Resident Evil 6

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Resident Evil 6
Kūrėjas Capcom
Leidėjas Capcom
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2012 m. spalio 2 d.
Žanras (-ai) išlikimo siaubas, veiksmo
Režimas Vieno arba dviejų žaidėjų
Reitingai ESRB: Mature 17+
Platforma PlayStation 3,
Xbox 360, PC
PlayStation 4, Xbox One
Versija
Variklis
Reikalavimai Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz
arba AMD Athlon X2 2.8 Ghz,
2GB RAM, 16 GB HDD,
Nvidia GeForce 8800 GT arba geresnė[1]
Platinimas Blu-ray, DVD,
atsisiuntimas internetu, Steam
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Resident Evil 5
Kitos dalys Resident Evil
Oficiali svetainė

Resident Evil 6 (liet. Absoliutus blogis 6) – 2012 m. veiksmo žaidimas su išlikimo siaubo elementais. „Resident Evil“ žaidimų serijos dalis, kurią sukūrė ir išleido Japonijos „Capcom“ kompanija.

Žaidimas buvo sąlygiškai komerciškai sėkmingas, 2014 m. spalio mėn. duomenimis žaidimo buvo parduota 4,78 mln. kopijų.[2] „Capcom“ tikėjosi parduoti 7 mln. kopijų.[3] 2015 m. viduryje žaidimo pardavimai viršijo 6,2 mln. kopijų.[4]

Žaidimas sulaukė vidutiniško kritikų įvertinimo. Metacritic suvestinės duomenimis, vidutiniškai žaidimas kritikų įvertintas 74 balais iš 100 PS3 konsolei ir 67 iš 100 Xbox 360 konsolei.[5][6]

Leidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Resident Evil 6“ yra „Resident Evil“ kompiuterinių žaidimų ir filmų frančizės dalis. Žaidimas pasiekiamas „PlayStation Network“ ir „Steam“ tinklais. Jame valdomi ir sutinkami iš buvusių žaidimų žinomi herojai: Leonas Skotas Kenedis, Chrisas Redfyldas, Šeri Birkin, Ada Vong. Žaidime pristatyti nauji frančizės veikėjai: Elena Harper, Džeikas Miuleris ir Pirsas Nivansas. Kaip įprasta „Resident Evil“ frančizės žaidimams 6-oje dalyje žaidėjo valdomi herojai kovoja su bioteroristine organizacija, kuri nori pakeisti pasaulį, ir jos sukurtais įvairiais mutavusiais monstrais.

Žaidimo pradžią galima pasirinkti iš kelių žaidimo sunkumo lygių. Veiksmas vyksta kompiuterinės grafikos 3D aplinkoje valdant herojų iš trečiojo asmens perspektyvos. Herojus valdo pradinį ginklą, kitus ginklus randa žaidimo eigoje. Šovinius pameta nugalėti monstrai arba jie randami statinėse, dėžėse. Gydymo porcijas, kaip įprasta „Resident Evil“ žaidimams, galima gamintis iš randomų žolelių. Nauja yra tai, kad „gyvybės“ rezervai atstatomi porcijomis, kaip naudojant tabletes. Herojus gali kautis kojomis, rankomis, peiliu, slėptis, pabėgti nuo monstrų. Pereinant kambarius kartais tenka išspręsti nesudėtingus galvosūkius, rasti raktus, įspėti kodus. Didesniąją žaidimo dalį užima tiesioginės kovos su monstrais, tuo žaidimas labiau panašus į trečiojo asmens šaudyklę. Siužeto vingiai atskleidžiami vaizdo intarpuose. Žaidime naudojamas herojų bendradarbiavimo (Co-op) principas, pavyzdžiui, duris žaidėjas gali atidaryti tik tuomet, kai jas pastumia abu herojai ir pan. Herojui esant beveik prie mirties, kitas veikėjas gali automatiškai trumpam jį atgaivinti, jei spėja pribėgti.

Žaidimas suskirstytas į kampanijas, kuriose nuolat dalyvauja 2 herojai, išskyrus Ados kampaniją. Antrąjį herojų gali valdyti kitas žaidėjas prisijungęs interneto pagalba. Antro žaidėjo įsijungimas įmanomas bet kuriame žaidimo taške. Nesant antrojo žaidėjo, kito herojaus veiksmus valdo kompiuterinis intelektas. Žaidime renkami savybių taškai, už kuriuos galima pasitobulinti kai kurias ypatybes, pavyzdžiui, sumažinti ginklo atatranką, padidinti šūvių žalą ir pan. Žaidime galima surinkti 50 trofėjų − iššaudant gyvatės emblemas (serpents emblem).

