Romas Žmuidzinavičius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Romas Žmuidzinavičius
Gimė 1952 m. liepos 21 d. (67 metai)
Varėna, Lietuvos TSR
Veikla Dailininkas.

Romas Žmuidzinavičius (1952 m. liepos 21 d. Varėnoje, Lietuvos TSR) – Lietuvos dailininkas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1952 m. liepos 21 d. Varėnoje, tolimas garsaus dailininko Antano Žmuidzinavičiaus giminaitis. Pirmuosius piešinius pradėjo piešti būdamas apie devynerių metų amžiaus. 1966 m. įstojo į Vilniaus I. Černiachovskio dailės mokyklą. Vėliau studijavo Maskvos Nadeždos Krupskajos dailės universitete, kur jam dėstė tokie profesoriai kaip Augustinas Savickas ir Sofija Veiverytė.

Parodose ir pleneruose nuo 1978 m. dalyvaujančio dailininko paveikslai – tai tarsi gyvenime ir gamtoje nuolat besikartojantis virsmas: besikeičiantys metų laikai ir nuotaikos. Originalius R.Žmuidzinavičiaus peizažus ir sostinės ar Trakų Vokės motyvus galima pavadinti netradicine mistifikuota tapyba. Jie išsiskiria spalvų intensyvumu, sodriais potėpiais, kurie iškyla iš paveikslo plokštumos. Dailininkas yra ranką pridėjęs ir restauruojant Verkių rūmus, Šv. Jonų bažnyčią, Klaipėdos konservatorijos salę ir kitus objektus.

Nuo 2005 m. kartu su dailininku Ojaru Mašidlausku bei Trakų Vokės kultūros namų direktore Loreta Marcinkevičiene Trakų Vokės dvaro parke rengia tarptautinius dailininkų plenerus.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]