UDigits

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
uDigits
UDigits logo.png
Kūrėjas uWaver Ltd
Leidėjas uWaver Ltd
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2010 m. spalio 14 d.
Žanras (-ai) Dėlionė
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai
Platforma Series 40, Symbian, BlackBerry, Android, iOS, Windows Phone 7
Versija {{{versija}}}
Variklis {{{variklis}}}
Reikalavimai Java: 128x160, 176x208, 176x220, 240x320, 320x240, 360x640

BlackBerry: 240x320, 320x240, 360x400, 360x480, 480x320, 480x360
Android (dar neišleista): 240x320, 320x480, 480x800
iOS (dar neišleista): 320x480, 640x960
Windows Phone 7 (dar neišleista): 480x800

Platinimas {{{media}}}
Licencija komercinė
Pirmtakas Goldenware Numbers 1.9
Kitos dalys Goldenware Numbers 1.9
http://udigits.com

uDigits (arba Doodle Digits) yra video žaidimas apie skaičius, mėgstantiems loginio, dėlionės tipo žaidimus, pvz., kaip Sudoku. Žaidimą suskaitmenino ir originaliai sukūrė uWaver Ltd kompanija, įsikūrusi Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu žaidimas yra pritaikytas Series 40, Symbian ir BlackBerry mobiliems telefonams.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

uDigits žaidimas yra kilęs iš Taribų Sąjungos šalių. Mamona, kad žaidimas yra sukurtas Omsko (Rusija) moksleivių[1]. Tačiau šiuo metu nėra žinoma, kada jis tiksliai atsirado. Tačiau yra žinoma, kad žaidimas jau buvo žaidžiamas paskutiniame XX a. dešimtmetyje. Jis buvo populiarus tiek mokyklose, tiek universitetuose. uDigits buvo mėgstamas per nuobodžias pamokas ar paskaitas[2].

Kadangi žaidimas neturi įvardinto kūrėjo, kuris būtų suteikęs konkretų pavadinimą, yra sutinkama keletas šio žaidimo pavadinimų. Vieni žymesnių pavadinimų yra Skaitmenys (rusų k. Числа, anglų k. Numbers), Saulėgrąžos (rusų k. Семечки, anglų k. Seeds), Devintukas (rusų k. Девятка, anglų k. Nine), Devyniolika (rusų k. Девятнадцать, anglų k. Nineteen), Skaičiukai (rusų k. Циферки, anglų k. Doodle Digits) ir Skaičiai (rusų k. Цифры, anglų k. Digits). Tačiau dažniausiai sutinkamas žaidimo pavadinimas yra Skaičiai[2]. Kadangi uWaver Ltd kompanijos pavadinimas prasideda mažąja raide „u“, tadėl buvo nuspręsta žaidimą pavadinti uDigits, dar kitaip vadinamą Doodle Digits.

Suskaitmenintas uDigits išsiskiria savo išplėstomis žaidimo galimybėmis. Žaidimas turi 3 sunkumo lygius, kur kiekvienas sunkumo lygis turi po 3 žaidimo tipus. Iš viso yra 9 skirtingi žaidimo variantai. Į žaidimą yra įtraukta: taškų sistema, prizai ir automatinis žaidimo išsaugojimas, kai išeinama iš žaidimo.

Žaidimo taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bendra informacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

uDigits žaidimo tikslas – išbraukti visus žaidimo lauke esančius skaičius, atliekant kuo mažiau ėjimų. Skaičiai yra išbraukomi surandant atitinkamas jų poras atitinkamose žaidimo lauko vietose. Atitinkamos poros susidaro tuomet, kai du gretimi skaičiai yra vienodi arba dviejų gretimų skaičių suma sudaro skaičių 10. Pavyzdžiui, galima išbraukti skaičius 3 ir 3 (jie yra vienodi) arba galima išbraukti 3 ir 7 (šių skaičių suma sudaro skaičių 10).

Udigits-rules-general-s01.png Udigits-rules-general-s02.png Udigits-rules-general-s03.png

Tiesa, nors du skaičiai ir yra vienodi arba dviejų skaičių suma sudaro skaičių 10, jie bus išbraukti tik tuo atveju, kuomet atsidurs tam tikroje žaidimo lauko vietoje. Kokia tai bus žaidimo lauko vieta, priklauso nuo žaidimo sunkumo lygio.

