Azijos futbolo konfederacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Azijos futbolo konfederacija

AFC emblema
Azijos futbolo konfederacija (AFC)

Įkurta 1954 m. gegužės 8 d.
Tipas Sporto federacija
Būstinė Kvala Lumpūras, Malaizija Malaizija
Narių skaičius 46 nacionalinės asociacijos
Prezidentas Mohammed Bin Hammam
Oficiali svetainė www.the-afc.com

Azijos futbolo konfederacija (angl. Asian Football Confederation) yra viena iš šešių futbolo konfederacijų, kuri atsakinga už Azijos futbolą, t. y. kontroliuojanti ir prižiūrinti institucija, pavaldi FIFA. AFC buvo įkurta 1954 m. ir turi 46 narius. Pagrindinė būstinė įsikūrusi Bukit Jalil, Kvala Lumpūre, Malaizijoje. Dabartinis presidentas yra Mohammed Bin Hammam.

Tautos kurių teritorijos ribojasi tarp Europos ir Azijos; tokios kaip Turkija, Kazachstanas, Azerbaidžanas, Gruzija, bei Rusija yra pavaldžios UEFA, įskaitant Armėniją, Kiprą, bei Izraelį, kurių teritorijos yra Azijos žemyne.

Varžybos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kas ketverius metus, nacionalinėm futbolo rinktinėm, AFC rengia varžybas Azijos taurei laimėti, taip pat atkrentamasias FIFA Pasaulio taurei laimėti, AFC Challenge taurė, atkrentamasias varžybas į Olimpiadą, bei trijų lygių kasmetines tarptautinių klubų varžybas. Seniausios ir prestižiškiausios varžybos yra AFC Čempionų lyga įkurta 2002-2003 m. sujungus Azijos Čempionų taurę ir Azijos Taurių laimėtojų taurę. 2004 m. kitos varžybos skilo pradėjus vystitis Vision Asia planui, kuris paskatino keturiolika stipriausių AFC klubų žaisti AFC Čempionų lygoje. Keturiolika silpnesnių AFC taurei laimėti. Kitas Azijos futbolo konfederacijos šalių komandas AFC Prezidento tautei laimėti.

Australija, Japonija, Kinija, Pietų Korėja, Singapūras, Indija, Iranas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Saudo Arabija ir Kataras tai yra 10 iš 22 Azijos šalies lygų, kurios planuoja 2009-2012 m. sumoderninti lygas, pateisinant Azijos nepatekimą į vykusi 2006 m. pasaulio čempinatą.

Bahreinas, Irakas, Jordanija, Kuveitas, Libanas, Kataras, Omanas, Palestina, Saudo Arabija, Sirija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Jemenas dalyvauja UAFA Arabų tautų taurėje.

Turnyrai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Azija Pasaulio futbolo čempionate[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

AFC zonos komandos, dalyvavusios pasaulio futbolo čempionatuose:

Pastabos

  1. Australija į AFC priimta 2006 m. iki tol 2 kartus pateko iš OFC zonos
  2. Tuomet dalyvavo kaip Olandų Rytų Indijos
  3. dabar Izraelis yra UEFA zonoje

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]