Lemon Joy

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Lemon Joy
Biografija
Dar žinomasЭтаж-3
Lemon's Joy
KilmėFlag of Lithuania.svg Lietuva
ŽanraiSynthpop
New wave
Alternative rock (anksčiau)
Aktyvumo metai1994–dabar
Įrašų kompanijaM.P.3
Svetainėwww.lemonjoy.lt
Nariai
Igoris Kofas
Olegas Alenas Daikeris
Rytis Rutkauskas
Buvę nariai
Sergėjus Grėjus
Maksimas Bambras

„Lemon Joy“ – lietuvių Synthpop grupė, susikūrusi 1994 metais Vilniuje, Lietuvoje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lemon Joy“ susikūrė devyniasdešimtųjų pradžioje. Pirmasis grupės pavadinimas buvo „Этаж-3“ (liet. kalba trečias aukštas).

Karjeros pradžioje grupė grojo gitarinę muziką, tačiau po debiutinio albumo perėjo prie elektroninio skambesio. Pirmasis grupės koncertas įvyko 1996 m. kovo mėn. Kaune, kartu su folkroko grupe „Airija“.

1996 m. grupė laimėjo pirmą vietą „Blogiausių grupių festivalyje“. Tais pačiais metais „Lemon Joy“ grojo „Roko marše“ bei išleido debiutinį albumą „Glostyk“. 1997 m. grupė laimėjo „Bravo’96“ nominaciją „Geriausias debiutas“ ir dalyvavo festivalyje „Rock SummerTaline.

„Lemon Joy“ sukūrė keletą įsimintinų pop hitų ir šešis sėkmingus albumus (išleistus su pop scenai nebūdingomis ilgomis pertraukomis), tačiau „Lemon Joy“ kartais pasirodo „tamsiosios muzikos“ festivaliuose, kur atlieka į platesnei auditorijai skirtų pasirodymų programas nepatenkančius kūrinius. 2004 m. grupė buvo pakviesta dalyvauti Gothic/Darkwave/Industrial muzikos festivalyje „Kunigunda Lunaria“. Tais pačiais metais išleistas geriausių dainų rinkinys – „Electropop“.

2006 m. išleistas naujas studijinis albumas 1210 po 7 metų pertraukos (kol kas tai ilgiausias laikotarpis skiriantis 2 studijinius albumus grupės istorijoje). Albumas buvo sėkmingas, susilaukė puikių kritikų įvertinimų, tačiau albumo leidybą lydėjo tam tikri techniniai nesklandumai (dėl to dalis tiražo buvo atnaujinta). Taip pat po ilgos pertraukos nufilmuotas vaizdo klipas dainai „Viskuo Tikiu“.

2011 m. pasirodė ilgai lauktas naujas albumas Stebuklas. Kaip ir ankstesnis albumas šis buvo komerciškai sėkmingas, kaip ir populiariusis naujas singlas „Kažkada“. Tų pačių metų pavasarį surengtas albumo pristatymo turas. 2013 m. albumas perleistas, kartu su nauja daina.

2014 m. rudenį 20 metų grupės jubiliejus pažymėtas įspūdingu koncertu Vilniuje, kuriame be žinomiausių grupės kūrinių buvo pristatytos ir 2 naujos dainos „Ylang Ylang“, ir „Tik iškart, tik stipriau“. Koncerte svečio teisėmis daina „Geltoni Krantai“ buvo atlikta kartu su dainos autoriumi A.Mamontovu.

2016 m. spalio mėnesį išleistas naujas singlas „Be atšvaitų“, o lapkričio 18 d. ir septintasis grupės studijinis albumas pavadinimu „Willkommen“.

Personalas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai narai

Buvę nariai

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]