Pereiti prie turinio

Povilas Girdenis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Povilas Girdenis (g. 1969 m. spalio 9 d. Vilniuje) – dainuojamosios poezijos atlikėjas, istorikas, publicistas.

1986 m. su bendraminčiais įkūrė roko grupę „Etapas“, kurioje grojo gitara. Grupė egzistavo vienerius metus ir dalyvavo beveik visuose stambiausiuose Lietuvoje vykusiuose Perestroikos laikų jaunimo muzikos renginiuose.

1988 m., tarnaudamas kariuomenėje, sukūrė savo pirmą dainuojamosios poezijos kūrinį.

Ilgą laiką grojo gitara, bosine gitara, kontrabosu įvairiausiose roko ir bliuzo grupėse, o 1999 m. pasuko dainuojamosios poezijos ir autorinės dainos keliu. Aktyviai koncertuoja nuo 2001 m.

Nuo 2005 m. įsijungė į tarmiškai dainuojančių dainuojamosios poezijos atlikėjų gretas. Parašė visą eilę dainų pagal savo tėvo Alekso Stanislovo Girdenio žemaitiškus eilėraščius.

2007 m. dalyvavo kaip atlikėjas, o 20082010 m. kaip atlikėjas ir kaip meno vadovas asociacijos „Bardų klubas“ organizuotuose renginiuose „Bardų žygis per Lietuvą“, „Šaltinis“.

Yra sukūręs daugiau kaip šimtą dainų pagal savo, poetų Aido Marčėno, Rimo Buroko, Antano A. Jonyno, Josifo Brodskio, Vytauto Sirijos Giros eiles.

2012 m. „Šilalės kraštiečių draugija“, kaip leidinio „Žemaičių kultūros savastys. Nuo Vilniaus kalvų prie Baublio slenksčio“ sudedamąją dalį, išleido dainų, sukurtų pagal Alekso Stanislovo Girdenio žemaitiškus eilėraščius, albumą „Žemaičiūse“.

2020 m. leidykla "Briedis" išleido Povilo Girdenio istorinių rašinių, prisiminimų bei apybraižų knygą "Artima praeitis".

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]