The Stranger (albumas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
The Stranger
The Stranger viršelis
Billy Joel studijinis albumas
Išleistas 1977 m. rugsėjį
Įrašytas 1977 m. liepą–rugpjūtį
Trukmė 42:34
Įrašų kompanija A&R Recording, Inc. (Niujorkas)
Prodiuseris Phil Ramone
Apžvalgos

AllMusic 4.5 iš 54.5 iš 54.5 iš 54.5 iš 54.5 iš 5 nuoroda

Rolling Stone 4 iš 54 iš 54 iš 54 iš 54 iš 5 nuoroda

Blender 5 iš 55 iš 55 iš 55 iš 55 iš 5 nuoroda

Encyclopedia of Popular Music 4 iš 54 iš 54 iš 54 iš 54 iš 5

American Songwriter 4 iš 54 iš 54 iš 54 iš 54 iš 5 nuoroda

Billy Joel chronologija
Turnstiles
(1976)
„The Stranger“
(1977)
52nd Street
(1978)

„The Stranger“ – penktasis studijinis amerikiečių atlikėjo Billy Joel albumas, išleistas 1977 m. rugsėjį, „Columbia Records“ leidėjų kompanijos. Tai pirmasis albumas, kurį prodiusavo Phil Ramone, kuris vėliau prodiusavo kitus jo albumus iki 1986 m. „The Bridge“.

JAV Billboard 200 sąraše jis pasiekė 2-ą vietą ir ten išbuvo šioje pozicijoje šešias savaites. Albumas laikomas sėkmingu Bilio šuoliu į viršūnę, dažnai giriamas kritikų ir sėkmingas komerciškai. Amerikoje išleisti keturi šio albumo singlai: „Just the Way You Are“, „Movin' Out (Anthony's Song)“, „She's Always a Woman“ ir „Only the Good Die Young“, kurie Billboard Hot 100 sąraše sugebėjo užkopti į top 40. Tačiau ne ką prastesni „Scenes from an Italian Restaurant“ bei „Vienna“, dažnai grojami Joelio koncertuose. 1978 m. albumas laimėjo du apdovanojimus Grammy apdovanojimuose, už geriausią metų įrašą (albumą) ir geriausią metų dainą „Just the Way You Are“. Šis albumas iki pat šiol išlieka pačiu sėkmingiausiu „Columbia Records“ išleistu albumu, pardavusiu daugiau kaip 10 milijonų kopijų visame pasaulyje ir dėl to tapusiu deimantiniu. „Rolling Stone“ žurnalas albumui visų 500 geriausių visų laikų albumų sąraše skyrė 70-ą vietą.

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumas išleistas po pastarojo „Turnstiles“, pasirodžiusio 1976 m. Deja, anas nebuvo toks sėkmingas komerciškai ir užėmė žemas pozicijas, dėl ko „Columbia Records“ jau norėjo Bilio atsisakyti, jei šio kitas albumas nepasieks aukštumų pardavimuose. Kuriant „The Stranger“, Bilis norėjo, kad ją įrašinėjant grotų jo grupė, grojusi ir pastarajame albume. Ieškodamas naujojo prodiuserio iš pradžių jis buvo nusižiūrėjęs legendinių bitlų prodiuserį George Martin. Jiedviem susitikus, George'as parodė susidomėjimą ir šis sutiko prodiusuoti Bilio albumą, tačiau nenorėjo, kad albumą įrašinėtų tuo metu neseniai suformuota Bilio grupė ir vietoj jų pasiūlė sesijų atlikėjus. Kadangi Bilis buvo dirbęs su sesijų atlikėjais savo pirmuosiuose trijuose albumuose ir jam nepatiko galutinis rezultatas, būdamas labai geros nuomonės apie savo grupę griežtai atsisakė George'o pasiūlymo. Galų gale atrado Phil Ramone, su kuriuo jiedu susitiko viename itališkame restorane, kuriame tuo metu Bilis grodavo (šitas susitikimas įkvėpė parašyti dainą „Scenes from an Italian Restaurant“). Philui patiko Bilio grupė, jos energija ir suprato, kodėl Bilis norėjo įrašinėti būtent su ja, tad jie sutarė ir ėmėsi darbo. Albumo įrašymas truko apie tris savaites. Jame yra 9 dainos, iš kurių 4 buvo išleistos kaip singlai Šiaurės Amerikoje.

Įrašai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji daina „Movin' Out (Anthony's Song)“ yra apie vaikinuką, vardu Anthony, maisto parduotuvės darbuotoją, kuris svajoja apie didesnius dalykus ir yra spaudžiamas savo šeimos išvykti gyventi savarankiškai. „Just the Way You Are“ daina apie tuometinę Bilio žmoną Elizabeth Weber. SiriusXM radijui jis atskleidė, kad dainos melodiją jis susapnavo, tačiau pabudęs ją primiršo ir atsiminė tik per vieną svarbų susitikimą. Iš pradžių jis manė, kad daina nesiderins prie kitų albumo dainų, todėl ketino jos neįtraukti, tačiau prodiuseris Philas, norėdamas paneigti tai, atsivedė porą kitų žymių dainininkių, kurios atsiliepė teigiamai apie dainą. Kalbant apie „Scenes from an Italian Restaurant“ – tai iš trijų trumpų dainų „The Italian Restaurant Song“, „Things Are OK in Oyster Bay“ ir „The Ballad of Brenda and Eddie“ susidedanti ir pus aštuntos minutės trunkanti daina apie jaunus įsimylėjėlius Brendą ir Eddie, kuriems tenka pergyventi irstančią santuoką. „Vienna“, prasidedanti antroje albumo pusėje, buvo įkvėpta Bilio kelionę į Austrijos sostinę Vieną, į kurią jis keliavo po muzikinės karjeros pradžios, pas savo tėvą. Viešėdamas ten, Bilis pastebėjo visiškai kitokį austrų požiūrį į gyvenimą, kuris skyrėsi nuo amerikiečių. Dainos „She's Always a Woman“ ir „Everybody Has a Dream“ irgi buvo įkvėptos jo tuometinės žmonos. [1]

Dainų sąrašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visas dainas sukūrė Billy Joel.

Pirmoji pusė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Movin' Out (Anthony's Song)“ – 3:30
  2. „The Stranger“ – 5:10
  3. Just the Way You Are“ – 4:52
  4. Scenes from an Italian Restaurant“ – 7:37

Antroji pusė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Vienna“ – 3:34
  2. „Only the Good Die Young“ – 3:55
  3. „She's Always a Woman“ – 3:21
  4. „Get It Right the First Time“ – 3:57
  5. „Everybody Has a Dream“ – 6:38

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Billy Joel „The Stranger“ savo keturiasdešimtmety: įrašo po įrašo gidas. (The Rolling Stone)