informacija ruošiama" (kad nebūtų raudonų nuorodų), kurią nors dieną (gal net rytoj) pribaigsiu programėlę, kad pusiau-automatiškai išrinktų kelis įvykius iš jau egzistuojančių straipsnių. knutux 08:48, 30 Sausio 2006 (EET)
Jau prigeneravau kiek gavosi iki kovo 13 dienos šablonų, bet nežinau ar verta toliau generuoti, kol dar net neaišku, ar bus tie šablonai realiai panaudoti. knutux 14:41, 31 Sausio 2006 (EET)

Atrodo geriau. Tas šoninis meniu Atrinkti Str. buvo labai ne kas... Smulkios pastabėlės --JonasS 08:23, 10 Sausio 2006 (EET):

a) Po antraštės (žemiau xxxxx dienos įvykiai) reikia tam tikros tuščios erdvės - arba padidinti tarpelį ar įdėti kažką, kas "erdvu" pvz., įkomponuoti "Kategorijos - Abėcėlinis sąrašas - Straipsniai pagal temas"
b) ar atsisakome greitesnių nuorodų į labiau išvystytas sritis:Kultūra Geografija Biologija Matematika?

Dabartinis variantas su svarbiausiom temom man atrodo kiek per griozdiškas - su mano nelabai dideliu ekranu gaunasi ilgi stulpeliai po vieną žodį. Būtų galima nebent atrinkti kokias 4-6 svarbiausias kategorijas arba didžiausias Vikisritis ir išdėstyti viena eilute, kad ir pvz., ten kur dabar viršus prie lentelės prisispaudęs. Dirgela 18:33, 10 Sausio 2006 (EET)
Aš ir pasiūliau, kaip pavyzdį, tik 4 (arba 5-6, jei prasminga) žodžius (Kultūra Geografija Biologija Matematika) - ir būtent ten, kur Dirgėla mini...
Dėl ekrano rezoliucijų - visada bus problema ir joms esant skirtingoms, atrodo labai skirtingai. Pas mane ji labai didelė - tad ir tekstas atrodo visai prisispaudfęs prie viršaus. Pas kitus, kur ji labai maža tas mano minimas tarpelis gali būti ir visai normalus :-( --JonasS 19:12, 10 Sausio 2006 (EET)
Pirmo puslapio stilius pakeistas tik laikinai - tik pastaboms išreikšti, nors manau, kad dabartinis stilius yra per ilgai nusistovėjęs ir reikėtų galvoti kaip jį atnaujinti - nuolat šis puslapio variantas bus čia - Naudotojas:Dirgela/Smėlio dėžė.

O idomu kodel pradiniamia puslapyje nuoroda 'KATEGORIJU MEDIS' rodoma kaip isorine nuoroda? Sirex 19:24, 24 Balandžio 2006 (EEST)

Kiek suprantu taip rodomos visos nuorodos į kategorijas, jei nuoroda yra su ":"Dirgela 19:27, 24 Balandžio 2006 (EEST)

Man negražiai atrodo tai, kad mokslų sąraše kai kurie mokslai paryškinti. Manau, kad nereikėtų išskirti tam tikrų sričių iš kitų. Ir šiaip man labiau patiko, kai tas sąrašas buvo dešinėj pusėj. Ir paveixliukų trūxta...

Viktė