Tarpžemyninė taurė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Europos – Pietų Amerikos taurė (dar vadinama Tarpžemyninė taurė arba Toyota taurė (dėl rėmėjo) – 1960-2005 metais organizuotos kasmetinės futbolo varžybos, kuriose susikaudavo Europos UEFA Čempionų lygos ir Pietų Amerikos Copa Libertadores varžybų laimėtojai. Nuo 1980 m. pagrindiniu varžybų rėmėju tapo Toyota ir rungtynės kasmet organizuotos Japonijoje. Paskutinis taurės laimėtojas yra Portugalijos Porto klubas.

2000 m. buvo įkurta FIFA Pasaulio futbolo klubų taurė, kuriame dėl pasaulio klubų čempiono vardo kovoja ne tik UEFA Čempionų lygos bei Copa Libertadores nugalėtojai, bet ir Šiaurės Amerikos CONCACAF Čempionų lygos, Azijos AFC Čempionų lygos, Afrikos CAF Čempionų lygos bei Okeanijos OFC Čempionų lygos čempionai. Varžybos vyko paraleliai, o nuo 2005 metų FIFA Pasaulio futbolo klubų taurė pilnai pakeitė Tarpžemyninę taurę.

Varžybų laimėtojais po tris kartus yra tapę Boca Juniors, AC Milan, Nacional, Peñarol ir Real Madrid klubai, dar 20 klubų yra laimėję varžybas po vieną ar du kartus.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]