VILNIUS TECH Mechanikos fakultetas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
VILNIUS TECH Mechanikos fakultetas (MF)
VILNIUS TECH MF logotipas
Įkurtas1956 m.
Dekanasdoc. dr. Justinas Gargasas
VietaVilnius, Lietuva
Svetainėwww.mf.vilniustech.lt
VILNIUS TECH Mechanikos fakultetas
VILNIUS TECH Mechanikos fakulteto studentas


VILNIUS TECH Mechanikos fakultetas[1] – Vilniaus Gedimino technikos universiteto struktūrinis padalinys.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mechanikos fakulteto pradžia 1956 metai, kai buvo įkurtas KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius. Jis yra vienas iš seniausių fakultetų universitete.

1960 m. KPI vakarinio fakulteto Vilniaus skyrius pertvarkytas į vakarinį KPI Mechaninės technologijos fakultetą, kuriame buvo pramoninės ir civilinės statybos specialybė.

Nuo 1961 m. jis tampa KPI Vilniaus filialo Mechaninės technologijos fakultetu.

1990 m. fakulteto pavadinimas pakeistas į Vilniaus technikos universiteto Mechanikos fakultetą. Iki 1994 m. fakultetas buvo didžiausias tuometiniame Technikos universitete.

Katedros[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Fakultetui priklauso 5 katedros:

Biomechanikos inžinerijos katedra [2][redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Katedra įkurta 1996 m. Biomechanikos inžinerijos katedroje atliekami žmogaus judesių ir biosignalų matavimo tyrimai, analizuojamos ir modeliuojamos biosuderinamos medžiagos. Katedroje daug dėmesio skiriama tyrimams, susijusiems su aplinkos pritaikymu neįgaliems asmenims, kuriami motorikos sutrikimų terapiniai metodai, projektuojamos išmanios biomechatroninės priemonės (egzoskeletai, reabilitacinė robotika ir aktyvūs galūnių protezai).

Šiuo metu katedra prisideda prie vieno didžiausio projekto vykdomo su Santaros klinikomis, kuriant biologinio grįžtamojo ryšio matavimo ir analizės technologiją. Katedroje taip pat šiuo metu yra penki doktorantai, kurie atlieka mokslinius darbus, susijusius su širdies, kaulų ir raumenų matavimais bei vertinimu.

Mechanikos ir medžiagų inžinerijos katedra [3][redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1965 m. KPI Vilniaus filiale buvo įkurta Mašinų gamybos procesų automatizavimo katedra, kuri 1967 m. buvo pavadinta Mašinų gamybos technologijos katedra, o 1991 m. - Mašinų gamybos katedra. Nuo 2013-09-02 katedros pavadinimas - Mechanikos inžinerijos katedra, o nuo 2017-07-01 Vilniaus Gedimino technikos universiteto Tarybos nutarimu dėl Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinių padalinių struktūrinių pakeitimų 2017-03-28 Nr. 1-1 Mechanikos fakultete sujungtos Mechanikos inžinerijos katedra ir Medžiagotyros ir suvirinimo katedra, sujungtas padalinys pavadintas Mechanikos ir medžiagų inžinerijos katedra.

Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedra [4][redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Katedroje kuriamos mechatroninės sistemos, atliekami dirbtinio intelekto tyrimai ir taikymas, analizuojami 3D spausdinimo metodai ir medžiagos. Katedros mokslininkai aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautinių projektų veiklose, siekiant skaitmenizuoti gamybą taikant dirbtinio intelekto metodus, demokratizuojant bendradarbiaujančius robotus (CoBots) bei kuriant išmaniąsias mechatronines priemones mokslo bei pramonės sritims.

Kiti padaliniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Mechanikos mokslo institutas [5]
  • Techninės kūrybos ir inovacijų centras [6]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]