Rimas Vaina

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Rimas Vaina
Gimė 1944 m. spalio 16 d.
Vilniuje
Mirė 2007 m. birželio 14 d. (62 metai)
Varšuvoje
Tėvas Juozas Vaina
Motina Elena Vainienė
Veikla Varšuvos politechnikos instituto dėstytojas ir Lenkijos lietuvių visuomenės veikėjas.

Rimas Vaina (1944 m. spalio 16 d. Vilniuje2007 m. birželio 14 d. Varšuvoje) – Varšuvos politechnikos instituto dėstytojas ir Lenkijos lietuvių visuomenės veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė ir augo žinomoje Lenkijos lietuvių visuomenės veikėjo mokyt. Juozo Vainos ir mokyt. Elenos Vainienės šeimoje. Dar Antrojo pasaulinio karo metais šeima persikelia į Lenkija, į Vidugirius, o 1947 m. – į Suvalkus. Mokyklą pradėjo lankyti Punske, bet dėl ginčų su lenkų kalbos mokytoja turėjo mokslus tęsti Seinuose, kur 1962 m. baigė licėjų. Studijavo matematiką Varšuvos universitete, nuo 1978 m. iki pat išėjimo į pensiją dėstė Varšuvos politechnikos institute.

Aktyviai dalyvavo tautinėje veikloje, kartu su bendraminčiais inicijavo nepriklausomo lietuviško žurnalo „Varsnos“ leidimą. Žinomą visuomenininką į savo štabą pakvietė Lenkijos Solidarumo lyderis Lechas Valensa, Rimas Vaina buvo atsakingas už ryšius su Lietuvos Sąjūdžiu. 1988 m. prie „Solidarumo“ įsteigta Mareko Edelmano vadovaujama Lenkijos Tautinių mažumų komisija, kurios nariu buvo ir R. Vaina.

Palaidotas Punsko kapinėse.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]