Ragdolas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„Skudurinukė“

Ragdolas (angl. Ragdoll), arba skudurinukė – kačių veislė. „Skudurinukėmis“ vadinamos todėl, kad paėmus ant rankų suglemba it skudurinės lėlės. Labai pasitiki žmogumi, gerai pakelia skausmą. Laba lėtai bręsta, visiškai suauga tik trejų metų amžiaus.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasakojama legenda, kaip vieną persų ilgaplaukę pervažiavo automobilis ir ji likusi gyva, tačiau jos būdas nepaprastai pasikeitė: ji tapo perdėm meili, o paimta ant rankų suglebdavo. Iš tiesų, šioje istorijoje yra dalis tiesos. „Skudurinukės“ turi persų ilgaplaukės kraujo, nors mišrintos ir su kitų veislių katėmis. Kilo iš JAV.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šios katės labai švelnios, ramios ir nuolankios. Nepatartina leisti į lauką, nes katę gali nusinešti kiekvienas meiliai paglostęs žmogus. Iškilus grėsmei, visada bando bėgti, retai draskosi. Gerai sutaria su kitomis katėmis ir šunimis. Protingos, mėgsta švelnumą, tačiau dėmesio įkyriai nereikalauja.

Fizinės savybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tai didelė, raumeninga, grakšti katė. Vidutinio ilgumo kojų kaulai stambūs, letenos didelės, su kuokštais tarp pirštų. Uodega pūkuota. Galva vidutinio dydžio, smakras storas. Vidutinio dydžio ausys gana toli viena nuo kitos, galiukai apskriti. Akys elipsės formos, visada mėlynos. Vasarą smarkiai šeriasi.

Pripažinti trys skirtingi „skudurinukių“ variantai: visi trys būna su rudomis, melsvomis, šokolado spalvos ir alyvų spalvos žymėmis. Ką tik gimę kačiukai būna visiškai balti.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]