Pereiti prie turinio

White Lies

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
White Lies

„White Lies“ 2008 m. „Reading“ festivalyje
Biografija
KilmėJungtinė Karalystė Londonas, Anglija, Jungtinė Karalystė
ŽanraiPost-punk revival
Indie rock
Gothic rock
Aktyvumo metai2007–dabar
Įrašų kompanijaFiction, Geffen, Harvest
Svetainėwhitelies.com
Nariai
Harry McVeigh
Charles Cave
Jack Lawrence-Brown

White Liesbritų post punk grupė, 2007 metais susikūrusi Londone.[1] Debiutinis jos albumas pasiekė 1-ą Jungtinės Karalystės topo vietą, du sekantys – 3 ir 4-ą.

„White Lies“ – koncerte 2008 m.

Besimokydami mokykloje, vokalistas ir gitaristas Harry VcVeigh, bosistas bei pritariantysis vokalistas Charles Cave ir būgnininkas Jack Lawrence-Brown grojo grupėje „Fear of Flying“. Su nepriklausoma įrašų kompanija „Young and Lost Club“ jie išleido porą singlų ir apšildė tokius atlikėjus kaip The Maccabees, Jamie T ir Laura Marling. 2007 m. muzikantai sukūrė naujų dainų, kurios smarkiai skyrėsi nuo ankstesnių, todėl nusprendė sugrįžti į sceną kaip visiškai nauja grupė. Tų metų spalį jie savo „MySpace“ svetainėje paskelbė: „Fear of Flying mirė... užgimė White Lies!“[2] ir netrukus ištrynė senąjį profilį.

Muzikinė spauda „White Lies“ stilių apibūdina kaip „niūrų“, bet kartu ir „pakeliantį nuotaiką“[3] ir lygina su tokių grupių kaip Joy Division, Editors, The Killers ir Interpol muzika. Koncertuose grupė groja penkiese – prie jų prisijungia muzikantai Tommy Bowen ir Rob Lee.

Pasirašius kontraktą su „Fiction Records“, buvo išleisti singlai „Unfinished Business“ ir „Death“, kurių populiarumas leido surengti koncertinį turą ir pasirodyti įvairiuose Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Amerikos muzikos festivaliuose. Debiutinis grupės albumas „To Lose My Life...“, išleistas 2009 m. sausį, pasiekė 1-ą Jungtinės Karalystės albumų topo vietą, pakliuvo ir į daugelio Europos šalių topus bei JAV „Billboard 200“. 2009 m. gale „White Lies“ vardas figūravo daugelyje „grupių, kurias verta stebėti“ sąrašuose, įskaitant ir BBC „Sound of 2009“ bei BRIT „Kritikų pasirinkimo“ sąrašus. Grupė buvo nominuota „NME“ ir „MTV Europos muzikos“ apdovanojimuose kaip Geriausia nauja grupė, o analogiškos nominacijos apdovanojimus laimėjo muzikinių žurnalų „Q“ bei „MOJO“ apdovanojimuose.

2010 m. įrašytas antrasis grupės albumas „Ritual“ buvo išleistas 2011-ųjų sausį ir pasiekė 3-ą JK topo vietą. Kitose Europos šalyse jis buvo dar populiaresnis nei debiutinis albumas, o JAV pateko į „Billboard“ topo 100-uką. Trečiasis grupės albumas „Big TV“, kuris apibūdinamas „šviesesniu nei praeiti albumai“, pasirodė 2013 m. rugpjūtį. Jis pakilo į 4-ą JK topo vietą ir susilaukė populiarumo daugelyje Europos šalių. Jo viršelis, kuriame panaudotas iš Niujorko kilusio dailininko Michael Kagan tapytas paveikslas „Pilot 2“, laimėjo 2013-ųjų „Best Art Vinyl“ 1-osios vietos apdovanojimą.[4]

2015 m. grupė ruošiasi išleisti 4-ąjį albumą.

Studijiniai albumai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]