XII pasaulio futbolo čempionatas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
XII pasaulio futbolo čempionatas
Copa del Mundo de Fútbol – España 82
1982 FIFA World Cup.png
Komandų 24
Šeimininkai Ispanija Ispanija
Čempionai Italija Italija
Sužaista rungtynių 52
Įmušta įvarčių 146 (2,81 per rungtynes)
Žiūrovų 2 109 723 (40 572 per rungtynes)
Auksinis batelis Italija Paolo Rossi (6 įvarčiai)

XII pasaulio futbolo čempionatas vyko 1982 metų birželio 13 d.– liepos 11 d. Ispanijoje (Alikantė, Barselona, Bilbao, Chichonas, Elčė, La Korunja, Madridas, Ovjedas, Saragosa, Sevilija, Valensija ir Valjadolidas). Finaliniame turnyre pirmą kartą čempionatų istorijoje dalyvavo 24 komandos, suskirstytos į 6 grupes. Čempionate pirmą kartą buvo mušami 11 m baudiniai esant lygiam rezultatui atkrintamosiose varžybose, kuriuose čempione tapo Italijos rinktinė.

Stadionai[taisyti | redaguoti kodą]

Madridas Barselona Vigas La Korunja
Santiago Bernabeu Vicente Calderón Camp Nou Sarrià Balaídos Riazor
Vietų skaičius: 91,000 Vietų skaičius: 66,000 Vietų skaičius: 120,000 Vietų skaičius: 44,000 Vietų skaičius: 31,800 Vietų skaičius: 34,600
Bernabeu stadium.jpg Vicente-Calderon-1-070910.jpg Barcelona 296.JPG Sarrià.jpg Grada Río.JPG Estadio de Riazor.A Corunha.Galiza.jpg
Chichonas Ovjedas Elčė Alikantė Bilbao Valjadolidas
El Molinón Carlos Tartiere Nuevo José Rico Pérez San Mamés José Zorrilla
Vietų skaičius: 47,000 Vietų skaičius: 23,000 Vietų skaičius: 40,000 Vietų skaičius: 38,000 Vietų skaičius: 47,000 Vietų skaičius: 30,000
Estadio Carlos Tartiere 03.jpg Elche-Xerez.jpg Estadio Jose Rico Perez.JPG San mames uefa.png Estadio José Zorrilla desde Preferencia A.jpg
Valensija Saragosa Sevilija Malaga
Luis Casanova La Romareda Ramón Sánchez Pizjuán Benito Villamarín La Rosaleda
Vietų skaičius: 55,000 Vietų skaičius: 42,000 Vietų skaičius: 68,000 Vietų skaičius: 50,000 Vietų skaičius: 44,000
Mestalla1.jpg La Romareda en día de partido.jpg EstadioRamonSanchezPizjuan-SevillaFC.JPG Stade Manuel Ruiz de Lopera Séville.JPG Estado de la Rosaleda (Málaga C.F.).jpg

Atrankos varžybos[taisyti | redaguoti kodą]

Atrankinėse varžybose dalyvavo 105 rinktinės.

A grupė[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-14 Balaidos, Vigas 33000 Italija Italija Lenkija Lenkija 0:0
06-15 Riazor, La Korunja 11000 Peru Peru Kamerūnas Kamerūnas 0:0
06-18 Balaidos, Vigas 25000 Italija Italija Peru Peru 1:1
Bruno Conti (18'); Toribio Diaz (83')
06-19 Riazor, La Korunja 19000 Lenkija Lenkija Kamerūnas Kamerūnas 0:0
06-22 Riazor, La Korunja 25000 Lenkija Lenkija Peru Peru 5:1
Wlodimierz Smolarek (55'), Grzegorz Lato (58'), Zbigniew Boniek (61'), Andrzej Buncol (68'), Wlodzimierz Ciolek (76); Guillermo la Rosa (83')
06-23 Balaidos, Vigas 20000 Italija Italija Kamerūnas Kamerūnas 1:1
Francesco Graziani (60'); Gregoire Mbida (61')

Galutinė rikiuotė:

  1. Lenkija Lenkija – 4 tšk.
  2. Italija Italija – 3 tšk.
  3. Kamerūnas Kamerūnas – 3 tšk.
  4. Peru Peru – 2 tšk.

B grupė[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-16 El Molinon, Chichonas 42000 Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija Alžyras Alžyras 1:2
Karl-Heinz Rummenigge (68'); Rabah Madjer (54'), Lakhdar Belloumi (68')
06-17 Carlos Tartiere, Ovjedas 22500 Čilė Čilė Austrija Austrija 0:1
Walter Schachner (21')
06-20 El Molinon, Chichonas 42000 Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija Čilė Čilė 4:1
Karl-Heinz Rummenigge (9', 57', 66'), Uwe Reinders (81'); Gustavo Moscoso (90')
06-21 Carlos Tartiere, Ovjedas 22000 Alžyras Alžyras Austrija Austrija 0:2
Walter Schachner (55'), Hans Krankl (67')
06-24 Carlos Tartiere, Ovjedas 16000 Alžyras Alžyras Čilė Čilė 3:2
Salah Assad (7', 31'), Tedj Bensaoula (35); Miguel Neira (59'), Juan Letelier (73')
06-25 El Molinon, Chichonas 41000 Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija Austrija Austrija 1:0
Horst Hrubesch (10')

Galutinė rikiuotė:

  1. Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija – 4 tšk.
  2. Austrija Austrija – 4 tšk.
  3. Alžyras Alžyras – 4 tšk.
  4. Čilė Čilė – 0 tšk.

C grupė[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-13 Camp Nou, Barselona 95000 Argentina Argentina Belgija Belgija 0:1
Erwin Vandenbergh (62')
06-15 Nuevo Estadio, Elčė 23000 Vengrija Vengrija Salvadoras Salvadoras 10:1
Tibor Nyilasi (4', 83'), Gabor Poloskei (11'), Laszlo Fazekas (23', 54'), Jozsef Toth (50'), Laszlo Kiss (69', 72', 76'), Lazar Szentes (72'); Luis Ramirez (64')
06-18 Jose Rico Perez, Alikantė 32093 Argentina Argentina Vengrija Vengrija 4:1
Daniel Bertoni (26'), Diego Maradona (28', 57'), Osvaldo Ardiles (60'); Gabor Poloskei (76')
06-19 Nuevo Estadio, Elčė 15000 Belgija Belgija Salvadoras Salvadoras 1:0
Ludo Coeck (19')
06-22 Nuevo Estadio, Elčė 37000 Belgija Belgija Vengrija Vengrija 1:1
Alex Czerniatynski (76'); Jozsef Varga (27')
06-23 Jose Rico Perez, Alikantė 32500 Argentina Argentina Salvadoras Salvadoras 2:0
Danie Passarella (27'), Daniel Bertoni (52')

Galutinė rikiuotė:

  1. Belgija Belgija – 5 tšk.
  2. Argentina Argentina – 4 tšk.
  3. Vengrija Vengrija – 3 tšk.
  4. Salvadoras Salvadoras – 0 tšk.

D grupė[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-16 San Mames, Bilbao 44172 Anglija Anglija Prancūzija Prancūzija 3:1
Bryan Robson (1', 67'), Paul Mariner (83'); Gerard Soler (24')
06-17 Jose Zorrilla, Valjadolidas 25000 Čekoslovakija Čekoslovakija Kuveitas Kuveitas 1:1
Antonin Panenka (21'); Faisal al Dakheel (57')
06-20 San Mames, Bilbao 41123 Anglija Anglija Čekoslovakija Čekoslovakija 2:0
Trevor Francis (62'), Josef Barmos (į savus 66')
06-21 Jose Zorrilla, Valjadolidas 30043 Prancūzija Prancūzija Kuveitas Kuveitas 4:1
Bernard Genghini (31'), Michel Platini (43'), Didier Six (48'), Maxime Bossis (89'); Abdullah al Buloushi (75')
06-24 Jose Zorrilla, Valjadolidas 28000 Prancūzija Prancūzija Čekoslovakija Čekoslovakija 1:1
Didier Six (66'); Antonin Panenka (84')
06-25 San Mames, Bilbao 39700 Anglija Anglija Kuveitas Kuveitas 1:0
Trevor Francis (27')

