Pereiti prie turinio

Spectre (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Spectre

PavadinimasSpectre
Kilmės šalisJungtinės Amerikos Valstijos Jungtinė Karalystė
RežisieriusSam Mendes
Prodiuseris (-iai)Michael G. Wilson
Barbara Broccoli
Scenaristas (-ai)John Logan
Neal Purvis
Robert Wade
Jez Butterworth
KompozitoriusThomas Newman
VaidinaDaniel Craig
Christoph Waltz
Lea Seydoux
Ralph Fiennes
Ben Whishaw
Naomie Harris
Monica Bellucci
Metai2015
ŽanrasNuotykių
Trukmė148 min.
Kalbaanglų
Biudžetas250 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Spectre – dvidešimt ketvirtasis filmas apie britų tarnybos MI6 agento Džeimso Bondo nuotykius, sukurtas 2015 m. Pagrindinį vaidmenį aktorius Daniel Craig atliko jau 4-e serijos filme, o režisieriui Sam Mendes tai buvo antrasis darbas apie Bondą (jis režisavo ankstesnį filmą „Skyfall“). Nedidelį vaidmenį filme atlieka ir lietuvių aktorius Gediminas Adomaitis.

Juostoje pasakojama apie agento kovą su nusikaltėlių sindikatu „Spectre“, kuris ne kartą buvo minimas pirmuosiuose filmuose apie agentą 007 (paskutinį kartą – 1971 m. juostoje „Deimantai amžiams“). Filmas debiutavo 2015 m. spalio 26 d. ir yra vienas brangiausių šios frančizės darbų.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Vykdydamas žuvusios savo viršininkės M pavedimą, Bondas Meksike nužudo Marco Sciarra, ketinantį surengti sprogimą stadione, tačiau savavališkais veiksmais užsitraukia naujojo M pyktį. Pastarasis, priverstas kovoti dėl savo tarnybos išlikimo su nauju vyriausybės atstovu C, norinčiu ne tik uždaryti agentų 00 programą, bet ir organizuoti totalinį visose pasaulio valstybėse sekimą, nušalina Bondą nuo pareigų. Nors jam ir uždrausta išvykti, Bondas, padedamas Q ir Moneypenny, nuvyksta į Sciarros laidotuves Romoje, kur taip pat patenka į slaptos organizacijos susirinkimą. Jis atpažįstamas ir turi sprukti, tačiau spėja nugirsti apie misterį Vaitą, kurį vėliau aptinka Austrijos kalnuose. Šis buvęs nusikaltėlis patiki Bondui paslaptį, kur rasti jo dukterį Madeleine, galinčią suteikti jam daugiau informacijos.

Bondas su mergina atsiduria Maroke, nusikaltėlių organizacijos „Spectre“ sekimo centre, kuriam vadovauja Ernstas Blofeldas, anksčiau buvęs Franzu Oberhauseriu. Šio tėvas kažkada 2 metus augino Bondą, kai šis neteko tėvų, ir jiedu su Franzu buvo priversti augti kaip broliai. Bondas manė, kad jiedu žuvo prieš 20 metų kalnuose, tačiau paaiškėja, kad Franzas nužudė tėvą ir sukūrė savo naują tapatybę pagal motinos pusę, o jo vadovaujamas „Spectre“ tampriai susijęs su britų vyriausybės nariu C, kuriam leidimas gauti visus pasaulio sekimo duomenis reikš ir „Spectre“ organizacijos įsigalėjimą. Bondui su Madeleine pavyksta susprogdinti centrą ir grįžti į Londoną, kur kartu su M, Q ir Moneypenny stoja į akistatą su C. Čia vėl pasirodo Blofeldas, tačiau jiems pavyksta užblokuoti turinčią pradėti veikti sekimo programą. C žūna iškritęs pro langą, o Bondui pašovus sraigtasparnį, suimamas ir Blofeldas.

Pagrindiniai aktoriai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Aktorius – vaidmuo
 • Daniel Craig – britų slaptasis agentas 007 Džeimsas Bondas
 • Christoph Waltz – Ernst Stavro Blofeld / Franz Oberhauser, organizacijos Spectre vadovas. Jo tėvas kurį laiką augino Bondą, kuomet šis tapo našlaičiu ir pastarasis manė, kad Franzas su tėvu žuvo kalnuose prieš 20 metų
 • Lea Seydoux – daktarė Madeleine Swann, buvusio „Spectre“ nario misterio Vaito (Mr. White), duktė
 • Ralph Fiennes – M / Gareth Mallory, MI6 tarnybos vadovas
 • Ben Whishaw – Q
 • Naomie Harris – Eve Moneypenny, buvusi agentė, M sekretorė
 • Dave Bautista – Mr. Hinx, vienas ir „Spectre“ organizacijos smogikų
 • Andrew Scott – Max Denbigh / C, britų vyriausybės narys, siekiantis panaikinti MI6 skyrių ir organizuoti totalinį sekimą
 • Monica Bellucci – Lucia Sciarra, Bondo nužudyto „Spectre“ smogiko našlė
 • Jesper Christensen – Mr. White, buvęs „Spectre“ narys
 • Gediminas Adomaitis – vienas iš Oberhauserio smogikų

50-metė italė Monica Bellucci tapo ne tik vyriausia visų laikų Bondo mergina, aplenkusi Honor Blackman, kuriai filmuojant „Auksapirštį“ buvo 37.

Juostos filmavimas prasidėjo 2014 m. gruodžio pradžioje „Pinewood Studios“ ir užtruko 7 mėnesius. Jie taip pat buvo vykdomi Meksike bei Čiapaso valstijoje, Londone, Romoje, Centrinėse Alpėse ir Maroke. Čia nufimuotas organizacijos „Spectre“ stebėjimo centro sunaikinimas pateko į Gineso rekordų knygą kaip didžiausių kino istorijoje dekoracijų susprogdinimas.

Kaip ir filmui „Skyfall“, muziką juostai sukūrė Thomas Newman, o titulinę dainą „Writing‘s on the Wall“ įrašė atlikėjas Sam Smith. Ji tapo pirmąja Bondo filmų serijos daina, pakilusią į UK Singles Chart 1-ąją vietą ir pelnė Oskaro apdovanojimą.