Wii Fit

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Wii Fit
Kūrėjas Nintendo
Leidėjas Nintendo
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data JP 2007 m. lapkričio 30 d.
EU 2008 m. balandžio 25 d.
AUS 2008 m. gegužės 8 d.
ŠA 2008 m. gegužės 19 d.
Žanras (-ai) Sporto žaidimas
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: E (visiems)
PEGI: 3
Platforma Nintendo Wii
Versija
Variklis
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys Wii serija
„Wii Fit“ žaidimas: stovint ant Wii Balance Board svarstyklių ir keičiant svorio balansą tarp kojų galima reguliuoti virtualaus šuolininko su slidėmis nuo tramplino judesius.

Wii Fit – 2007 m. fitneso užsiėmimų žaidimas, sukurtas Japonijos „Nintendo“ kompanijos ir išleistas „Wii“ konsolei.

„Wii Fit“ buvo parduodamas supakuotas su Wii Balance Board elektroninėmis svarstyklėmis ir sulaukė didelio populiarumo, viso 22,67 mln. žaidimo kopijų buvo parduota.[1] Žaidimą kritikai įvertino 80 iš 100 balų vidurkiu metacritic.com suvestinės duomenimis.[2]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Wii Fit“ yra vienam žaidėjui skirtas fitneso pratimų ir minižaidimų rinkinys, susietas su Wii Balance Board valdikliu. Wii Balance Board yra elektroninės svarstyklės, turinčios keturias jautrias zonas (po dvi kiekvienai pėdai) ir todėl galinčios reaguoti į svorio balanso pasikeitimus.

„Wii Fit“ yra 4 užsiėmimų grupės:

  • jogos (15 pratimų)
  • jėgos treniruotės (15 pratimų)
  • aerobikos (9 pratimai)
  • balanso (9 minižaidimai)

„Wii Fit“ gali nustatyti KMI, žaidime galima sekti svorio numetimo progresą. Žaidėjui jogos ir jėgos pratimuose padeda virtualus treneris (galima pasirinkti moterį arba vyrą). Balanso ir aerobikos žaidimuose valdomas susikurtas Mii avataras (animacinio žmogeliuko pavidalo veikėjas). Žaidimai vykdomi statant pėdas ar remiant rankas ant Wii Balance Board svarstyklių, ar stovint ant jų ir permetant svorį nuo vienos kojos ant kitos.

Didžiulį „Wii Fit“ populiarumą lėmė tariamas ar tikras reklamuotas teigiamas užsiėmimų poveikis sveikatai. Atsirado ligoninių, kurios naudojo „Wii Fit“ reabilitacijos programoms.[3] Buvo atlikti tyrimai su „Wii Fit“, patvirtinantys galimą užsiėmimų teigiamą poveikį pusiausvyros laikysenos atstatymui ar palaikymui.[4][5]

Vėliau buvo išleistos „Wii Fit“ atnaujintos versijos su papildymais „Wii Fit Plus“ (2009) ir „Wii Fit U“ (2013, „Wii U“ konsolei).

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]