Galutinė rikiuotė:

  1. Anglija Anglija – 6 tšk.
  2. Prancūzija Prancūzija – 3 tšk.
  3. Čekoslovakija Čekoslovakija – 2 tšk.
  4. Kuveitas Kuveitas – 1 tšk.

E grupė[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-16 Luis Casanova, Valensija 49562 Ispanija Ispanija Hondūras Hondūras 1:1
Lopez Ufarte (65'); Hector Zelaya (7')
06-17 La Romareda, Saragosa 25000 Jugoslavija Jugoslavija Šiaurės Airija Šiaurės Airija 0:0
06-20 Luis Casanova, Valensija 48000 Ispanija Ispanija Jugoslavija Jugoslavija 2:1
Juanito (14'), Saura (66'); Ivan Gudelj (10')
06-21 La Romareda, Saragosa 15000 Hondūras Hondūras Šiaurės Airija Šiaurės Airija 1:1
Eduardo Laing (60'); Gerry Armstrong (9')
06-24 La Romareda, Saragosa 25000 Hondūras Hondūras Jugoslavija Jugoslavija 0:1
Vladimir Petrovic (88')
06-25 Luis Casanova, Valensija 49562 Šiaurės Airija Šiaurės Airija Ispanija Ispanija 1:0
Gerry Armstrong (47')

Galutinė rikiuotė:

  1. Šiaurės Airija Šiaurės Airija – 4 tšk.
  2. Ispanija Ispanija – 3 tšk.
  3. Jugoslavija Jugoslavija – 3 tšk.
  4. Hondūras Hondūras – 2 tšk.

F grupė[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-14 Sanchez Pizjuan, Sevilija 68000 Brazilija Brazilija Tarybų Sąjunga Tarybų Sąjunga 2:1
Socrates (75'), Eder (88'); Andrej Bal (34')
06-15 La Rosaleda, Malaga 36000 Škotija Škotija Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 5:2
Kenny Dalglish (18'), John Wark (29', 32'), John Robertson (73'), Steve Archibald (79'); Steve Sumner (54'), Steve Woodin (64')
06-18 Benito Villamarin, Sevilija 47379 Brazilija Brazilija Škotija Škotija 4:1
Zico (33'), Oscar (48'), Eder (63'), Falcao (87'); David Narey (18')
06-19 La Rosaleda, Malaga 19000 Tarybų Sąjunga Tarybų Sąjunga Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 3:0
Urij Gavrilov (24'), Oleg Blohin (48'), Sergej Baltaca (68')
06-22 La Rosaleda, Malaga 45000 Tarybų Sąjunga Tarybų Sąjunga Škotija Škotija 2:2
Aleksandr Civadze (59'), Ramaz Sengelia (84'); Joe Jordan (15'), Graeme Souness (86')
06-23 Benito Villamarin, Sevilija 43000 Brazilija Brazilija Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 4:0
Zico (28', 31'), Falcao (64'), Serginho (70')

Galutinė rikiuotė:

  1. Brazilija Brazilija – 6 tšk.
  2. Tarybų Sąjunga Tarybų Sąjunga – 3 tšk.
  3. Škotija Škotija – 3 tšk.
  4. Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija – 0 tšk.

