Tūkstantmečio karta

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tūkstantmečio karta (angl. millennials; Y karta) – karta, gimusi XX a. 9-ajame, XX a. 10-ajame ir XXI a. 1-ajame dešimtmečiuose (~1982–2004 m.).[1][2][3]

Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvoje iš dalies persidengianti su nepriklausomybės karta,[4] tačiau dalis Lietuvos vyresnių tūkstantmečio kartos atstovų gimė Tarybų Sąjungoje. Tai nepriklausomos Lietuvos geopolitinių įvykių paveikta jaunuolių bei vaikų karta.[1] Labiausiai juos paveikė Lietuvos įstojimas į Europos Sąjunga, NATO, taip pat emigracija, globalizacija.

Nors ir Lietuvoje esminiai geopolitiniai įvykiai nesutapo su anglosaksų šalių (JAV, JK) istorija, kuriose buvo išplėtota kartų teorija (X, Y, Z kartos), tačiau technologijų vystymosi atžvilgiu jaunuolių aplinka mažai skyrėsi.[1] Nuo 2005 m. Lietuvoje didėjo interneto skvarba, pradėjo plėtotis socialinė žiniasklaida, o 2010 m. sekė išmaniųjų telefonų ir mobilaus interneto banga. Tai nulėmė šios kartos palankesnį požiūrį į elektroninę komerciją,[5] dalijimosi ekonomiką,[6] virtualų bendravimą socialiniuose tinkluose, internetinę informaciją (Vikipediją, vlogus, blogus, podkastus), įvairias skaitmenines pramogas (pvz., „Spotify“, „Netflix”).

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]