Ekvirijos: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Zirzilia (aptarimas | indėlis)
SNėra keitimo santraukos
Ptbotgourou (aptarimas | indėlis)
S r2.7.2) (robotas: Keičiama es:Equiria į es:Equirria
Eilutė 11: Eilutė 11:
[[de:Equirria]]
[[de:Equirria]]
[[en:Equirria]]
[[en:Equirria]]
[[es:Equiria]]
[[es:Equirria]]
[[fr:Equiria]]
[[fr:Equiria]]
[[it:Equirria]]
[[it:Equirria]]

17:09, 28 vasario 2013 versija

Ekvirijos (lot. Equirria) – dievo Marso šventės Senovės Romoje, turėjusios tiek religinę, tiek karinę reikšmę. Pirmosios ekvirijos buvo švenčiamos vasario 27 d., antrosios ekvirijos – kovo 14 d. Romos valstybė karo dievo švenčių šventimui skyrė didelį dėmesį, kad būtų palaikoma armija ir stiprinama viešoji moralė. Žyniai atlikdavo apeigas, kurios apvalydavo armiją. Švenčiantieji dalyvaudavo arklių lenktynėse Marso lauke (kurio sklypas buvo visuomenės nuosavybė) ir iš Romos miesto išvarydavo seną atpirkimo ožį ir atsivesdavo naują.

Equus October buvo spalio 15 d. (per idas) švęsta šventė, kurių metu Marsui būdavo aukojamas lenktynes laimėjusio kinkinio dešinysis arklys. Šio arklio uodega būdavo skubiai gabenama į regiją, kad iš jos tekantis kraujas būtų įlašinamas į regijos ugniakurą. Dėl arklio galvos vykdavo tradicinis susirėmimas tarp Romos rajono Suburos gyventojų (norėjusių, kad galva būtų nugabenta į Suburos bokštą Turris Mamilia) ir „Via Sacra“ gavės gyventojų, kurie norėdavo galvą nugabenti į regiją.

Equus October buvo laikomas apeigomis, kurios pabaigdavo karinį sezoną ir buvo susijusios su sėkmingomis karinėmis kampanijomis, kurios užtikrindavo gerą derlių.