Sunkumo lygiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime yra 3 sunkumo lygiai: Pradinukas, Patyręs ir Profas. Kuo lengvesnis yra pasirinktas žaidimo lygis, tuo daugiau skaičių išbraukymo taisyklių galima taikyti žaidimo lauke. Pradėkime nuo sudėtingiausio lygio, kuris turi tik vieną taisyklę, palaipsniui įtraukdami po vieną taisyklę kiekvienam „lengvesniam“ lygiui.

Profas:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kuomet žaidžiamas Profas lygis, yra taikoma viena pagrindinė taisyklė:
1. Galima išbraukti du skaičius, kurie yra šalia vienas kito horizontaliai (skaičiai seka vienas paskui kitą, yra toje pačioje eilutėje arba persikelia į sekančią eilutę) arba vertikaliai.

Udigits-rules-skill-level-pro-s11.png Udigits-rules-skill-level-pro-s12.png Udigits-rules-skill-level-pro-s13.png

Pastaba: jau išbraukti skaičiai nesiskaito, todėl du atitinkantys skaičiai gali būti absoliučiai bet kurioje žaidimo lauko vietoje, jeigu visi tarp jų esantys skaičiai yra išbraukti.

Udigits-rules-skill-level-pro-s14.png Udigits-rules-skill-level-pro-s15.png Udigits-rules-skill-level-pro-s16.png

Patyręs:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kuomet žaidžiamas Patyręs lygis, viena papildoma taisyklė suteikia galimybę lengviau išbraukti skaičius:
2. Galima išbraukti du neišbrauktus – pirmą ir paskutinį – žaidimo lauke esančius skaičius.

Udigits-rules-skill-level-advanced-s21.png Udigits-rules-skill-level-advanced-s22.png

Pradinukas:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kuomet žaidžiamas Pradinukas lygis (lengviausias lygis), sekanti papildoma taisyklė suteikia galimybė dar greičiau išbraukti visus žaidimo lauke esančius skaičius:
3. Du atitinkantys skaičiai gali būti išsidėstę įstrižai, bet tik gretimose eilutėse, t. y. kuomet sekantis skaičius yra žemiau arba aukščiau šalia esančioje eilutėje.

Udigits-rules-skill-level-beginner-s31.png

Žaidimo tikslas yra išbraukti visus žaidimo lauke esančius skaičius, pritaikant prieš tai minėtas žaidimo taisykles. Kuomet neberandama atitinkamų skaičių, pasirenkama Pridėti Skaičius (pliuso simbolis) – tuomet pridedami visi žaidimo lauke neišbraukti skaičiai, kas suteikia galimybę išbraukti likusius skaičius. Taip daroma tol, kol visi skaičiai žaidimo lauke nebus išbraukti.

Žaidimo tipai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime yra trys žaidimo tipai: Klasikinis, Modernus ir Atsitiktinis. Pasirinktu žaidimo tipu yra nustatoma koks pradinis skaičių rinkinys bus žaidimo lauke, taip pat kokie skaičiai bus pridedami, paspaudus Pridėti Skaičius. Tiesa, skaičius 10 žaidime yra praleidžiamas, o dviženklių skaičių skaitmenys rašomi po vieną į žaidimo lauko langelį.

Klasikinis:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo tipe Klasikinis pradinis skaičių rinkinys yra skaičiai nuo 1 iki 19. Kuomet neberandama atitinkamų skaičių, paspaudus Pridėti Skaičius yra pridedami visi žaidimo lauke neišbraukti skaičiai.

Modernus:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo tipe Modernus pradinis skaičių rinkinys yra atsitiktiniai skaičiai, kurių yra 27. Tačiau kaip ir Klasikinis tipe, kuomet neberandama atitinkamų skaičių, paspaudus Pridėti Skaičius yra pridedami visi žaidimo lauke neišbraukti skaičiai.

Atsitiktinis:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo tipe Atsitiktinis pradinis skaičių rinkinys yra atsitiktiniai skaičiai, kurių yra 27. Šiame žaidimo tipe kiekvienas naujas skaičius yra atsitiktinis, t. y. kiekvieną karta pasirinkus Pridėti Skaičius bus pridedami atsitiktiniai skaičiai. Pridedamų skaičių bus pridėta tiek, kiek žaidimo lauke yra neišbrauktų skaičių.

Žaidimo eiga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pradėkite išbraukyti skaičius, esančius žaidimo lauke, pritaikant anksčiau aprašytas taisykles. Kiekviena eilutė, kurioje bus išbraukti visi 9, išnyks – tai padidins žaidimo lauko matomumą. Kuomet galvojate, kad ėjimų nėra (nebėra atitinkančių skaičių), pasirinkite Pridėti Skaičius, nes tai nėra daroma automatiškai – žaidėjas pats nusprendžia, kada reikia pridėti daugiau skaičių.

