Pereiti prie turinio

Sekso terapija (TV serialas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasKomedija, drama
Kūrėjas (-ai)Netflix
Režisierius (-iai)Laurie Nunn
VaidinaAsa Butterfield
Gillian Anderson
Ncuti Gatwa
Emma Mackey
Connor Swindells
Kedar Williams-Stirling
Alistair Petrie
Mimi Keene
Aimee Lou Wood
Kompozitorius (-iai)Oli Julian
Kilmės šalisJungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Sezonų skaičius4
Serijų skaičius32
Trukmė46–52 min.
Transliacija
Originalus laikotarpis2019 m. sausio 11 d. – dabar
Išorinės nuorodos
Oficialus tinklalapis

„Sekso terapija“ (angl. Sex Education) – britų komedijos serialas, sukurtas JK internetinės televizijos Netflix. Serialas kuriamas pagal originalų Laurie Nunn scenarijų.

Serialas filmuotas Jungtinėje Karalystėje. Pasaulinė pirmojo sezono premjera vyko 2019 m. sausio 11 d., kai pirmąją seriją išleido Netflix internetinė televizija[1].

2020 m. sausio 17 d., išleistas antrasis kultinio serialo sezonas[2]

2021 m. rugsėjo 17 d., išleistas trečiasis serialo sezonas[3]

Serialo turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai britų komedinė drama apie paauglių gyvenimą, santykius su artimaisiais, mokyklą ir pirmas seksualines patirtis. Pagrindinio serialo veikėjo mama dirba seksologe, o nedaug žinantis apie lytinį gyvenimą šešiolikmetis Otis Milburn, siekdamas užmegzti artimesnį ryšį su savo mokyklos simpatija Maeve Wiley ir ją sužavėti, tampa savo mokyklos mokinių seksologu ir konsultuoja paauglius jiems iškilusiais klausimais ir padeda išvengti problemų.

Seriale paliečiama ir Otis Milburn vaikystės trauma, dėl kurios jis vengia mylėtis, bet nori tai išbandyti. Serialo seksualinis turinys yra platus: žiūrovai mato ir vyrų, ir moterų nuogumą, įskaitant ir lytinius organus, veikėjai lytiškai santykiauja ir atvirai kalba apie orgazmus, kūno skysčius, seksualines praktikas ir patirtis, pozicijas, kūno dalis ir t. t. Serialas apima ir tolerancijos temą. Jame aiškiai pavaizduojami orientacijų skirtumai, taip pat ir aseksualumas. Parodomas skirtumas tarp suaugusio žmogaus suvokimo – 50-metį pasiekusios motinos požiūrio bei paauglio drovėjimosi vis dar apie tai kalbėti ir tai pažinti. Seriale vaizduojamos kartais ir absurdiškos situacijos (pavyzdžiui paauglio bandymas naudoti viagrą), tačiau serialo kūrėjai mano, jog tokios situacijos yra realios ir labai dažnai pasitaikančios tarp bręsti pradedančių paauglių, kurie dar tik pradeda pažinti save, savo ir kito žmogaus kūną.[4].

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Otis Milburn – šešiolikmetis paauglys, sekso terapiautės Dr Jean F. Milburn sūnus. Pradėjo sekso konsultacijų verslą. Geriausias homoseksualaus Eric Effiong draugas.
  • Dr Jean F. Milburn – sekso terapiautė, Otis Milburn mama. Dažnai keičianti sekso partnerius. Rašo knygas.
  • Maeve Wiley – Otis Milburn geriausia draugė ir sekso konsultacijų verslo idėjos autorė.
  • Eric Effiong – homoseksualus Otis Milburn draugas, bandantis atrasti save.
  • Adam Groff – mokyklos direktoriaus Mr Groff sūnus. Blogai sutaria su tėvu. Yra homoseksualus, bet tai slepia.
  • Jackson Marchetti – Maeve Wiley vaikinas.
  • Mr Groff – Moordaleo vidurinės mokyklos direktorius ir Adam Groff tėvas.

Filmavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Serialas filmuotas britiškoje mokykloje, britiškoje aplinkoje su britų paauglių komanda, tačiau vis tiek, žiūrint serialą jaučiasi amerikietiška atmosfera. Kultūriniu požiūriu, atmosfera yra nespecifinė, su daugeliu elementų iš JAV patirties: „Letterman“ stiliaus striukės ir uniformų nebuvimas, amerikietiškos plaukimo komandos, simboliniai amerikietiški mokyklos šokiai, filmo „Pusryčių klubas“ stiliaus mokyklos spintelės, mokiniai, žaidžiantys amerikietišką futbolą ir kt. Todėl, tikėtina, kad šis britų ir amerikiečių mišinys yra bent iš dalies sukurtas tam, kad serialas taptų labiau tarptautinis. Serialas filmuotas Jungtinėje Karalystėje Wye Valley miestelyje, Velse. O Moordaleo vidurinės mokyklos scenos filmuotos Pietų Velso universitete.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]