Adomas Abramovičius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Adomas Abramovičius
lenk. Adam Abramowicz
Gimė 1881 m. vasario 2 d.
Žasliai, Rusijos imperija
Mirė 1969 m. birželio 4 d. (88 metai)
Balstogė, Lenkijos Liaudies Respublika
Tėvas Martynas Abramovičius
Motina Sesilija Songinaitė
Veikla Kanauninkas, katalikų kunigas
Apie pamokslininką žr. Adomas Abramavičius.

Adomas Abramovičius (lenk. Adam Abramowicz) (1881 m. vasario 2 d. Žasliuose, Rusijos imperijoje - 1969 m. birželio 4 d. Balstogėje, Lenkijos Liaudies Respublikoje) – katalikų kunigas, kanauninkas, bažnyčių statybininkas Balstogės apylinkėse.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1881 m. vasario 2 d. Žasliuose Martyno ir Sesilijos Songinaitės-Abramovičių šeimoje. Baigė Vilniaus kunigų seminariją, 1905 m. įšventintas į kunigus. Paskirtas Derečino pastoriumi, kur inicijavo naujos bažnyčios statybas. Organizavo pamokas lenkų kalba, dėl ko buvo suimtas 1908 m. ir du mėnesius uždarytas į kalėjimą. Uždraudus kunigauti buvusioje vyskupijoje, išvyko į Romą, kur studijavo teologiją. 1914 m. grįžo į Vilnių, kur tapo Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo parapijos vikaru, vėliau dirbo Suchovoloje, Uhove, Goniondze.

1925 m. vasario 9 d. Vilniaus vyskupas Jurgis Matulaitis paskyrė jį atsakingą už Balstogės Šv. Roko bažnyčios statybų vadovavimą. Per II pasaulinį karą buvo Armijos Krajovos kapelionu, gelbėjo žydus ir buvo kelis kartus vokiečių suimtas ir įkalintas. 1947 m. suteiktas prelato titulas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]