Udigits-gameplay-field.png Udigits-gameplay-add-digits.png

Žaidimo laimėjimas:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimas laimimas, kai žaidimo laukas yra tuščias – nebėra nei vieno neišbraukto skaičiaus. Kuo mažesniam skaičių kiekiui, esančių žaidimo lauke, buvo išbraukti visi skaičiai ir tuo pačiu surinktas mažesnis taškų skaičius, tuo įvertinimas yra geresnis ir aukštesnė pozicija surinktų taškų ekrane (todėl reikia stengtis surinkti kuo mažesnį taškų skaičių).

Žaidimo pralaimėjimas:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidime yra apribotas galimų skaičių kiekis žaidimo lauke – jokiu būdu negalima turėti daugiau kaip trijų tūkstančių (3000) skaičių. Jeigu pridėsite daugiau skaičių, o jų bendras kiekis žaidimo lauke viršys leidžiamą jų kiekį, tuomet žaidimas bus praloštas. Kuomet sekantis Pridėti Skaičius yra žaidimo pralaimėjimas, tuomet pliuso simbolis ir taškų spalva tampa oranžinė – įspėjamoji.

Udigits-gameplay-add-last-warning.png

Prizai:[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo Pradinukas ir Patyręs tipuose (išskyrus Profas) išbraukus 100 skaičių yra gaunamas prizas – galimybė išbraukti bet kokių skaičių reikšmes su sąlyga, kad išbraukimas atitinka esamo žaidimo tipo išbraukimo taisykles. Panaudoti prizą, jį tik gavus, nėra privaloma, t. y. jį galima panaudoti bet kuriuo žaidimo eigos metu. Tiesa, kiekvieną kartą, kai prizas yra panaudojamas, yra gaunama +20 taškų, kas padidina bendrą taškų kiekį. Tai yra labai svarbu, nes žaidimo užduotis – išbraukti visus skaičius turint kuo mažesnį taškų skaičių.

Udigits-gameplay-bonus-mode.png Udigits-gameplay-use-bonus.png

Raida[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1998 m. uWaver (tuo metu žinoma kaip Goldenware Team) pradėjo rinkti idėjas apie galimus potencialus unikalius žaidimus. Tai buvo žaidimai, žaidžiami popieriaus lape bei naudojant rašiklį. Būtent tokius žaidimus būrelis žmonių ir norėjo suskaitmeninti, perkelti į kompiuterį. Pirmoji žaidimo uDigits versija pasirodė 2001 m., tuo metu vadinosi Numbers 1.0 ir buvo pritaikyta Microsoft Windows operacinei sistemai. Nuo to laiko, kai 2003 m. kovo 9 d. buvo išleistas ir publikuotas Numbers 1.5[3], keletą kitų autorių išleido ir publikavo nemokamas šio žaidimo versijas[4][5][6]. Tuomet, kai 2010 m. uWaver Ltd kompanijos pagrindinis ofisas buvo pertvarkytas ir persikėlė į Didžiąją Britaniją, išleista nauja komercinė žaidimo versija 2.0. Ši žaidimo versija buvo pritaikyta kai kurioms mobiliųjų telefonų platformoms (Series 40, Symbian, BlackBerry).

Versijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šiuo metu egzistuoja dvi uDigits žaidimo versijos. Pirmoji yra publikuota versija 1.5 ir pritaikyta Microsoft Windows operacinei sistemai. Antroji publikuota versija yra 2.0.4. ir pritaikyta mobilių telefonų platformoms.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Сергей Голубицкий (2002-03-25). „Злаки: страна должна знать своих героев“. "Компьютерра" №11. Suarchyvuotas originalas 2011-01-11. Nuoroda tikrinta 2010-12-01. 
  2. 2,0 2,1 MOKORON (2010-02-08). „Игра "циферки". Nuoroda tikrinta 2010-11-27.  Citavimo klaida: Netinkama <ref> žymė; vardas "r001" apibrėžtas keletą kartų su skirtingu turiniu
  3. Goldenware Team (2003-03-09). „Goldenware Numbers 1.5“. Nuoroda tikrinta 2010-11-27. 
  4. Божко Дмитрий (2003-11-18). „Чиселки v2.2“. Nuoroda tikrinta 2010-11-27. 
  5. Шумеев Денис Валентинович (2004-07-21). „Циферки v1.0“. Nuoroda tikrinta 2010-11-27. 
  6. „Цифры“. 2007-04-15. Suarchyvuotas originalas 2010-11-18. Nuoroda tikrinta 2010-11-27. Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]