Stanislavas Lanckoronskis (1489)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Stanislavas Lanckoronskis (1489)
Lanckoronskiai
Herbas „Zadora“
Herbas „Zadora“
Mirė 1489 m.
Tėvas Mikalojus Lanckoronskis
Motina Felicija Lis

Stanislavas Lanckoronskis (lenk. Stanisław Lanckoroński; m. 1489) – Lenkijos karalystės diplomatinis ir karinis veikėjas, Karūnos dvaro maršalka (14771489).

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kilo iš vakarų Rusios aristokratų Lanckoronskių giminės, herbo „Zadora“ savininkas. Vienas iš turtingiausių Mažosios Lenkijos XV amžiaus magnatų. Bžozuvo, Lanckorono ir Vladislavo valdytojas.

Taikos metu vadovavo seimukų darbui. 1468 metais Lenkijos delegacijos sudėtyje buvo pasiustas pas Čekijos karalių Jurgį Podiebradietį. Diplomatinės misijos tikslu, nebuvo sėkmingas, buvo pasiektas susitarimas užimti Čekijos sostą Vladislovui Jogailaičiui, busimam karaliui Vladislovui II.

14681478 metais Stanislavas Lanckoronskis aktyviai dalyvavo kariniuose konfliktuose tarp Čekijos karaliaus Vladislovo ir ir Vengrijos karaliaus Matvejaus I Korvino dėl valdžios Silezijoje ir Moravijoje.

1475 metais Stanislavas Lanckoronskis, kaip prievaizas, lydėjo princesę Jadvygą Jogailaitę į Bavariją, kur ji ištekėjo už Bavarijos, busimo Bavarijos-Lancuto hercogo.

1478 metais kartu su diplomatu ir istoriku Janu Dlugošu buvo Lenkijos karališkos pasiuntinybės sudėtyje į Budą ir Višegradą, sudarė paliaubas su Matjušu I.

Šeima[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvo vedęs Aną Korozvenską. Nuo tos santuokos gimė sūnūs:

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Kiryk F. Stanisław Lanckoroński // Polski Słownik Biograficzny. – T. XVI. – 1971. – S. 450–451.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Politinis postas
Prieš tai:
Petras Kurozveckis
Laski.gif
Karūnos dvaro maršalka

14771189
Po to:
Rafalis Leščinskis