Kampanijos:

 • Leono. Veikėjai: Leonas Skotas Kenedis ir Elena Harper (angl. Leon S. Kennedy ir Helena Harper);
 • Chriso. Veikėjai: Chrisas Redfyldas ir Pirsas Nivansas (angl. Chris Redfield ir Piers Nivans);
 • Džeiko. Veikėjai: Džeikas Miuleris ir Šeri Birkin (angl. Jake Muller ir Sherry Birkin);

Papildoma kampanija:

 • Ados. Veikėja: Ada Vong (angl. Ada Wong).
Žaidimo kadras: Džeikas Miuleris ir Šeri Birkin. Didesnioji žaidimo veiksmo dalis vyksta naktį ar tamsiuose pastatų patalpų šešėliuose

Žaidimo pradžioje galima rinktis vieną iš pirmų trijų kampanijų, o perėjus visas tris kampanijas pasiekiama papildoma Ados kampanija (vėlesnėje žaidimo versijoje Ados kampanija pasiekiama perėjus 1 iš trijų pradinių kampanijų). Kiekviena kampanija suskirstyta į penkis skyrius, kurių gale reikia susikauti su „bosu“ (išskyrus Ados kampaniją, kuri trumpesnė). Kiekviena kampanija turi atskirus, tačiau susijusius siužetus. Jų veiksmas vyksta panašiose vietovėse ir tuo pačiu laiku, ir kai kuriose siužeto vietose atskirų kampanijų herojai susitinka − tokiu būdu žaidėjui yra suteikta galimybė žaisti atskirų kampanijų atitinkamus skyrius vieną po kito, kartu sekant herojų nuotykius tuo pačiu laiku. Alternatyviai, kampanijas galima žaisti paeiliui.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Veiksmas prasideda 2012 m. Džeikas Miuleris yra buvusio piktavalės korporacijos „Umbrella“ agento Alberto Veskerio (žuvęs žaidime „Resident Evil 5“) sūnus, kuris paveldėjo tėvo atsparumą virusinėms genetinėms mutacijoms. Šeri Birkin yra pasiunčiama nacionalinio saugumo patarėjo Dereko Klifordo Simonso, kad išvestų jį iš Edonijos miesto, kažkur fikcinėje Pietų slavų valstybėje, kurioje vyksta pilietinis karas ir naudojami bioteroristiniai ginklai. Mieste vienu metu kovoja antibioteroristinės organizacijos B.S.A.A. kovos grupė, vadovaujama Chriso Redfyldo. Kovos metu Šeri ir Džeikas yra pagrobiami bioteroristinės organizacijos, pasivadinusios „Neo Umbrella“, agentės Ados Vong, o Chriso grupė paverčiami mutantais, išskyrus patį Chrisą ir jo padėjėją Pirsą.

Veiksmas nusikelia į 2013 m., kai JAV prezidentas siekia pranešti pasauliui apie katastrofą Rakūno mieste („Resident Evil“ pirmųjų žaidimų įvykiai). Besirengiant pranešimui JAV fikciniame Tol Oukso mieste įvyksta C viruso proveržis. Juo apsikrečia prezidentas, kurį priverstas nušauti Leonas Skotas Kenedis, lydimas agentės Elenos Harper. Jie po to ieško nacionalinio saugumo patarėjo D. K. Simonso, kuris pagrobė Elenos seserį ir yra spėjamas bioteroristinio išpuolio organizatorius. Visi herojai, kovoje dėl savo siekių, susitinka Kinijos Lanšiano mieste, kur vėl turi sutrukdyti pragaištingo viruso paplitimui pasaulyje …

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. game-debate.com
 2. vgchartz.com, tikrinta 2014 m. spalio 18 d.
 3. vgchartz.com, tikrinta 2014 m. rugsėjo 18 d.
 4. siliconera.com
 5. „metacritic.com“. Nuoroda tikrinta 2014 m. rugsėjo 18 d..
 6. „metacritic.com“. Nuoroda tikrinta 2014 m. rugsėjo 18 d..
 7. allgame.com Archyvuota kopija 2014-11-14 iš Wayback Machine projekto.
 8. allgame.com Archyvuota kopija 2014-11-14 iš Wayback Machine projekto.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]