Garbės kuopa

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
TVseriesGarbėsKuopaLogo.png
ŽanrasKarinė drama
Kūrėjas (-ai)Raimundas Banionis
VaidinaAudrius Bružas
Ramūnas Cicėnas
Nelė Savičenko
Rimantas Bagdzevičius
Gediminas Storpirštis
Kilmės šalisFlag of Lithuania.svg Lietuva
Sezonų skaičius2
Serijų skaičius32
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Rolandas Skaisgirys
Trukmė50 minučių
Transliacija
Originalus kanalasLNK
Originalus laikotarpis2007 m. – 2008 m.

Garbės kuopa2007-2008 m. per LNK televiziją transliuotas lietuviškas karinis serialas. Jį kūrė prodiuserių kompanija „Videometra“. Serialą režisavo Raimundas Banionis. Vaidino žymūs Lietuvos aktoriai. Serialas 2007 m. rudenį pirmajame sezone buvo rodomas kiekvieną šeštadienį 21 val. 30 min., antrasis sezonas nuo 2008 m. rudens buvo transliuojamas ketvirtadienių vakarais, 20 val. 30 min.

Filmavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Garbės kuopa“ buvo filmuojamas beveik visoje Lietuvoje: Pabradėje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kaune. Keletas serijų nufilmuota Kosove. Taip pat eilė serijų filmuota Gruzijoje: sostinėje Tbilisyje, o vėliau – už 150 km, kalnuose, buvo kuriamos sprogimų scenos. Aktoriai taip pat filmavosi karinėje bazėje kartu su gruzinų kariais ir kylančia Gruzijos kino bei teatro žvaigžde Levan Churtcija.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Serialo žiūrovų kiekvienoje serijoje laukia vis nauja istorija, įspūdingi įvykiai: pradedant II pasaulio karo laikų bombos sprogimu Vilniaus centre, baigiant taikos palaikymo misija Kosove ir kruvinu susidūrimu su tarptautiniais teroristais, siekiančiais sukelti branduolinę ir cheminę katastrofą. Serialo herojų, jų draugų, giminių, artimųjų ir mylimųjų likimai susipina civiliniame ir kariniame gyvenimuose - painiuose bei skausminguose išgyvenimuose, konfliktuose ir dramose, kurių metų ir paaiškėja, kas yra kas iš tiesų.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Šis serialas pasakoja apie du jaunus vyriškius - Deividą Gašką ir Tadą Krasauską. Už muštynes jiems gresia kalėjimas. Norėdami jo išvengti abudu eina tarnauti į kariuomenę. Tadui darosi vis sunkiau palikti šeimą:netikrą girtaujantį tėvą, jo mušamus motiną, seserį, brolį, ir jam vis neramiau dėl šeimos-juk jo artimiesiems kilęs begalinis pavojus. Tuo metu nieko apie jai kylantį pavojų nenutuokianti Tado sesuo įsimyli brolio mirtiną priešą-Deividą. Deivo tėvo svajonė buvo išleisti sūnų į kariuomenę, o motina vis prisibijodama sūnaus netekties priešinasi savo vyrui. Nejausdamas Gaška pradeda naują gyvenimą-kariuomenėje jam kai ko trūksta-tik ko?

Kūrybinė grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]