Organinis junginys: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
+fr
Lang-Bot-as (aptarimas | indėlis)
S robotas: brūkšneliai keičiami brūkšniais (pagal lietuvių kalbos rašybos normas)
Eilutė 1: Eilutė 1:
'''Organinis junginys''' - junginys priklausantis didelei cheminių junginių grupei. Esminis organinio junginio bruožas [[anglis|anglies]] ir [[vandenilis|vandenilio]] atomai molekulėje, dažnai ir kartu su kitais. Riba tarp organinių ir [[neorganinis junginys|neorganinių junginių]] nėra labai tiksli ir konkreti galiausiai tai ir nėra taip svarbu. Kadangi visiškai nėra reikalo junginius giežtai išskirti į tokias dvi dideles grupes.
'''Organinis junginys''' junginys priklausantis didelei cheminių junginių grupei. Esminis organinio junginio bruožas [[anglis|anglies]] ir [[vandenilis|vandenilio]] atomai molekulėje, dažnai ir kartu su kitais. Riba tarp organinių ir [[neorganinis junginys|neorganinių junginių]] nėra labai tiksli ir konkreti galiausiai tai ir nėra taip svarbu. Kadangi visiškai nėra reikalo junginius giežtai išskirti į tokias dvi dideles grupes.
Kitaip '''organiniai junginiai''' tai junginiai kuriuos nagrinėja [[organinė chemija]].
Kitaip '''organiniai junginiai''' tai junginiai kuriuos nagrinėja [[organinė chemija]].



09:31, 2 kovo 2007 versija

Organinis junginys – junginys priklausantis didelei cheminių junginių grupei. Esminis organinio junginio bruožas anglies ir vandenilio atomai molekulėje, dažnai ir kartu su kitais. Riba tarp organinių ir neorganinių junginių nėra labai tiksli ir konkreti galiausiai tai ir nėra taip svarbu. Kadangi visiškai nėra reikalo junginius giežtai išskirti į tokias dvi dideles grupes. Kitaip organiniai junginiai tai junginiai kuriuos nagrinėja organinė chemija.

Organiniai junginiai toliau skirstomi pagal funkcines grupes į:

Daug organinių junginių svarbūs biochemijoje:

Dalis sudėtingesnių junginių turi daug funkcinių grupių ir juos taip skirstyti sudėtinga. Junginys gali būti kartu ir aromatinis ir aminas ir esteris ir t.t.

Nomenklatūra

Dėl junginių gausos juos pavadinti ir tuos pavadinimus besimokant įsiminti yra neįmanoma. Todėl priimta IUPAC nomenklatūra tam, kad pavadinimus būtų galima nesunkiai sudaryti pagal formulę. Tai tik dalinis sprendimas, kadangi pagal dabartinę IUPAC nomenklatūrą sudėtingesnių junginių pavadinimai tampa labai gremėzdiški, kartais net sunkiai telpa į kelias eilutes, todėl toks sprendimas tikrai nėra idealus. Greta nomenklartūrinių pavadinimų visi plačiau naudojami junginiai turi ir įprastus, tradicinius.