Sartininkų evangelikų liuteronų bažnyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°16′03″š. pl. 21°58′06″r. ilg. / 55.267523°š. pl. 21.968447°r. ilg. / 55.267523; 21.968447

Christian cross.svg
Sartininkų evangelikų liuteronų bažnyčia
Sartininkų liuteronų bažnyčia.JPG
Tikėjimo srovė liuteronai
Savivaldybė Tauragės rajonas
Gyvenvietė Sartininkai
Statybinė medžiaga mūras
Pastatyta 1934 m.

Sartininkų evangelikų liuteronų bažnyčiaevangelikų liuteronų maldos namai, pašventinti 1934 m., stovintys Sartininkų kaime, Žygaičių seniūnijoje, Tauragės rajone.

Bažnyčioje pamaldos vyksta kiekvieno mėnesio 2-ąjį sekmadienį.

Bažnyčios interjeras
Bažnyčia primena gyvenamąjį namą. 2017 m.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmieji Sartininkų parapijos maldos namai stovėjo gretimame Margiškių kaime. Manoma, kad pamaldos čia vyko XIX a. viduryje ar pradžioje. Į Sartininkus atvažiuodavo sakytojai ir kunigai iš Tauragės, esančios už 23 km. Vietos centru tapus Sartininkų bažnytkaimiui, liuteronai nusprendė čia pasistatyti savo maldos namus. Įsigijusi žemės sklypą, parapija pasistatė naują bažnyčią. Pastatą surentė ir atliko vidaus įrengimo darbus vietos meistrai iš Skiržemių kaimo, Žemaičių Naumiesčio. Statybos išlaidas (iš viso 7000 litų) padengė patys parapijiečiai, kurie dosniai aukojo, nors ir nebuvo turtingi. Suolai, altorius ir kiti bažnyčios baldai buvo pargabenti iš senųjų, Margiškiuose buvusių, maldos namų. Naujoji bažnyčia pašventinta 1934 m.

Bažnyčios pastatas sėkmingai išgyveno per II Pasaulinį karą, tačiau jo metu parapija prarado savo archyvą ir biblioteką. 1944 m. prie Sartininkų prisijungė Natkiškių parapija, kurios bažnyčią susprogdino vokiečiai.

1950 m. Sartininkų parapijoje buvo 500 tikinčiųjų. Nuo 1941 m. parapiją aptarnavo vyskupas Jonas Kalvanas ir diakonas Artūras Timpa. 19952000 m. jos kunigu buvo vyskupas Jonas Viktoras Kalvanas. 2017 m. duomenimis, čia kunigavo Mindaugas Dikšaitis, kartu aptarnavęs ir Tauragę, Šilalę.

Architektūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bažnyčios statinys tinkuoto mūro, stačiakampio plano, savo forma panašus į gyvenamąjį namą. Bokštelis įrengtas pietrytiniame gale. Maldų patalpa užima apie pusę statinio. Erdvus šventorius aptvertas metaline tvora.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka