Aleksandras Makejevas
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Aleksandras Makejevas (g. 1976 m. liepos 13 d. Trakuose) – Lietuvos dainų autorius ir atlikėjas, kompozitorius, muzikos prodiuseris, rašytojas bei scenaristas.
Dainų tekstuose dominuoja įvairios ironiškai ir kartais aštriai pateikiamos temos: meilė, mirtis, karas, narkotikai, kriminalai.
Makejevo knygos – juodu humoru papuoštas mūsų beprotiško gyvenimo atspindys.
Biografija
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Aleksandro [1] tėvai išsiskyrė, kai jam buvo ketveri. A. Makejevas baigė vidurinę mokyklą. Muzikos mokykloje nesimokė. Jo šeimoje muzikantų nebuvo, vyrai – tėvas, dėdės ir seneliai – dirbo jėgos struktūrose. Bet A. Makejevas kariuomenėje netarnavo. Atlikėjo senelio pavardė – Čaikovskis, tai yra vienintelė „sąsaja“ su muzika. Gyvena Trakuose, nuosavame name netoli Lukos ežero.
Vedęs. Žmona Jurgita (mergautinė pavardė Radžiūnaitė), menininkė, keramikė. Ji yra vieneriais metais jaunesnė. Pora oficialiai susituokė 2005 m. Šeima augina dukrelę Neringą gimusią 2007 m. lapkričio 7 d. ir sūnų Leoną.
A. Makejevo laisvalaikio pomėgiai – žvejyba, literatūra, kulinarija.
Muzikinė karjera
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Muzikanto karjerą pradėjo 1990 metais. Su draugu sukūrė grupę „Šiukšliadėžė“, įrašė neoficialų albumą. Vėliau su tuo pačiu draugu sukūrė grupę „Moraliniai valkatos“. Su ja išleido tris pogrindinius, pankiškus albumus. Vėliau dainavo grupėje „Mechaninis apelsinas“, tačiau ji greitai iširo. A. Makejevui teko groti ir dainuoti įvairiose pogrindžio pankroko grupėse. Vėliau muzikantas pradėjo solinę karjerą. 2000 m. dalyvavo konkurse „Laiptai“. Vėliau susipažino su prodiuseriu Justu Mamontovu ir jo padedamas 2001 m. išleido debiutinį solinį albumą „Išėjęs“.
Įrašant ketvirtąjį albumą „Tyliai saldžiai“ 10 dainų įrašė su Igoriu Kofu (grupės „Lemon Joy“ vokalistu), kuris buvo studijos prodiuseris.
Naujausiame geriausių dainų albume „Ilgas gyvenimas“ yra dvi naujos dainos: „Man nieko nereikia“ ir „Lietuvos ruduo“. Pastaroji – „Satyrinio tipo daina, išjuokianti kitus ir, aišku, save. Kuriu dainas Lietuvoje, tad kas joje dedasi, apie tai ir dainuoju“, sako pats dainos autorius bei atlikėjas.
2004 m. išleisto albumo „Tyliai saldžiai“ daina „Dar tūkstantį kartų“ pasirinkta pagrindine muzikine tema populiariam lietuviškam serialui „Nekviesta meilė“. A. Makejevas seriale taip pat suvaidino epizodinį vaidmenį. Jis ir šio serialo pagrindinio vaidmens atlikėja Inga Jankauskaitė įrašė šiame seriale skambančią dainą „Vienas kitą surasti“. Vėliau A. Makejevas taip pat įrašė garso takelį 2007 m. rudenį pradėtam rodyti lietuviškam serialui „Garbės kuopa“.
- Žymiausios dainos: „Tėvelis“, „Miražas“, „Gelbėk save“, „Tyliai Saldžiai“, „Menininkas“.
A. Makejevas rašo dainas ir kitiems atlikėjams. A. Makejevo kūrinius atliko Jurga Šeduikytė (dainos „Niekas negirdi“, „Sulaukę rudens“), merginų grupė 69 danguje (daina „Supermergaitės“), „Olialia blondinės“ ir kitiems.
2004 m. liepos 5 d. Alytaus piliakalnio papėdėje įvyko roko operos „Žuviaganys” premjera. Vieną iš pagrindinių vaidmenų joje atliko Aleksandras Makejevas.
Taip pat Aleksandras Makejevas prodiusavo du vaikiškus muzikinius projektus: "Ešeriukas Valentukas" bei "Padaužų Dainelės".
Diskografija
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- 2001 m. „Išėjęs“
- 2002 m. „Lovesongs“
- 2003 m. „Tėvelis“
- 2004 m. „Tyliai Saldžiai“
- 2005 m. „Europos Vidury“
- 2006 m. „Aš Tavo“
- 2007 m. „Ilgas Gyvenimas“
- 2008 m. „Apie Meilę, Degtinę Ir Lietuvą“
- 2014 m. „Kur Meilė Ir Gėris“
- 2017 m. „Vienas, Kitas, Trečias“
- 2018 m. „ŠA! Tyliai!“
- 2019 m. „Kriptovaliuta"
- 2022 m. EP „Šokt! Šokt!“
Bibliografija
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- 2017 m. ''Švediškas gimtadienis''
- 2017 m. ''Trys ministrai, dvi kelionės''
- 2018 m. „Terminatorius“
- 2018 m. „Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose"
- 2019 m. Messenger – Call – Passenger", „Nuo A iki B“. (2in1)
- 2020 m. „Feliksas“
- 2021 m. „Asteroido Belaukiant“
Šaltiniai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Nuorodos
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- [1]
- [2] Archyvuota kopija 2011-04-24 iš Wayback Machine projekto.
- [3] Archyvuota kopija 2011-09-03 iš Wayback Machine projekto.