Stare Motulė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Stare Motulė
lenk. Stare Motule
Laiko juosta: (UTC+1)
------ vasaros: (UTC+2)
Valstybė Lenkijos vėliava Lenkija
Vaivadija Palenkės vaivadija Palenkės vaivadija
Apskritis Suvalkų apskritis Suvalkų apskritis
Valsčius Pilypavo valsčius
Pašto kodas PL 16-424

Stare Motulė (lenk. Stare Motule) – kaimas Lenkijos šiaurės rytuose, Pilypavo valsčiuje, Suvalkų apskrityje, Palenkės vaivadijoje. Per kaimą eina vaivadijos kelias Nr.DW652.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo VIII a. pr. m. e. iki XIX a. šioje teritorijoje gyveno lietuviams artima baltų gentis – jotvingiai. Nuo XIII-XIV a. iki 1795 m. kaimas priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Kaimas įkurtas XVI a. pabaigoje, pirmą kartą paminėtas 1585 m. Moscholovo (Moscholowo) vardu. Tuo metu kaime gyveno vien lietuviai. XVII a. antroje pusėje kaimas buvo sugriautas per karus su totoriais. XVIII a. kaimas priklausė Puzinuvų (Puzynów) šeimai. XIX a. pabaigoje kaimas priklausė Čostkuvo valsčiui, Pilypavo parapijai. Tais metais kaimo plotas buvo 2078 ha, iš kurių 361 ha ariamos žemės ir sodai, 256 ha pievos. Taip pat priklausė dalis Pžistainio, Kreivojo ežerų ir Rospudos upė. 1880 m. kaime gyveno 155 žmonės ir buvo 19 namų. 1911 m. kaimas buvo padalintas į Stare Motulė ir Nove Motulė. Pagal 1920 m. liepos 12 d. Lietuvos ir Tarybų Rusijos taikos sutartį kaimas buvo priskirtas Lietuvos Respublikai. 1975-1998 m. priklausė Suvalkų vaivadijai.

Pavadinimo kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tikėtina, kad kaimo pavadinimas kilęs nuo kaimo įkurėjo Motulo Staniučico (Motul Staniuczyc) pavardės, kartais maišomo su Stančiku (Stańczyk).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • J. Kopciał, Krajobrazy 1978 m., nr 48, s. 13.