29-asis teritorinis šaulių korpusas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
S
 
29-ojo šaulių korpuso formavimas užtruko iki 1940 m. pabaigos. Korpuso divizijos buvo formuojamos iš pradžių Utenos, Biržų ir Zarasų apskrityse, vėliau daugiausia [[Vilnius|Vilniuje]] ir jo apylinkėse. Lietuvos okupacinei administracijai baiminantis lietuviškojo šaulių korpuso karininkų masinio „išėjimo pas vokiečius“, 1940 m. rugsėjį beveik visas korpusas buvo sutelktas [[LTSR]] rytiniame pakraštyje, t. y. atokiau nuo LTSR sienos su [[Vokietija]]. Korpuso ir jo [[divizija|divizijų]] štabai nuo tada buvo dislokuoti Vilniuje, dauguma korpuso dalinių – Vilniuje ir jo apylinkėse, kai kurie – [[Rokiškis|Rokiškyje]], [[Obeliai|Obeliuose]], [[Kupiškis|Kupiškyje]], [[Švenčionėliai|Švenčionėliuose]] ir [[Ukmergė]]je.
 
29-ąjį šaulių korpusą sudarė trys pagrindinės dalys: vad. „korpuso dalys“ (iš buv. Lietuvos kariuomenės aviacijos, ryšių bei kavalerijos dalinių, taip pat dalies artilerijos, karo technikos ir pėstininkų dalinių sudaryti daliniai, tiesiogiai pavaldūs korpuso štabui), 179-oji šaulių divizija ir 184-oji šaulių divizija.
 
=== Korpuso struktūra ===
29-ąjį šaulių korpusą sudarė trys„korpuso pagrindinėsdalys“ dalys:(tiesiogiai vad.korpuso „korpusoštabui dalys“pavaldūs daliniai; (iš buv. Lietuvos kariuomenės aviacijos, ryšių bei kavalerijos dalinių, taip pat dalies artilerijos, karo technikos ir pėstininkų dalinių sudaryti daliniai, tiesiogiai pavaldūs korpuso štabui), 179-oji šaulių divizija ir 184-oji šaulių divizijadivizijos.
Korpuso dalis sudarė:
 
Korpuso dalisKorpusą sudarė:
* korpuso vadovybė
* aviacijos [[eskadrilė]]
34 231

pakeitimas

Naršymo meniu