1 grupė (ketvirtfinalis)[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-28 Camp Nou, Barselona 65000 Lenkija Lenkija Belgija Belgija 3:0
Zbigniew Boniek (4', 26', 53')
07-01 Camp Nou, Barselona 45000 Belgija Belgija Tarybų Sąjunga Tarybų Sąjunga 0:1
Horen Oganesan (48')
07-04 Camp Nou, Barselona 65000 Lenkija Lenkija Tarybų Sąjunga Tarybų Sąjunga 0:0

Galutinė rikiuotė:

  1. Lenkija Lenkija – 3 tšk.
  2. Tarybų Sąjunga Tarybų Sąjunga – 3 tšk.
  3. Belgija Belgija – 0 tšk.

2 grupė (ketvirtfinalis)[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-29 Santiago Bernabeu, Madridas 75000 Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija Anglija Anglija 0:0
07-02 Santiago Bernabeu, Madridas 90089 Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija Ispanija Ispanija 2:1
Pierre Littbarski (50'), Klaus Fischer (75'); Zamora (82')
07-05 Santiago Bernabeu, Madridas 75000 Ispanija Ispanija Anglija Anglija 0:0

Galutinė rikiuotė:

  1. Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija – 3 tšk.
  2. Anglija Anglija – 2 tšk.
  3. Ispanija Ispanija – 1 tšk.

3 grupė (ketvirtfinalis)[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-29 Sarria, Barselona 43000 Italija Italija Argentina Argentina 2:1
Marco Tardelli (55'), Antonio Cabrini (67'); Daniel Passarella (83')
07-02 Sarria, Barselona 44000 Argentina Argentina Brazilija Brazilija 1:3
Ramon Diaz (89'); Zico (11'), Serginho (66'), Junior (75')
07-05 Sarria, Barselona 44000 Italija Italija Brazilija Brazilija 3:2
Paolo Rossi (5', 25', 74'); Socrates (12'), Falcao (68')

Galutinė rikiuotė:

  1. Italija Italija – 4 tšk.
  2. Brazilija Brazilija – 2 tšk.
  3. Argentina Argentina – 0 tšk.

4 grupė (ketvirtfinalis)[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
06-28 Vicente Calderon, Madridas 37000 Austrija Austrija Prancūzija Prancūzija 0:1
Bernard Genghini (29')
07-01 Vicente Calderon, Madridas 20000 Austrija Austrija Šiaurės Airija Šiaurės Airija 2:2
Bruno Pezzey (50'), Reinhold Hintermaier (68'); Billy Hamilton (27', 75')
07-04 Vicente Calderon, Madridas 37000 Prancūzija Prancūzija Šiaurės Airija Šiaurės Airija 4:1
Alain Giresse (33', 80'), Dominique Rocheteau (46', 68'); Gerry Armstrong (75')

Galutinė rikiuotė:

  1. Prancūzija Prancūzija – 4 tšk.
  2. Austrija Austrija – 1 tšk.
  3. Šiaurės Airija Šiaurės Airija – 1 tšk.

Pusfinalis[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
07-08 Camp Nou, Barselona 50000 Lenkija Lenkija Italija Italija 0:2
Paolo Rossi (22', 73')
07-08 Sanchez Pizjuan, Sevilija 70000 Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija Prancūzija Prancūzija 3:3 (baud. 5:4)
Pierre Littbarski (17'), Karl-Heinz Rummenigge (102'), Klaus Fischer (108'); Michel Platini (26'), Marius Tresor (92'), Alain Giresse (98')

Dėl III vietos[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
07-10 Jose Rico Perez, Alikantė 28000 Lenkija Lenkija Prancūzija Prancūzija 3:2
Andrzej Szarmach (40'), Stefan Majewski (44'), Janusz Kupcewicz (46'); Rene Girard (13'), Alain Couriol (72')

Finalas[taisyti | redaguoti kodą]

Diena Stadionas, miestas Žiūrovai Pirmoji komanda Antroji komanda Rezultatas
07-11 Santiago Bernabeu, Madridas 90000 Italija Italija Vakarų Vokietija Vakarų Vokietija 3:1
Paolo Rossi (57'), Marco Tardelli (69'), Alessandro Altobelli (81'); Paul Breitner (83')

Čempionai[taisyti | redaguoti kodą]

Italija

Rezultatyviausi žaidėjai[taisyti | redaguoti kodą]

  • Paolas Rosis (Paolo Rossi, Italija) – 6 įvarčiai

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]