ARTVILNIUS

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio ARTVILNIUS'09)
Jump to navigation Jump to search
ARTVILNIUS.jpg

ARTVILNIUS – didžiausia Baltijos regione tarptautinė šiuolaikinio meno mugė, organizuojama nuo 2009 m. Mugės organizatoriai – Lietuvos meno galerininkų asocijacija, ARTVILNIUS direktorė – Diana Stomienė. Mugė kiekvienais metais vyksta parodų centre „Litexpo“, Vilniuje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ARTVILNIUS organizuoti pradėta 2009 m. kaip vienas svarbiausių Vilniaus – Europos kultūrinės sostinės renginių. ARTVILNIUS'09, vykusios 2009 m. liepos 912 d., dalyviai – daugiau kaip 100 galerijų iš 31 valstybės (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Rusija, Ukraina, Baltarusija, Suomija, Švedija, Islandija, Danija, Vokietija, Prancūzija, Austrija, Šveicarija, Belgija, Italija, Ispanija, Portugalija, Graikija, Vengrija, Slovėnija, Bulgarija, Kroatija, Makedonija, Rumunija, Armėnija, Kazachstanas, Argentina, Kanada ir Indija). Tais metais pristatyta 450 šiuolaikinio meno kūrėjų, per 1000 kūrinių.[1]

Art Fair ARTVILNIUS.JPG

ARTVILNIUS 2014 m. šventė savo 5-ąjį jubiliejų, kurio metu „Litexpo“ eksponavosi 65 galerijos iš 18 pasaulio šalių, mugę aplankė per 19 tūkst. žmonių, parduota meno kūrinių už beveik 170 tūkst. eurų.

Papildomi renginiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Labai svarbus kasmetinis ARTVILNIUS akcentas yra geriausių mugės galerijų ir menininkų rinkimas bei apdovanojimas. Įsteigtos 4 nominacijos: „Geriausias menininkas“, „Geriausia galerija“, „Geriausia skulptūra, instaliacija“, „Geriausias jaunasis menininkas (iki 35 m.)“. Pastaroji nominacija yra ypač svarbi ne tik dėl piniginio apdovanojimo, bet ir dėl tarptautinio susidomėjimo laimėjusiu menininku.

Taip pat mugės metu vyksta įvairios su meno kolekcionavimu susijusios konferencijos, pranešimus skaito užsienio lektoriai, vyksta meno dirbtuvės. Kasmet organizuojama skulptūrų ir instaliacijų paroda „Takas“, kurioje savo darbus pristato Lietuvos ir užsienio menininkai.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]